Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Nie wiem, czy można podawać linki na forum, ale wolę jednak nie ryzykować. Sprawa ma się tak: szukam notebooka do nauki na studiach (nie wiem jeszcze czy można go nosić na uczelnię) i mam na ten cel do 3 tyś zł.
Jak do tej pory znalazłem w internecie następujące oferty:

- Notebook Asus K70IO
Producent Intel
Klasa procesora Core 2 Duo
Kod procesora T6500
Taktowanie procesora 2,1 GHz
Częstotliwość szyny FSB 800 MHz
Pamięć podręczna [L2 Cache] 2 MB
Chipset SIS 671DX+968
Zainstalowana pamięć RAM 4096 MB
Typ pamięci RAM DDR 2
Szyna pamięci 800 MHz
Pojemność dysku 500 GB
Typ dysku HDD
Interfejs dysku SATA
Prędkość obrotowa 5400 rpm
Przekątna ekanu 17,3 "
Typ ekranu TFT z technologią diod LED
Maksymalna rozdzielczość matrycy 1600 x 900 px
Producent karty graficznej nVidia
Model karty graficznej GeForce G120 GT
Pamięć karty graficznej 1024 MB

- Notebooki Lenovo IdeaPad Y530
przekątna ekranu LCD 15.40 cali
nominalna rozdzielczość LCD 1280 x 800 pikseli
LED
technologia mobilna Intel Centrino
procesor Intel Core2 Duo
model procesora
Core2 Duo T6500 (2,1 GHz. 2MB cache)
wielkość pamięci RAM 3 GB
typ zastosowanej pamięci RAM DDR3 (1066 MHz)
wolne gniazda pamięci 0.00
pojemność dysku twardego 320 GB
interfejs dysku twardego

* Serial ATA
* 5400 RPM

napęd optyczny DVD+/-RW DL
zewn. układ graficzny tak
karta graficzna NVIDIA GeForce 9600M GS (DirectX10, SM 4.0, PureVideo)
pamięć karty graficznej 1024.00 MB

Który notebook jest waszym zdaniem lepszy? Obydwa kosztują tyle samo, mianowicie 3 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 00:33, Envie napisał:

Byłbym wdzięczny, gdybyś mi jeszcze napisał, co takiego w SIS jest niedobre. Wybacz,
nie znam się na komputerach.

Ja bym wziął 1 propozycję. Duża przekątna ekranu, dobra karta 4Gb RAM, jednak nie wiem z czym sie je SISi, kolega musi wytłumaczyć bo pozostałe parametry ma naprawdę dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 00:33, Envie napisał:

Byłbym wdzięczny, gdybyś mi jeszcze napisał, co takiego w SIS jest niedobre. Wybacz,
nie znam się na komputerach.

Ta firma robi niestety rozwiązania egzotyczne, przez wiele lat bywały problemy ze sterownikami. Zazwyczaj układy tej firmy trafiały do śmieciowego sprzętu dla frajerów (supermarketowe wypusty i jakieś okazje, które po roku okazywały się niewypałami). SiS nigdy nie stworzył układu wybitnego, który mógłby mieć zastosowanie w jakiejkolwiek najlepszej maszynie w swojej klasie. Zawsze ta marka leciała w tanią masówkę. Tak więc przez lata wypracowała sobie słabą markę. Komputery na tych układach bywały solidne i żywotne (w sensie niezawodności), ale bywały wpadki, sprzęty z trudno dostępnymi sterownikami i różne dziwne jaja.
Na przykład osobiście dużo bardziej cenię VIA, której układy bywały w topowych konstrukcjach w swoim czasie, a sterowniki były bardziej solidne i pozbawione dziwnych rozwiązań instalacyjnych.

ps. Aczkolwiek być może obecnie to tylko uprzedzenia. Inaczej mówiąc ostrożność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Szukam jakiegoś przyzwoitego notebooka z ekranem 13,3''. Muszę przyznać, że od dawna się sprzętem nie interesowałem i mam teraz kilka dylematów. Mianowicie, jakich firm się wystrzegać? Słyszałem dużo złego o Fujitsu, wiadomo, że Dell, Sony, HP i Toshiba to solidne firmy. Jak jest z Acer i Asus? Zwłaszcza lapki Aspire są bardzo interesujące, ale u tych firm różnie bywało z jakością na przestrzeni czasu. Macie na ich temat jakieś opinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2009 o 13:54, blacklio2 napisał:

Asus jest OK, Acer niby się polepszył ale to informacja z drugiej ręki


No właśnie, a Acery Aspire wyglądają świetnie, długi czas pracy, ekran LED, niewielkie wymiary i niezłe bebechy.
Jest może ktoś w stanie podzielić się własnymi doświadczeniami z tym notebookiem? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką podstawkę chłodzącą pod notebooka byście polecili (15,4")? Tak do 100 zł, jakieś fikuśne "pochylnie" odpadają (takie, na których laptop nie stoi poziomo), jeśli konstrukcja miałaby być zasilana z USB, to musi mieć co najmniej jeden port "wyjściowy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2009 o 14:12, Krozin napisał:

> Asus jest OK, Acer niby się polepszył ale to informacja z drugiej ręki

No właśnie, a Acery Aspire wyglądają świetnie, długi czas pracy, ekran LED, niewielkie
wymiary i niezłe bebechy.
Jest może ktoś w stanie podzielić się własnymi doświadczeniami z tym notebookiem? :D


Hmm nie wiem jak Acery ale wydaje mi się,że nie mają dłuższych czasów pracy niż netbooki od Asusa. Chyba,że uprzesz się na rozwiązanie 13.3'' i nie wiem co takiego ma w ofercie Asus wtedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, korzystasz może z któregoś (chodzi mi o wrażenia z użytkowania :), opinie umieszczane w sklepach internetowych czy na stronach pokroju Skapca są dla mnie mało wiarygodne)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym kupić notebooka do 3 100 -3 300 do gier (takiego którego szybko nie trzeba było wymieniać żeby chodziły najnowsze gry ) znalazłem tylko tego http://www.komputronik.pl/Notebooki_i_netbooki/Acer_Aspire_6935G_644G25Mn/pelny,id,69688/
ale on trochę słaby.Jakby ktoś widział w podawanej cenie wyżej to z góry dzięki .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować