Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Witam, rozważam kupno laptopa, jednak szczerze mówiąc na lapkach nie za bardzo się znam, więc może coś mi doradzicie. Poszukuje czegoś do ok 3500zł, jednak nie chce żeby to była jedynie maszyna do pisanie, lecz także umożliwiała odpalenie niektórych nowszych tytułów. Co myślicie o MSI ex625? Jeśli nie, to co innego? Wśród produktów której firmy najlepiej szukać (w miarę przyzwoite ceny widziałem też u ASUSa i Acera)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2009 o 16:18, CatInABag napisał:

Witam, rozważam kupno laptopa, jednak szczerze mówiąc na lapkach nie za bardzo się znam,
więc może coś mi doradzicie. Poszukuje czegoś do ok 3500zł, jednak nie chce żeby to była
jedynie maszyna do pisanie, lecz także umożliwiała odpalenie niektórych nowszych tytułów.
Co myślicie o MSI ex625? Jeśli nie, to co innego? Wśród produktów której firmy najlepiej
szukać (w miarę przyzwoite ceny widziałem też u ASUSa i Acera)?


Ja jestem szczęśliwym posiadaczem HP Pavilion DW6 i polecam ci laptopy HP i Lenovo ceny są przyzwoite, najlepiej popatrz sobie oferty w Ceneo albo allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej stron polecam Toshibe. Osobiście od ponad roku jestem zadowolonym użytkownikiem modelu A300 Tobie polecam A500 do 3500zł spokojnie znajdziesz jakiś fajny model z tej serii z odpowiadającymi ci parametrami. Wygoda niezawodność i świetny design, do tego świetne głośniki (harman/kardon) i dobra karta graficzna. Przekątna 16'' to świetny kompromis między mobilnością i wygodą oglądania.

http://ce.computers.toshiba-europe.com/innovation/pl/series/Satellite-A500-serie/1069914/

Ten model 1C0 wygląda na fajny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie w tej cenie warto zacząć od

1. MSI EX625
2. Samsung R522 z ATI HD4650/Toshiba A500 ale z ATO HD4650/Compal KHLB2
3. Acer 57398G z GF240M GT

Wydajność grafiki
ATI HD4670>ATI HD4650>GF 240M GT> GF130>GF230

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2009 o 16:18, CatInABag napisał:

Witam, rozważam kupno laptopa, jednak szczerze mówiąc na lapkach nie za bardzo się znam,
więc może coś mi doradzicie. Poszukuje czegoś do ok 3500zł, jednak nie chce żeby to była
jedynie maszyna do pisanie, lecz także umożliwiała odpalenie niektórych nowszych tytułów.
Co myślicie o MSI ex625? Jeśli nie, to co innego? Wśród produktów której firmy najlepiej
szukać (w miarę przyzwoite ceny widziałem też u ASUSa i Acera)?


Ja ostatnio jestem zainteresowany tym modelem:
http://allegro.pl/item790221375_acer_5739_t6600_4g_320_gf_gt240_1g_windows_7_5738.html
Chyba nie ma wydajniejszej konfiguracji w tej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak to jeszcze jest w wypadku procesorów, bo np. tego MSI można dostać w wersji z prockiem T6600, a za ok 200zł więcej z P8700. Czy różnica rzeczywiście jest jakaś istotna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2009 o 19:56, blacklio2 napisał:

Różnica 300Mhz szyna 800 vs 1066, pamięc podręczna 2MB vs 3MB, TDP 35 vs 25, czy warto
dopłacać 200 zł to już twoja decyzja


Na pytanie odpowiedziałem sobie w sumie sam chwile później i patrząc na to co właśnie napisałeś to raczej warto, zwłaszcza jak i tak już wykłada się sporą kasę. Dzięki wszystkim za rady. Najpewniej wybiorę tego MSI ex625 z P8700.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.komputronik.pl/index.php/search/pl/run/showProducts/1/hide_boxes/1//searchString/VlE1MTBFUw==/category/1/

Opłaca się w tej cenie? Ważne żeby miał około.13 cali, był dość szybki, miał te bluetooth wi-fi i inne, reszta osprzętu też żeby na długo starczyła. Laptop do pracy i mulitimediów. Jeśli nie, to polećcie coś innego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajomy poszukuje laptopa, jego fundusze nie przekraczają 2000 zł. Laptop głównie do multimediów, granie raczej nie jest przewidywane, a nawet jeśli to w jakieś przedpotopowe produkcje. Przede wszystkim laptop ma być solidny, więc aceropodobne wynalazki raczej nie wchodzą w grę. Przybliżone parametry to dwurdzeniowy procesor, ok 3 GB RAM, dysk >160 GB, 15 cali. Mile widziane bajerki typu bluetooth, czytnik kart czy kamerka. Może być bez systemu operacyjnego. Ktoś ma jakieś konkretne i sprawdzone propozycje? Bo jest masa sprzętów o podobnych parametrach i w tej cenie, ale raczej trudno mi jest oddzielić pozycje warte uwagi od ofert pełnych marketingowego bełkotu czekających tylko na frajerów.
Czy jest jakaś większa różnica pomiędzy Core 2 Duo a Dual Core? Bo im więcej czytam na ten temat, tym mniej wiem. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
co myślicie o tych dwóch laptopach: opłaca się dołożyć 600 zł i kupić droższy?
http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=47273
http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=47433
Laptop ma służyć do oglądania filmów, pisania tekstów, internetu no i oczywiście do gier (niekoniecznie najnowszych - zależy mi, aby płynnie chodziły takie gry jak Civ IV; Heroes of Might and Magic 5; Medieval II TW; King`s Bounty; Wiedzmin; Neverwinter Nights 2 i może Gothic 3, Mass Effect, Fallout 3.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2009 o 16:00, elfmag napisał:

Witam
co myślicie o tych dwóch laptopach: opłaca się dołożyć 600 zł i kupić droższy?
http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=47273
http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=47433
Laptop ma służyć do oglądania filmów, pisania tekstów, internetu no i oczywiście do gier
(niekoniecznie najnowszych - zależy mi, aby płynnie chodziły takie gry jak Civ IV; Heroes
of Might and Magic 5; Medieval II TW; King`s Bounty; Wiedzmin; Neverwinter Nights 2 i
może Gothic 3, Mass Effect, Fallout 3.
Pozdrawiam



Powiem tak: na obudwu będą chodzić wszystkie z produkcji, lecz jeśli ten laptop ma słóżyć do grania, może warto zainwestować w ten droższy. Tak naprawdę różnią się tylko procesorem, lecz choć P8700 jest znacznie szybszy od T6600, to ten ostatni dalej jest niezłym procem.
Więc decyzja należy do ciebie, choć jeśli laptop ma być nie wymieniany przez wieki, sugeruję droższego.
Dlaczego? Procesora nie wymienisz, a T6600 za 1-2 lata będzie poprostu przestarzały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2009 o 16:09, Byl napisał:

Procesora nie wymienisz, a T6600 za 1-2 lata będzie poprostu przestarzały.

akurat wymiana proca w lapku to nic trudnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2009 o 14:32, rob006 napisał:

Znajomy poszukuje laptopa, jego fundusze nie przekraczają 2000 zł. Laptop głównie do
multimediów, granie raczej nie jest przewidywane, a nawet jeśli to w jakieś przedpotopowe
produkcje. Przede wszystkim laptop ma być solidny, więc aceropodobne wynalazki raczej
nie wchodzą w grę. Przybliżone parametry to dwurdzeniowy procesor, ok 3 GB RAM, dysk
>160 GB, 15 cali. Mile widziane bajerki typu bluetooth, czytnik kart czy kamerka.
Może być bez systemu operacyjnego. Ktoś ma jakieś konkretne i sprawdzone propozycje?
Bo jest masa sprzętów o podobnych parametrach i w tej cenie, ale raczej trudno mi jest
oddzielić pozycje warte uwagi od ofert pełnych marketingowego bełkotu czekających tylko
na frajerów.
Czy jest jakaś większa różnica pomiędzy Core 2 Duo a Dual Core? Bo im więcej czytam na
ten temat, tym mniej wiem. :P



O, tu też mogę coś poradzić;)
Może od końca: po pierwsze Core2Duo są znacznie szybsze od DualCore, nowsze, z większą ilością pamięci Cache itd. Po drugie (na szczęście) DualCore wzasadzie juz nie są używane w laptopach.
A teraz model: ASUS X61SL-6X197X
Co prawda tylko 2GB RAM-u, ale niezły procesor (choć Dual Core), dość duży ekran i dobra cene.
Przykładowy link np. tu ----> http://www.proline.pl/sklep.php?p=ASUS+X61SL-6X197X

Edit: Fajny jest jeszcze Asus K50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2009 o 16:09, Byl napisał:


Powiem tak: na obudwu będą chodzić wszystkie z produkcji, lecz jeśli ten laptop ma słóżyć
do grania, może warto zainwestować w ten droższy. Tak naprawdę różnią się tylko procesorem,
lecz choć P8700 jest znacznie szybszy od T6600, to ten ostatni dalej jest niezłym procem.

Więc decyzja należy do ciebie, choć jeśli laptop ma być nie wymieniany przez wieki, sugeruję
droższego.
Dlaczego? Procesora nie wymienisz, a T6600 za 1-2 lata będzie poprostu przestarzały.


A czy zysk mocy wart jest 600 zł? Rzeczywiście p8700 jest znacznie szybszy od t6600?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2009 o 16:24, elfmag napisał:

A czy zysk mocy wart jest 600 zł?

T6600 i P8700 to jądro penryn, czyli 45nm. co ma P8700 na +? większy takt, więcej cache i sprzetowe wsparcie dla wirtualizacji. porownujac do desktopow to jest tak jakbyś zestawil ze sobą E5200 i E7200 (ofc. pomijając taktowania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach!/


Jest warty tych 600zł, ale pojawia się podstawowe pytanie: czy jest ci potrzebny?
Jak już napisałem T6600 jest nadal niezłym procem, ale jeśli laptop będzie służył jako zastępca Desktopa, warto dołożyć te 6 stów. Mimo wszystko P8700 jest jednym z najwydajniejszych dwurdzeniowców na laptopy, o wydajności porównywalniej do Desktpopwego E5200 (no dobra, jest odrobinę słabszy). Więc jeśli chcesz mieć naprawdę super laptopa, warto dopłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować