Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Dnia 11.12.2009 o 19:24, blacklio2 napisał:

Matryca wymieniana na podstawie gwarancji czy bulisz za to?


Gwarancja już mi się skończyła, ale z matrycą jest wszystko dobrze tylko plastikowa obudowa (ta przeźroczysta z przodu) jest aż tak zniszczona że jestem gotów zapłacić za wymianę całego "ekranu" bo jak pytam z sklepach co się zajmują również naprawą to samego plastiku nie wymienią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszperaj za normalnym serwisem laptopów w swoim mieście, wymiana ramki wokół matrycy nie powinna nastręczyć większych problemów i na pewno jest możliwa, chcą naciągnąć Cię na ksozty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega przymierza się do kupna laptopa. Ma około 2,5 tys zł.
I teraz pytanie najbardziej multimedialny do gier, rozrywki i filmów będzie notebook marki... ?

Co sami polecacie ? Wiadomo karta graficzna nie może być zintegrowana.

Jakieś sugestie ?
Moi rodzice mają HP Paviliona serii 6xxx i szczerze powiem, że porażka bo się przegrzewa ;/ w poniedziałek jedzie do serwisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukaj Samsung NP-R522-JS01PL cena 2.5K PLN - 2.7K PLN zależnie od sklepu
http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/dane-techniczne-samsung-np-r522-js01pl-w7hp.bhtml#content_3c

Acer Aspire AS5739G-663G32Mn W7HP
http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/dane-techniczne-acer-aspire-as5739g-663g32mn-w7hp.bhtml#content_3c

ten pierwszy ma wydajniejszą kartę graficzna, ten drugi nieco lepszego procka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak duża różnica jest między radeonem 4670, a 4650 (czy jest to jakoś zdecydowanie widoczne w grach? )? Już miałem zamawiać tego MSI GX623, ale wpadłem na to coś http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=48332 . Na allegro jest o 100 zł taniej (też z xkom) więc cena by się podniosła wprawdzie o 500zł, ale za to dużo szybszy proc, ram, lepszy dysk no i to Dell, więc pewnie lepsza jakość wykonania. Co o tym sądzicie? Warto dorzucić te 500zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2009 o 20:56, blacklio2 napisał:

Myślę że warto, tylko zauważ to jest prawie DTR 17" to już sporo i gabarytowo i wagowo


No właśnie też się tego trochę boję :/ Do tego na korzyść MSI jest to, że w zestawie dostaje gryzonia i plecak (niby nic specjalnego ale zawsze coś), a Dell jest całkowicie goły :P Do tego nie mogę znaleźć jakiejś sensownej recki do Della, trafiłem na jedną jakiegoś użytkownika, ale nie posiadała zbyt wielu wyników z benchmarkow itp, więc wiele się z niej wyciągnąć nie dało. W tej chwili już jestem tym wszystkim mocno skołowany, może lepiej będzie się jeszcze wstrzymać przez święta i poczekać, bo w sumie sporo tych lapów z i7 zaczęło się pokazywać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was może jest szczęśliwym (albo i nie) posiadaczem ACERa 7738G ? Jestem na jego kupnie, jutro chyba będę finalizował transakcje :) Jestem ciekaw opinii na jego temat jak się sprawdza. A jeśli nikt nie ma i będę pierwszy tutaj to może skrobnę parę zdań ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam na oku takiego oto lapka -> Asus N61VN-JX038V Intel Core 2 Duo P7450 4GB 500GB 16'''' DVD-RW 7HP. Podam może również parametry:

Intel Core 2 Duo P7450 / Dysk twardy: 500GB / Pamięć RAM: 4GB / Ekran LCD: 16" WXGA technologia LED 1366 x 768 (16:9) glare / Karta graficzna: nVidia GeorceForce GT240M (1GB) / DVD+/-RW SM DL / Li-Ion 6 cell / Złącza zewn.: wejście na mikrofon, 1 x HDMI, 1 x DVI-D-Sub (wyjście na monitor), 4 x USB 2.0, wyjście słuchawkowe, RJ-45 / WLAN 802.11b/g/n / Czytnik kart pamięci (MMC/ SD/ Mini-SD/ Memory Stick/ MS Pro/ MS-Duo/ MS-Pro-Duo) / Kamera Video 1,30 Mpix / system operacyjny :Windows Vista Home Premium / Wymiary: 384 x 265 x 37,4 mm / Masa brutto: 2,70 kg. Core 2 Duo P7450 | nVidia GT240M | RAM: 4GB | HDD 500GB | Windows 7 HP

Do tej pory nie był mi potrzebny laptop, bo miałem jeden egzemplarz firmowy, no ale wiadomo coraz więcej obowiązków i zadań w pracy, więc trzeba niektóre rzeczy robić gdzieś w biegu. Testował ktoś z was ten egzemplarz? Możliwe, że ktoś jest posiadaczem takowego. Byłbym wdzięczny za ewentualne opinie co do jego użytkowania, wydajności i jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2009 o 09:52, Nat-Sem napisał:

Mam na oku takiego oto lapka -> Asus N61VN-JX038V Intel Core 2 Duo P7450 4GB 500GB
16'''' DVD-RW 7HP. Podam może również parametry:


Recenzja N61VN jest na notebookcheck.pl ale wersja z P8700 2,53Ghz. Taka wersje tez mam i jestem z niej b. zadowolony - dobrze wykonany lapek, b. wydajny (da sie na nim nawet pograc), niezla bateria. Siedze na Win7 64b pro. Minusem (dla mnie) jest blyszczaca matryca ale teraz wszedzie je wstawiaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2009 o 10:59, Garett napisał:

> Mam na oku takiego oto lapka -> Asus N61VN-JX038V Intel Core 2 Duo P7450 4GB
500GB
> 16'''' DVD-RW 7HP. Podam może również parametry:

Recenzja N61VN jest na notebookcheck.pl ale wersja z P8700 2,53Ghz. Taka wersje tez mam
i jestem z niej b. zadowolony - dobrze wykonany lapek, b. wydajny (da sie na nim nawet
pograc), niezla bateria. Siedze na Win7 64b pro. Minusem (dla mnie) jest blyszczaca matryca
ale teraz wszedzie je wstawiaja...


Dzięki za rzeczową opinię. Poczytam sobie tą recenzję. Zaraz na początku napisali, że bardzo cicho pracuje ten model, czy rzeczywiście tak jest?? No i zastanawia mnie czy w praktyce jest jakaś wymierna różnica pomiędzy wersją z P8700 a tą P7450?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2009 o 11:18, Nat-Sem napisał:

Dzięki za rzeczową opinię. Poczytam sobie tą recenzję. Zaraz na początku napisali, że
bardzo cicho pracuje ten model, czy rzeczywiście tak jest?? No i zastanawia mnie czy
w praktyce jest jakaś wymierna różnica pomiędzy wersją z P8700 a tą P7450?


Laptop pracuje bardzo cicho i jest bardzo chlodny - pod tym wzgledem nie mam zadnych zastrzezen. Jesli chodzi o roznice pomiedzy p8700 i p7450 to takowa jest - wiadomo, w wydajnosci. Nie wiem tylko jak duza jest roznica w cenie (za swoj dalem, bez systemu operacyjnego 3500zl).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kilka tygodni temu laptop ASUS K50AB z systemem Vista. Niestety mam z nim kilka problemów. Po pierwsze pracuje jakoś tak dziwnie wolno. Powoli się włącza, często się zacina, a najnowsze gg zawiesza mi całego kompa. Czym może być to spowodowane, jak temu zapobiec? Pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamiast gadu-gadu zainstaluj sobie jakis multikomunikator z wtyczka do GG, np. Mirande. Zamiast Visty zainstaluj Ubuntu albo starego i dobrego WinXP. No i oczywiscie regularnie go czysc Defragglerem i CCleanerem, i oczywiscie jakims dobrym antivirem np. Kaspersky czy McAfee. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować