Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Dnia 14.10.2007 o 20:07, blacklio2 napisał:

Całkiem przyjemny lapek, parametry OK ale gwara tylko 12 miechów


Ale można ją chyba jakoś przedłużyć, no nie? Np. Toshiba tak ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2007 o 23:23, marcin1930 napisał:

> Całkiem przyjemny lapek, parametry OK ale gwara tylko 12 miechów

Ale można ją chyba jakoś przedłużyć, no nie? Np. Toshiba tak ma...

a ty wiez ile to kosztuje ? przedłużenie o dwa lata np w zależności od producenta to koszt nawet 700zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 06:31, czaja24 napisał:

a ty wiez ile to kosztuje ? przedłużenie o dwa lata np w zależności od producenta to koszt
nawet 700zł


Z tego co wyczytałem od blacklio2 ceny "orbitują" wokół 120-140zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 13:51, marcin1930 napisał:

> a ty wiez ile to kosztuje ? przedłużenie o dwa lata np w zależności od producenta to koszt

> nawet 700zł

Z tego co wyczytałem od blacklio2 ceny "orbitują" wokół 120-140zł.

no dobra od 120 - 560 (do 3 lat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 16:25, czaja24 napisał:

> Z tego co wyczytałem od blacklio2 ceny "orbitują" wokół 120-140zł.
no dobra od 120 - 560 (do 3 lat)


Ale ja nie chcę kupować 3 lat (razem 4) bo i po co?! Wystarczy rok, w tedy będę miał już 2 lata razem - tak jak inne laptopy, tyle ze z małą dopłatą :) 120 przy cenie prawie 5000 to nie jest taka wielka strata...

PS Jak działa ta gwarancja, kupuje takową i co dalej? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czytam codziennie benchmark, pclab, itbiznes, chip,twojepc, tech.wp i nadal nie wiem jaki laptop wybrac..
czy czekac na nowe podzespoły (procki) czy moze kupic starego?
chciałbym wydac tak około 3,5 4 tyś na laptopa z dobrą kartą graficzną ostatnio widziałem
california acces (www.ca.pl) czy coś takiego :P wszystko ok tylko tak patrze na te lapki :/
bardzo mi sie podobają HP ale ... mają kipeskie GPU, Toshiba nie ma sterów do Xp i ma słabe procki i ta cena ceny.... asus.. niby ok.. ale cena...
jeszcze sie zastanawiam czy iść w AMD czy intela w sumie to chciałbym c2d bo są wydajne... i fajne :P
heh
chciałbym z grafy nvidie bo z tego co wiem to znowu jest wydajniejsza nic ati no chyba ze o czymś nie wiem
a z grafy to chciałbym.. raczej dx10 wiem ze mi sie za bardzo nie przyda ale niech juz bedzie :P bo akrty z dx10 są bardzo wydajne niz z 9.0 tj są wydajniejsze (chyba o ile sie nie myle)
po za tym chciałbym miec pojemny dysk twardy... min absolutne minimum 120.. (najlepiej 200 i wiecej) ...
wracajac do procka min 2.0 x2 ..
i to wszystko za cene max 4.. najlepiej 3.5-4 ..
pomoze ktoś ?

aha i jeszcze jedno jak znacie jeszcze jakies strony z laptopami / nowinkami tech. to prosze tez napisac czekam na wasze odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zasadami przenoszę rozmowę do tego tematu, gdyż z Wiedźmina zamieniła się ona na rozmowę o laptopach :)

qn.ik

> XPRESS.. przemilczmy :D
Ok, czyli mój laptop odpada... :/ Nie będzie zarwanych nocy z Wiedźminem w łóżku... :( (świnie! :P )
> A może model lapka przynajmniej pamiętasz? Wtedy pewnie bym sobie go
> skojarzył z grafiką.
To będzie chyba ten: http://www.comet.co.uk/cometbrowse/product.do?sku=407127&tab=specification#spec...

Wydaje mi sie, że to wina Visty... Na tym moim, który ma konfig dwa razy słabszy, ale ma XP, San Andreas jak i wszystkie inne gry chodzą bardzo dobrze, płynnie. A na tym drugim, z Vistą, są już problemy - gry się strasznie ścinają, tekstury robią się jakieś dziwne etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.10.2007 o 10:06, Igor FCBayern napisał:

To będzie chyba ten: http://www.comet.co.uk/cometbrowse/product.do?sku=407127&tab=specification#spec...

Wydaje mi sie, że to wina Visty... Na tym moim, który ma konfig dwa razy słabszy, ale ma XP,
San Andreas jak i wszystkie inne gry chodzą bardzo dobrze, płynnie. A na tym drugim, z Vistą,
są już problemy - gry się strasznie ścinają, tekstury robią się jakieś dziwne etc.


I wszystko jasne. Jeżeli ten drugi laptop to FS Amilo Li1818, to karta graficzna w nim zamontowana - Intel GMA950 (znaczy się - zintegrowana :/). Nic dziwnego, że CoD2 się ciął na low. W Wiedźmina i na tym niestety nie pograsz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 10:15, qn.ik napisał:

I wszystko jasne. Jeżeli ten drugi laptop to FS Amilo Li1818, to karta graficzna w nim zamontowana
- Intel GMA950 (znaczy się - zintegrowana :/). Nic dziwnego, że CoD2 się ciął na low. W Wiedźmina
i na tym niestety nie pograsz :(

:| Niedobrze... To sie nagrałem ;(
A o co chodzi z tym XPRESS? Też nie ma szans?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2007 o 19:11, Chester001 napisał:

czytam codziennie benchmark, pclab, itbiznes, chip,twojepc, tech.wp i nadal nie wiem jaki laptop
wybrac..
czy czekac na nowe podzespoły (procki) czy moze kupic starego?
chciałbym wydac tak około 3,5 4 tyś na laptopa z dobrą kartą graficzną ostatnio widziałem
california acces (www.ca.pl) czy coś takiego :P wszystko ok tylko tak patrze na te lapki :/

bardzo mi sie podobają HP ale ... mają kipeskie GPU, Toshiba nie ma sterów do Xp i ma słabe
procki i ta cena ceny.... asus.. niby ok.. ale cena...
jeszcze sie zastanawiam czy iść w AMD czy intela w sumie to chciałbym c2d bo są wydajne...
i fajne :P
heh
chciałbym z grafy nvidie bo z tego co wiem to znowu jest wydajniejsza nic ati no chyba ze
o czymś nie wiem
a z grafy to chciałbym.. raczej dx10 wiem ze mi sie za bardzo nie przyda ale niech juz bedzie
:P bo akrty z dx10 są bardzo wydajne niz z 9.0 tj są wydajniejsze (chyba o ile sie nie myle)
po za tym chciałbym miec pojemny dysk twardy... min absolutne minimum 120.. (najlepiej 200
i wiecej) ...
wracajac do procka min 2.0 x2 ..
i to wszystko za cene max 4.. najlepiej 3.5-4 ..
pomoze ktoś ?

aha i jeszcze jedno jak znacie jeszcze jakies strony z laptopami / nowinkami tech. to prosze
tez napisac czekam na wasze odpowiedzi


1. Polecam stronę http://www.notebookcheck.pl i jej forum.
2. Polecam http://forum.laptopy.info.pl
3. Z tego co widzę, chcesz mieć laptopa do grania. W grach AMD właściwie niczym Intelowi nie ustępuje, a jest dużo tańszy. Tak samo jest z Ati (czyli nomen omen, AMD :D) w odniesieniu do nVidii.
4. California Access robi laptopy na bazie znanych kadłubków, których jakość jest gorsza od dedykowanych konstrukcji np Toshiby, IBM czy HP

5. Polecam lapka Toshiba A210-129: http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/215091 , na tej konfiguracji nie powinno być większych problemów z grami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 10:18, Igor FCBayern napisał:

> I wszystko jasne. Jeżeli ten drugi laptop to FS Amilo Li1818, to karta graficzna w nim
zamontowana
> - Intel GMA950 (znaczy się - zintegrowana :/). Nic dziwnego, że CoD2 się ciął na low.
W Wiedźmina
> i na tym niestety nie pograsz :(
:| Niedobrze... To sie nagrałem ;(
A o co chodzi z tym XPRESS? Też nie ma szans?


XPRESS jest również zintegrowaną kartą, tyle że od Ati. Niewiele to zmienia, bo również nie posiada pamięci własnej (tj dedykowanej), tylko korzysta z RAMu. Pomijając już prędkości karty, powyższa cecha skutecznie uniemożliwia granie. Karty zintegrowane sprawdzają się tylko w wyświetlaniu grafiki 2D tak na dobrą sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 10:23, qn.ik napisał:

XPRESS jest również zintegrowaną kartą, tyle że od Ati. Niewiele to zmienia, bo również nie
posiada pamięci własnej (tj dedykowanej), tylko korzysta z RAMu. Pomijając już prędkości karty,
powyższa cecha skutecznie uniemożliwia granie. Karty zintegrowane sprawdzają się tylko w wyświetlaniu
grafiki 2D tak na dobrą sprawę.

Jednak w San Andreas czy NfS: Carbon grałem bardzo komfortowo... Gry w ogóle się nie zacinały, no może SA gdy dużo się działo... :/
Cóż, na pewno na tym się nie poddam i ściągnę sobie demo Witchera... W tym ostatnia, marna nadzieja... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 10:26, Igor FCBayern napisał:

> XPRESS jest również zintegrowaną kartą, tyle że od Ati. Niewiele to zmienia, bo również
nie
> posiada pamięci własnej (tj dedykowanej), tylko korzysta z RAMu. Pomijając już prędkości
karty,
> powyższa cecha skutecznie uniemożliwia granie. Karty zintegrowane sprawdzają się tylko
w wyświetlaniu
> grafiki 2D tak na dobrą sprawę.
Jednak w San Andreas czy NfS: Carbon grałem bardzo komfortowo... Gry w ogóle się nie zacinały,
no może SA gdy dużo się działo... :/
Cóż, na pewno na tym się nie poddam i ściągnę sobie demo Witchera... W tym ostatnia, marna
nadzieja... :(


Hmm GTA: SA rozumiem, ale NfS: Carbon już nie.. Zgodnie ze wszelkimi znakami na Niebie i Ziemi, w Carbona da się grać, ale w low detalach, 640x480 i to nie do końca płynnie. Może jednak masz inną kartę graficzną w lapku..? Jeżeli tak, to może jednak nie jesteś na beznadziejnej pozycji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 10:30, qn.ik napisał:

Hmm GTA: SA rozumiem, ale NfS: Carbon już nie.. Zgodnie ze wszelkimi znakami na Niebie i Ziemi,
w Carbona da się grać, ale w low detalach, 640x480 i to nie do końca płynnie. Może jednak masz
inną kartę graficzną w lapku..? Jeżeli tak, to może jednak nie jesteś na beznadziejnej pozycji
:D

W Carbona grałem na domyślnych detalach - nie pamiętam jakie to były, ale myślę, że medium... Kurczę, teraz mam taki mętlik w głowie, że nie wiem jak się nazywam! (<patrzy na swój nick> acha, Igor) Jednak mimo wszystko wstrzymam się z zakupem i poczekam na demo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 22:04, patrynia200 napisał:

słyszałam że teraz nie warto kupować laptopa, do kiedy poczekać?


A kto CI to powiedział??? Na święta może, na pewno będą droższe
W lapkach narazie nic się nie zmieni sama platforma Sana Rosa jest od kilku miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 22:04, patrynia200 napisał:

słyszałam że teraz nie warto kupować laptopa, do kiedy poczekać?


Wiesz, z takim nastawieniem to nigdy laptopa nie kupisz. Kupuje się wtedy, kiedy jest w miarę niska cena. Skąd wiedzieć kiedy cena danego modelu jest niska? A choćby z wykresów kształtowania się ceny towaru na http://www.skapiec.pl Np jeżeli do tej pory cena minimalna wynosiła 3500zł, awidzisz, że jakiś sklep oferuje model za 3450zł - kupuj.

Po drugie, wrzesień/październik to właśnie najlepszy czas na zakup laptopa. Im bliżej świąt, tym ceny będą bardziej szły w górę, by przed samymi świętami osiągnąć status horrendalnych (tzw Rajd św. Mikołaja, więcej info tutaj: http://tnij.com/rajd ).

Po trzecie: co około 3 miesiące następuje wymiana modeli, tj jest powiedzmy model A. Model A jest oferowany przez 2-3 miesiące, po czym wchodzi model AB, który powstał na bazie A, ale jest lepszy. I teraz raz, że pocałujemy półkę w sklepie po tych 3 miesiącach czekania, a dwa: nie mamy pewności, czy nowy model (AB) nie będzie sporo droższy.

Jah bless You all! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 10:20, qn.ik napisał:

5. Polecam lapka Toshiba A210-129: http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/215091 , na tej
konfiguracji nie powinno być większych problemów z grami


Hmm... a czy ten laptop jest lepszy:
Toshiba Satellite A200-1AX od Toshiba A210-127/8/9?
Zastanawiam się też nad HP Pavilion dv9680ew ( http://tnij.com/px6U), tylko cena jest dość spora, a gwarancja tylko na 12 miesięcy, ryzykować? :P Bo laptop ma b.szybki dysk twardy mimo dużej pojemności, dobrą kartę graficzną i procka... do tego 17 cali i czytnik lini papilarnych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować