Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

(...)
Sam się przymierzałem do F8 Sn swego czasu, dobry komputer, niezłe opinie o nim czytałem. Polecam lekturę strony www.notebookreviews.com i innych stron z testami komputerów. Jeżeli jednak zależy Ci na długiej pracy na baterii, to Asusy nei są zbyt dobrym pomysłem, w ogóle karty z dedykowaną grafą nie są. Wtedy poleciłbym 13,3 calową Toshibę U400, fajny, mały i lekki komputerek z dobrymi czasami pracy na baterii. Tylko wygląd troszkę choinkowy :/ Ale Toshiby mają jednak taką nutkę jarmarkową i trzeba się z tym pogodzić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...)
Dzięki za linka.
Ta Toshiba U400 rzeczywiście wydaje się interesująca. Kusi mały rozmiar - 13.3 cala. Zostanę jednak chyba przy F8Sn. Karta graficzna jest jednak lepsza z tego co udało mi się wyczytać. Nie ukrywam, że od czasu do czasu będę chciał też pograć w jakieś lepsze gry. W tym wypadku Asus wypada lepiej. Na domiar złego dla U400, czytałem, że mocno się grzeje.

A tak przy okazji, może ktoś da jakiegoś linka, abym mógł poczytać sobie o prockach ;) Bo performance już dawno przestałem się interesować i te oznaczenia T, P i jakieś cyferki nie wiele mi mówią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chciałem zapytać, czy w laptopach jest możliwość podkręcenia podzespołów i czy daje to jakieś wymierne efekty czy bez znaczenia? Laptop taki jak w stopce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 23:07, Marcin08 napisał:

chciałem zapytać, czy w laptopach jest możliwość podkręcenia podzespołów i czy daje to
jakieś wymierne efekty czy bez znaczenia? Laptop taki jak w stopce

Nawet jeśli możliwość kręcenia istnieje, to nie próbowałbym tego :/ Sam pewnie widzisz jak grzeją się laptopy przy fabrycznych ustawieniach, a kręcone to by chyba parzyły w dotyku ^_^

Sajmon - najgorsze są wersje intelowskich procków z oznaczeniem U - bardzo drogie i bardzo mało prądu zużywają, ale są słabe wydajnościowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny mi laptop,:
-Win XP preinstalowany (w ostateczności vista ale tylko jakby było 2gb ram)
-Możliwość podłączenia go do monitora żeby to tam wyświetlał się obraz
-Granica 2500zł
-Dostępny w komputronik/vobis
-Do potrzeb domowych taki żeby wystarczył :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 14:54, cedricek napisał:

Jeśli żelazna Granica to 3000 zł to kiepsko... A nie wyprosiłbyś u mamy/taty jeszcze
100?


Generalnie kupuję go za swoje pieniądze więc.. ;) Niech będzie +/- 100zł. W każdym razie po świętach ceny i tak spadną.

Dnia 09.12.2008 o 14:54, cedricek napisał:

W jednym ze sklepów można kupić HP Pavilon''a za 3100 zł.
Warto, bo laptop iście dla gracza stworzony ^^
http://h10010.www1.hp.com/wwpc/pl/pl/ho/WF06b/321957-321957-3329744-64354-64354-3744188-3767382.html#null


Specyfikacja nie powiem - zadowala mnie :) Ale problem w tym, że to jest 15''ka ;/ A ja mocno oponuję za 14 cali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam w planach zakupić laptop taki wiadomo aby był jak najtańszy :) No i oczywiście aby grafika była ciut lepsza niż intel 3100. Lepiej jakaś nie zintegrowana typu 8400M itp.

Procesor 2 rdzeniowy i ram 2 gb ram aby posiadał. Czy znajdzie się taki do 2.000 tyś?

Bo tak rodzice będą korzystać głównie dla wygody bo mam ruter i Wi-Fi więc sobie postawią w dowolnym miejscu i bez kabelka mają neta. Mi do gier? przydałby się ale nie muszą gry chodzić idealnie na max detalach. Tak aby była szansa aby ruszył np Assasin Creed na low płynnie lub nawet Mass Effect - i tak głównie na nim będę grał w gry typu Menadżer piłkarski (FM 09), Civ 4, Galciv 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

raczej nie znajdziesz w tej kwocie nic ciekaweog chyba że Fujitsu-Siemens z Makro, Acer lub inne badziewo. Ja zastanowiłbym się jeszcze nad laptopami NTT Corrino - nie są najpiekniejsze ale mają znakomity stosunek jakości do ceny. za kwotę 2200zł można kupić laptopa z 8600gt i 2 GB ram hdd 250gb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj kupiłem laptopa i mam jedno pytanie dotyczące ładowania. Podłączyłem laptopa do prądu i zapaliła się czerwona lampka (pomarańczowa?) obok przycisku zwalniającego blokadę otwierania. I tak się świeci. Takie światło ma być czy może ma być to inny kolor? Mój model to Asus X50GL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2008 o 22:32, GringoG3 napisał:

Jak oceniacie laptop HP Pavilon DV7 1020ea ???

ja oceniam wogole serie pavilion bardzo dobrze, no może mogły by być mniej awaryjne - ale serwis jest rewelacyjny więc nie ma czym się przejmować. Bardzo subtelnie i przyjemnie wykonane obudowy - czuje się że jest to sprzęt elegancki, funkcjonalny panel dotykowy, dobry touchpad, i bardzo dobra klawiatura - moim zdaniem najlepsza jaką widziałem w laptopie.
ja bym wziął jednak coś z serii dv5 - mniejszy i poręczniejszy, dłużej na baterii popracuje, no i co nosić 2,5kg a co 4 czy 5kg.. moim zdaniem laptop 17" to przerost formy nad treścią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2008 o 21:44, Chester001 napisał:

na moje pomarańczowe sie moze świecic dlatego ze sie łąduje bateria... przynajmniej
u mnie tak było.. z czasem powinna sie ... zgasnąć

Prawdopodobnie ta lampka sygnalizuje ładowanie baterii, po pewnym czasie jak już się doładuje, zmienia kolor na inny. W moim przypadku (Lenovo IdeaPad) z pomarańczowego na niebieski - niebieski, przy pełnym naładowaniu baterii, oznacza stan czuwania i zasilanie sieciowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2008 o 12:08, czaja24 napisał:

moim zdaniem laptop 17" to przerost formy nad treścią

Siedemnastocalowy laptop to coś jakby Smart wielkości Dodge''a Rama ^_^ Sensem laptopa jest jego mobilność, a rozmiary większe niż 15,4 cala pozbawiają go jej dokumentnie :/ Dlatego zgadzam się z Tobą całkowicie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie otrzymałem NC10 i nagrywarkę DVD do niego. Niestety napęd okazał się trefny i jestem zmuszony po świętach udać się do serwisu. I teraz pytanko: czy mógłby mi ktoś przybliżyć działanie napędów wirtualnych (o co w nich chodzi i jak się nimi posługiwać)? Netbook nie ma napędu optycznego, a chciałbym sobie od czasu do czasu pograć w jakąś klasykę bez potrzeby podłączania napędu zewnętrznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2008 o 00:21, Dark Templar napisał:

Właśnie otrzymałem NC10 i nagrywarkę DVD do niego. Niestety napęd okazał się trefny i
jestem zmuszony po świętach udać się do serwisu. I teraz pytanko: czy mógłby mi ktoś
przybliżyć działanie napędów wirtualnych (o co w nich chodzi i jak się nimi posługiwać)?
Netbook nie ma napędu optycznego, a chciałbym sobie od czasu do czasu pograć w jakąś
klasykę bez potrzeby podłączania napędu zewnętrznego.

możesz udostępnic napęd przez siec domową i grę zainstalować przez sieć, wwadą tego rozwiązania jest sytuacja gdy gra wymaga włożonej płyty, wtedy sobie nie pograsz. Zawsze możesz kupić na gog.com, bez płyty bez problemu i za grosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2008 o 00:21, Dark Templar napisał:

I teraz pytanko: czy mógłby mi ktoś przybliżyć działanie napędów wirtualnych (o co w nich chodzi i jak się nimi posługiwać)?

Zrób sobie obraz płyty ISO na komputerze z czytnikiem DVD, potem przerzuć go na netbooka i tam odpal go za pomocą Deamon Tools. Zasada działania wirtualnych napędów mniej więcej tak wygląda, po prostu odpala się virtualne cedeki w formie plików :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować