Zaloguj się, aby obserwować  
BzyQacz

Radiohead - Temat Ogólny

26 postów w tym temacie

Hej. Wypowiadajcie się na temat tego zespołu. Cóż, jest to zespół rockowy, który gra alter rocka, a jak wiadomo ja słucham punka. Założyłem temat temu zespołowi, bo po prostu zakochałem się w ich piosence "Creep". Naprawdę gorąco Wam ją polecam i zapraszam do dyskusji. Ja natomiast wracam do wertowania ich historii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przez dłuższy czas szanowałem kapelę Radiohead jedynie za album the bends. Ok Computer uważałem za jakiś dziwny eksperyment. Lecz któregoś razu z nudów pożyczyłem sobie od siostry ten album, wysłuchałem go w całości i się w nim od razu zakochałem. Dziś zespół Radiohead należy do jednej z moich ulubionych kapel, jednak nie chce mi się sięgać po albumy po Ok Computer gdyż na nich jest jeszcze więcej elektroniki z tego co słyszałem na singlach, a moim zdaniem ok computer miał właśnie idealne proporcje elektroniki gitar i całej reszty, a The Bends polecam wszystkim którzy lubią przede wszystkim gitarowe granie, bez jakiś komputerowych brzmień. Wyrazy szacunku należą się także zespołowi za zapamiętywalne melodie i ich popową stronę ich utworów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielka kapela. Podobno muzyka dla psycholi:)
Zespół z mojej Wielkiej trójcy - Pink Floyd * U2 * Radiohead

Najlepsze płyty - Ok Computer, Kid A i Amnesiac.

Obadajcie to, przepiękne - http://pl.youtube.com/watch?v=Eq9t2FFh6LA
(obok Pyramid Song mój ulubiony utwór radiogłowych).

Fajny Box: http://merlin.pl/frontend/browse/product/4,571368.html

pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po raz pierwszy usłyszałem Radiohead na płycie Amnesiac. Podobało się, ale nie na tyle, żeby wgłębiać się dalej. Aż tu ostatnio oglądam "Ergo Proxy" (cyberpunkowo-mangowa kreskówka - polecam!!!!), a tam końcowym motywem muzycznym jest fragment utworu Paranoid Android z płyty OK Computer. Oczywiście wpadła w ucho i zachciało mi się posłuchać oryginału. Jak to zrobiłem, swoją szczękę znalazłem piętro niżej... W całości płyta też jest niezła, a najnowsza chyba najbardziej zbliżyła się klimatem właśnie do OK Computer.
Super zespół, inteligentna muzyka, jedno z ciekawszych zjawisk ostatnich lat. Teraz już im nie odpuszczę i poszukam pozostałych płyt ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uaaa, Radiohead - nie mogę się nie wypowiedzieć.

Przez kilka ładnych lat to był naprawdę mój ukochany zespół i moja życiowa pasja. Zaczęło się od kilku piosenek z "Ok Computer" - potem była reakcja lawinowa. O ile dobrze pamiętam płyty kupowałam w kolejności: Ok Computer, The Bends, Kid A, Pablo Honey, HTTT i potem Amnesiac. Każda podobała mi się na swój sposób, ale wielka trójka to właśnie okres The Bends, Ok Computer i Kid A.
Potem zajęłam się kolekcjonowaniem rzadkich wydań, singli, winili, itd. Trochę się tego przez ten czas uzbierało i choć obecnie nie słucham już RH tak często jak kiedyś, to jest to dla mnie wyjątkowy i piękny zespół, który z pewnością wiele zmienił w moim życiu (gdybym miała wymieniać przełomowe momenty w moim istnieniu, to odkrycie piosenki "Let Down" byłoby z pewnością jednym z nich).
Chętnie służę radą dla początkujących Radiogłowych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 21:46, Paranoja napisał:

Chętnie służę radą dla początkujących Radiogłowych :)


Zaliczam się do początkujących. Co już słuchałem , wiesz z poprzedniego mojego posta. Proszę, podpowiedz za co zabrać się w następnej kolejności??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szczeże mówiąc słuchałem kilka kawałków nic do niego nie mam ale nia wpadł mi w ucho ja wole klasyk i co innego z podobnych tego gatunku Joego Satrianiego Metallica , Gunsów i tego podobnyhc oo to jest muza :D:D a jak cos to 2PACCCCCCCCC :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się co ma Joe Satriani, Metallica itd do Radiohead?

Swoją przygodę z Radiohead również zacząłem od genialnego ''Creep''. Do ulubionych albumów zaliczam ''OK Computer'', ''Pablo Honey'' oraz niedawno wydany ''In Rainbows''.

Swoją drogą na odważne posunięcie zdecydował się zespół udostępniając ''In Rainbows'' w Internecie. Każdy mógł zapłacić za album tyle pieniędzy ile dla niego jest wart ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2008 o 00:39, Blade Mack napisał:

> Chętnie służę radą dla początkujących Radiogłowych :)

Zaliczam się do początkujących. Co już słuchałem , wiesz z poprzedniego mojego posta. Proszę,
podpowiedz za co zabrać się w następnej kolejności??

Ok Computer w CAŁOŚCI to absolutna klasyka. Myślę, że od tego i The Bends warto zacząć, bo to jest ogólnie uważane za złoty wiek Radiohead. Potem, na kolejnym etapie wtajemniczenia proponuję sięgnąć po Kid A, tylko powoli i na spokojnie. Trzeba być elastycznym i umieć się przekonać.

Jeżeli Cię to interesuje, to polecam płytę Live I might be wrong - utwory wprawdzie z Kid A i Amnesiac, ale w takich aranżacjach, że szczena opada (!) - np. koncertowe Idioteque (btw polecam ten utwór).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2008 o 00:39, Blade Mack napisał:

> Chętnie służę radą dla początkujących Radiogłowych :)

Zaliczam się do początkujących. Co już słuchałem , wiesz z poprzedniego mojego posta. Proszę,
podpowiedz za co zabrać się w następnej kolejności??


Ja polecam zakupić Box - http://www.fan.pl/shopping/pe.php?id=1229324&oknrt=1229324
Swój kupiłem w Media M. w Bielsku za 199zł. Bardzo się opłaca, albumy wydane w bardzo ładnych digipackach jak chcesz to mogę zrobić foto całości.

Ja zainteresowałem się Radiohead jakieś pół roku temu, od dawna znałem Creep, ale oczarowało mnie gdy zobaczyłem w Vh1 klip do Street Spirit (Fade Out), od razu na komputer, youtube, klipy, informacje z netu, poznałem Karma Police, Let Down, How To Disappear Completely, Pyramid Song, Like Spinning Plates !!! Wciągło mnie po uszy, dziś jeden z moich ulubionych zespołów, słucham prawie codziennie tak jak od lat U2, Led Zeppelin czy Pink Floyd. Wspaniały zespół.

OK Computer, Kid A, Amnesiac - muzyczne arcydzieła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od wczoraj mam nową płytę Radiohead - In Rainbows. Słuchałam tylko 2 razy, ale jak narazie to niezła rzecz. Wprawdzie to nie jest Ok Computer, ale nie jest taka zamulasta, naprawdę fajna do posłuchania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2008 o 18:01, Paranoja napisał:

Ok Computer w CAŁOŚCI to absolutna klasyka. Myślę, że od tego i The Bends warto zacząć, bo to jest ogólnie uważane za złoty wiek Radiohead.

Odsłuchałem The Bends ale mnie nie zachwyciło. Jeśli to jest ten "złoty wiek" to wolę "platynowy" czyli to co robili później ;p

Dnia 11.01.2008 o 18:01, Paranoja napisał:

Potem, na kolejnym etapie wtajemniczenia proponuję sięgnąć po Kid A, tylko powoli i na spokojnie. Trzeba być elastycznym i umieć się przekonać.

Wziąłem relanium, przybrałem najbardziej wykręconą pozycję z książki n.t. jogi i przesłuchałem... Spoko - bez bólu (no może troszkę, ale to przez tą durną pozycję;) A tak serio - Kid A to strzał w dychę. Bardzo mi podeszła. Chyba nie zauważyłaś, że pierwszą płytą Radiohead, z jaką się zetknąłem, to Amnesiac, więc nie dziw się mojej reakcji :D

Dnia 11.01.2008 o 18:01, Paranoja napisał:

Jeżeli Cię to interesuje, to polecam płytę Live I might be wrong - utwory wprawdzie z Kid A i Amnesiac, ale w takich aranżacjach, że szczena opada (!) - np. koncertowe Idioteque (btw polecam ten utwór).

Do tego jeszcze nie dotarłem, ale wici po znajomych już rozesłane.. Po takiej zachęcie i zawartości koncertu na pewno w końcu go dorwę;)
Dzięki za porady!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kocham RH, ale przyznaję, że ostatnio trochę dali ciała - mieli przyjechać na Openera i to były naprawdę poważne negocjacje, ale ponoć RH stwierdziło, że w Polsce jest za mało fanów zespołu i im się nie opłaca. Troszkę żal, mogliby wreszcie przyjechać (niby raz byli, ale to sie nie liczy), bo z tego co wiem to jest naprawdę masa miłośników ich muzyki, którzy muszą wydawać krocie na bilety do Berlina czy cholera wie gdzie.

Na Openera i tak jadę, ale trochę brzydko, brzydko się zachowali :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. Wątek martwy, no ale wskrzeszę. Otóż, jak chyba wiecie, 25 sierpnia jest koncert Radiogłowych w Poznaniu. Ja oczywiście się wybieram. Mam jednak pytanie - kto jeszcze? Bo nie wierzę, że nikt z tego forum nie jest ich fanem, no way.
Więc... Czekam na odpowiedzi ;)


M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować