• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Test Drive Unlimited - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Test Drive Unlimited, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Test Drive Unlimited.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Test Drive: Unlimited” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6929&u=2881

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=869 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=869&p=1182

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

20070403163612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4093 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 17.06.2007 o 23:34, fifomaniak napisał:

Wez daj screena gdzie to jest zaznacz w paincie ;) Jutro sprawdze


1-Wiocha Pu ulpa
2- budowa
3- dosłownie 100m dalej WYLATUJE
I jeszcze jedno - nieraz przenosi na wode koło wyspy !
A może KUPIŁEM yacht ?

20070619085138

20070619085306

20070619085332

20070619085723

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.06.2007 o 00:59, S.V.P.A.M napisał:

Tak drobna rada..jak chcecie się bardziej pobawić setupem gry pokopcie w plikach będących w

C:\TestDRIVE Unlimited\Euro\Bnk\FX
Udało mi się ustawić wszystko tak że gierka pomimo full detali ...nawet nie zarywa. Fakt wykopałem
latające śmieci ptaki i zielsko(bo co zielsko robi w mieście i czemu po mieście tyle śmieci
lata).
Na tym zyskałem jakieś 20~30 FPS.
A po zabawie w wyżej wymienionym katalogu..dodatkowo jakieś 15.
W tych tam plikach jest wszystko..od sposobu teksturowania po zupę grzybową :) czyli wszystko

A mógłbyś napisać co pozmieniać? Boję się, że coś zepsuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam. Niecałe 40min temu rozpakowałem i zainstalowałem TDU, jednak mam "mały" problem. Mam Athlona 3000+, GF 7300GS, 1024MB RAM i dużo wolnej przestrzeni na dysku, jednak gra nie działa poprawnie nawet na najniższych detalach :( Podczas jazdy nagle następuje "zatrzymanie" obrazu. Muzyka i dźwięki nadal są, jednak obraz pojawia się dopiero po kilku sekundach. Oczywiście samochód stoi wtedy gdzieś na poboczu lub wśród drzew. Czym może być spowodowany ten brak płynności? Jeszcze spróbuję zainstalować najnowsze sterowniki do karty graficznej, jednak nie wiem czy to coś pomoże. Odpiszcie proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.06.2007 o 12:12, PaulPL napisał:

Witam. Niecałe 40min temu rozpakowałem i zainstalowałem TDU, jednak mam "mały" problem. Mam
Athlona 3000+, GF 7300GS, 1024MB RAM i dużo wolnej przestrzeni na dysku, jednak gra nie działa
poprawnie nawet na najniższych detalach :( Podczas jazdy nagle następuje "zatrzymanie" obrazu.
Muzyka i dźwięki nadal są, jednak obraz pojawia się dopiero po kilku sekundach. Oczywiście
samochód stoi wtedy gdzieś na poboczu lub wśród drzew. Czym może być spowodowany ten brak płynności?
Jeszcze spróbuję zainstalować najnowsze sterowniki do karty graficznej, jednak nie wiem czy
to coś pomoże. Odpiszcie proszę.


Ściągnij aktualizacje do wszystkich podzespołów i (włącz roździelczość 1024-ileś tam) to powinno pomóc...możesz też wyłączyć programy w tle...powodzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Co do wielkiego wyzwania to ja tez mialem ten problem... nie wiem dlaczego tak jest mnie za 3 razem nie wywalilo

A VanMark otworz mape i zaznacz to miejsce na mapce bo ja zadnej budowy nie kojarze tak szybko jezdze ze sie nie rozgladam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Sorka za doubleposta

S.V.P.A.M. napisz co tam robiles w tym folderze i jak mozesz to wyslij na maila te pliki konfiguracyjne w ktorych cos zmieniales

Mail: fifomaniak@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No i niestety nic to nie pomogło. Powyłączałem wszystko co się dało, zmniejszyłem wszystkie detale, próbowałem różnych rzeczy, a gra dalej się zacina. Mam pytanie. Czy istnieje możliwość zwrotu gry i odzyskania pieniędzy? Nie spełnia ona moich oczekiwać i pomimo odpowiedniej konfiguracji sprzętowej nie działa poprawnie.

P.S. S.V.P.A.M czy mógłbyś napisac co i jak robiłeś po kolei? Najlepiej na maila (pawelmpx200@wp.pl). Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Antywirus moze ci troche przymulac kompa, mozesz tez sciagnac jakis program wspomagajacy prace RAMu (ja uzywam FREE RAM troche pomaga przy 512). Jesli grasz online, to przyczyna zaciec moga byc tez inni gracze, poki nie zamierzasz sie z nimi scigac, wylacz sobie w Opcje-->Online-->odznacz opcje "Zezwol na interakcje online". Wtedy bedziesz jezdzil w jezdzie swobodnej z botami i nikt ci nie bedzie lagowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.06.2007 o 13:38, fifomaniak napisał:

Sorka za doubleposta

S.V.P.A.M. napisz co tam robiles w tym folderze i jak mozesz to wyslij na maila te pliki konfiguracyjne
w ktorych cos zmieniales

Mail: fifomaniak@o2.pl


Mam prośbę wytrzymaj do piątku...to podeśle Tobie i pozostałym chętnym..swoje konfigi.
Zaznaczam jednak że ustawiałem to pod mojego domowego x800gt więc jesli macie coś innego niż x800GT lub ogólnie zamiast ATI posiadacie nVidię to to wcale nie musi działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0


S.V.P.A.M czy mógłbyś napisać co pozmieniać, żeby było najlepiej? Taki uniwersalny konfig. Które rzeczy najważniejsze?
Ja gram na GF 7600GS - 1024x778, AAx4 i mam w granicach 32-48 fps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.06.2007 o 21:04, Kristoferson13 napisał:

Ja zainstalowałem pacht " Puola'' fix" wygrałem wszystkie wyścigi dla 1 gracza i nie mogę odebrać
tego CHRYSLERA. Co jest??!!


Ktorego ME-FOUR TWELVE czy Firepower Concept Car? Bo ja wlasnie zaraz jade po tego drugiego juz tylko czekam az w sklepie bedzie AC dostepny choc moze kupie go drozej na aukcji bo to bedzie moj ostatni wyscig w single...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.06.2007 o 11:37, S13 napisał:

Mi się wydaje że jak wyjdzie patch to naprawi te rozmowy głosowe.Mnie na przykład nie słychać

Miejmy nadzieję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam!
Gram sobie w TDU i w miarę chodzi mi płynnie. Ale jak tylko podłączę kierownicę do niej (firmy Genius), gra tnie się niemiłosiernie. Bardziej przypomina mi to wyświetlanie zdjęć niż grę. Sterowniki do kierownicy są aktualne. Po wyłączeniu kierownicy gra chodzi znowu płynnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam!
Gram sobie w TDU i w miarę chodzi mi płynnie. Ale jak tylko podłączę kierownicę do niej (firmy Genius), gra tnie się niemiłosiernie. Bardziej przypomina mi to wyświetlanie zdjęć niż grę. Sterowniki do kierownicy są aktualne. Po wyłączeniu kierownicy gra chodzi znowu płynnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować