Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Romero również zwiastuje koniec konsol

99 postów w tym temacie

Domek

Niewiele czasu minęło od konferencji HP, na której przedstawiciele branży PeCetowej zapowiadali rychły koniec konsol, a w podobnym tonie wypowiedziała się jedna z legend growego przemysłu - John Romero. Według niego konsole będą się musiały bardzo zmienić, żeby przetrwać walkę z PC.

Przeczytaj cały tekst "Romero również zwiastuje koniec konsol" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem, mocne słowa Romero, bardzo mocne, ale czy mają prawo bytu? Czy ja wiem czy te podzespoły tak szybko tanieją? "next-genowego" PC(o DX10 mówię) który poradzi sobie z najlepszymi grami(najładniejszymi) w tej chwili można kupić dopiero za około 4k w górę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za 2 lata kupisz go za 1/4 tej ceny, a i to tylko używanego bo takich komponentów już na rynku nie będzie (zostaną wyparte przez lepsze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to konsole napewno szybko nie zejdą z rynku tylko tak się mu wydaje bo jest DX10 to już konsole muszą odejść a karty graficznej z DX10 to koszt ponad 2000zł ,a za tyle to można kupić konsole z grą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu chyba zapomniał, że siłą konsol nie jest moc, a prostota obsługi. Właściele konsol nie muszą się martwić, czy mają zainstalowanego odpowiedniego DirectX''a, czy ich karta obsługuje ShaderModel 2.0, czy może 3.0 itd... itd... Dla pececiarzy to nic trudnego, ale dla wiekszości gawiedzi to "czarna magia".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak by miał być koniec konsol to dlaczego co 10 gra wychodzi na pc wprowadzenie DX10 nic nie zmieni zmieni tylko to że gry na pc bedą ładniejsze i tyle ale liczą sie odcucia z gry i te odczucia daje tylko konsola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 16:00, zigihammer napisał:

Po co mowicie o dx10 ??

PS3 >> Dx9
xbox 360 >> Dx9


a to calkiem zmienia cene kompa.



Nie rozumiem o co ci chodzi? Pisz jaśniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zarówno konsole jak i pecety mają rację bytu a ich żywot trzeba raczej determinować jakością gier produkowanych na nie. Mam PS2 i raptem 3 gry na nią - Tekkena 5, Final Fantasy X i Final Fantasy X-2. Miodność tych gierek spokojnie gwarantuje żywotność konsoli. Podobnie jest z PC - mogę grać do bólu w Quake III Arena, SimCity 4, Counter Strike''a, World of Warcraft i nie powiem, że pecet umarł.

Tak więc Romero nieco naciąga teorię ale w praktyce, to nie maszyna sama w sobie stanowi o swoim istnieniu ale oprogramowanie na nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak długi jęzor pana, który od premiery Quake 11 lat temu zrobił wybitnego Anachronoxa, zjawiskową wprost Daikatanę i jakieś popierdółki (Dig It!? Jewels and Jim? Congo Cube? Co to, kurde, jest?!).

Kolego Romero, choćbyś zjadł tysiąc kotletów, to nie przekonasz mnie do zmiany konsoli na komputer z prostej przyczyny - grać wolę w gry konsolowe. I żadna Daikaszana 2, Sranachronox 3, czy też "Klejnoty i Jim 2" (aż strach myśleć, o czym jest ta gra) nie zachęcą mnie do przesiadki na pecety. Dlatego też, choćby cena jakiegoś tam GeForce''a spadła do pięciu zeta, to nie zamierzam gnać do sklep po niego i grać w gry pecetowe, które po prostu mnie a) nie interesują b) nie dają mi wystarczająco dużo przyjemności z grania i c) wymagają siedzenia przy narzędziu mojej pracy po godzinach, zamiast oferować bezstresową rozrywkę przed wygodnym zestawem audio-wideo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niewiem czy tu jeszcze będę zaglądał (jak się zrobi kolejna dyskusja o wyższości świąŧ bożego narodzenia nad Wielkanocą czyli która platforma wyprze tą drugą to przestanę) więc napiszę żę moim zdaniem żadna nie wygra, ew połączą się w jedno urządzenie. osobiście gram na pc, ale tylko dlatego że interesujące mnie gry wychodzą tylko na niego (przeciwko konsolom nic nie mam). I właśnie tu jest różnica gry inne są na pc a inne na konsole (i właśnie dlatego żadna z tych platform nie wygra) jak ktoś nie wieży to proponuje sporzeć na konwersje pc konsola albo na odwrót zwykle są to totalne klapy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 16:08, Blizzard Beast napisał:

na pecety. Dlatego też, choćby cena jakiegoś tam GeForce''a spadła do pięciu zeta, to nie zamierzam
gnać do sklep po niego i grać w gry pecetowe, które po prostu mnie a) nie interesują b) nie
dają mi wystarczająco dużo przyjemności z grania i c) wymagają siedzenia przy narzędziu mojej
pracy po godzinach, zamiast oferować bezstresową rozrywkę przed wygodnym zestawem audio-wideo.


Pięknie napisane. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Następny który myśli, że będę wydawać co pół roku 1000 zł, żeby pograć w przyzwoitych detalach, powyżej 30 fps. Wolne żarty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haha. Toż to dziwne rzeczy się dzieją. Albo to jakaś zmowa przedstawicieli HP i Romera przeciw PC, albo poprostu z nudów chcą wywołać byle sensację na rynku. Ciekawe kto jeszcze niedługo dorzuci swoje 3 antykonsolowe grosze do tematu, bo nie powiem ciekawie sie robi. Pewnie zaraz Bill zauwazy, że ma zaległości to wyskoczy z mozliwosciami pc i przy okazji zrobi reklamówke Visty. (chociaż akurat microsoft robi xboxa to pewnie nie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tych taniejących podzespołów to może i ma rację, ale konsole z racji swojej konstrukcji i kilku innych czynników starzeją się dużo wolniej od pecetów, a przy okazji każda platforma ma wyjątkowe dla siebie gry co sprawia że i konsole i pecety będą sobie jeszcze długo trwać (jeśli zastosujemy cross-platformowość to może i nawet w symbiozie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować