Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Romero również zwiastuje koniec konsol

99 postów w tym temacie

Dnia 11.04.2007 o 11:52, sig. napisał:


> Powiało reklamówką Windows Media Center. Który uwierz, konsoli nie zastępuje.
bo ma zastąpić magnetowid a nie konsole. pozatym czemu zaraz microsoft? są jego odpowiedniki
za darmo (oparte o Linuksa) starczy sprzęt kupić



Moja awersja do Linuxa jest na tyle wysoka, że nie gromadzę na jego temat wiedzy :P

Poza tym kompatybilność z X360 oferuje tylko produkt MS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2007 o 14:18, Blizzard Beast napisał:

Poza tym kompatybilność z X360 oferuje tylko produkt MS.

dobrze że o tym wspomniałeś, może wiesz po co podłączać konsolę do media center? bo jak dla mnie to nie ma żadnego sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2007 o 16:35, sig. napisał:

> Poza tym kompatybilność z X360 oferuje tylko produkt MS.
dobrze że o tym wspomniałeś, może wiesz po co podłączać konsolę do media center? bo jak dla
mnie to nie ma żadnego sensu


powiedzmy ze nie kazdy chce kuc sciany w mieszkaniu aby podlaczyc komputer pod swoj telewizor HD. pewnie, jak ktos oglada filmy na kompie bo nie ma lepszych warunkow, to alternatywa dla niego zadna. ale to jest zrobione pod osoby ktore maja w domu czesto kilka komputerow, to taki extender ma sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakie ściany? media center zwykle stoi w pobliżu telewizora, podobnie jak konsola. no chyba że masz na myśli viste tu media center jest wbudowany w każdą wersję o ile dobrze pamiętam i faktycznie może się okazać że trzeba kuć ściany ale to niezależnie od tego czy komputer podłączamy do tv czy do konsoli stojącej koło tv. Pozatym niewiem jak tam w nowoczesnym budownictwie ale u mnie w "pełnoletnim" bloku dziury na rury co są tak duże że kable się bez problemu mieszczą (idzie nią np kabel od gniazdka kablówki do drugiego tv, a także osiedlowy net z korytarza do mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2007 o 16:35, sig. napisał:

> Poza tym kompatybilność z X360 oferuje tylko produkt MS.
dobrze że o tym wspomniałeś, może wiesz po co podłączać konsolę do media center? bo jak dla
mnie to nie ma żadnego sensu



Żeby streamować video. Na kompie ściągasz i magazynujesz, na TV oglądasz. Proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak już wspominałem media center stoi koło telewizora i jak najbardziej jest do niego podłączony, bo przecież jak sama nazwa wskazuje służy przede wszystkim do odtwarzania multimediów wszelakich (filmów też). Więc konsola między media center a tv nie jest potrzebna do ich oglądania (co więcej, dzięki możliwości instalacji kodeków media center będzie miał w tym względzie większe możliwości bo obsłuży więcej formatów (w tym mało popularne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2007 o 13:19, sig. napisał:

jak już wspominałem media center stoi koło telewizora i jak najbardziej jest do niego podłączony,
bo przecież jak sama nazwa wskazuje służy przede wszystkim do odtwarzania multimediów wszelakich
(filmów też). Więc konsola między media center a tv nie jest potrzebna do ich oglądania (co
więcej, dzięki możliwości instalacji kodeków media center będzie miał w tym względzie większe
możliwości bo obsłuży więcej formatów (w tym mało popularne).

Sorry, nie stoi u mnie komp kolo telewizora. Sluzy mi do pracy wiec stoi w kącie do pracy z monitorem. Nie będę pedałował do peceta, skoro mogę byczyć się przed telewizorem z padem do X''a i wszystko sobie zestreamować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

możliwe, jednakże media center od początku był projektowany jako któryś tam z kolei pc w domu, stojący obok tv i podłączony do niego (i właśnie stąd mają obudowy podobne do wieży albo zestawu kina domowego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

byłbym zapomniał, miediacenter obsługują zwykle piloty. no chyba że to zwykły komputer z zainstalowanym windows media center ale w takim przypadku przepłaciłeś (zwłaszcza że na necie nietrudno znaleźć schemat układu który dopasuje sie do każdego pilota, ma możliwość nagrywania sygnałów) oraz program który zamieni te sygnały z pilota na polecenia dla dowolnego "playera".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2007 o 17:51, sig. napisał:

byłbym zapomniał, miediacenter obsługują zwykle piloty. no chyba że to zwykły komputer z zainstalowanym
windows media center ale w takim przypadku przepłaciłeś (zwłaszcza że na necie nietrudno znaleźć
schemat układu który dopasuje sie do każdego pilota, ma możliwość nagrywania sygnałów) oraz
program który zamieni te sygnały z pilota na polecenia dla dowolnego "playera".


Dlaczego "przepłaciłem"? Za kompa dałem tyle, ile było trzeba, a system mam za free z racji pracy. To czemu niby miałem nie instalować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

go "przepłaciłem"? Za kompa dałem tyle, ile było trzeba, a system mam za free z racji

Dnia 12.04.2007 o 22:27, Blizzard Beast napisał:

pracy. To czemu niby miałem nie instalować...

a skoro tak to faktycznie czemu nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ludzie co wy tu mówicie jak wybulisz na kompa 3 tysie to ten komp starczy ci na conajmniej 5 lat a teraz za 6 tysi kupi kompa na conajmniej 6-7 lat a co kupisz konsole i co gry po 240 zł czasami więcej ja tez się zastanawiałem nad kupnem konsoli ale zrezgnowałem bo po pierwsze gry drogie jak nie wiem nkogo nie stac płaci 240 zł za gre bez przesady tak popatrzcie na taki kraj włochy gry na kosole po 20 euro to jest 80 zł a nie 240 zł ja by była taka cena gier to bym kupią po drugie tyczy sie XBOX 360 nie każdego satć płacic 140 zł za multi i jeszcze jedno sploszczenia gier ile w xbox 360 jest sploszczonych gier 3-4 może a na kompie prawie wsztkie które wychodziły w polsce po pojawieni się dx 10 to troche się zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2007 o 09:47, Blizzard Beast napisał:

> :D:D dobry post - akurat tego potrzebowalem zeby mnie rozsmieszyc. Ciekawe jak moze nie
byc
> rozrywki an PC, skoro wydaja tak mnostwo tytułów na ta platforme? No moze dla Ciebie lepiej

> jest kupic konsole i na niej grac i miec w domu PieCa d przegladania gram.pl i sprawdzania

> poczty :P

Tak, mam PeCeta, ba, nawet dwa, służą mi do pracy, ale na żadnym nie gram bo po co? Gry na
nie mnie nie kręcą, dlatego mam konsole (tu już nie dwie, a aktualnie pięć). I na nich gram.
Co z tego, że wychodzi dużo gier na PC jeśli mi nie odpowiadają?

Po raz kolejny: dla mnie nie ma rozrywki na PC bo nie bawią mnie tamte gry. I czego tu nie
czaisz?


teraz to juz "czaje" wysztsko - jestes wyjatkiem znacznie odbiegajacym od reguly (5 konsol, 2 PieCe)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 15:17, gogowitczak napisał:

teraz to juz "czaje" wysztsko - jestes wyjatkiem znacznie odbiegajacym od reguly (5 konsol,
2 PieCe)...

To że mam akurat dwa niczego nie zmienia - każdy z tu piszących pieca ma. Więc pisanie o tym, że jak się ma konsolę, to można na niej tylko grać, jest bzdurne, bo implikuje pozbycie się przy okazji nabycia konsoli pieca. A to jakiś absurd - peceta można złożyć (do pracy) za niewielkie pieniądze, a PS2 kosztuje jakąś smieszną kasę, którą każdy wysupła z oszczędności na składaniu peceta do pracy, a nie gier.

Zakładam, że jak ktoś modernizuje peceta tylko po to, żeby pograć sobie w takiego np. Crysisa, to stać go także na zakup X360 bez specjalnego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z ekonomicznego punktu widzenia spadek cen podzespołów PC jest mitem. Oczywiście naturalne jest, że strocie tanieją, lecz to nie znaczy, że podzespoły tanieją. Jest to zwykła propaganda. Jesli sobie porównacie cenę nowiutkiego Vipera 550 sprzed 10 lat, to zauważycjie, że jako high endowa karta była ona 4 do 5 razy tańsza niż dzisiaj sprzedawane karty high endowe. I gdzie tu spadek cen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 16:44, Blizzard Beast napisał:

> teraz to juz "czaje" wysztsko - jestes wyjatkiem znacznie odbiegajacym od reguly (5 konsol,

> 2 PieCe)...
>
To że mam akurat dwa niczego nie zmienia - każdy z tu piszących pieca ma. Więc pisanie o tym,
że jak się ma konsolę, to można na niej tylko grać, jest bzdurne, bo implikuje pozbycie się
przy okazji nabycia konsoli pieca. A to jakiś absurd - peceta można złożyć (do pracy) za niewielkie
pieniądze, a PS2 kosztuje jakąś smieszną kasę, którą każdy wysupła z oszczędności na składaniu
peceta do pracy, a nie gier.

Zakładam, że jak ktoś modernizuje peceta tylko po to, żeby pograć sobie w takiego np. Crysisa,
to stać go także na zakup X360 bez specjalnego problemu.


tylko ze zeby kupic Xkloca, trzeba miec telewizor. A jak chcesz pograc tak calkiem przywoicie, to musi byc LCD, powiedzmy ~30". Kosztów takiego telewizora chyba nie musze wymieniac ;).

i jeszcze jedna mala uwaga:

Dnia 21.04.2007 o 16:44, Blizzard Beast napisał:

Zakładam, że jak ktoś modernizuje peceta tylko po to, żeby pograć sobie w takiego np. Crysisa


nigdy tylko po to, przeciez ten zmodernizowany sprzet bedzie mu starczyl na kilka lat grania w nowe gry na przyzwoitych detalach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2007 o 22:46, gram se napisał:

ludzie co wy tu mówicie jak wybulisz na kompa 3 tysie to ten komp starczy ci na conajmniej
5 lat a teraz za 6 tysi kupi kompa na conajmniej 6-7 lat a co kupisz konsole i co gry po 240
zł czasami więcej ja tez się zastanawiałem nad kupnem konsoli ale zrezgnowałem bo po pierwsze
gry drogie jak nie wiem nkogo nie stac płaci 240 zł za gre bez przesady tak popatrzcie na taki
kraj włochy gry na kosole po 20 euro to jest 80 zł a nie 240 zł ja by była taka cena gier to
bym kupią po drugie tyczy sie XBOX 360 nie każdego satć płacic 140 zł za multi i jeszcze jedno
sploszczenia gier ile w xbox 360 jest sploszczonych gier 3-4 może a na kompie prawie wsztkie
które wychodziły w polsce po pojawieni się dx 10 to troche się zmieni


sluszna uwaga - na Xboxa nie ma praktycznie spolszczen ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2007 o 09:47, Blizzard Beast napisał:

Tak, mam PeCeta, ba, nawet dwa, służą mi do pracy, ale na żadnym nie gram bo po co? Gry na
nie mnie nie kręcą, dlatego mam konsole (tu już nie dwie, a aktualnie pięć). I na nich gram.
Co z tego, że wychodzi dużo gier na PC jeśli mi nie odpowiadają?


A widzisz, ja mam to samo, tyle że z konsolami. Zaden tytuł na konsole mnie nie interesuje, więc po cholerę mam kupywać konsole, skoro mogę przeznaczyć tą kasę na modernizację PC i pograć w jedyne gry, które mnie interesują (czytaj strategie, cRPG, FPP, itd.). A czy wyjdzie mnie to drożej ? Na dłuższą metę raczej nie bardzo ;-).
Dla mnie konsole mogłyby nie istnieć. Tym lepiej nawet byłoby dla PCtów, bo obecnie dzięki konsolom powstaje coraz więcej gier odmóżdżających. Kiedyś tego nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować