Zaloguj się, aby obserwować  
AN0WN1M

Motoryzacja - nasza Pasja

1867 postów w tym temacie

Dnia 09.01.2010 o 10:06, Witcher1990 napisał:

>>..........


Tak, dostaniesz. To standardowa część którą mają na stanie w większości sklepów.
Na prrzyszłość jak odkręcasz korek na stacji to nie kładź go na dystrybutor a na dach samochodu, to jak ruszysz a zapomnisz do zdjąć to łupnie i uslyszysz trzask to może zaświta ci w głowie o co kaman;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2010 o 10:28, Citkowsky napisał:

> >>..........

Tak, dostaniesz. To standardowa część którą mają na stanie w większości sklepów.
Na prrzyszłość jak odkręcasz korek na stacji to nie kładź go na dystrybutor a na dach
samochodu, to jak ruszysz a zapomnisz do zdjąć to łupnie i uslyszysz trzask to może zaświta
ci w głowie o co kaman;)

No nie wiem bo był śnieg i nic bym nie usłyszał;] Gdyby ten korek był z kluczykiem jak w drugim aucie w Vito to pewnie bym nie zapomniał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w moim seacie to korek ma wycięcie aby go móc założyć na wieczko zamykające tą przestrzeń w której jest korek (nie wiem jak to się nazywa).


EDIT: Całkiem bym zapomniał. Chce kupić sobie kable rozruchowe do swojej Cordoby. Na allegro widziałem cenny od 20 do 200zł. Ile przynajmniej musiał bym wydać aby bez problemu mi chodziły w samochodach osobowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś jakieś stronki, na których są aukcje, oprócz allegro?

Potrzebuję dla osoby niepełnoletniej, tzn mnie, pozatym niech mnie ktoś oświeci, jestem zielony, wiem chyba że jako niepełnoletni mogę mieć max 50cm sześciennych w baku;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2010 o 19:22, zerohunter napisał:

Zna ktoś jakieś stronki, na których są aukcje, oprócz allegro?

Potrzebuję dla osoby niepełnoletniej, tzn mnie, pozatym niech mnie ktoś oświeci, jestem
zielony, wiem chyba że jako niepełnoletni mogę mieć max 50cm sześciennych w baku;]

Do tego potrzebna Ci karta motorowerowa.

Tak btw, kupiłem końcu auto, wybór padł na Opla Merivę 1.3 CDTI z 2008r., przebieg ledwie 12k km, więc prawie nówka. Wsystkie śmery bajery ma, teraz tylko czekam do maja, aż będę mógł zacząć kurs na prawo jazdy, to optymistycznie już we wrześniu sobie pojeżdżę : D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2010 o 19:26, Budyn napisał:

> >..............


Sprecyzuj; ty kupiłeś czy twój ojciec czy kto tam.
18latkowie raczej nie kupują samochodów w stylu Merivy, tym bardziej na swój pierwszy samochód w życiu.
Poza tym, nie kupuje się samochodu jak sie prawa jazdy nie ma a najwczesniej będziesz je miał za pół roku bo samochód przez tych pare miesiecy straci na wartości ładną sumke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę liczbę chętnych, jaka była na ten samochód, jestem go w stanie sprzedać nawet za kilka tysięcy złotych więcej, niż kupiłem, a za te "pare miesięcy" nie byłbym w stanie złapać takiej okazji. Cieszę się, bo praktycznie rzecz biorąc za kilka miesięcy będę głównym użytkownikiem tego auta ( i także współwłaścicielem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>.........

To pisz ,,wyraźniej". Nie ty kupiłeś a ktoś inny (zapewne ojciec) i jak bedziesz miał prawko to cie wpisze jako współwłaściciel żeby ci znizki ubezpieczeniowe leciały:) Już to przerabiałem jakiś czas temu;)

Okazje trafiają się zawsze. Natomiast biorąc pod uwagę spadek wartosci tak młodych samochodów za te 6 miesięcy straci on na wartości jakies 10% a patrząc na ceny tego modelu z tym silnikiem i z tego rocznika (ok 32 000zł) to będzie gdzieś ok. 3tyś zł.

Pod warunkiem oczywiście, ze zdasz za pierwszym razem bo to chyba zakładasz z góry w tych wyliczeniach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jadać do domu, już w bramie pękł mi przewód od układu chłodniczego i cały płyn poszedł po silniku. Samochód po kilku sekundach wyłączyłem ale czy przez to mogło coś uszkodzić się oprócz silnika (raczej po kilku sekundach nie powinien się zatrzeć)? W tej chwili zalany jest wodą ale niestety nie mam pojęcia jak mogę ją teraz usunąć bez rozkręcania znowu tego przewodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w sumie na chłopski rozum na co mi motor?

Do sklepu mogę na rowerze podjechać, do miasta bym nie jeździł raczej, a po okolicy mogę na motorze brata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2010 o 14:29, Los_Emilos napisał:

Wczoraj jadać do domu, już w bramie pękł mi przewód od układu chłodniczego i cały płyn
poszedł po silniku. Samochód po kilku sekundach wyłączyłem ale czy przez to mogło coś
uszkodzić się oprócz silnika (raczej po kilku sekundach nie powinien się zatrzeć)? W
tej chwili zalany jest wodą ale niestety nie mam pojęcia jak mogę ją teraz usunąć bez
rozkręcania znowu tego przewodu.



Nic sie nie stało....jesli wyłączyłeś silnik po chwili i nie pracował na wysokich obrotach to nic mu sie nie stanie...zatrzeć nie zatrzesz bo płyn chłodzący nie odpowiada za smarowanie a za chłodzenie jak nazwa wskazuje.....
Wodą nie zalewaj silnika bo tworzy osady w środku przewodów i chłodnicy....odkręć korek u góry od zbiorniczka wyrównawczego i na dole od chłodnicy ewentualnie wypnij przewód od chłodnicy....poczekaj aż ścieknie do końca zalej płynem..nie wodą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ze studiów ma na sprzedaż Passata ''98 2.5 TDI V6 ze skrzynią DSG.
Miałem dzisiaj okazję zasiąść za kierownicą tego potwora i trochę pojeździć.
Istna rakieta jednym słowem:) Pierwszy raz jeździłem autem z automatem jako kierowca:) Śmieszne uczucie jak mi lewa stopa leci i szuka sprzęgła:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować