Zaloguj się, aby obserwować  
AN0WN1M

Motoryzacja - nasza Pasja

1867 postów w tym temacie

Dnia 14.09.2011 o 19:51, Witcher1990 napisał:

W sumie to on ma tendencje do wszystkiego...


Z Polonezem jest jak z pudełkiem czekoladek - nigdy nie wiadomo co się trafi. Raz go zarzuci a raz pojedzie prosto na zakręcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie co SWIECA na niebiesko ( to akurat roznica, bo sa takie co zgaszone wygladaja jak niebieskie, ale swiatlo maja zblizone do bialego)?

Bo jesli takie co swieca w tym kolorze to ... odpusc sobie bo sa niezgodne z Kodeksem Drogowym i Policja przy kontroli moze zabrac dowod rejestracyjny,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>.........

Czego się nie robi by inni myśleli, że się ma xenony no nie? Tylko, że to mało trafiony pomysł bo ten syf tylko oślepia i jest niezgodny z obowiązującym prawem. Pseudo xenonom mówimy stanowcze NIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

okej, dotarlem do tego sam :
http://www.osram.pl/osram_pl/Dla_konsumentow/Oswietlenie_samochodowe/Produkty/Reflektory_gowne/COOL_BLUE/index.html

ale jak widac na stronie producenta jest napisane ze : '' Żarówki COOL BLUE są łatwe do zainstalowania i zostały dopuszczone do użytku bez ograniczeń w całej Europie.'' wiec w czym problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żarówki markowych producentów (Osram, Bosch) mają homologację i nie oślepiają, jeżeli są prawidłowo ustawione (złe ustawienie świateł to o wiele częstszy powód świecenia innym w oczy niż same żarówki).

Chociaż te żarówki są niebieskie głównie z nazwy... jak wspomniał Piotrek, kolor świateł mijania i drogowych innych niż biały jest niedopuszczalny w aucie poruszającym się publicznie. Te żarówki świecą na biało, ale ich światło jest "bardziej białe" niż tradycyjnych żarówek (bardziej żółte) - co wywołuje złudzenie świecenia na niebiesko.

Wyżej wspomniane firmy jednak grają w tym wypadku w otwarte karty - żarówki świecą odrobinę jaśniej przy wyższej cenie i o wiele niższej trwałości - więc sens ekonomiczny takiego zakupu jest wątpliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>.......

Zimny biały który daje złudzenie czegoś ,,niebieskawego". Jaki jest sens stosowania tego to ja nie wiem.

To tak jakby nakleić sobie znaczek Ferrari na Poloneza, +100 do lansu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde, prawdopodobnie po tym uderzeniu w krawężnik przestawiła się w Poldzie geometria przedniego zawieszenia. Do czasu kupna nowej felgi i ustawienia geometrii muszę zaprzestać jazdy. Dzisiaj jak byłem pojeździć to kierownica chodziła jak w ciężarówce bez wspomagania - owszem, zawsze ciężko się kręciło, ale nie aż tak ;) Na postoju niemal nie idzie ruszyć kołami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2011 o 15:26, kitek0101 napisał:

Czy ktoś jest w stanie powiedzieć mi jakie obroty byłyby w Matizie na czwórce przy 100
km/h? Niestety, obrotomierza nie ma ;)



Poszukałem gdzieś na YT filmików pokazujących przyspieszenie Chevroleta Sparka który ma litrowy silnik i tam przy 100km/h na czwartym biegu było ponad 5tyś obr to tutaj pewnie jeszcze nieco więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem Matiz nie wyje tak strasznie przy 100 na 4biegu mój tata ciśnie go przynajmniej do 90kmph i dopiero wrzuca 5bieg. auto z tego co wiem kręci się do 6000obrotów więc ja bym stawiał, że przy tych 100 na 4ce ma ok 4500-5000obrotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2011 o 18:36, Witcher1990 napisał:

Czy ja wiem Matiz nie wyje tak strasznie przy 100 na 4biegu mój tata ciśnie go przynajmniej
do 90kmph i dopiero wrzuca 5bieg. auto z tego co wiem kręci się do 6000obrotów więc ja
bym stawiał, że przy tych 100 na 4ce ma ok 4500-5000obrotów.



5tyś obrotów to uważasz, że to nie wycie? Dla takiego 0,8l to to jest dużo za dużo.
Ja stawiam nieco ponad 5tyś porównując ze sparkiem w 1.0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2011 o 19:36, Witcher1990 napisał:

"nie wyje tak strasznie" ale jednak wyje:) a silnik to ma chyba 900 lub 1.0 tak z dowodu
kojarzę...



0,8.
1,0 był ale to już w tych poliftowych z zegarami pośrodku deski i z okrągłymi światłami z tyłu (w Polsce to to było niedostępne w salonie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2011 o 18:36, Witcher1990 napisał:

Czy ja wiem Matiz nie wyje tak strasznie przy 100 na 4biegu mój tata ciśnie go przynajmniej
do 90kmph i dopiero wrzuca 5bieg. auto z tego co wiem kręci się do 6000obrotów więc ja
bym stawiał, że przy tych 100 na 4ce ma ok 4500-5000obrotów.

Hm, czyli nic złego nie powinno się stać, gdybym go tak pocisnął? :P Bo normalnie piątkę wrzucam po przekroczeniu 70 km/h.
I Citkowsky ma rację, to 0,8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od razu się nic nie stanie jednak nie jest to zdrowe dla silnika więc 5ty bieg wrzucaj tak jak do tej pory przy 70ciu. Sam tak robię i auto nie traci wiele ze swojej "dynamiki" a na pewno mniej spala i nie żyłuje tak bardzo silnika. Takie prędkości na 4ce to jedynie przy wyprzedzaniu choć 100 to i tak za dużo bo Mariz już wtedy "nie idzie". Od 110 to już w ogóle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować