Zaloguj się, aby obserwować  
AN0WN1M

Motoryzacja - nasza Pasja

1867 postów w tym temacie

Pierwsze masz racje to Ściera Cosworth - ok. 400KM i napęd na tył. Ścigał się nią Bublewicz, najlepszy rajdowiec PRLu. Nie jest to egzemplarz w którym zginął. Bublewicz okręcił się wokół drzewa w Sierze z napędem 4x4 - pękła klatka bezpieczeństwa i został zmiażdżony. Rok 1993 Rajd Dolnośląski. To tak w ramach ciekawostki :)

A tak pozatem to silnik w Polonezie już rozebrany na czynniki pierwsze. W następnym tygodniu jadę do szlifu i wyważania wszystkiego :) Będzie pocisk jak się to wszystko poskłada do kupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2011 o 22:05, KannX napisał:

Pierwsze masz racje to Ściera Cosworth - ok. 400KM i napęd na tył. Ścigał się nią Bublewicz,
najlepszy rajdowiec PRLu. Nie jest to egzemplarz w którym zginął. Bublewicz okręcił się
wokół drzewa w Sierze z napędem 4x4 - pękła klatka bezpieczeństwa i został zmiażdżony.
Rok 1993 Rajd Dolnośląski. To tak w ramach ciekawostki :)

Wiem, trochę się tym interesuję choć dopiero od niedawna:)
Widziałem zdjęcia z wypadku, wygląda to po prostu makabrycznie, auto złamane i dosłownie owinięte wokół drzewa...
A co do rajdowania to dzisiaj miałem ochotę coś zrobić i zapinałem boki matizem na szutrze:D Fajnie wchodzić 50kmph w dwa prawy i mieć ten uślizg. Jak będę miał kasę to kupuję cintka i będę nim upalał. Brałbym poldka ze względu na napęd na tył ale za dużo żre i trzeba by mu zrobić zawieszenie bo to auto nie skręca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swieże fotki z remontu Poldolota. Na trzeciej fotce stoję w komorze silnika. Na ostatnim zdjęciu leżą elementy które idą do obróbki. Trzy z czterech tłoków są uszkodzone, nie wiadomo również czy głowica jest szczelna - wał korbowy jest zato w idealnym stanie :) Blok idzie do rozwiercenia, głowica do planowania i polerki, korbowody zostaną odchudzone, koło zamachowe również, wał korbowy do wyważenia. Wszystko zostanie poskładane na niemieckich uszczelkach.

20110609152618

20110609152624

20110609152753

20110609152925

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 15:36, KannX napisał:

Blok idzie do rozwiercenia, głowica do planowania i polerki, korbowody zostaną odchudzone,
koło zamachowe również, wał korbowy do wyważenia.

To mówisz, że teraz będzie zap***..ierdzielać?;D Za blachę też się zabierasz? Czytałem poprzednie posty, ale nie pamiętam dokładnie, a czytać znowu też mi się średnio chce, leń mnie dopadł;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zwiększ masę, swoją nie samochodu
A co do auta- w poldku imo to przede wszystkim trzeba zrobić zawieszenie bo to auto po prostu nie skręca, a jak będzie miało więcej mocy to po prostu odlecisz przy 150kmph

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 18:45, czapla56 napisał:

Za blachę też się zabierasz?


Na razie chcę, żeby zaczął spowrotem jeździć :) Blacha będzie zrobiona w swoim czasie. Podłoga jest cała. Gniją ''tylko'' drzwi od spodu, przednie i tylne pasy blachy pod światłami, tylna klapa i słupki boczne :D

A co do zapier***** to po remoncie powinien mieć troszke ponad 90 KM. To jest dopiero pierwszy stejdż tuningu. Później wymieni się wałek rozrządu, zmieni układ dolotowy i wydechowy. Najważniejsze, żeby zrobić ''dół'' silnika, żeby potem nie rozbierać wszystkiego od nowa, a jedynie zdjąć głowicę, wsadzić nowy wałek i pozmieniać osprzęt. Jeden wariat wycisnął z silnika Fiata 125 (silnik niemal identyczny jak w Polonezie) 108 KM i w tę moc finalnie celuję ;)

Jak umyję komorę silnika i wyczyszczę osprzęt to dam zdjęcia. Niech chociaż komora i silnik nie wyglądają jak stary trup :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Odchudzanie korbowodów" w poldku jawi mi się w skutkach jako istna katastrofa, no ale skoro uważasz, że to wytrzymają / już ktoś to sprawdził, no to nie mam racji wtedy ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 21:35, KannX napisał:

Jeden wariat wycisnął z silnika Fiata 125 (silnik niemal identyczny jak w Polonezie) 108 KM i w tę
moc finalnie celuję ;)


Ile toto bedzie wtedy palic? :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I to się nazywa miłość do samochodu :) Pogratulować wytrwałości. Ja pod koniec wakacji może też będe brał się za coś do "restaurowania" (mogę tylko powiedzieć że z lat 80), więc postaram się zrobić podobną relację.

Życzę powodzenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 22:09, MKRaven napisał:

"Odchudzanie korbowodów" w poldku jawi mi się w skutkach jako istna katastrofa, no ale
skoro uważasz, że to wytrzymają / już ktoś to sprawdził, no to nie mam racji wtedy ;)
.


Wszystkie modyfikacje które robię były już robione i są sprawdzone. Będzie dobrze, mam nadzieję ;) Co do spalania to będzie wysokie, ale ten samochód nigdy mało nie palił, nawet na autostradzie przy 90km/h nie dało się zejść poniżej 7 litrów.

Blaster dzięki, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2011 o 15:52, zerohunter napisał:

Tak ogólnie jaką ubezpieczalnię polecacie?
Chodzi mi o motorower, zbliża się termin i może czas na zmianę, obecnie jestem w Hdi
Asekuracja.


Ja mam oba auta ubezpieczone w PZU. DLaczego w PZU? Bo mój dziadek ma tam 60% zniżki i jest bardzo tanio :) Jak będę ubezpieczał coś na siebie, to przeniosę się do Link4, bo tam mi wychodzi najtaniej.

A tak pozatem to jutro jadę do szlifu - jakoś wcześniej nie miałem czasu, no i kawał drogi. Kupiłem też odrdzewiacz i będę czyścił alternator, gaźnik, dolot i parę innych rzeczy. Nie spieszę się zbytnio z tym wszystkim, bo robię auto ''pod siebie'' i ma być dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mój obwód głosy to 59, a kask ma rozmiar L dla 57. Nieco mnie głowa boli, ale to chyba nie będzie uszczerbku na zdrowiu? Wymienić czy taki jak mam może być? Zaznaczam, że to mój pierwszy kask w życiu i będę go używał jeżdżąc buggie (taki samochodzik terenowy).
Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2011 o 19:33, AphroditeDnB napisał:

Mógłby mi ktoś wyjaśnić na czym polega SWAP i co do niego jest potrzebne oprócz silnika
i skrzyni biegów?

SWAP to ''zamiana'' silnika z innego modelu na inny (logiczne, że z gorszego silnika na lepszy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planuje zakup auta w najbliższych tygodniach za kwotę 7,700 zł. takie małe wymagania silnik maksimum 1,6 litra, napędzany benzyną lub benzyną+gaz, typ hatchback, sport/coupe.

Miał by ktoś jakąś propozycje co zakupić lub nawet przykłady jestem ze śląska a dokładniej z Bytomia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować