• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl -Temat ogólny ” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=16291&u=2498

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=285 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Podstawowe porady co zrobić w przypadku problemu z uruchomieniem gry znajdziesz w poniższym poradniku http://www.gram.pl/felieton.asp?id=1093

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=285&p=1306

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1226 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 15.04.2010 o 19:30, zimnynh napisał:

Mam problem z S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Czernobyl z TopSellera.

Chodzi oczywiście o CD-Key. Gra instaluje się bez problemów, natomiast nie można grać
w multiplayera, z powodu złego CD-Key''a.

A gra ci w ogóle działa? Stalke SoC to nie gra na Multi. Multi wręcz nie działa i laguje,nie ma sensu grac w multi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam, mam problem z Cieniem Czarnobyla.
Otóż cały czas na ekranie wyświetla mi się szara mapka, która obraca się wraz z kamerą. Jest jakby pełną mapą, będącą częścią tej w górnym lewym rogu. Jak to wyłączyć, bo nie da się grać?

Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem z wersją z Topsellera.
Gra nie uruchamia sie w ogóle.
Menedżer zadań pokazuje, że jest już uruchomiony XR_3DA.exe i tyle :(
Sterowniki, DirectX itd. wszystko nowe.
Grę przeinstalowywałem już kilka razy. Nic nie pomaga :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Przydałaby się konfiguracja twojego komputera - bez niej niewiele można pomóc ... poza tym jesteś pewien że pecet spełnia wymagania i że masz zainstalowane wszystkie sterowniki, DirectXy i tak dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Komputer wymagania spełnia z nawiązką:
C2D 8400@3.6GHz
GeForce 8800GT 512MB
2GB RAM

Stery od płyty głównej, grafiki, directx, wszystkie poprawki systemu (WinXP) - wszystko jest aktualne.
System czysty, nie zaśmiecony.

Wersja z Topseller kupiona kilka dni temu, jest już upatchowana do 1.0006.
Płyta z grą sprawna - testowana na 2 innych komputerach i działa poprawnie.

Przeszukałem net szukając podobnych przypadków i było trochę identycznych, ale wszystkie podobno przez pirata i cracki, a ja mam full oryginalną. Nie mam pojęcia co dalej robić.
Jedyna gra, która takiego psikusa mi zrobiła :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hm ... dziwny przypadek. Patch 1.06 jest na dobrą sprawę niepotrzebny - w zupełności wystarczy wersja 1.05. Może spróbuj przeinstalować grę i zostawić grę w wersji 1.05? Ewentualnie możesz spróbować odpalić grę w obrazu płyty utworzonego w Daemonn Tools chociażby. A jak i to nie pomoże to chyba pozostaje pisać do pomocy technicznej lub kogoś z ekipy odpowiedzialnego za to. Skoro gra poprawnie działa na innych pecetach to problem najprawdopodobniej tkwi gdzieś w sofcie ... A i jakie dostajesz komunikaty? Żadnych? Nawet tego prostokątnego loga ze stalkerem w tle nie widzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nic, zero reakcji.
Jedynie w menedżerze zadań widzę odpalony proces XR_3DA.exe i to tyle.

Prawdopodobnie znalazłem przyczynę.
Wersja z Topseller instaluje się już upatchowana do 1.0006. Nie ma możliwości instalacji niższego patcha.

Dzisiaj pożyczyłem od znajomego płytę z premierowym wydaniem Stalkera - tam jest wersja 1.0000.
Zaintalowałem z jego płyty, upatchowałem do 1.0005 i gra działa normalnie.
Potem zainstalowałem patcha 1.0006 i znowu nie działa.
Wygląda na to, że te problemy są przez patch 1.0006.

Teraz mam zainstalową grę z płyty znajomego, upatchowałem do 1.0005 i gram normalnie ze swojej płyty - wszystko działa.

Na 99,9% jest to wina patcha 1.0006.
Najgorsze, że wersja z Topseller już jest wersją 1.0006 i bez drugiej płyty, ze starszego wydania nic się nie zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Z tego co udało mi się wygooglać wychodzi na to że teoretycznie downgrade''nąć grę do wersji np: 1.05 się da ... tyle że tylko wtedy gdy sami owe patche wgraliśmy. Jeżeli w twojej wersji gra jest spatchowana do maksa to nic raczej się z tym zrobić nie da [ na pewno nie da się tego jakoś ominąć podczas instalacji czy coś w ten deseń? bardzo dziwna zagrywka ze strony wydawcy ]. Więc albo pozostaje ci szukać rozwiązania na własną rękę albo zamienić się z kimś komu owa wersja będzie chodziła bezproblemowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wersja z Topseller jest juz wersją 1.0006 i nie da rady wrzucić niższego patcha :(

Dałem moją płytę znajomemu. Sprawdzi czy u niego będzie działać.
Jeśli tak to zamienimy się - on mi odda swoją wersję premierową, a ja mu dam moją nówkę z Topsellera.

Bez sensu, że to od razu jest 1.0006.
Lepiej jakby po prostu dorzucili patche na płytę i żeby każdy sobie instalował wg. własnych potrzeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam taki sam problem jak ofu007. Niestety, ale gra kupiona dzisiaj (topseller) nie ma najmniejszej ochoty się uruchomić. Sterowniki mam najnowsze, wymagania spełniam (c2d 2.2ghz, gf9600 512, 3,25gb ram). Czy ktoś z pomocy technicznej mógłby podać jakieś skuteczne rozwiązanie tego problemu ? Czy też gra będzie tylko ładnie u mnie wyglądała na półce i zobaczę ją tylko na filmikach z YT ? ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jak zmusić Cień Czarnobyla do uruchomienia w 1680 na 1050? W opcjach mam tylko kilka rozdzielczości, a jak tak szukam po sieci, to gra ponoć ma ich całkiem sporo do zaoferowania. Nie obejdzie się ze szperaniem w plikach, co? Wersja z topsellera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ok, wysłałem wprawdzie zapytanie do pomocy technicznej, ale może ktoś odpowie tu szybciej:

Zacząłem grać w STALKER''a. Na średnich detalach chodzi super. Ale od czasu do czasu ekran robi się na chwilę czarny, po czym znów widzę grę, ale chodzi znacznie wolniej (tak jakieś 5-10 sekund) Potem znów czarny ekran i gra znowu chodzi normalnie. Przyciąłem jeszcze detale, sądząc, że może to pomoże, ale niestety nie... Ktoś miał może podobny problem? Mam wersję 1.006 (z extra klasyki).

Mój komputer:
Core 2 Duo 2,4
2GB RAM
Radeon X2300 128MB
Win XP SP3

System był instalowany 2 miesiące temu, więc nie piszcie proszę o instalacji nowszych sterowników ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.04.2011 o 08:09, jakubcjusz napisał:

System był instalowany 2 miesiące temu, więc nie piszcie proszę o instalacji nowszych
sterowników ;)


Jakby co, to sterowniki wychodzą co miesiąc :-)
Poza tym instalacja systemu nie musi równać się instalacji sterowników ze strony producenta.
Może system nowy, a sterowniki z płytki lub z bazy aktualizacji Windows?

To tylko tak na marginesie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.04.2011 o 11:35, G_S_PattoN napisał:

Jakby co, to sterowniki wychodzą co miesiąc :-)
Poza tym instalacja systemu nie musi równać się instalacji sterowników ze strony producenta.
Może system nowy, a sterowniki z płytki lub z bazy aktualizacji Windows?


To laptop od HP''ka, a ich sterowniki niestety wychodzą znaaaaaacznie rzadziej (a normalnych ATI nie pozwalają zainstalować). Poza tym to Laptop mojej żony, więc nie chcę bawić się w instalowanie Omega Drivers (które z powodzeniem służą na moim rzęchu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.
Mam problem ze S.T.A.L.K.E.R.''em.
Ostatnio nie mogę wczytać ostatniego zapisu (prosto z menu głównego), gdyż po kliknięciu na przycisk gra się zawiesza.
Kiedy wybieram jakiś zapis do wczytania z listy zapisanych gier, wyświetla się okno wczytywania by po chwili wywalić mnie do pulpitu.

Gra w wersji 1.0006 z Extra Klasyki. Grałem od początku na tej wersji (więc savy z poprzedniej wersji odpadają).
Posiadam mod (gram z nim od początku), który jedynie zmienia nazwy broni na prawdziwe.
Problem wystąpił dopiero jakiś czas temu. Wcześniej było wszystko jak najbardziej OK.

Ktoś ma jakieś pomysły?
Za pomoc z góry bardzo dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Próbowaliśmy z kumplem zagrać przez multi w Cień Czarnobyla, ale mamy pewien problem. Mianowicie, gdy on założy serwer, ja nie widzę go w ogóle na liście, z kolei gdy ja założę, serwer widoczny jest, ale po próbie dołączenia do niego koledze wyskakuje komunikat "Błąd połączenia: Nieprawidłowy adres". Próbowaliśmy użyć Hamachi, ale efekt taki sam. Nie wiecie, co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować