• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl -Temat ogólny ” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=16291&u=2498

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=285 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Podstawowe porady co zrobić w przypadku problemu z uruchomieniem gry znajdziesz w poniższym poradniku http://www.gram.pl/felieton.asp?id=1093

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=285&p=1306

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1226 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 23.04.2007 o 21:57, Czubi napisał:

Czy STALKER chodzi na Windows Vista???


Oczywiście, że tak. Sam mam Windows Vista Home Premium i Stalker chodzi na nim wyśmienicie.
A niejaki metal_man pierdzieli głupoty i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Panowie chyba lekko się zapominacie?

Przypominam każdemu zanim zacznie jakieś wywody przeczytał sobie 2 posty przypięte, i skupił się w wypowiedziach na temat kwestii technicznych od luźnej rozmowy jest temat ogólny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.04.2007 o 15:52, KrzysztofT napisał:

Oczywiście, że tak. Sam mam Windows Vista Home Premium i Stalker chodzi na nim wyśmienicie.
A niejaki metal_man pierdzieli głupoty i tyle.


Ja to wiem co jest i rzecza oczywista, ze chodzic bedzie. Jakbys nie zauwazyl to na koncu posta byla sugestywna emotka...

Anyway, Akashi wiadomo juz cos o rozwiazaniu problemu z multi? U mnie dalej powtarza sie blad wielokrotnie juz tutaj opisywany... Zadnej nowej latki nie ma jak rowniez stanowiska CDP w tej kwestii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.04.2007 o 13:00, morthi napisał:

karta graficzna nie jest slaba - mnie stalker wlasnie na gf fx 5200 128 bit 256 ram dziala
- fakt wyglada brzydko ale dziala i grac sie da bez problemu (512 ram i cel 2.5) odsylam do
poprzedniej watku gdzie jest dokladny konfig user.ltx na jakim mozna grac majac taka konfiguracje


No to szczerze mowiac gratuluje. Wiesz jeszcze pozniej w gre wchodza taktowania odpowiednich podzespolow, przepustowosc etc. Wiec nie kazdemu musi gra chodzic tak by sie dalo grac (bez wzgledu na grafe) ale dobrze wiedziec, ze wymagania co do gry drastycznie spadly :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam mam problem. W grze nie wyświetla mi nieba.. znaczy się wyświetla, ale jest całe rozmazane :/

Mój komp :

P4 3Ghz
1gb ram
GF 7300 LE z 512mb

Ma ktoś podobny problem? Bo nie mam zamiaru przekopywac się przez 20 stron...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.04.2007 o 15:33, Xellos napisał:

A nikt nie ma problemu z wywalaniem się gry? Na zagranicznych forach wiele ludzi się na to
skarżyło. Ja też mam ten problem.

Tak samo u mnie kilka minut i crash. Wiesz co pomogło u mnie: usunąłem Stalkera z listy X-Fire i zaraz wydłużył sie czas normalnej gry do ca. 2h (potem nastąpił crash :( ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.04.2007 o 20:56, kwieciu91 napisał:

Witam mam problem. W grze nie wyświetla mi nieba.. znaczy się wyświetla, ale jest całe rozmazane
:/

Mój komp :

P4 3Ghz
1gb ram
GF 7300 LE z 512mb

Ma ktoś podobny problem? Bo nie mam zamiaru przekopywac się przez 20 stron...


Takie pytanie ( i odpowiedz ) padlo na poprzedniej stronie... :P

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=21519&pid=372

Sam sprawdzilem dwie wersje sterownikow "beta" : 101.09 i 158.19. Po ich zainstalowaniu problem znika, wszystko wygląda jak nalezy.
Po zmodowaniu dzialaja doskonale takze z grafikami mobilnymi. Na moim laptopie z GF7300Go dzialaja doskonale.

Do pobrania z tad:

http://downloads.guru3d.com/download.php?id=10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W związku z brakiem jakielkowiek reakcji na moje pytanie ponawiam je:
Mam
P4 3GHz HT
1 GB Ram DDR2
Karte graficzną GeForce ASUS EN 7900gs
I występuje u mnie bardzo dziwna sytuacja mianowicie.
Gdy włączm gre W Menu jest wszystko ok, ale gdy w samej rozgrywce gram pojawiają się w bardzo duzych ilościach rozmycia tekstur.
Tak jakby wielkie słupy od ziemi do nieba, czasami jakieś dziwne rozmyte ściany albo nie widoczne płoty xD (postacie w grze działają bez zarzutów), grafika sie rozmywa strasznie. Pomimo przestawiania opcji graficznych w grze nic się nie poprawia. Nawet na minimalnych ustawieniach gdzie wszystko jest powyłączane nic nie pomaga. Owe rozmycia występują tylko na mapach, których akcja dzieje się na powierzchni, tunelach nie zdarzyło mi sie jeszcze nigdy.

Mam najnowsze sterowniki do karty graficznej (93.71) próbowałem też na starszych ale to nic nie pomaga. Instalowałem również sterowniki ze strony guru3.com ale też nic nie pomogło.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu tej sprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam!
Utknąłem w grze po tym jak otrzymałem zlecenie od barmana, aby wkraść się do laboratorium.
Kieruję się w jego kierunku, ale wszędzie dopada mnie promieniowanie.
Co robić? Może idę w innym kierunku?
Podajcie namiary gdzieś gdzie mi pomogą.
Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.04.2007 o 15:08, Sillent Killer napisał:

W związku z brakiem jakielkowiek reakcji na moje pytanie ponawiam je:
Mam
P4 3GHz HT
1 GB Ram DDR2
Karte graficzną GeForce ASUS EN 7900gs
I występuje u mnie bardzo dziwna sytuacja mianowicie.
Gdy włączm gre W Menu jest wszystko ok, ale gdy w samej rozgrywce gram pojawiają się w bardzo
duzych ilościach rozmycia tekstur.
Tak jakby wielkie słupy od ziemi do nieba, czasami jakieś dziwne rozmyte ściany albo nie widoczne
płoty xD (postacie w grze działają bez zarzutów), grafika sie rozmywa strasznie. Pomimo przestawiania
opcji graficznych w grze nic się nie poprawia. Nawet na minimalnych ustawieniach gdzie wszystko
jest powyłączane nic nie pomaga. Owe rozmycia występują tylko na mapach, których akcja dzieje
się na powierzchni, tunelach nie zdarzyło mi sie jeszcze nigdy.

Mam najnowsze sterowniki do karty graficznej (93.71) próbowałem też na starszych ale to nic
nie pomaga. Instalowałem również sterowniki ze strony guru3.com ale też nic nie pomogło.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu tej sprawy


Rozwiązanie masz podane w poscie powyzej. Jezeli w Twoim prypadku to nie pomaga, to pozostaje granie w okienku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.04.2007 o 16:25, Nikoos napisał:


Rozwiązanie masz podane w poscie powyzej. Jezeli w Twoim prypadku to nie pomaga, to pozostaje
granie w okienku.

W okienku też już próbowałem i nic nie pomogło. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Było nie , jest dużo takich tematów !!
Na niektórych kartach GeForce jest taki problem , nic nie poradzisz musisz czekac na wydanie specjalnych sterowników , są już w wersji beta ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.04.2007 o 16:47, Virus 500 napisał:

Było nie , jest dużo takich tematów !!
Na niektórych kartach GeForce jest taki problem , nic nie poradzisz musisz czekac na wydanie
specjalnych sterowników , są już w wersji beta ....


Troszke to nie fair ze strony CD-Project.
Patrząc na wymagania sprzętowe jakie były zamieszczone na stronie internetowej i na pudełku nic nie sugerowało że na nie których kartach GeForce gra nie będzie działała. Wręcz przeciwnie na tej co akurat posiadam jest zaznaczone że gra będzie działać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam poważny problem ze Stalkerem. Gra zawiesza sie po kilku/kilkunastu minutach i pojawia się komunikat po wciśnięciu ctrl+alt+delete :
"taskmgr.exe-Błąd aplikacji
Aplikacja nie została właściwie zainicjowana (0xc000012d). Kliknij przycisk OK, aby zakończyć aplikację."
Klikam i nic sie nie dzieje więc jestem zmuszony do resetowania kompa. Zainstalowałem patcha i bez niego gra wyskakuje do windowsa a z nim wiesza się. Nie sposób grać. Zaktualizowałem wszystkie sterowniki i nic nie pomogło. Może Ktoś pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam!!
Mam problem po zainstalowaniu patcha do S.T.A.L.K.E.R.A. okazało sie ze save z wersji 1.0 nie dzialaja!! Prosze o pomoc gdzie moge znalesc na moim kompie save do tej gry bo w miejscu zainstalowania oraz w moich dokumentach ich nie ma!! Bardzo prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam!!
Mam problem z grą STALKER Po włączeniu gry nie pokazuje mi się wogóle menu komputer spełnia wszystkie wymagania techniczne choc zainstalowałem patcha nic to nie dało PROSZE O POMOC!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Na GF 7600 GS na terenach otwartych podczas opadów następuje rozmywania tekstur nieba ,mrugają różne smugi.Gdy wyłączone dynamiczne oświetlenia zaczyna chodzić dobrze.Tak w ogóle to coś te dynamiczne światła nie grają.W HL 2 engin jest bardziej zoptymalizowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.04.2007 o 17:37, Several napisał:

Ja mam poważny problem ze Stalkerem. Gra zawiesza sie po kilku/kilkunastu minutach i pojawia
się komunikat po wciśnięciu ctrl+alt+delete :
"taskmgr.exe-Błąd aplikacji
Aplikacja nie została właściwie zainicjowana (0xc000012d). Kliknij przycisk OK, aby zakończyć
aplikację."
Klikam i nic sie nie dzieje więc jestem zmuszony do resetowania kompa. Zainstalowałem patcha
i bez niego gra wyskakuje do windowsa a z nim wiesza się. Nie sposób grać. Zaktualizowałem
wszystkie sterowniki i nic nie pomogło. Może Ktoś pomóc?

podaj parametry kompa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.04.2007 o 16:07, wys2a napisał:

Witam!
Utknąłem w grze po tym jak otrzymałem zlecenie od barmana, aby wkraść się do laboratorium.
Kieruję się w jego kierunku, ale wszędzie dopada mnie promieniowanie.
Co robić? Może idę w innym kierunku?
Podajcie namiary gdzieś gdzie mi pomogą.
Dzięki.

idż spokojnie za strzałką na mapi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować