Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Czego mamy spodziewać się po Blizzconie 2007?

59 postów w tym temacie

Odrazu pomyslabie sobie "Przeciez Warcraftow juz jest duzo, raczej nie dołożą kolejnej czesci... (choc chciałbym bardzo WC4 bo wc3 przed chwilka wylaczylem :])
Diablo 3? Konkurencja dla Hell Gate London? Fabula D2LoD daje mozliwosci kontynuacji, ale... nie chce mi sie w to zabardzo wierzyc zeby akurat D3 wybrali. SC2? Być może... Po tym sukcesie 1? ale wydaje mi sie ze bedzie to calkowicie nowy swiat w ktorym popisza sie super grafika :) Po sukcesie WoWa moga zaryzykowac :) a moze pojda na latwizne i zapowiedza kolejny dodatek do WoWa? Wkoncu blizzard zapowiadal co roczny dodatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2007 o 17:30, Olamagato napisał:

Moim zdaniem to będzie albo coś ze Starcrafta, albo coś absolutnie nowego. Jednak po premierach
WoW, dodatku do niego, W3 pora by było zmienić klimaty na jakieś bardziej techniczne niż magiczne.
Dlatego tak wiele osób typuje Starcrafta, która była chyba jedyną grą Blizzarda tego typu.
Ja widać również po wypowiedziach tutaj, mnóstwo młodszych osób nigdy nawet nie widziało Starcrafta
w działaniu, a to tym bardziej przemawia za nową odsłoną tej gry lub jakiejś podobnej. W grę
może wchodzić nawet jakiś zupełnie nowy MMO opowiadający o kontakcie ludzi z obcą cywilizacją.
W każdym razie coś z kosmosu powinno być i coś niesamowicie klimatycznego. Ci, którzy widzieli
Starcrafta wiedzą jakie porażające wrażenie robiło pierwsze odpalenie intra, przejście do menu
i uruchomienie nowej gry o 23:00. To odczucie dawało się opisać wyłącznie słowami "Yes, yes,
yes!". Ten pierwszy start gry przywiązywał do tej gry na całe lata.
Można się tylko zastanawiać o to czy ewentualna kontynuacja będzie potrafiła klimatem wejścia
przebić jedynkę, albo chociaż jej dorównać. Ale w przypadku Blizza są na to duże szanse.


Heh intro SC powalalo :p ale lepsze bylo z wc3 :p
A co do nowego MMO to na 99% nie. Byla juz o tym mowa ze zrobia jeszcze SC i Diablo w postaci MMO ale wiekszosc fanow MMO juz ma WoW-a i jesli by taki fan wowa chcial sie przerzucić na np SC-MMo to zostawilby WoW-a. A rozwiazania z pewnoscia by byly podobne. Blizzard nie zrobi samemu sobie konkurencji :p
Jesli ma cos kontynuowac to SC2 :p chociaż wolalbym wc4 1000krotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh niewiadomo fakt Diablo2:LoD dawało możliwość kontynuacji lecz jednak niezapominajmy o tym że blizz zaroubił i zarabia tyle kasy na Wowie że mózg staje w poprzek :) 8mln graczy raz załużmy przez 4 miechy płacą za abonament to wychodzi 1744,000,000 zł!!! nic niemówiąc że jest dużo osób które grają już 2 lata...ale to jest wogule inna bajka...W4 ? ciekawy pomysł tylko co on by nowego do gry wnosił ?? skoro wszystkie nowe rzeczy były by w WoW ?
no chyba że dadzą W4 a do wowa te misje nowe miejsca itp wprowadza dopiero za rok w nowym dodatku :)
Bardziej mi się wydaje że własnie wrócą do Starcrafta pierwszej mojej (ogrinalnej Gierki) jak miałem 11 lat ;) ahh to były czasy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2007 o 20:31, Mattio napisał:

A co do nowego MMO to na 99% nie.

Ja nie byłbym taki pewien. Mając tyle kasy i wypracowaną technikę robienia gier od początku niemal bezbłędnych mogą inaczej niż dotychczas pokusić się o stworzenie zupełnie nowego gatunku gry lub jakiegos epickiego miksu istniejących gatunków. W końcu co za problem zrobić grę, która będzie zarówno strategią, RPG, strzelanką i może nawet z elementami RTS?

Dnia 13.04.2007 o 20:31, Mattio napisał:

ale wiekszosc fanow MMO juz ma WoW-a

Wychodzą jednak inne MMO i sukcesywnie odbierają graczy. W WoW grafika już nie powala, część rozwiązań nie jest najlepszych itd. Dla Blizzarda jedyną opcją jest ucieczka do przodu.

Dnia 13.04.2007 o 20:31, Mattio napisał:

i jesli by taki fan wowa chcial sie przerzucić na
np SC-MMo to zostawilby WoW-a.

No i co z tego. Nadal używałby produktu tej firmy, a nie uciekł do konkurencji.

Dnia 13.04.2007 o 20:31, Mattio napisał:

A rozwiazania z pewnoscia by byly podobne. Blizzard nie zrobi samemu sobie konkurencji

A jak wyszedł Starcraft, do Diablo nie było może konkurencją?
Fakt, że RTS i to kosmiczny ma mało wspólnego z diabelskim H&S, ale jednak ta sama sytuacja byłaby dzisiaj z SC2 i WoW/W3.

Dnia 13.04.2007 o 20:31, Mattio napisał:

Jesli ma cos kontynuowac to SC2 :p chociaż wolalbym wc4 1000krotnie

W3 był dobrze zrobioną produkcją, ale nie miał tego czegoś. Jezeli chodziło o koncepcję gry, to był to marazm. Ani jednego nowatorskiego rozwiązania poza elementami RPG u bohaterów. Ale gra była wykonana perfekcyjnie. Co prawda SC, też poza trzema grywalnymi stronami, edytorem map z obsługą zdarzeń i klimatem menu nie wniosła wiele nowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blizz robi bardzo dopracowane gry. Jedyny gniot to Diablo 1 i 2 (sorki dla wszystkich fanów, ale tak uwazam). Nowa gra to zapewne Starcraft (bo nie ma jeszcze kontynuacji). Natomiast jestem na 100% pewien że Blizz pracuje nad WoW 2 - choć chyba sie nie przyzna jak zaawansowane sa prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako ze nie trawie gre BIZZARDA to napewno wiem na 100% ze bendzię nią gra zwana tytułem
" WARCRAFT 4" dlaczego bo słyszałem ze kupili jakiś nowy silnik graficzny czy cos w tym stylu w newsach chyba
w cda ale niejestem pewny to mnie nzresztą nie dziwi

a co do starcraftaII to też bendzie moge sie założyc o jedną gre ina tym samym silniku pewnie

zresztą co sie bede odzywał jak nie lubie cRPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydarzenia, jakie mialy by wystapic w Warcrafcie IV sa troche ciezkie do omowienia... tutaj WoW obejmujacy dzieje po wydarzeniach z FT... niekt ine wie przeciez jak dobic te fabule, skoro zostala ona rozbudowana do MMO

Osobiscie uwazam ze oglosza prace nad Diablo III

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi się wydaje, to była juz mowa niedawno o drugim dodatku do WoW''a... ale nic nie mówie :) Blizzrd też sam mówił, że dodatki do WoW''a bede wypuszczane srednio co rok, wiec jest to dość prawdopodobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmieszą mnie posty w stylu "nie trawie gre BIZZARDA", szczególnie jak ktoś pisze "bendzię".

Ale nie o to tu chodzi. Pisząc WoW 2 mam na mysli calkiem nowy MMORPG, a nie drugi dodatek. Blizz doskonale wie ze stanie w miejscu do niczego nie prowadzi. A poniewaz stworzenie takiej gry jak WoW2 zajmie zapewne 3-5 lat, wiec jezeli teraz sa w trakcie to wyjdzie ona najwczesniej w 2009 r. (A Blizzard nie cierpi na brak funduszy moze co najwyzej cierpiec na brak pracowników).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A poniewaz kazda nawet najlepsza gra po jakims czasie sie nudzi, wiec jak podejrzewam chłopaki z B. kombinuja jakby tu sprawic by rezygnujacy z WoWa przechodzili do innej gry przez nich zrobionej. Przy czym WoW 2 musi byc na tyle różny (moze nie bedzie nawet dział sie w swiecie Warcrafta wtedy tytuł WoW 2 jest tylko umowny) by nie doswiadczac deja vu. Gracz musi miec poczucie swiezosci i tajemniczosci, sekretow od odgadniecia itp.

Tak sobie to wszystko wymyslilem.Wysle do nich swoje CV, a moze nie wpadli jeszcze na taki pomysl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm... a co, jeli nagle wyskoczą, że zamiast robić SC2 czy też D3 pracują nad czymś zupełnie nowym? Ja bym się nie zdziwił - najpierw były dwa WC (dobrze powiedziałem - dwa?), potem Diablo, StarCraft i Diablo 2, a teraz możliwe, że pracują nad czymś nowym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2007 o 01:34, Olamagato napisał:

Ja nie byłbym taki pewien. Mając tyle kasy i wypracowaną technikę robienia gier od początku
niemal bezbłędnych mogą inaczej niż dotychczas pokusić się o stworzenie zupełnie nowego gatunku
gry lub jakiegos epickiego miksu istniejących gatunków. W końcu co za problem zrobić grę, która
będzie zarówno strategią, RPG, strzelanką i może nawet z elementami RTS?

Problem jest, ponieważ ciężko by było wszystkie te elementy dopracować w równym stopniu. A to tylko początek problemów... Zresztą Blizzard raczej stawia na sprawdzone rozwiązania sukcesywnie je rozwijając. Jedyne gry, które można by nazwać rewolucją pod względem rozwiązań to Diablo i jeszcze częściowo Starcrafta, który wprowadził 3 tak zróżnicowane i jednocześnie dość wyważone armie. Pozostałe ich gry to po prostu produkty bardzo dobre, dopracowane, ale nie rewolucyjne.

(...)

Dnia 14.04.2007 o 01:34, Olamagato napisał:

No i co z tego. Nadal używałby produktu tej firmy, a nie uciekł do konkurencji.

Ale zapewne Blizzard planuje nieco dłużej zarabiać na tym projekcie, a nie go porzucać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już za 3 dni się dowiemy ludzie, rozumiecie ? Za 3 dni !!! Już nie mogę się doczekać chociaż na moim kompie raczej nie pójdzie gra, którą stworzyli. Szkoda i żal....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować