Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Knight

Harry Potter

1459 postów w tym temacie

sa jeszcze takie ksiazki jak: tezaurus Harry Potter, magiczne Swiaty Harry''ego Potter''a, Harry Potter nauka i magia, fantastyczne zwierzeta i jak je znalezc, Quidditch przez wieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2006 o 13:53, Don Lizak napisał:

:) Myślę, że nie skończy się na encyklopedii świata. Prawdopodobnie będzie wiele przewodników
na przykład po Hogwarcie, Quidditchu, historia Gryffindory itp.


Też mi się tak wydaje bo to jest jednak spora kasa jakby nie patrzeć.
turpis-> weź nie pisz posta pod postem tylko umieść w jednym co cię gnebi a potem jak ktos odpisze to pisz nastepne .

a co do pytania do szoszosz`a to wpełni popieram jak nie masz nic do powiedzenia to się nie wypowiadaj i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie parę godzin temu dorwałem dopiero nową część i jestem w trakcie czytania. :) Pierwsze wrażenia są OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2006 o 21:04, Black Knight napisał:

Też mi się tak wydaje bo to jest jednak spora kasa jakby nie patrzeć.


J.K. Rownling jest najbogatszą kobietą w Wielkiej Brytanii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2006 o 21:35, Don Lizak napisał:

> Też mi się tak wydaje bo to jest jednak spora kasa jakby nie patrzeć.

J.K. Rownling jest najbogatszą kobietą w Wielkiej Brytanii.



Ale to niczego nie zmienia kasa to zawsze kasa niestety taka jest brutalna prawda ze ci ktorzy maja duzo chca miec jeszcze wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2006 o 20:29, Black Knight napisał:

Ale to niczego nie zmienia...


Czy ja powiedziałem, że zmienia?

Dnia 10.02.2006 o 20:29, Black Knight napisał:

kasa to zawsze kasa niestety taka jest brutalna prawda ze ci ktorzy
maja duzo chca miec jeszcze wiecej.


Co w tym złego? Puste słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla tych, którzy zamartwiają się śmiercią Dumbledora :)
http://www.dumbledoreisnotdead.com/ - strona z pewnymi hipotezami, ktore zakładają, że Dubledore żyje. Ja uwierzyłem, że jednak go spotkamy w 7 części. Zresztą popatrzmy na Władcę Pierścieni. Tam też potężny mag Gandalf nie umarł, chciaż mogłoby się tak wydawać, a powrócił jako Gandalf Biały. Bądźmy dobrej myśli!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wnioskując po poście proszę aby ktokolwiek kto przeczytał w 100 % część 6 napisał mi czy Harry będzie chodził z Ginny w 6 tomie ? Proszę o odpowiedź tak lub nie, bez żadnych uwag w stylu, że lepiej samem przeczytać.
Tak czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak tylko się sesja skończy to zabieram się za czytanie najnowszej części harrego pottera, póki co powiedziałem ciotce żeby trzymała tą książkę z daleka ode mnie, bo mógłbym o nauce na parę dni zapomnieć ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2006 o 01:41, Vaxinar napisał:

Wnioskując po poście proszę aby ktokolwiek kto przeczytał w 100 % część 6 napisał mi czy Harry
będzie chodził z Ginny w 6 tomie ? Proszę o odpowiedź tak lub nie, bez żadnych uwag w stylu,
że lepiej samem przeczytać.
Tak czy nie ?


Harry będzie chodzić z Ginny. Więcej się dowiesz po przeczytaniu książki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2006 o 12:18, com5 napisał:

Harry będzie chodzić z Ginny. Więcej się dowiesz po przeczytaniu książki.


No cóż tak szczerze mówiąc to w tej chwili już wiem dużo więcej na tej temat niż w chwili napisania posta.
Właściwie to już all wiem. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Książke właśnie przeczytałem i ujmę to tak:
Ogólnie rzecz biorąc książka bardzo mi się podobala jak tom. Te wszystkie problemy nastolatków, kłutnie i tak dalej, ogólnie ciekawie się czytało. W nowym tomie zdziwiła mnie na poważnie tylko jedna rzecz - to, że Snape jest po stronie zła. Jak zapewne się każdy domyśla skapnąłem się o tym czytając pierwsze rozdziały kiedy to matka i ciotka Draco Malfoya odwiedzają go. Z początku nawet myślałem, że Snape jak zwykle niby to gra swoją rolę, ale zarazem Czarny Pan "czyta w myślach" więc już wiedziałem, że Snape zdradził. Książkę uznałem zaraz obok Czary Ognia za najlepszą część, jednak bardzo nie spodobało mi się same zakończenie - dokładnie ostatnie 2 strony. Kiedy Potter zaczyna gadać, że ma misję, że tu nie wróci, że teraz on musi sam, że będzie tego szukał. Wydało mi się to takie trochę żałosne. Poza tym dwom stronami uważam ogólnie, że jest bardzo dobrze. Po prostu czytając te stronice, w których bohaterowie siędzą w skrzydle szpitalnym, przyszło mi na myśl zakończenie, w którym to wszystko jest dobrze i każdy wraca do Nory i spędzi normalne wakacje, a tu szlag.

Co do twierdzenia, że Dumbledore powróci. Jakoś mi się nie wydaje, a porównanie go z Gandalfem to bzdura. Świat fantasy i pottera bardzo się różni. Tam można powracać zza grobu, ale w świecie Pottera jest to nierealne.
Może być tylko jedno sensowne wytłumaczenie - Albus rozszczepił sobie duszę. ;) I powróci.
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2006 o 23:42, Vaxinar napisał:

W nowym tomie zdziwiła mnie na poważnie
tylko jedna rzecz - to, że Snape jest po stronie zła.


Tegp na 100% nie wiemy, prawda wyjdzie na jaw dopiero w ostatniej części sagi. Poza tym Twoje twierdzenie jest dość wątpliwe, to że właśnie on zabił Dumbledora, jeszcze nic nie znaczy :P

Dnia 11.02.2006 o 23:42, Vaxinar napisał:

Jak zapewne się każdy domyśla skapnąłem
się o tym czytając pierwsze rozdziały kiedy to matka i ciotka Draco Malfoya odwiedzają go.


Moment złożenia przysięgi: pomoże lub ochroni dzieciaka albo dokończy zań misję.

Dnia 11.02.2006 o 23:42, Vaxinar napisał:

Z początku nawet myślałem, że Snape jak zwykle niby to gra swoją rolę, ale zarazem Czarny Pan
"czyta w myślach" więc już wiedziałem, że Snape zdradził.


Co z tego, że Voldzio czyta w myślach, nie bez powodu Dumbledore kazał nauczać oklumencji Pottera właśnie Snape''owi, wybrał go, bo w ukrywaniu własnych myśli jest najlepszy. Tak więc naprawdę wcale nie wiadomo, kto zdradził, masz takie przeświadczenie, ale czy ono jest prawdziwe... wątpię ;)

1) Dumbledore sam wybrał z czyich rąk przyjdzie mu umrzeć, Draco był de facto na łasce jego i Snape''a, bo i tak nie miał wpływu na to kiedy dyro zginie (trawiła go trucizna, miał obumarłą rękę, krótko: jego czas dobiegał końca, więc prędzej czy później to by nastąpiło), żeby rzucić odpowiednie zaklęcie trzeba być nieźle wściekłem na kogoś (Potter próbował z innym z niewybaczalnych zaklęć i kiepsko mu poszło, a Draco od samego początku ma stracha i wątpliwości, nie dałby rady;)
2) jeśli ktoś był lepszy od Snape''a w oklumencji, to tylko Dumbledore (porównując umiejętności Voldzio - Dumbledore z końca 5 tomu, Voldzio wypadł słabiutko), więc prawdopodobnie wiedział o przysiędze
3) jeśli pkt 2 jest prawdziwy, to Dumbledore nakazał Snape;owi wypełnić przysięgę za Draco (wybrał mniejsze zło - w książce to byłaby pewnie nagle przerwana rozmowa Dummiego z Snape''em, gdy wychodzil iz lasu), oszczędził dzieciaka, zginie tylko on sam i ewentualnie później Snape, a nie cała ich trójka (bo Dumdzio i tak umierał)
4) tym samym dał Potterowi ukrytego sprzymierzeńca, o którym on sam nawet nie wie
5) a Snape to wszystko robi, bo... bo się bujał w matce Harrego ;)

Heh, ot i kolejna teoria, wielu ją zna, w mniej lub bardziej podobnej wersji, można się do niej przyczepiać równie mocno, co do Twojej, ja w każdym razie myślę, że ta jest lepssza/właściwsza, głównie dlatego, że jak już Dumbledore miał umrzeć, to chciał się swoją śmiercią przyczynić do wygranej z Voldziem, inaczej to byłoby po prostu... zbyt banalne? Najpotężniejszy mag na świecie ginie ot tak z rąk własnego sługi... ale kto wie, może rzeczywiście uczeń przechytrzył mistrza. I właśnie dlatego tom 7 zapowiada się tak ciekawie (jak dla mnie:) - po czyjej stronie tak naprawdę jest Snape?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2006 o 04:29, GanD napisał:

2) jeśli ktoś był lepszy od Snape''a w oklumencji, to tylko Dumbledore (porównując umiejętności
Voldzio - Dumbledore z końca 5 tomu, Voldzio wypadł słabiutko), więc prawdopodobnie wiedział
o przysiędze

Chwila. Gdzie to porównanie Voldek - Dumbledore ? Bo albo nie wiem o co CI chodzi, albo po prostu zapomniałem. Masz na myśli to, że Dumbledore się teleportował do Ministerstwa ?

Dnia 12.02.2006 o 04:29, GanD napisał:

5) a Snape to wszystko robi, bo... bo się bujał w matce Harrego ;)

Tu już się nie zgodze. Fakt, że Lili broniła w latach szkolnych Śmiecierusa przez Jamesem i jego kumplami i MOŻNA tak powiedzieć, że Snape MÓGŁ się w niej zakochać, ale to tylko przypuszczenie, nie masz nigdzie cytatu, że chodźby na nią patrzy jakoś czy coś - wręcz przeciwnie, kiedy ona mu pomogła wyzwał ją od szlam.

Dnia 12.02.2006 o 04:29, GanD napisał:

Najpotężniejszy mag na
świecie ginie ot tak z rąk własnego sługi... ale kto wie, może rzeczywiście uczeń przechytrzył
mistrza. I właśnie dlatego tom 7 zapowiada się tak ciekawie (jak dla mnie:) - po czyjej stronie
tak naprawdę jest Snape?


No i tutaj znowu możesz mieć rację, ale ja nadal mówię, że nie podobało mi się to pieprzenie Pottera pod koniec o tym jak on to wszystko musi sam i tak dalej.

P.S. A co myślicie o Dumbledorze ? Wczoraj przeglądałem strony z Potterem z ciekawości co myslą o tym potteromaniacy (nie wiem, może Ty ni nim jesteś, ale ja się za takiego nie uważam). I widziałem wiele tez, że Dumbledore może też rozszczepił swą duszę. A jego horkuksem (jak to się pisze ?) jest Fouks czy jak tam szło temu feniksowi.

P.S. 2 Zauważyłeś, że pogrzeb był dość dziwny, buchnęło i już w grobie. Jak to jest w Bogiem w świecie Pottera ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2006 o 12:54, Vaxinar napisał:


P.S. A co myślicie o Dumbledorze ? Wczoraj przeglądałem strony z Potterem z ciekawości co myslą
o tym potteromaniacy (nie wiem, może Ty ni nim jesteś, ale ja się za takiego nie uważam). I
widziałem wiele tez, że Dumbledore może też rozszczepił swą duszę. A jego horkuksem (jak to
się pisze ?) jest Fouks czy jak tam szło temu feniksowi.



Tylko wtedy by musiał kogoś zabić, a nie wydaje mi się żeby Dumbledor mógł to zrobić. Chociaż kto wie może w 7 tomie będzie trochę o jego przeszłości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować