Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Knight

Harry Potter

1459 postów w tym temacie

Dnia 29.07.2006 o 11:05, zax92 napisał:

Chodziło mi o zaklęcie teleportacji !


Kiedy Potter i Dumbledore lecieli do Hogwartu, Dyrektor musiał ściągnąć zaklęcia ochronne z zamku, aby sami mogli się tam dostać, to prawdopodobnie umożliwiło też teleportację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2006 o 10:40, Olamagato napisał:

Ja mam najlepsze kasowo zakończenie... ;)
Harry weźmie się poważniej za którąś czarodziejkę w swoim wieku, będą mieli dziecko, Voldemort
w finalnej walce ich zabije, a dziecko przeżyje - jednak z blizną na czole.
W ten sposób narodzi się seria Ozzy''ego Pottera. I kolejne kilkanaście lat do emerytury będzie
co robić (oczywiście mówimy o autorce). :D

nie to nie jest zadobre zakończenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja każdą część po kilka razy przeczytałam, najbardziej podoba mi sie piąta (zakon feniksa) przeczytałam ją 10 razy, jestem w trakcie 11...1 i 2 oglądałam na okrągło, do tego doszla 3 (chociaż już nie tak chętnie) jeżeli chodzi o czerę ognia to jestem zawiedziona tym filmem...odbiega od książki ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Książki traktuje jako literaturę dla dzieci i uważam że oceniana z tej perspektywy wypada bardzo dobrze. Przeczytałęm wszystkie cześci i kiedy miałem 10-11 lat uważałem te ksiązki za rewelacyjne, teraz myśle że sa O.K. bo lepsze rzeczy się czytało. A co do filmów to uważam, że częsci 3 i4 to jedne z najgorszych ekranizacji w historii kina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezgodze się z tym,filmy są całkiem dobre i biją wiele innych.A HP (książki) niesą wcale dla dzieci,wielu dorosłych je czyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>.A HP (książki) niesą wcale dla

Dnia 30.07.2006 o 20:26, zax92 napisał:

dzieci,wielu dorosłych je czyta.


Mój wujek czytał ostatnio kubusia puchatka, tak więc nie jest to ksiązka dla dzieci lecz literacka epopeja, która - podobnie jak HP- moze być analizowana na wielu poziomach i porusza istotne problemy współczesnego cżłowieka. :D :D ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2006 o 10:00, kowboj3 napisał:

A ogladalem/przeczytalem wszystko co mozliwe o Harrym Potterze.


ja też i jak mniemam większość ludzi na forum więc nie ma się czym chwalić :P

a poza tym Polska wersja językowa pojawi się późno bo wydawnictwo zatrudnia tylko 1 tłumacza więc będzie poślizg(oczywiście nie zamierzam tu narzekać na pana Polkowskiego który robi wspaniałą robotę za którą go szanuję i podziwiam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio po raz drugi przeczytałem sobie ZF i KP,ot tak dla przypomnienia :)

Tyle nowych rzeczy zauważa się za drugim razem,że szok 0_0

A co do książki to na 101% przeczytam ang wersję,bo u nas będzie kilkumiesięczny poślizg i na bank się wcześniej dowiem o co w niej chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2006 o 23:24, Kris_bla napisał:

A mowisz tu o eng wersji czy pl? ;-P


Dodaj do tego mniej więcej pół roku i masz datę polskiej premiery, tyle że kto będzie na nią czekał? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2006 o 23:48, GanD napisał:

Dodaj do tego mniej więcej pół roku i masz datę polskiej premiery, tyle że kto będzie na nią
czekał? ;p


Ja tez jestem zwolennikiem czytania w oryginale (jesli chodzi o angielskie ksiazki/gry itp... zreszta za 2 miesiace zaczynam studia filologi angielskiej ;-P), niemniej jednak bardzo podoba mi sie polski przeklad H. Pottera, a polskie wydanie rowniez jest bardzo przyjemne dla oka ;-) Ja pewnie zatem poczekam sobie, chocby dlatego, ze wszystkie poki co ksiazki HP czytalem w polskich wydaniach :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować