Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Titan Quest - okiem Chimairy

38 postów w tym temacie

Nareszcie RPG się wybijają. Teraz zbieramy pieniążki na Titana i dodatek ^^ Wkońcu ile można w Diablo tłuc? Można do końca świata bądz rozwalenia kompa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lucas the Great -> Oczywiście, że miecze... Rodzina już powiadomiona? ;)
Jak z bugami w grafice i z wywalaniem do windowsa po zainstalowaniu dodatku?
Po dwóch dniach grania w TQ z tymi "kwiatkami" mam dosyć :((((
Naprawdę mi się ta gra podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2007 o 19:35, Tycjan napisał:

Lucas the Great -> Oczywiście, że miecze... Rodzina już powiadomiona? ;)

Dobry wybór, lata ćwiczeń, a wśród nauczycieli bracia Szajewscy, choć w ostatnich czasach częściej szabla bywa grana, ale co mi tam... :D

Dnia 20.04.2007 o 19:35, Tycjan napisał:

Jak z bugami w grafice i z wywalaniem do windowsa po zainstalowaniu dodatku?
Po dwóch dniach grania w TQ z tymi "kwiatkami" mam dosyć :((((
Naprawdę mi się ta gra podoba.

Odkąd mam zainstalowany komplet wszystko śmiga płynnie, bez powrotów do systemu i ginących tekstur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na RPG WARS dobrze piszą, że ten tekst wygląda jak napisany na kolanie. Panie Chimaira, wstyd! Jeśli moim prawem jako użytkownika gram.pl jest nie tylko chwalić Was, jeśli trzymacie do kupy całą branżę, ale także konstruktywnie skrytykować, to właśnie to czynię. "Grecjii", "relikwi" - ajjj, wstyd, wstyd, wstyd!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety... zakup dodatku nie powoduje poprawy bugów z grafiką...:|
Pomaga wyłączenie antyaliasingu przy wysokich szczegółach.
Jak gdzieś przeczytałem TQ nie lubi sie z 6600GT i chyba coś w tym jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2007 o 11:21, Tycjan napisał:

No niestety... zakup dodatku nie powoduje poprawy bugów z grafiką...:|
Pomaga wyłączenie antyaliasingu przy wysokich szczegółach.
Jak gdzieś przeczytałem TQ nie lubi sie z 6600GT i chyba coś w tym jest.

Bardzo możliwe, bo u mnie śmiga bez żadnych problemów - ale też inna sprawa, ze ogólnie nie przepadam za AA, bo zwykle daje niewielką poprawę w zamian za koszmarny skok obciążenia sprzętu, do tego jakoś całe to wygładzanie, nawet gdy działa w sposób widoczny nie zachwyca moich oczu - więc rzadko odpalam te opcje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku (NV6600GT) jako uzupełnienie: żeby sobie pograć i nie gubić tekstur z otoczenia gram na średnich szczegółach, ale i tak przy wejściu do sklepu tekstury sie gubią. No ale warto się poświęcić. Niestety problem ze zwalnianiem postaci dalej występuje (zwalnia, zwalnia... i przyśpiesza), ale mozna sie do tego przyzwyczaić bo nie występuje to ciągle.
Ogólnie grafika gry jest taka, że na 6600GT powinna super chodzić nawet na 1600x1050 ale słabo zoptymalizowany jest sam silnik, a szkoda.
Jeżeli chodzi o "klona" D2 to chyba najbliższa jak dla mnie (DS/DS2 przez grafikę 3D jest już chyba klasą w samą w sobie). A jak człowiek stanie na skraju urwiska to przed oczyma ma D2: LOD i Mroźne Krainy ;)
Ogólnie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Titan Quest jest wypasionym klonem Diablo. Grafa miodzio i ten rag-dool. Po prostu wypas. Co do wywalania do windowsa i błędów w grafice to jeszcze mi sie nigdy nie zdarzyło, mi śmiga na full, rozdziałka 1024x768, nawet aa na maksa. Czasami tylko przytnie, ale mam mało ramu, tylko 512, heh ale jakoś się żyje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 21:00, Orudil napisał:

Na RPG WARS dobrze piszą, że ten tekst wygląda jak napisany na kolanie. Panie Chimaira, wstyd!
Jeśli moim prawem jako użytkownika gram.pl jest nie tylko chwalić Was, jeśli trzymacie do kupy
całą branżę, ale także konstruktywnie skrytykować, to właśnie to czynię. "Grecjii", "relikwi"
- ajjj, wstyd, wstyd, wstyd!


My bad, przyznaję. Nie zauważyłem dwóch literówek, podczas czytania przed oddaniem. Shit happens, tu jest moja wina.

Ale z drugiej strony... Ocenianie tekstu jako "pisanego na kolanie" na podstawie DWÓCH literówek? I krzyki że wstyd? LOL?

Panowie, nie róbmy z nas pederastów, jak mawia mój kolega. Błąd może przytrafić się każdemu - i mnie i korekcie. I tutaj posypuję głowę popiołem, bo to moja wina. Ale tak skrajnie negatywna ocena, która z konstruktywną krytyką ma wspólne li i jedynie drugie słowo, jest nieco niesprawiedliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zabawne gdybym przez przypadek nie odwiedził angielskiego forum technicznego tej gry to bym nie wiedział, że ludzie mają z nią tyle problemów. Dodam do tego, że mam 6600GT i żadnych problemów z grą :).

Co do recenzji to mi się podoba ze względu na szczerość, boli mnie to, że tak późno się ukazała, przynajmniej o parę dni za późno :(. No cóż nie będę płakał nad rozlanym mlekiem. Zamiast tego dodam parę uwag odnośnie gry od siebie (include IT expansion).

- najbardziej udany clone D2 ze wszystkich które do tej pory powstały (Sacred miał pare irytujących rzeczy które mnie odrzucały od tej gry).
- dobrze zrobiony bestiariusz (mi tam neandertalczycy nie przeszkadzają ^^)
-rag-doll ok ale wolał bym już od tego by jucha tryskała a trup miodnie padał (od wybuchu powinno chyba rozrywać co nie?).
-day/night cycle, w D2 już go nie lubiłem a tam przynajmniej były przedmioty które poprawiały wizje natomiast tutaj nic na razie takiego nie znalazłem a trzeba dodać, że w IT nie można tego wyłączyć, nadzieja w jakimś patchu bo nie przepadam za wytężaniem oczu by zobaczyć jakiegoś stworka w ciemności szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że nadepniecie na jakiegoś może zakończyć się dla naszego maga zgonem.
-gra 12+ co się odczuwa niestety choćby brakiem wyżej wspomnianej krwi :/
-trudno jest mi określić poziom trudności gry, pod względem walk z potworami można naprawdę łatwo zginąć. Jednak trochę uproszczeń jest (łuki nie potrzebują strzał oO). No i diablo1 to to nie jest za zgon jedyną karą jest utrata tylko odrobiny exp.
-robi wrażenie fakt, że przeciwnicy zostawiają po sobie ekwipunek który jeszcze przed chwilą trzymali w łapie lub nosili na karku to dodaje grze trochę realizmu.
-rozwijanie postaci z 2 mistrzostw wymaga często wysokiego lvl było coś warte. To tego trzeba dodać fakt, że exp nie leci zbyt szybko.
-esencją aRPG dla mnie jest frajda z planowania postaci (czyli jak fajne umiejętności są nam dane do zabawy) niestety pod tym względem mam mieszane uczucia, bo po pierwsze nie są one jakoś zbyt rewelacyjne (pod tym względem pewnie d2 długo będzie niedościgniony) po drugie nie jest znowu aż tak dużo bo wiele z nich po prostu jest upgrade do poprzedniej zdolności co daje nam suma summarum mniej zabawek do ręki. No i nie które zdolności mają wysoki cooldown (nawet 4 minuty) na szczęście późniejsze przedmioty potrafią go obniżyć.
-na koniec napisać można o irytującym ai zarówno naszych pet''ów(czasami nie reagują na walkę lub reagują z delayem) jaki i wroga (dość szybko gracz zauważa jak działa ai wroga, atakuję on jednostkę którą pierwszą zauważy lub tą która pierwsza go zaatakuje nie zmieni celu do końca choćbyśmy go nie atakowali a nasz sojusznik owszem to i tak nas będzie gonił bo pierwsi weszliśmy w jego zasięg reagowania lub go zaczepiliśmy co prowadzi do scenariuszy typu my zaczepiamy grupke stworów i biegamy w kółko sojusznika a on je spokojnie nie zaczepiony wybija :/)

Dobra starczy tego wywodu :). Oby Blizzard zrobił Diablo3 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować