Zaloguj się, aby obserwować  
marcieks

Slipknot - temat ogólny

209 postów w tym temacie

Dnia 30.12.2008 o 12:46, Skywalker560 napisał:

Ogólnie rzecz biorąc nie mogę znaleźć w tym zespole nic dla siebie - jak ktoś słusznie na jakimś
forum zauważył, Slipknot to granie pod publiczkę. Teksty pełne wulgaryzmów

Oj, już tak nie przesadzaj, nie wszystkie texty na wszystkich płytach są ordynarne
Nie porównujmy KoRna do Slipknota.

>wszystko po to, by wkurzone nastolatki miały się z czym utożsamiać
Znasz jakąś dużą grupę nastolatek w XXI wieku, które słuchają Slipknota? Ok, może są ale tego nie widac, bo większośc jest jeszcze na etapie "umc umc bum bum i zmiana rytmu bum bum umc umc"...;)

Dnia 30.12.2008 o 12:46, Skywalker560 napisał:

a część tych problemów pewnie nawet Coreya nie dotyczyło.

Wszystkie może nie, ale czy każdy tekst musi dotyczyc przeżyc z dzieciństwa?

>W sumie z tym się zgadzam, bo taki Davis przynajmniej pisał o wydarzeniach z autopsji :P.
Wiele z tego molestowania na płytach KoRna nie ma :P.

>Nie to, żebym teksty Korna chwalił, bo akurat straszliwie nędzne są, ale przynajmniej na ostatniej płycie się to nieco zmieniło.
Co masz ciekawego na Untitled? Według mnie płyta jak każda inna, może troszeczka spokojniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 12:57, graczomaniak napisał:

Oj, już tak nie przesadzaj, nie wszystkie texty na wszystkich płytach są ordynarne
Nie porównujmy KoRna do Slipknota.


Cóż, Korn to inne granie i takie tam, ale Slipknot się na nim wzorował (słyszałem opinię, ze Corey zerżnął wszystkie ruchy sceniczne od JD). Mówię generalnie o dwóch pierwszych płytach (poza tej z Colsefinim), bo już "Vol. 3" to pewna zmiana, na lepsze.

Dnia 30.12.2008 o 12:57, graczomaniak napisał:

Znasz jakąś dużą grupę nastolatek w XXI wieku, które słuchają Slipknota? Ok, może są
ale tego nie widac, bo większośc jest jeszcze na etapie "umc umc bum bum i zmiana rytmu
bum bum umc umc"...;)


Pisząc "nastolatki" miałem na myśli obydwie płcie :P. Ale to nie jest moja opinia, podkreślam.

Dnia 30.12.2008 o 12:57, graczomaniak napisał:

> a część tych problemów pewnie nawet Coreya nie dotyczyło.
Wszystkie może nie, ale czy każdy tekst musi dotyczyc przeżyc z dzieciństwa?

Dnia 30.12.2008 o 12:57, graczomaniak napisał:

Wiele z tego molestowania na płytach KoRna nie ma :P.


Weź, mam dosyć słuchania jęków Davisa o "tatusiu" :P.

Dnia 30.12.2008 o 12:57, graczomaniak napisał:

Co masz ciekawego na Untitled? Według mnie płyta jak każda inna, może troszeczka spokojniejsza.


Dużo ciekawych rzeczy. Inny styl grania niż wcześniej, lepsze teksty i w ogóle płyta bardzo interesująca. Ale dla mnie i tak najlepsze pozostaje SYOTOS :D.

Dnia 30.12.2008 o 12:57, graczomaniak napisał:

Wszystkie może nie, ale czy każdy tekst musi dotyczyc przeżyc z dzieciństwa?


Nie, ale i tak dotyczy bzdur. Dlatego też Slipknot przegrał z SOAD chociażby. Korn to inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 19:56, Maciek2194 napisał:

PO co jest Craig w Slipknocie? Co on tam robi, jaką role pełni? :P


Samplera? :P I tak więcej robi niż ci kolesie od beczek po piwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 21:54, Skywalker560 napisał:

> PO co jest Craig w Slipknocie? Co on tam robi, jaką role pełni? :P

Samplera? :P I tak więcej robi niż ci kolesie od beczek po piwie...


Znaczy wiem ze sampler/ syntezator ale dokładnie(nie chodzi, ze klawisze wciska na samplerze;p) co robi. Znam Slipknota, to mój ulub.zespół ale już długo mnie meczy co on dokładnie robi. Na przykład Jordison gra na perkusji(udeza w bębny)a on co robi dla zespołu po za tym że stoi i trzepie tylko głową ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dorzuca swoje sample i scratche do piosenek. W czasie koncertów naciska sobie klawisze, stoi i trzepie głową :P. Naprawdę nie wiem, nie lubię Slipknota i widziałem mało koncertów (Spit It Out Corey schrzanił nomen omen koncertowo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zespole Slipknot najbardziej podoba mi się ich "imicz". Pomysł z maskami był naprawdę świetny, zapadający w pamięć. Dzięki temu łatwo ich odróżnić od innych kapel. Co do samych piosenek to: sporo kawałków maja fajnych, jednak zdecydowanie bardziej wolę lżejsze brzmienie. Coś w stylu, chociażby Sum 41, których uwielbiam (no może oprócz ostatniej płyty, ale to nie ten temat żeby o tym pisać). Tak wiec jeżeli usłyszę już piosenkę Slipknote''a to dosłucham ją do końca. Sam płyty nigdy nie kupię, co najwyżej od czasu do czasu zarzucę sobie jakiś kawałek na youtube.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2009 o 08:59, KUBAxBEHEMOTH napisał:

Craig jest tam nie potrzebny i w ogóle się nie pokazuje bez maski
Jedziecie na koncert ?


A jest koncert Slipknota w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa, mi ich "imicz" też się zarąbiście podobał, muzyka też niezła (szczególnie mi pasuje Before I Forget i Wait and Bleed, ale poczytałem co nieco na wikipedii i muszę tutaj zweryfikować te informacje, bo mi to ten zespół obrzydziło.

Czy to prawda, że na koncertach perkusiści, ekhm wydalali na siebie mocz, wokalista wąchał rozkładającego się ptaka i wylewał ekhm wymiociny na publiczność i tak dalej? Jeśli to prawda - kurr...de, a ja myślałem, że w Bundych tylko się z koncertów metalowych/hardrockowych nabijali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2009 o 14:23, KUBAxBEHEMOTH napisał:

No 19 czerwca w torwarze w warszawie
i ta trasa chyba promóje 10 lecie płyty slipknot będą chyba stare maski i stare kostiumy
i stara płyta


sty (SIC)

Ale i tak będzie to jeden z najgorszych koncertów Slipknot. Nie będą tracić sił na Polaków nie rozumiejących słów i nie czujących rytmu, epf.
Jestem pewien, że nie będzie to koncert typu Big day out.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować