Zaloguj się, aby obserwować  
pitah

Guild Wars - forumowa gildia - dopisujcie się! :)

3329 postów w tym temacie

/.../

Dnia 30.04.2006 o 06:47, ChronosTheBlack napisał:

Mogliby się też inni wypowiedzieć czy wolą obecną nazwę czy Perpetuum Mobile na forum co może
by ułatwiło całą sprawę... byłby jakiś pogląd co myśli większość o tych dwóch konkretnych nazwach
a nie o 100 propozycjach... ale nie wiem co zdecydował Jozeph :)


Było głosowanko i Perpetuum Mobile wygrało chyba najpierw 5:4, a potem 7:2, bo ktoś tam zmienił zdanie. No, ale i tak było kręcenie nosem, a nie dało sie zgromadzić zbyt dużo osób z gildii, więc nie ustaliliśmy nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2006 o 07:44, Budo napisał:

Było głosowanko i Perpetuum Mobile wygrało chyba najpierw 5:4, a potem 7:2, bo ktoś tam zmienił
zdanie. No, ale i tak było kręcenie nosem, a nie dało sie zgromadzić zbyt dużo osób z gildii,
więc nie ustaliliśmy nic.


Właśnie nie znałem szczegółów jak to zebranie przebiegało więc do końca nie wiedziałem czy to co pisze jest jeszcze aktualne czy sprawa zamknięta... jeśli jest tak jak piszesz i nawet wśród 9 osób nie można było przez głosowanie dojść do jakiejś decyzji to kiepska sprawa... wiadomo nigdy się nie dogodzi wszystkim ale też trzeba umieć iść na kompromis... nadal nie wiem czy brak zmiany nazwy nie będzie "mniejszym złem" niż zmiana... ale tak czy siak powinna zdecydować większość... w końcu stanowimy jakąś grupę a nie gra każdy sam dla siebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2006 o 09:06, HumanGhost napisał:

To ja jeszcze namieszam. A co sądzicie o nazwie "Fun Factory"? :-D
Tak mi przyszło do głowy. Taki zespół kiedyś byl. ;-)


Dla mnie styka, podobnie jak większość propozycji, ale zaraz znajdzie sie jakiś maruda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie wiem czy sie ze mną zgodzicie, że nazwa ma coś jednak oznaczać. Nasza gildia nie jest chyba stworzona aby podbijać swiatowe rankingi czy detronizować najlepszych w PvP. Jest to chyba gildia stworzona w celu dobrej zabawy, pomagania sobie od czasu do czasu, dzielenia sie doświadczeniami itd. Fun Factory w takim razie pasuje. Ale nie chcę wciskać nic na siłę. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie również obie się podobają(For Fun może troszkę bardziej) ale nie wiadomo czy już nie są zajęte :)
Generalnie mówią coś o naszej Gildii a to już dobrze :)
A co do podbijania światowych rankingów o których wspomniał HumanGhost... jak nam się kiedyś to zdarzy i będziemy je podbijać to już nazwa nie będzie miała znaczenia tylko to jak gramy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałeś sensowną nazwę? No więc moja propozycja brzmi: Frozen Phoenix (nie ma związku z gram.pl i jest angielska), jeszcze chwilka i zrobię pasującą pelerynkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2006 o 11:07, DragonLord napisał:

Chciałeś sensowną nazwę? No więc moja propozycja brzmi: Frozen Phoenix (nie ma związku z gram.pl
i jest angielska), jeszcze chwilka i zrobię pasującą pelerynkę.


Z taką nazwą przynajmniej klimat byłby zachowany :)
Tylko nie do końca wiem jak feniks(ogólnie ognisty ptak) może być zamarznięty... no ale to już jest szczegół :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2006 o 11:07, DragonLord napisał:

Chciałeś sensowną nazwę? No więc moja propozycja brzmi: Frozen Phoenix (nie ma związku z gram.pl
i jest angielska), jeszcze chwilka i zrobię pasującą pelerynkę.


I to jest to! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chcialbym zaprosic wszystkich chetnych do gry w GW F do Polskiej gildii, kontaktujcie sie ze mna na gg: 6444500, albo w grze (nick Frozen Whisperer) :-) wszystkich chetnych zapraszam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tam nadal będę się upierał przy tym, coby nazwa Gildii związana BYŁA z Gram.pl. Tak jak ktoś powiedział-rekrutuje się właśnie z Gramowiczów, prawda...? I to jest "Forumowa" Gildia a nie jakaś tam inna, oderwana od rzeczywistości! Co nam przyjdzie z utworzenia kolejnej "zwykłej" nazwy, skoro i tak nie zawojujemy PvP? Jej cechą charakterystyczną jest jej społeczność, więc nazwa powinna to wyrażać! Nie ma sensu tytułować jej czymś, co nie jest w żaden sposób z nią związane. Perpetuum Mobile-niby coś to wyraża ale to naciągane tłumaczenie nie odnoszące się do istoty rzeczy!

Rolą nazwy gildijnej jest to, by była charakterystyczna i łatwa do zapamiętania, by jej członkowie mogli w jakiś sposób utożsamiać się z nią a inni mogli ją z czymś skojarzyć! Ktoś popatrzy ta "L*** P*** R***" i co? Uśmiechnie się/postuka w czoło i zapomni. Inny ktoś zobaczy "Frozen Phoenix" i nawet tego nie zapamięta, nazwa jak każda inna! A nazwy "zabawne" odpadają, bo chcemy utrzymać klimat fantasy...

Wnioskuję przeto o obranie nazwy: The Army De Gram, [GRAM] . 2x "The" nie może być, o 1 literę za dużo, a bez tych "The" nie jest w pełni poprawnie. Zalety:
1. Nazwa przyjemna w brzmieniu, łatwa do zapamiętania.
2. Oddaje istotę Gildii, jej społeczność (czyt.: Gramowicze)!
3. Zachowuje sens poprzedniej nazwy.
4. Jest konkretna a zarazem klimatyczna.
5. Nie wiem czy wiecie, co oznacza "De". Nie to, co myślą niektórzy (że to samo, co "The"). Oznacza to mniej więcej tyle co "Z". Przykład: krzyżowiec, Gotfryd De Bouillon = Gotfryd z Bouillon.

Uważam, że moja propozycja jest w porządku. Każda "zwykła" nazwa ma swych zwolenników i przeciwników, co może powodować (puk, puk) jakieś niesnaski y rozłamy. A skoro Wojownicy Gramu, nazwa podobna sensem wszystkim pasowała-to i moja propozycja powinna być OK! Bo powtarzam po raz kolejny, to Gildia Forumowiczów Gram.pl (nie: Gildia Portalu Gram.pl, więc mi nie wyjeżdżajcie z żadnym sponsoringiem itd. ;) )!

Pozdrawiam-
MonkOfWar, członek Gildii Gramowiczów... [podpis nieczytelny]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi: jest to (trudne słówko z j.polskiego,hmm...) paradoks? Nie pamiętam tego, tu chodziło o 2 wyrazy o zupełnie przeciwnym znaczeniu (kontrast może?) jak np. ciepły lód. A do tego pelerynkę, myśle nad niebieskim ptakiem z czerwonym tłem, tylko proszę o cierpliwość, niedługo zrobię :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm... Jeśli niektórzy proponują nazwę bez słowa gram, a inni wraz z nim, to czemu nie można by pójść na kompromis? Podoba mi się nazwa Fun Factory, więc czemu nie możemy być Fun Factory [GRAM]? Tagi nie muszą być złożone z pierwszych liter wyrazów z nazwy, a tak, to i nazwa będzie fajna, i zaznaczone będzie, że "jednoczy" nas gram.pl. Co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2006 o 11:47, DragonLord napisał:

Właśnie o to chodzi: jest to (trudne słówko z j.polskiego,hmm...) paradoks? Nie pamiętam tego,
tu chodziło o 2 wyrazy o zupełnie przeciwnym znaczeniu (kontrast może?) jak np. ciepły lód.


Ambiwalencja? Słowa wzajemnie się wykluczające. O to chodziło? Np. uczciwy polityk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2006 o 12:07, DEViANCE napisał:

Może to być i paradoks, ale bardziej wydaje się być oksymoronem.


O! O to właśnie chodziło, miałem to na końcu języka :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2006 o 12:07, DEViANCE napisał:

Może to być i paradoks, ale bardziej wydaje się być oksymoronem.


Tak. To jest na pewno oksymoron. Nie jest to paradoks, gdyż on jest dłuższy, a oksymoron składa się prawie zawsze z dwóch wyrazów np. "czarny śnieg" czy "zimny ogień".
Czyli oksymoron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować