Zaloguj się, aby obserwować  
pitah

Guild Wars - forumowa gildia - dopisujcie się! :)

3329 postów w tym temacie

Dnia 30.07.2006 o 21:18, Kirnin napisał:

Tak btw nie ma szans aby przejąć Cavalon/ HzH... Polski sojusz napewno nie ma szans ;)


Polski sojusz OLD raz przejął HzH, to było pare tygodni temu...ale teraz coraz szybciej leci w górę liczba wymaganych factions do przejęcia miasta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2006 o 21:15, Kirnin napisał:

Aha, wiesz... te najlepsze gildie pvp walą factiony...


Najlepsze gildei PvP a PvE to zaupełnie inna sprawa, z reguły te PvE są słabe w PvP, a te PvP w PvE (z wyjątkami rzecz jasna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2006 o 21:47, DragonLord napisał:

> Aha, wiesz... te najlepsze gildie pvp walą factiony...

Najlepsze gildei PvP a PvE to zaupełnie inna sprawa, z reguły te PvE są słabe w PvP, a te PvP
w PvE (z wyjątkami rzecz jasna).


Omg... chyba rozmowa kleiła się na temat gildii pvp..... wiadomo, że w PvE to najlepiej mieć ~100 osób jak OLD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2006 o 08:03, Gucio 007 napisał:

Mam takie nieorginalne pytanko: czy GuildWars pódzie mi na GeForce 2 MX 100/200?


Mój kolega ma GF2 i mu chodzi na low detalach, czasem się zacina i są lagi, większe niż normalnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Na drugim forum założę temat odnośnie kupna skil trainera, bo imo kolo jest potrzebny. Mamy tylu członków że każdego będzie stać na wyłożenie tych groszy i nie gadajcie mi sknery że nie macie kasy. Będzie można bez łażenia kupić wszystkie skille i cześć, bez poginania pół mapy i szukania jakiegoś zapyziałego outposta gdzie akurat jestejeden skill. Wypowiadajcie sie na drugim forum, jak coś to mogę zorganizować zrzutę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz szukać wszystkich skill traderów, wystarczy że dojdziesz do Ember Light Camp, tam koleś ma wszystkie skille do sprzedania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2006 o 10:16, Jozeph napisał:

Nie musisz szukać wszystkich skill traderów, wystarczy że dojdziesz do Ember Light Camp, tam
koleś ma wszystkie skille do sprzedania :D


Jeszcze niedawno nie miałem Campa i miałem problem, żeby coś znaleźć. Głosujcie w ankiecie i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2006 o 08:03, Gucio 007 napisał:

Mam takie nieorginalne pytanko: czy GuildWars pódzie mi na GeForce 2 MX 100/200?

Mam GeForce 2 MX 100/200, 600 Mhz, 256 RAM WinXP. I GW chodzi :] tylko trza się przyzwyczaić że się w dużych miastach momentami skacze, FPS koło 15 w miastach to dobre i trza troche z winem powalczyć... Jak coś to moge podać sposoby na odciążenie xp. Ostatnio bardzo dobrze mi chodzi, tylko przez przypadek dźwięk wyłączyłem, ale da się łatwo naprawić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2006 o 13:36, PirO 17 napisał:

Mam GeForce 2 MX 100/200, 600 Mhz, 256 RAM WinXP. I GW chodzi :] tylko trza się przyzwyczaić
że się w dużych miastach momentami skacze, FPS koło 15 w miastach to dobre i trza troche z
winem powalczyć... Jak coś to moge podać sposoby na odciążenie xp. Ostatnio bardzo dobrze mi
chodzi, tylko przez przypadek dźwięk wyłączyłem, ale da się łatwo naprawić..


To podaj jak można odciążyci XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2006 o 09:54, Budo napisał:


Będzie można bez łażenia kupić wszystkie skille i cześć, bez poginania pół mapy
i szukania jakiegoś zapyziałego outposta gdzie akurat jestejeden skill.


skill trainer w guildhallu dziala troszke inaczej :p

http://gw.gamewikis.org/wiki/Skill_Trainer

"The Guild Hall skill trainer is a skill trainer for all non-elite core skills you have currently unlocked on your account, allowing your PvE character to learn skills which you have unlocked with Balthazar Faction or other PvE characters. You may also buy a Signet of Capture, letting you capture skills before you have done Malaquire''s Test or encountered skill trainers with it. The skill trainer does not allow you to unlock new skills, it only makes possible to buy existing unlocked skills for any of your PvE characters."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2006 o 14:59, master111 napisał:

To podaj jak można odciążyci XP.


ale najpierw uprzedzam: w moim przypadku te działania nie miały żadnych długotrwałych skutków ubocznych,ale jeśli komuś się przez to stanie krzywda to proszę potem nie mieć do mnie pretensji. Po za tym ważne jest by wiedzieć chociaż mniej więcej co się robi, i mieć ogólnie chociaż jako takie doświadczenie.
Osobiście uważam to za metode mającą podobne skutki do podkręcania, ale jest prostsze i mniej niebezpieczne, ale moge się mylić.

A o to sama metoda:

ctrl+alt+del
Zastanawiamy się jakie chodzą tera programy, które można bezpiecznie wyłączyć. wchodimy w procesy i np. wyłączamy wszystkie zaczynające się od avg, gg.exe itd. to każdy musi przeprowadzić sam ponieważ każdy ma inne programy.
Potem wyłaczamy explorer.exe. znika nam start, ikony i inne rzeczy do obsługi windwwsa, teraz wszystkie operacje wykonujemy za pomocą menadżera zadań. jeśli chcemy przywrócić elementy windowsa usunięte przez zakończenie explorera to wybieramy nowe zadanie i wpisujemy explorer.exe
Potem można próbować zamykać kolejne rzeczy, np. u mnie jak się uporządkuje procesy według szczytowego użycia pamięci to można zamknąć 2 najwięcej zużywające procesy svchost.exe, ale zamknięcie 3 spowoduje wyłączenie się komputera po 1 minucie, w podobny sposób jak to kiedyś robił wirus, bodajże Blaster.
Za pomocą nowego zadania możemy również uruchamiać programy, poprzez wpisanie do nich ścieżki kończącej się na pliku exe, albo nawet idąc tylko do samego skrótu, czy nawet niektóre wpisując np. w przypadku firefoxa po prostu firefox.exe
Po zakończonej operacji spada w dużym stopniu zużycie RAM''u i procesora, co pozwala lepiej chodzić aplikacjom (jakbyśmy mieli szybszy komputer)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2006 o 21:30, Adamon napisał:

> Tak btw nie ma szans aby przejąć Cavalon/ HzH... Polski sojusz napewno nie ma szans ;)


Polski sojusz OLD raz przejął HzH, to było pare tygodni temu...ale teraz coraz szybciej leci
w górę liczba wymaganych factions do przejęcia miasta...


Należałem do tego sojuszu (oficer gildii Not so Gosu [nSG]) i powiem Wam, że na dzień dzisiejszy nie opłaca się walczyć o stolicę.

Dlaczego?

AN totalnie skopała sprawę elitarnych misji. Idąć za głosem ludu, umożliwiła wpuszczanie ludzi spoza sojuszu do DEEP/UROGZA. Co za tym idzie - status ELITARNEJ misji jest tu tylko ozdobnikiem. Wystarczy pójść do stolicy i poprosic o TAXI. Od razu odezwie sie masa osób, którzy przeprowadzą nas do wybranej misji.

Moim zdaniem jest to straszne zaniedbanie graczy podchodzących na serio do GW. nSG bardzo wiele czasu odpuszczało GvG aby zdobyć stolicę. Udało się, byliśmy pierwszymi Kurzickami ze stolicą. Szybko jednak zrozumieliśmy, że ten elitaryzm to wielka popelina. Nic więcej.

Zarzuciliśmy więc walkę o panowanie lepszych (Kurzicków) i wróciliśmy do PvP, które obecnie przeżywa największy kryzyś w historii tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.07.2006 o 18:02, PirO 17 napisał:

ctrl+alt+del
Zastanawiamy się jakie chodzą tera programy, które można bezpiecznie wyłączyć. wchodimy w procesy
i np. wyłączamy wszystkie zaczynające się od avg, gg.exe itd. to każdy musi przeprowadzić sam
ponieważ każdy ma inne programy.


ja bym tych zaczynajacych sie od avg nie wylaczal :P [bo to program antywirusowy]

a gg to ja wylaczam z menu tego programu a nie ubijam na sile [to grozi utrata danych]

ale ogolnie zasada zeby przed uruchomieniem gry powylaczac wszystkie zbedne programy jest jak najbardziej w porzadku, tyle ze lepiej to robic przez "wyjdz/zakoncz/wylacz" a nie na sile :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2006 o 18:50, Arkadiusz napisał:

ja bym tych zaczynajacych sie od avg nie wylaczal :P [bo to program antywirusowy]

a gg to ja wylaczam z menu tego programu a nie ubijam na sile [to grozi utrata danych]

ale ogolnie zasada zeby przed uruchomieniem gry powylaczac wszystkie zbedne programy jest jak
najbardziej w porzadku, tyle ze lepiej to robic przez "wyjdz/zakoncz/wylacz" a nie na sile
:)


dlatego uprzedzałem, ale są problemy z normalnym wyłączanie bo jak wyłączam avg tak jak muwisz to się wyłączają 2 procesy, a jeszcze 3 chodzą ;p
a co do tego że to program antyirusowy - ctrl+alt+del używam do gry w gw, w tym czasie sporadycznie używam internetu, nie właże na podejrzane strony, nie ściągam przez p2p, nie oglądam żadnych podejrzanych plików, nie odbieram poczty itd...

Wbrew pozorom można długo surfować w internecie bez antyvira i virusów pamiętając o pewnych zasadach, zdrowym rozsądu i o lisku ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rysujesz trochy ponury obraz aktualnego stanu GW...Miejmy, że AN będzie się uczyło na błędach... Może coś poprawią w mega-updacie, a (oby) na pewno w Nightfall.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2006 o 20:00, Adamon napisał:

Rysujesz trochy ponury obraz aktualnego stanu GW...Miejmy, że AN będzie się uczyło na błędach...
Może coś poprawią w mega-updacie, a (oby) na pewno w Nightfall.

Jestem po prostu realistą.

Prawda jest bardzo brutalna: AN ma PvP tam gdzie jest zawsze ciemno i są nieprzyjemne zapachy.
Stało się to przez ich niekonsekwencje ale również przez graczy, któzy ochrzcili Guild Wars mianem "alternatywy WoW''a". To zrozumiałe, że AN podchwyciła ten pomysł, gdyż to świetny chwyt marketingowy. Wystarczy popatrzyć na ostatnie poprawki, 90% to poprawki trybu PvE i sukcesywna jego rozbudowa.

Najśmieszniejsze jest to, że AN uważa, że Factions, to był dodatek PVP(!!!), wiec Nightfalls będzie dodatkiem celującym w graczy PvE. To już jest wielka paranoja. Minął rok od premiery Guild Wars,a tryb PvP pozostał niezmieniony. Nadal Heroes Ascent jest jednym wielkim nieporozumiem, gdzie ludzie grindują i farmią fame, który obecnie całkowicie stracił na wartości. Ranom/Team Arena zyskało 4 nowe mapy(sic!). Panie i Panowie, przez 13 miesięcy nie można się bardziej postarać? Śmiechu warte. Co do najlepszego trybu, czyli GvG, to obecnie panuje moga na gimmicki. Co więcej, gracze wskazujący buildy, które całkowicie psuja klimat tej opcji PvP, są zlewani przez AN. Najlepsze czasy tego trybu, to był okres 2 miesięcy przed premierą Factions. Metagame był ustawiony najbardziej optymalnie. Obecnie GvG to: tripple smite, sb spike, thumperzy, różnorodne inne spajki bazujące na "trzyy-czteee-ryy" i adrenal spike, będący nazywany często balanced build (w tym również pressure).
Obecna beta pokazała kolejne gimmicki: R/P spike i D/Mo pressure. AN nic sobie z tego nie robi. Update skilli był ostatnio wieki temu, do tego całkowicie chybiony. Co więcej, zostały podrasowane skille służące trybowi PvE!!!!

Główne założenie Guild Wars, czyli "gra skupiona w głównej mierze na PvP" upadła już dawno, dawno temu.

Wystaczy poczytać fora stojące o niebo wyżej niż gw.pl, które głównie skupia farmerów. Ot chociażby http://guild-hall.net

Może to Was przekona, że problem upadku świetności PvP w Guild Wars, to nie jest bajka, a rzeczywistość.

AN leniuchuje, a FURY nadchodzi wielkimi krokami, które zdeptaja GW, jeżeli nic się nie zmieni ( http://unleashthefury.com).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2006 o 18:29, Allanon napisał:

AN totalnie skopała sprawę elitarnych misji. Idąć za głosem ludu, umożliwiła wpuszczanie ludzi
spoza sojuszu do DEEP/UROGZA. Co za tym idzie - status ELITARNEJ misji jest tu tylko ozdobnikiem.


Proszę, ludzie spoza GW narzekają na niedostępność tejże misji a Ci w sojuszach na to, że inni mogą tam dojść. To WY skopaliście sprawę nie obgadując jej w gildii. Tylko ktoś z waszej gildii może zapraszać ludzi tak więc trzeba było zrobić ultimatum taxi = Ban, ale lepiej zwalić winę na ANet, jasne :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2006 o 20:35, DragonLord napisał:

> AN totalnie skopała sprawę elitarnych misji. Idąć za głosem ludu, umożliwiła wpuszczanie
ludzi
> spoza sojuszu do DEEP/UROGZA. Co za tym idzie - status ELITARNEJ misji jest tu tylko ozdobnikiem.


Proszę, ludzie spoza GW narzekają na niedostępność tejże misji a Ci w sojuszach na to, że inni
mogą tam dojść. To WY skopaliście sprawę nie obgadując jej w gildii. Tylko ktoś z waszej gildii
może zapraszać ludzi tak więc trzeba było zrobić ultimatum taxi = Ban, ale lepiej zwalić winę
na ANet, jasne :P.


DragonLord, z całym szacunkiem, nie wiesz o czym mówisz. Sojusz OLD nie robił TAXI. Jedynie jeden baran z ToW to uczynił, za co cała gildia poleciała z sojuszu. Tu chodzi o INNE sojusze, które robią TAXI.

Jest to wina AN - dlaczego? włącz myślenie i pomyśl - jakby AN zablokowała Elitarne misje, które byłyby dostępne tylko i wyłącznie dla sojuszu trzymającego stolicę, to byłby sens farmienia factionów, aby ją utrzymać.
Obecnie nie ma sensu, gdyż trzymanie stolicy nie daje Ci ABSOLUTNIE NIC oprócz znaczka na mapie.

Dostęp do Elitek jest swobodny. Także najpierw rozeznaj się w sytuacji, bo powyższy post totalnie Cię ośmiesza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HzH jest trzymane cały czas przez jeden sojusz, który cały czas wpłaca punkty na nie i jest tego świadomy, że ludzie dają taxi. Widocznie daje im to radość, jak mogą komuś innemu dać się pobawić. To jest ich decyzja, że robią Taxi. Skoro nadal wpłacają po 2,5mln punktów dziennie to chyba podoba im się ich status. Jedyny, kto tu się ośmiesza to Ty, który sądzisz, że twoje zdanie podzielają wszyscy.

BTW. Czy wszsycy w nSG są tacy... nieżyczliwi? Na gw.pl jest bodajże Sleet z wszej gildii, który też niezbyt mi się podoba (wręcz zniesmacza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować