Zaloguj się, aby obserwować  
3wkA

Przyjaźń - temat ogólny

91 postów w tym temacie

Założyłam ten temat, bo zmagam się sama z wieloma pytaniami na temat przyjaźni. Ciekawi mnie wasze zdanie na jej temat i czy twierdzicie, że w ogóle istnieje. Na początek pare pytań odemnie :)
1. Czy przyjaźń istnieje?
2. Co nazywamy przyjaźnią?
3. Istnieje przyjaźń między chłopakiem, a dziewczyną?
4. Czy kilometry mogą zniszczyć prawdziwą przyjaźń?

Moim zdaniem przyjaciel jest tylko jeden. Dlaczego? Ludzie często mówią na kogoś kogo poznali wczoraj "przyjaciel". Czy to w ogóle możliwe? Prawdziwy przyjaciel powinien wiedzieć o Tobie wszystko i nie bać się tego, lecz pomóc zmienić to co złe. Przyjaźnią nazywamy cienką niewidzialną "linię" między dwoma osobami, które wiedzą, że są przyjaciółmi i nie muszą sobie tego powtarzać. Ja osobiście twierdzę, że przyjażń między chłopakiem a dziewczyną istnieje tylko wtedy, kiedy są oni w związku. A kilometry nie zniszczą prawdziwej przyjaźni, jeżli obydwie osoby chcą aby ona trwała wiecznie.
Teraz czekam na wasze posty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 11:37, 3wkA napisał:

Założyłam ten temat, bo zmagam się sama z wieloma pytaniami na temat przyjaźni. Ciekawi mnie
wasze zdanie na jej temat i czy twierdzicie, że w ogóle istnieje. Na początek pare pytań odemnie
:)
1. Czy przyjaźń istnieje?
2. Co nazywamy przyjaźnią?
3. Istnieje przyjaźń między chłopakiem, a dziewczyną?
4. Czy kilometry mogą zniszczyć prawdziwą przyjaźń?

Moim zdaniem przyjaciel jest tylko jeden. Dlaczego? Ludzie często mówią na kogoś kogo poznali
wczoraj "przyjaciel". Czy to w ogóle możliwe? Prawdziwy przyjaciel powinien wiedzieć o Tobie
wszystko i nie bać się tego, lecz pomóc zmienić to co złe. Przyjaźnią nazywamy cienką niewidzialną
"linię" między dwoma osobami, które wiedzą, że są przyjaciółmi i nie muszą sobie tego powtarzać.
Ja osobiście twierdzę, że przyjażń między chłopakiem a dziewczyną istnieje tylko wtedy, kiedy
są oni w związku. A kilometry nie zniszczą prawdziwej przyjaźni, jeżli obydwie osoby chcą aby
ona trwała wiecznie.
Teraz czekam na wasze posty :)


Moim zdaniem oczywiście, że przyjaźń istenieje. Tylko obydwie osoby muszą tego chcieć. Nie można nikogo zmuszać do przyjaźni. Przyjaciółmi są tacy ludzie, którzy wiedzą o nas wszystko, umieją pocieszyć, doradzić, znaja nasze tajemnice, nie oszukuja nas, nie obgadują za plecami, ogólnie osoby, które nas poprostu KOCHAJĄ jak bata lub siostre. Dlatego również uważam, że prawdziwy, ale taki PRAWDZIWY przyjaciel jest Tylko jeden. Przyjażń miedzy kobietą a mężczyzną istnieje, ale wystepuje bardzo rzadko... Jedynie tak jak mówisz: w związku jest ona prawdziwa i trwała. Co do ostatniego pytania .... Hmmm myslę ze prawdziwej przyjażni nic nie zniszczy. Ale musi byc ona prawdziwa, a nie jakaś ''zmyslona'' pzdr ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.05.2007 o 11:37, 3wkA napisał:

1. Czy przyjaźń istnieje?

Tak na pewno istnieje!:)

Dnia 05.05.2007 o 11:37, 3wkA napisał:

2. Co nazywamy przyjaźnią?

Przyjaźnią nazywamy... to co nam się podoba np. ktoś może mieć cię za przyjaciela bo mu się podobasz ale żadnego związku między wami nie ma.

Dnia 05.05.2007 o 11:37, 3wkA napisał:

3. Istnieje przyjaźń między chłopakiem, a dziewczyną?

Tak wiem to z doświadczenia.

Dnia 05.05.2007 o 11:37, 3wkA napisał:

4. Czy kilometry mogą zniszczyć prawdziwą przyjaźń?

Nie, jeśli jesteś z kimś związana.

Dnia 05.05.2007 o 11:37, 3wkA napisał:


Moim zdaniem przyjaciel jest tylko jeden.

I tu się nie zgodzę (niestety).
Dlaczego? Ludzie często mówią na kogoś kogo poznali

Dnia 05.05.2007 o 11:37, 3wkA napisał:

wczoraj "przyjaciel". Czy to w ogóle możliwe?

raczej nie... chyba że zdążyli się dobrze poznać...
Prawdziwy przyjaciel powinien wiedzieć o Tobie

Dnia 05.05.2007 o 11:37, 3wkA napisał:

wszystko i nie bać się tego, lecz pomóc zmienić to co złe

I tu się zgadzam.
Przyjaźnią nazywamy cienką niewidzialną

Dnia 05.05.2007 o 11:37, 3wkA napisał:

"linię" między(moim zdaniem nie tylko) dwoma osobami, które wiedzą, że są przyjaciółmi i nie muszą sobie tego powtarzać.
Ja osobiście twierdzę, że przyjażń między chłopakiem a dziewczyną istnieje tylko wtedy, kiedy
są oni w związku. A kilometry nie zniszczą prawdziwej przyjaźni, jeżeli obydwie osoby chcą aby
ona trwała wiecznie.
Teraz czekam na wasze posty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyjażń istnieje wtedy gdy staramy się ją utrzymywać (np: stały kontakt z daną osobą).
Myślę że gdy chłopak rozmawia z dziewczyną nie koniecznie jak uwarzają niektórzy już jest między nimi miłość.
Jeśli jesteśmy daleko od przyjaznej nam osoby staramy się utrzymywać kontakt vpoprzez telefon, listy itp.Jeżeli tak będziemy robić nasza przyjażźn nigdy się nie zniszczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Zależy dla kogo. Jeśli ktoś wierzy w przyjaźń to dla niego istnieje.
2. Przyjaźń jest względnym pojęcie. Dla każdego przyjaźń jest czym innym. Dla jednych jest to jedna osoba, a dla innych wszystkie znajome osoby.
3. Na początku zawsze jest przyjaźń. Ale pogłębianie jej może spowodować większe uczucie niż miłość. Ktoś może uznać, że to są jego przyjaciółki, czyli znajome. Lecz jak się ma jedną ulubioną przyjaciółkę to może przerodzić się ona w miłość (mówię tu z perspektywy chłopaka, ale w przypadku dziewczyn będzie tak samo).
4. Nie. Pod warunkiem, że na naprawdę się lubicie i macie jakiś kontakt (gg, telefon, mail).

Tak to mniej więcej u mnie wygląda z przyjaźnią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zaciekawił mnie ten wątek, więc pozwolę sobie odpowiedzieć na Twoje pytania:

Dnia 05.05.2007 o 11:37, 3wkA napisał:

1. Czy przyjaźń istnieje?


Oczywiście, że istnieje i spotykamy się z nią na co dzień.

Dnia 05.05.2007 o 11:37, 3wkA napisał:

2. Co nazywamy przyjaźnią?


Według mnie przyjaźnią nazywamy związek między dwoma osobami, które łączy wiele cech takich jak np: wspólne zainteresowania, pasje, marzenia. Między dwoma przyjaciółmi nawiązuje się taka jakby nić, która łączy oboje gdziekolwiek są, a którą można w bardzo łatwy sposób przeciąć.

Dnia 05.05.2007 o 11:37, 3wkA napisał:

3. Istnieje przyjaźń między chłopakiem, a dziewczyną?


Istnieje, ale bardzo rzadko... W takiej przyjaźni ważne jest, aby pamiętać o tym, że przyjaciel jest odmiennej płci i ma inne potrzeby niż się nam wydaje. Dziewczyna potrzebuje bliskości, oparcia, współczucia i zaufania, chłopakowi wystarczy tylko zrozumienie. Przyjaźnie między przeciwnymi płciami są najczęściej nietrwałe, a to z powodu nie znalezienia wspólnego języka. Na własnym przykładzie wiem, że bardzo trudno utrzymać taką przyjaźń. Tym, którym to się udało, gratuluję.

Dnia 05.05.2007 o 11:37, 3wkA napisał:

4. Czy kilometry mogą zniszczyć prawdziwą przyjaźń?


Prawdziwą nigdy nic nie jest w stanie zniszczyć - udawaną, owszem. Gdziekolwiek się znajdujesz zawsze pamiętasz o osobie, która znajduje się, gdzieś tam daleko i która być może myśli o Tobie...

Dnia 05.05.2007 o 11:37, 3wkA napisał:

Moim zdaniem przyjaciel jest tylko jeden. Dlaczego? Ludzie często mówią na kogoś kogo poznali
wczoraj "przyjaciel". Czy to w ogóle możliwe?


Jest, ale zdarza się teoretycznie raz na całe życie, jeśli w ogóle się zdarza...

Dnia 05.05.2007 o 11:37, 3wkA napisał:

Prawdziwy przyjaciel powinien wiedzieć o Tobie wszystko i nie bać się tego, lecz pomóc zmienić to co złe.


Nie koniecznie musi wiedzieć wszystko. Może się z Tobą przyjaźnić i z czasem dowiadywać się, "uczyć się" Ciebie, co utrwala związek między wami. Ja jestem zwolennikiem takiego rozwiązania, w którym przyjaciele próbują zmienić to co złe, ale w sobie nawzajem - na tym polega przyjaźń. Samemu bardzo trudno się zmienić...

Dnia 05.05.2007 o 11:37, 3wkA napisał:

Przyjaźnią nazywamy cienką niewidzialną "linię" między dwoma osobami, które wiedzą, że są przyjaciółmi i nie muszą sobie tego powtarzać.


A widzisz, myślę podobnie...

Dnia 05.05.2007 o 11:37, 3wkA napisał:

Ja osobiście twierdzę, że przyjażń między chłopakiem a dziewczyną istnieje tylko wtedy, kiedy są oni w
związku.


Tak, najczęściej jest tak jak mówisz. Aby przyjaźń ( nie chodzi mi o związek, w którym oboje się kochają ) między chłopakiem, a dziewczyną była naprawdę, oboje muszą być pewni, że chcą się PRZYJAŹNIĆ, a nie chcą niczego więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uważasz, że przyjaźń między chłopakiem a dziewczyną to rzadkość?
Wiem z "doświadczenia" że to nie prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.05.2007 o 11:37, 3wkA napisał:

1. Czy przyjaźń istnieje?

Oczywiście i chyba każdy się z nią na co dzień spotyka:P

Dnia 05.05.2007 o 11:37, 3wkA napisał:

2. Co nazywamy przyjaźnią?

Jest to więź miedzy dwoma osobami które nie tylko mówią sobie wszystko ale tez wiedzą o sobie wszystko i nie maja przed sobą tajemnic.

Dnia 05.05.2007 o 11:37, 3wkA napisał:

3. Istnieje przyjaźń między chłopakiem, a dziewczyną?

Oczywiście istnieje ale jest to chyba "najtrudniejsza "z przyjaźni. Dziewczyny maja inne oczekiwania i chłopacy także.

Dnia 05.05.2007 o 11:37, 3wkA napisał:

4. Czy kilometry mogą zniszczyć prawdziwą przyjaźń?

Nie, gdyż nic nie zniszczy prawdziwej przyjaźni, zaś jeżeli tak to wtedy nie możemy tego nazwać prawdziwą przyjaźnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że przyjaźń istnieje - i jest jak najbardziej potrzebna. Tylko, ze nie wszystkim - na przykład mi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 11:37, 3wkA napisał:

1. Czy przyjaźń istnieje?

Jasne ze istnieje. Jestem w 100% pewnien :) Sam ją doświadczam :)

Dnia 05.05.2007 o 11:37, 3wkA napisał:

2. Co nazywamy przyjaźnią?

Przyjaźnia nazywamy związek między 2 osobami które mają do siebie pełne zaufanie, rozumieją się "bez słów", maja wspólne pasje i zainteresowania :)

Dnia 05.05.2007 o 11:37, 3wkA napisał:

3. Istnieje przyjaźń między chłopakiem, a dziewczyną?

Wg. mnie może istnieć :P Ale kiedy rozmawiałem ze znaomymi na ten temat to zmieniłem troche ta decyzję, ponieważ przyjaźń między tymi 2 płciami to nie inaczej jak kochanie ale bez takiej wzajemności. Chłopak przyjaźni się z dziewczyną ale on ją kocha, ukrycie ale tak i bez większej wzajemności. Mam, przyjaciółkę dziewczynę i z tego wnika ze jak darzę czymś większym niż przyjaźń (tak jest). Dziwne ale prawdziwe :P

Dnia 05.05.2007 o 11:37, 3wkA napisał:

4. Czy kilometry mogą zniszczyć prawdziwą przyjaźń?

Prawdziwe przyjaźni nie zniszczy żadna odległość :)

Co do twojego wniosku, to przyznaję 100% racje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 13:36, piokub napisał:

Dlaczego uważasz, że przyjaźń między chłopakiem a dziewczyną to rzadkość? Wiem z "doświadczenia" że to
nie prawda.


Przyjaźń między chłopakiem, a dziewczyną to rzadkość w stosunku do przyjaźni osób tej samej płci... Takie przyjaźnie kończą się najczęściej tym, że Ci przyjaciele nie mogą znaleźć wspólnego języka, bądź jeden z obojga zakocha się w tej drugiej osobie. Seriale lubią takie rzeczy pokazywać... Różne osoby mają różne doświadczenia, więc nie dziwię Ci się, że masz odmienne zdanie. Jeśli przyjaźnisz się z dziewczyną i dobrze wam razem, to tylko pozazdrościć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 11:37, 3wkA napisał:

3. Istnieje przyjaźń między chłopakiem, a dziewczyną?


Muszę przyznać, że ostatnio udało mi się zaprzyjaźnić z przedstawicielką płci pięknej, więc taka przyjaźń istnieje, ale czy jest długotrwała, to się jeszcze okaże :) Wiadomo, może "zaiskrzyć" :P Zobaczy się jakie przyniesie ona rezultaty.

PS. Jeżeli już chodzi o przyjaźń damsko-męską, to polecam film "Kiedy Harry poznał Sally" - jest dokładnie o tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 14:10, Mac Cry napisał:

Czyli jesteś samolub, że nie potrzebujesz przyjaźni... :)


Samotnik, owszem, ale żeby od razu samolub? Mam wielu znajomych, ale przyjaciel mi nie potrzebny po prostu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.05.2007 o 21:14, YOUlia napisał:

Samotnik, owszem, ale żeby od razu samolub? Mam wielu znajomych, ale przyjaciel mi nie potrzebny
po prostu...


mam odwrotnie. niewielu znajomych (trudności w nawiązywaniu kontaktów, chorobliwa nieśmiałość i małomówność), za to przyjaciel jedyny i najlepszy. bez niego trudno by było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyjaźń jest to cudowna rzecz do czasu kiedy coś się psuje. Przyjaźń damsko męsko można spotkać bardzo rzadko. Mimo tego że jestem okropnym przyjacielem dla niektórych, nadal pragnę poznawać nowe osoby z którymi można normalnie porozmawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.Tak
2.Zaufanie
3.Tak
4.Tak ( niestety :( )

Sam niemam żadnego przyjaciela oprócz swojej siostry. Mam WIELU kolegów ( MASE XD ), ale przyjaciela poza siostrą niemam. Nie jestem pewny czy moge liczyć na kolegów/koleżanki, dlatego to koledzy a nie przyjaciele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 22:13, SSebaSS napisał:

Przyjażń damsko-męska jak ją można odróżnić od miłości ?


Wydaje mi się, że do przyjaciela/przyjaciułki nas "nieciągnie", wiesz o co mi chodzi .. XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 22:13, SSebaSS napisał:

Przyjażń damsko-męska jak ją można odróżnić od miłości ?

Zapomniałem dopisac ...
Często z przyjazni damsko-meskiej rodzi się miłość :) (tak mi się wydaje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować