Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Korea przeciwko handlowi wirtualnymi przedmiotami

19 postów w tym temacie

"Producenci robią kwaśną minę"? Przecież niektórych z nich to zadowoli. Blizzard np. nie popiera handlu złotem z gry czy przedmiotami. Nie działa to "oficjalnie" i za ich przyzwoleniem. Myślę, że wielu innych producentów również. Chyba, że chodzi o takie gry jak Second (No)Life :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pfff... a co im właściwie do tego? Jak ktoś chce własne pieniądze marnować to powinien mieć do tego prawo, ja tam znajdę 20 innych rzeczy na które mogę kasę wydać i które mi sie bardziej przydadzą, ale jak ktoś chce wywalać w błoto pieniądze na zakup wirtualnej broni/zbroi/whatever to już jego sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BUHAHAHA "Blizzard nie popiera handlu złotem" - ŚMIESZNE! Bo jeśli naprawdę by nie popierał, to by banował raportowane boty. To samo lineage2.

A temu Chińskiemu rządowi to się od tego ryżu pokopało we łbach. Mają identyczne problemy jak nasz rząd - użeranie się nad problemami które mają takie znaczenie jak worek piasku na pustyni. Przecież wirtualne złoto to nie jakiś narkotyk czy inny syf, a ci chcą zakazać sprzedaży. Kierują tym państwem pod swoje kopyto: nadzór nad tym co pracownicy przeglądają siedząc na kompach w swoim domu, każda rodzina w Pekinie (i chyba dookoła też) nie może mieć więcej jak jedno dziecko, a teraz jeszcze to. Niedługo będą dawali każdemu pracującemu kartkę przy wypłacie na co może ją wydać, z wyliczeniami co do setnych grama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2007 o 12:05, prof.robaczywek napisał:

BUHAHAHA "Blizzard nie popiera handlu złotem" - ŚMIESZNE! Bo jeśli naprawdę by nie popierał,
to by banował raportowane boty. To samo lineage2.

Zamknęli już tysiące kont. Akurat handel złotem jest dużo trudniej zwalczać, bo przecież jak trudno wykryć, że postać odbierająca złoto ze skrzynki naprawdę je kupiła.

Dnia 14.05.2007 o 12:05, prof.robaczywek napisał:

A temu Chińskiemu rządowi to się od tego ryżu pokopało we łbach. (...)

Chińskiemu? Od kiedy Chiny noszą nazwę Korea? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co oni się tego czepiają - dzięki temu można nawet zarabiać na abonament do WoW''a lub innych gier MMO z abonamentem :p
A kupuja zawsze ci bogtsi, których stać na dużo rzeczy, dzięki czemu chcą nadgonić lepszych playerów ;p

Ta ustawa będzie trochę bezsensowna, jedynie zmniejszy o trochę obroty w MMO ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyżby tym u władzy zrobiło się żal tych setek dzieci zmuszanych do codziennego ślęczenia przed monitorami w celu zarobienia gotówki na sajtach giełdowych??...hmmm. A może po prostu odsetek zatrudnienia zmalał od wydania w Korei WoW''a? ;) Tak czy inaczej, warto być na bieżąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie takie coś nie powinno być zabraniane jak ludzie chcą sobie handlować wirtualnymi przedmiotami to kto im broni ;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2007 o 14:12, sferis napisał:

Według mnie takie coś nie powinno być zabraniane jak ludzie chcą sobie handlować wirtualnymi przedmiotami to kto im broni ;|


właśnie chodzi o to, że to nie jest zabraniane wszędzie... tylko w tych totalitarnych Chinach :\ tam za niedługo nawet określą limity na zużyty tlen! Masakryczny kraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2007 o 12:32, darklordvader napisał:

co ich to obchodzi . Oni pewnie i tak siedza w domach i nie robia nic ciekawego . A z nudów
utrudniają ludziom życie


Coś ty. Nie wystarczy wypuścić na rynek gry, nad mmorpg trzeba sprawować ciągłą pieczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

prof.robaczywek: "...temu Chińskiemu rządowi..."
może Chińczycy i Koreańczycy wyglądają tak samo (no dobra, podobnie), ale to są dwa różne kraje.
a mówiąc na temat MASZ rację, że temu chinskiemu rządow to się od tego ryżu pokopałob we łbach ;) u nich
zabronione są konsole, i te limity w grach MMO...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2007 o 14:33, greg_f napisał:

> Według mnie takie coś nie powinno być zabraniane jak ludzie chcą sobie handlować wirtualnymi
przedmiotami to kto im broni ;|

właśnie chodzi o to, że to nie jest zabraniane wszędzie... tylko w tych totalitarnych Chinach
:\ tam za niedługo nawet określą limity na zużyty tlen! Masakryczny kraj.


[edit] chodziło mi oczywiście o Koreę :] myślami jestem w Elonie:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

prof.robaczywek nie śmiej sie z innych jak sam nie masz zielonego pojecia o temacie....jakbyś był obeznany w temacie byś wiedział że w minionym tygodniu blizzard zbanował jedynie w Europie 120 000 kont . Nastepnym razem bym sie radził zapoznać z tematem zanim bedziesz kogos krytykować .A poza tym Chińczycy to nie to samo co Koreańczycy.Sama ustawa jednak nie ma sensu bo jak odróżnić jaka aukcja jest legalna a jaka nie?Sami pewnie tego nie znali odpowiedzi na to pytanie wiec zrzucili to na serwisy aukcyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2007 o 14:33, greg_f napisał:

> Według mnie takie coś nie powinno być zabraniane jak ludzie chcą sobie handlować wirtualnymi
przedmiotami to kto im broni ;|

właśnie chodzi o to, że to nie jest zabraniane wszędzie... tylko w tych totalitarnych Chinach
:\ tam za niedługo nawet określą limity na zużyty tlen! Masakryczny kraj.

Po pierwsze, ignoranci, to nie Chiny, a KOREA.
Po drugie, przedmioty, które macie na kontach NIE są wasze. Są własnością firmy, która tworzy grę i ją supportuje. Jeżeli handlujesz czyimś mieniem to podchodzi to pod a) paserstwo b) kradzież.

PROSTE i JASNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować