Zaloguj się, aby obserwować  
Juzek303

Czy gry na komputer to przeżytek?

119 postów w tym temacie

A czy mówiłem, że za rok koniec z PC-tami? Nie! Mówie za 10-15 lat mogą być wyparte przez PC ponieważ jak mówią tutaj ludzie, że piratów jest więcej na pc niż na konsolach. Więc PC-towcy mószą znaleść wierniejszych fanów gier by piratów było mało. Jednak w obu wersjach nie podoba mi się to, że wymieniacie cenowo co jest lepsze... LUDZIE ZATANÓWCIE SIĘ. Komputer czy konsola cenowa to, żadna różnica dlatego, że PC praktycznie co 3 lata trzeba wymienić, a konsola co 10 lat. Gry na konsole są droższe, ponieważ mószą na tym ludzie jakoś zarobić przez te 10lat, a gry PC są tańsze bo sponsorują go karty czy inne firmy sprzętu do kompa (jak zauważyłem 9 z 10 gier w pecetach wyskakuje firma kart graficzynch procesorów itp.) a konsole nie mogą robić czegoś takiego bo mają ustaloną platforme i tyle, więc są droższe. Jednak jeteśmy w dobie minimalizacji więc to może być przyczyną wymarcia PC-towych gier, bo przyznacie mi racje, że laptop to prawie jak konsola tylko z systemem operacyjnym, a gry chodzą gorzej niż na jego starszym bracie. Konsole można podłączyć do każdego
telewizora ( chyba, że jest z przed paru dekad), bo można go podłączyć jak wideo i grać gdzie się chce.
Jest małe i przenośne. Jednyną gry, które nie nadają się na konsole to jak wsponieliście to RPG i RTS, ale to się w przyszłości może zmienić :( Oj niech długo nas to nie dosięga!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2007 o 15:35, Juzek303 napisał:

Jest małe i przenośne. Jednyną gry, które nie nadają się na konsole to jak wsponieliście to
RPG i RTS, ale to się w przyszłości może zmienić :( Oj niech długo nas to nie dosięga!

a to niby czemu? ja tam mogę grać i na konsoli, byle z użyciem klawiatury, myszki (pad się nie nadaje do tych gier które ja lubię) i tanio (więcej niż 40 zł za grę nie dam, mogę poczekać aż cena spadnie bo dobra gra nie starzeje się nigdy (a w dzisiejszych czasach wręcz zyskuje bo się dzięki patchom zmienia z wczesnej bety czyli wersji premierowej w ukończony produkt)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2007 o 16:29, sig. napisał:

a to niby czemu? ja tam mogę grać i na konsoli, byle z użyciem klawiatury, myszki (pad się
nie nadaje do tych gier które ja lubię) i tanio (więcej niż 40 zł za grę nie dam, mogę poczekać
aż cena spadnie bo dobra gra nie starzeje się nigdy (a w dzisiejszych czasach wręcz zyskuje
bo się dzięki patchom zmienia z wczesnej bety czyli wersji premierowej w ukończony produkt)).


No tak, a czyjm znakiem jest myszka i klawiatura, bo chyba w konsolach się niedawno pojawiła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Komputer czy konsola cenowa to, żadna różnica dlatego, że PC praktycznie co 3 lata trzeba wymienić, a konsola co

Dnia 15.05.2007 o 15:35, Juzek303 napisał:

10 lat. Gry na konsole są droższe, ponieważ mószą na tym ludzie jakoś zarobić przez te 10lat,
a gry PC są tańsze bo sponsorują go karty czy inne firmy sprzętu do kompa (jak zauważyłem
9 z 10 gier w pecetach wyskakuje firma kart graficzynch procesorów itp.) a konsole nie mogą
robić czegoś takiego bo mają ustaloną platforme i tyle, więc są droższe.


Tu się zgodzę w zupełności. Zawsze, tłumaczyłem to sobie tak: Gry na konsolki sa droższe, ale wychodzi cena identyczna jak za kompa. Konsole kupujesz raz na 10 lat, jak powiedziałeś zresztą a PCta nie modyfikujesz co 3 lata nawet. Jeśi chcesz byc na bierzaco, widzieć takie wizualizacje jakie nam serwuja w gazetach komputerowych upgradujesz kompa o wiele częściej. Niedawno rozważałem zakup Xboxa bądź PS2, gdyz wydawaje mi się tańszą inwestycją. W sprzet typu PC non stop czegoś brakuje, tu ładujemy pamięć, tam karte graficzną, nagle procek słaby, a gdy wszystko mamy, okazuje się ze zapomnielismy np. o... Dysku twardym. I tak mozna w kółko. A konsola? płacisz kwote za grę ale nie martwisz sie przez 5 - 6 lat że nie pograsz sobie w coś co w tej chwili wychodzi. Nie masz zaskoków typu: Świetny będzie ten "Assassin''s Creed", ciekawe kiedy wyjdzie jak bedzie wy... eche taaaa... Ciekawe co bym musiał mieć by ruszyło :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątpie że gry na kompa przegrają z konsolami na pewno i to w 100% za kilka lat kompy i tak zwyciężą :D. Bo na konsolach nie jest za łatwo grać w gry FPP lub FPS :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2007 o 20:41, Juzek303 napisał:

No tak, a czyjm znakiem jest myszka i klawiatura, bo chyba w konsolach się niedawno pojawiła
;)

niedawno? albo mnie pamięć nie myli albo można było nawet do świętej pamięć dreamcasta podłączyć. a do xpudła/ps2 napewno (inna sprawa czy cokolwiek jest w stanie je wykorzystać). a znakiem jak najbardziej pc, tyle że nie jest ważne na czym się gra ale czy są tam interesujące daną osobę gry (co ci z super sprzętu skoro wszystko w co chcesz pograć wychodzi na wszystkie poza twoim?)
ps (w sprawie postów innych) mój komputer ma 3 lata i mimo braku konsoli jakoś rozbudowy ani wymiany nie potrzebuje, mimo że był składany z szczególnym uwzględnieniem ceny. Żeby nie konieczność (brak miejsca) kupna lcd który wtedy kosztował od 1,5 tys w górę to by dużo mnie nie wyniósł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2007 o 20:54, Harpagan napisał:

Wątpie że gry na kompa przegrają z konsolami na pewno i to w 100% za kilka lat kompy i tak
zwyciężą :D. Bo na konsolach nie jest za łatwo grać w gry FPP lub FPS :P.

nie bój się, już się producenci postarają żeby sobie nawet niezbyt rozgarnięty 5 latek poradził (da się super broń z przegubową lufą i będziesz trafiał nawet stojąć tyłem do przeciwnika). Co gorsza ten trend mało ambitnych (zbyt uproszczonych) gier przenosi się też na pc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie sądze, by gry na PC to był przeżytek. Jednak aby dobrze pograć w RTS, albo FPP trzeba miec myszkę i klawiaturę, w FPSa da sie grać na konsoli bardzo dobrze(Gears of War), lecz nie zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2007 o 20:54, Harpagan napisał:

Wątpie że gry na kompa przegrają z konsolami na pewno i to w 100% za kilka lat kompy i tak
zwyciężą :D. Bo na konsolach nie jest za łatwo grać w gry FPP lub FPS :P.

Wiesz kupiłem ps3 i w godzine grałem na konsoli tak jak kiedyś na kompie więc po prostu dla chcącego nic trudnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2007 o 21:08, sig. napisał:

ale czy są tam interesujące daną
osobę gry (co ci z super sprzętu skoro wszystko w co chcesz pograć wychodzi na wszystkie poza
twoim?)


Przyznam się ze jest kilka tytułów w które chciałbym zagrać na PS2... Chociażby taki Devil May Cry.

Chodziło mi też o to, że czasem na PS2 czy XBoxie jest o wiele lepszy komfort gry. Wszystko działa płynnie, cudna grafika etc... Żadnych nerwów w stylu "przez to cholerne zacięcię, niezdarzyłem uniknąc tego bełta z kszy! >.<"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze gry na PC zostają już wogóle wypierane przez konsole X-box i PS3 i ludzie będą na to przechodzić gdyż do kompa trzeba cały czas dokładać a tam nic nie trzeba.Pewnie że to się nie stanie za 6 miesięcy ale w najbliższej przyszłośc przestaną produkować na kompa gry tak mi sie wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E tam... A Crysis to niby co?
Ponoć żadna inna platforma niż PC nie ma takiej mocy aby była zdolna udźwignąć wszystkie fajerwerki tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2007 o 21:22, Neo97 napisał:

Wydaje mi się ze gry na PC zostają już wogóle wypierane przez konsole X-box i PS3 i ludzie
będą na to przechodzić gdyż do kompa trzeba cały czas dokładać a tam nic nie trzeba.Pewnie
że to się nie stanie za 6 miesięcy ale w najbliższej przyszłośc przestaną produkować na kompa
gry tak mi sie wydaje.

a niby czemu mieli by to robić? firma (produkująca gry też) ma przede wszystkim przynośić zysk. puki więć będą gracze chcący grać na pc znajdą sie tacy którzy je dla nich zrobią albo za opłatą (firmy) albo za darmo (niemożliwe na konsoli) np na licencji open source (takie zresztą już powstają). tak więc akurat całkowite wyparcie pc przez konsole jest niemożliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2007 o 21:18, filipchudy napisał:

Wiesz kupiłem ps3 i w godzine grałem na konsoli tak jak kiedyś na kompie więc po prostu dla
chcącego nic trudnego.

Godzinę?! tak mało? ja to na kompie gram po 4h max. jak mam coś ciekawego do grania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał zakupić gry po cenach "konsolowych" to wydał bym ok 6tysięcy gdzie na kompa wydałem powiedzmy, że z 1tysiąc ( a nawet mniej bo liczę po punktach z KGC- gdzie czasami grę kupiłem za 25, a dane było 100p) an kompa wydałem wcześniej ok 1tysiąca i mam w co grać, zwłaszcza, że i tak nie gram nigdy nawet gdy moge na max ustawieniach. Do tego zazwyczaj ceny nowych konsol są dość wysokie, więc aby kupić trzeba trochę poczekać (już nie będę wspominał o tym, że nie wszyscy mają tv, na których widać wszystkie next genowe bajery). Gry wiadomo, że jak na nasze warunki są drogie, więc znaczna część osób kupuje konsolę z myślą tylko i wyłącznie o piratach, a że nie tylko u nas siepiraci na konsole wystarczy wejść na stronę z torrentami i sprawdzić kilka gierek na x360 i poczytać w jakich językach są ewentualne komenty ... Na początku jest wszystko gi, ludzie uczą się wykorzystywać przy pisaniu gier wszelkie możliwości, a później następuje moment keidy wszystko zostaje wykorzystane i zaczyna się używanie sztuczek, mija trochę czasu i trzeba kupic nową konsolę. Na PC trzeba czynić to trochę częściej, tyle,że nakłady finansowe są rozłożone w czasie. A same konsole idą w stronę PC tów, klawiatury, myszki dyski twarde, jak będzie dalej tak szło, to konsole coraz bardziej będą się upodoabniały do PC, bo pewnych podobieństw chcą użytkownicy, a może za jakiś czas będą zbyt podobne. W przemyśle komputerowym także są olbrzymie pieniądze, więc wątpie, aby firmy z branży dały sobie tak łatwo odebrać kawałek tortu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jedziemy dalej ;-):
>>Gry na komputer są naprawdę różne i łączą wszystkie gatunki...są po prostu inne niż te na konsole.
konsole też mają bardzo zróżnicowane gatunkowo gry. BA! są nawet takie gatunki, które nie goszczą zbyt często na PC np. slashery, platformówki czy bijatyki

>>Pozatym ich bardzo ale to bardzo łatwa dostępność czyni je niepokonanym jeśli chodzi o popularność przedstawicielem rozrywki.
no tak dzisiaj załączam torrenta i za 5h mam nową grę, ale fajnie :D

>>Jednyną gry, które nie nadają się na konsole to jak wsponieliście to RPG i RTS, ale to się w przyszłości może zmienić
RPGi ? Oblivion, Final Fantasy, Dragon Quest, Mass Effect, Two Worlds i z 10000 RPGów od Nippon-Ichi...gdyby nie dało się w nie grać to po co mieliby je robić. A FF jest największa serią RPG w historii gier.

>>No tak, a czyjm znakiem jest myszka i klawiatura, bo chyba w konsolach się niedawno pojawiła ;)
pierwsza klawiatura do konsoli - 1983 rok, pierwsza myszka - 1990 (jeśli się nie mylę do maszynek Nintendo)

>>Bo na konsolach nie jest za łatwo grać w gry FPP lub FPS :P.
jak już było pisane, konsole rządzą jeśli idzie o gatunek strzelanin FPP czy FPS :P

>>E tam... A Crysis to niby co?
Ponoć żadna inna platforma niż PC nie ma takiej mocy aby była zdolna udźwignąć wszystkie fajerwerki tej gry.
ten sam koleś, który wygadywał takie bzdury, dokładnie 1 tydzień później powiedział zupełnie co innego :), no i CryTek już dlubią przy grze na konsolę z wykorzystaniem silnika z Crysis''a lub też przy samym Crysisie na konsolę

>>W przemyśle komputerowym także są olbrzymie pieniądze, więc wątpie, aby firmy z branży dały sobie tak łatwo odebrać kawałek tortu.
ostatnie statystyki mówią, że rynek gier w USA (chyba największym rynku gier na świecie) nie przekroczył bariery 1 miliarda dolarów od 2óch lat, sprzedaż gier spada, a jeśli zyski ze sprzedaży gier na PC wynoszą "prawie miliard" to ja %$#^% gry na konsolę muszą przynosić "astronomiczne" dochody skoro się sprzedają o wiele lepiej

>>gry PC są tańsze bo sponsorują go karty czy inne firmy sprzętu do kompa (jak zauważyłem 9 z 10 gier w pecetach wyskakuje firma kart graficzynch procesorów itp.)
no właśnie i wszystko idzie w technologię, a nie w grywalność i dlatego gry na PC "stoją w miejscu i się nie rozwijają"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Czy gry na komputer to przeżytek?"
Według mnie nie ponieważ komputer można wciąż ulepszać a choćby X360 miał lepszą grafikę i inne bajery t i tak wkrótce może sie pojawić inna jeszcze lepsza konsola. A komputer ulepszamy w miarę potrzeb to co ktoś chce osiągnąć to osiągnie. Dla mnie to komputer jeszcze długo i to bardzo długo będzie istnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem również Microsoft będzie do czasu inwestować w gry na PC, ale do czasu. Bo Windows trzymam na kompie bo Linux nie odpala jeszcze wielu gier, ale się to zmieni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować