Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Co dalej z magazynami o grach?

65 postów w tym temacie

Ehh- elektroniczny papier może być osttecznym wyjściem ;p
Ale u nas w Polsce, to dominuje CDA oraz Click!(no na 2. miejscu), które mają nawet niezłe kontakty w branży ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując- pismo, aby przetrwać potrzebuje silnej ekipy, społeczności zorganizowanej oddanych fanów i forum dyskusyjnego?? CDA ma to wszystko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie moge sie doczekac kiedy wejda te e-gazetki w koncu do uzytku tak popularnego i zwyklego jak dzis SMSy, czy TV... Oby jak najszybciej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem ludzi, którzy lubią czytać całe eseje i e-booki przed ekranem... najlepiej jest siąść na tronie i poczytać gazetkę, laptopa ze sobą nie wezmę :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2007 o 14:49, Gelo87 napisał:

Ciekawy artykuł. Ja osobiście wole poczytać o grach w czasopiśmie

Ja również. Daje mi satysfakcję to, że siądę w swoim fotelu i zacznę czytać.
Poza tym moim ulubionym pisemkiem jest CDA (które jednak schodzi trochę na psy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie wole czytac recenzje w czasopismie niz na www. I sam w sumie niewiem czemu. Wiele magazynmow oprocz tego ze jets czytancyh kupowanych jets tez ze wzgledu na insidery typu gry na cd/dvd. Niestety w przypadku konsol taka sytuacja jest narazie bajkowa przyszloscia (IMHO) i niezmieni sie to dopoki ceny gier konsol radykalnie niespadna. A niestanie sie tak jeszcze bardzo dlogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolę jednak czasopisma, w internecie to czytam tylko powierzchowne informacje.
No chyba że jest recenzja jakiejś gry na którą bardzo długo czekałem, i skoro już jest na necie, to wtedy czytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Polsce najlepiej sprzedają się te magazyny, które dodają najlepsze pełne wersje gier na CD/DVD (najlepiej sprzedaje się CD-Action). Starsi gracze pamiętają na pewno Secret Service, najpotężniejszy magazyn o grach w latach 90. Na początku XXI stulecia jego rządy skończyły się upadkiem, jedną z głównych przyczyn był ich "wstręt" do dodawania pełnych wersji gier do papierowego wydania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.05.2007 o 13:13, Jester napisał:

Chyba nie rozumiem. Ja nic nie place za dostep do informacji w internecie (no chyba ze masz
na mysli oplate za lacze) i jestem niekiedy lepiej poinformowany niz gazeta. I wcale ale to
wcale nie trzeba dlugo szukac. Platne serwisy growe to jakis wybryk natury, z ktorego nie widze
sensu korzystac.


ale pwostaje ich coraz więcej - i coś mi się wydaje że się to nie zmieni
chodź mogę się mylić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie czasopisma mają pewną przewagę nad stronami internetowymi - większość największych stron ma w obecnym czasie większość elementów płatnych. Różne abonamenty, dodatkowe opłaty za ściaganie dem itd. - wszystkie takie zapłaty obowiązują jednak tylko czasowo, a papierowe czasopisma można odłożyć na półkę i wrócić, kiedy się chce. Poza tym nie ma też gwarancji ile takie materiały w takim serwisie będą istnieć. Zawsze jest też ryzyko upadku danego portalu, a wtedy nie będzie jak wrócić do materiałów. W przypadku pisma to zależy jedynie od tego, czy się je zachowa, czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Niech zdychają gazeciarze! Całe życie demówy i pełne wersje przedpotopowych gier, a reklamy na co drugiej stronie i wielcy mi eksperci bo jedno pismo od drugiego nowinki i recenzje zrzyna. Najwyższy czas zastąpić papier (nie toaletowy) czymś pożyteczniejszym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hoho! polska jet tak zacofana, że tego typu problemy zaczną występować za około sześć lat:P.
...ale "elektroniczny papier" to bardzo dobry pomysł:) na który na pewno sie przestawię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie to samo sobie dzisiaj pomyslalem wracajac z liceum. Obiecalem sobie nie marnowac juz kasy. Mam ustawione jako strony startowe w Mozilli: Onet, Gry-Online i Gram.pl, na co mi czasopisma? Ale jak zobaczyłem, że w CDA piszą o GTA IV, SC ConViction i MoH: A, to wziąłem i kupiłem... I nie żałuje xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIE!!! Ja nie przeżyje bez CD-Action!!! W formie elektronicznej to już nie to samo (nie można sie wydzierać na kuzyna że ryse zrobił ;) A tak naprawde to moim zdaniem pomysł nie jest głupi... E sumie jest to bardzo dobre zrowiązanie ale czy tego porzałujemy to sie okaże za kilka lat ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2007 o 15:53, scott napisał:

ale pwostaje ich coraz więcej - i coś mi się wydaje że się to nie zmieni
chodź mogę się mylić


Raczej sie mylisz. Sama formula internetu nie pozwala na przetrwanie takich inicjatyw dluzej niz pare miesiecy. Po prostu zawsze znajda sie ludzie, ktorzy udostepnia dane informacje za darmo.

Zreszta mamy przyklad calkiem niedaleko. gry.wp.pl kiedys pobieraly kase za dostep do eksluzywnych informacji. Od jakiegos czasu juz tego nie robia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w CDA była tak dyskusja i nic z niej nie wynikło, w Niemczech jest kilka dużych tytułów i się dobrze trzymają, pewnie zależy to od wielkości rynku graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować