Zaloguj się, aby obserwować  
scierwojad2

Gothic 3 duże WYMAGANIA SPRZĘTOWE

8029 postów w tym temacie

Dnia 11.07.2007 o 15:16, lothar-mb napisał:

> trzeba zainwestowac w sprzet zeby chodzilo. mnie cala impreza lacznie z kupieniem gry
kosztuje
> 5 baniek. (musialem kupic grafike i ram i gre wdzien premiery)

O, a jaki sprzet masz ? Chodzi przyzwoicie Gothic ?

teraz idzie do mnie ram i x1650pro i bede smigac moze na srednich.

20070711170937

20070711171047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam GeForce 8600GT od Galaxy
2giga ramu ddr2 800mhz
AMD Athlon 64 x2 3800+

i da się grać na max, bez większych ścin, chociaż występują mniejsze (jak u każdego) i co jakiś czas standardowe freezy, ale ogólnie jestem zadowolony... chodzi lepiej niż na starym sprzęcie na minimalnych:) ponadto kupiłem nowy zasilacz, ale to chyba do wydajności nic nie ma:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2007 o 21:17, Kodi127 napisał:

Ja mam GeForce 8600GT od Galaxy
2giga ramu ddr2 800mhz
AMD Athlon 64 x2 3800+

i da się grać na max, bez większych ścin, chociaż występują mniejsze (jak u każdego) i co jakiś
czas standardowe freezy, ale ogólnie jestem zadowolony... chodzi lepiej niż na starym sprzęcie
na minimalnych:) ponadto kupiłem nowy zasilacz, ale to chyba do wydajności nic nie ma:)


nowy zasilacz jednak do wydajnosci sie ma - jesli oczywiscie podkrecasz podzespoly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2007 o 12:15, danzelmario napisał:

> Czy ktos juz zna zalecane wymagania tej gry mi sie zdaje ze ta gra poprostu nie ma zalecanych

> wymagan bo nawet na 2 GB RAM sie bedzie przycinalo (no i reszta sprzetu tez musi byc
dobra)Ja
> sobie poczekam na wiedzmina wkoncu to jest polska gra lepsza i bedzie miala mniejsze wymagania.

tez uwazam ze bedzie lepszy. co do wyamgan- to gra ma powazny błąd ,mówiac zartobliwie: korzysta
z okreslonej mocy sprzetu i nie wazne ile masz ram itp, a patcha nie bedzie:/


Ja zainstalowalem Gothica 3 i na ustawieniach wlasnych mozna powiedziec ze chodzil dobrze do momentu gdzie nie bylo walk bo jak przyszlo co do czego to cielo sie az niemilo bylo patrzec ;/.Pogral bym sobie chociaz w to poki nie ma wiedzmina ale jakos sie doczekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2007 o 21:36, Kedly napisał:

nowy zasilacz jednak do wydajnosci sie ma - jesli oczywiscie podkrecasz podzespoly


Ja się w podkręcanie nie bawię... jakoś mnie to nie kręci, a poza tym boję się, że przesadzę i coś spalę... a tak w ogóle, to chyba mam do tego za słabą płytę główną:) ale dobra, nie róbmy offtopu:) NA tym co mam teraz wszystko świetnie działa i jestem zadowolony (nawet z Gothic 3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2007 o 17:06, Matias16162 napisał:

czyli masz 2gb ram i x1600? i chodzi ci na jakich detal

grałem na maxymalnych detalach. wiadomo że były momenty ze Gothic zwalniał ale naprawde nie przeszkadzało to w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cóż, doszedłem do wniosku, że Gothic 3 najbardziej wymaga względem ram-u... jak przedwczoraj miałem 1gb, to na maxie prawie grać nie szło, a właściwie nie była już to żadna przyjemność, a jak wczoraj dokupiłem jeszcze 1gb ( w sumie mam już 2gb) to gierka dostała olbrzymiego kopa:) jestem zachwycony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2007 o 10:13, Kodi127 napisał:

cóż, doszedłem do wniosku, że Gothic 3 najbardziej wymaga względem ram-u... jak przedwczoraj
miałem 1gb, to na maxie prawie grać nie szło, a właściwie nie była już to żadna przyjemność,
a jak wczoraj dokupiłem jeszcze 1gb ( w sumie mam już 2gb) to gierka dostała olbrzymiego kopa:)
jestem zachwycony...


Ja mam dokładnie takie samo zdanie jak ty, też niedawno dokupiłem drugi gb i Gothic chodzi dużo lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2007 o 10:13, Kodi127 napisał:

cóż, doszedłem do wniosku, że Gothic 3 najbardziej wymaga względem ram-u... jak przedwczoraj
miałem 1gb, to na maxie prawie grać nie szło, a właściwie nie była już to żadna przyjemność,
a jak wczoraj dokupiłem jeszcze 1gb ( w sumie mam już 2gb) to gierka dostała olbrzymiego kopa:)
jestem zachwycony...


wolne zarty - odpalac gothica 3 na MAX detkach z 1GB ramu????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.07.2007 o 10:30, Kedly napisał:

wolne zarty - odpalac gothica 3 na MAX detkach z 1GB ramu????


A jak?? żołnierze Hardkoru walczą do oporu... szczególnie mi się wtedy podobały takie fajne artefakty:) niektóre tekstury były czerwonymi łatami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2007 o 10:32, Kodi127 napisał:


> wolne zarty - odpalac gothica 3 na MAX detkach z 1GB ramu????

A jak?? żołnierze Hardkoru walczą do oporu... szczególnie mi się wtedy podobały takie fajne
artefakty:) niektóre tekstury były czerwonymi łatami:)


też mam takie łaty ale gdy zużycie ramu przekracza 2,4GB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2007 o 10:55, Kedly napisał:

też mam takie łaty ale gdy zużycie ramu przekracza 2,4GB


Po dokupieniu ramu już tego nie mam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2007 o 13:21, KAROLMACIEJ napisał:

Słuchaj, w każdej chwili się mogę dowiedzieć, jak to zrobić, a ja ci zadałem pytanie po prostu.
Nie chcesz - nie mów ale nie odpowiadaj też w ten sposób.

zmieniasz zakłądke na wydajnosc- a powiedziałem w ten sposób dlatego bo nie wiesz jak zrobic tak prosta rzecz a próbujesz mi wmówic cos czego nawet sprawdzic nie umiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2007 o 12:57, danzelmario napisał:

zmieniasz zakłądke na wydajnosc- a powiedziałem w ten sposób dlatego bo nie wiesz jak zrobic
tak prosta rzecz a próbujesz mi wmówic cos czego nawet sprawdzic nie umiesz.


Zakładkę na wydajność zmienić umiem :) Pytam się o ten cały menedżer urządzeń bo ty na tym screenie masz procesy i wydajność naraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

uzyłem 2 programów- lepszych dowodów nie ma na to ze g3 nie korzysta z 2 rdzeni bo wykres to doskonale pokazuje tym bardziej ze akurat to był poczatek gry, a wykres tworzony był kilka minut i jak widac linia nie skakała do góry. proces explorer np mozna uzyc do pokazania wykresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2007 o 13:33, danzelmario napisał:

uzyłem 2 programów- lepszych dowodów nie ma na to ze g3 nie korzysta z 2 rdzeni bo wykres to
doskonale pokazuje tym bardziej ze akurat to był poczatek gry, a wykres tworzony był kilka
minut i jak widac linia nie skakała do góry. proces explorer np mozna uzyc do pokazania wykresu.


A jak utworzyć te 2 programy? Jaki jest ten drugi? I jeszcze jedno ja te wykresy nastawiłem, żeby pokazywały dla każdego rdzenia oddzielnie i użycie 1 było takie samo jak 2. I nastawiłem te programy jak chciałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.07.2007 o 13:36, KAROLMACIEJ napisał:

A jak utworzyć te 2 programy? Jaki jest ten drugi? I jeszcze jedno ja te wykresy nastawiłem,
żeby pokazywały dla każdego rdzenia oddzielnie i użycie 1 było takie samo jak 2. I nastawiłem
te programy jak chciałeś.

ustaw 1 wykres, z niego lepiej widac, jak masz 2 rdzenie to wiesz ze jesli jest powyzej 50 % to mamy program wielowatkowy,jesli masz jakies takie programy to sprawdz(cinebench 9.5 np albo nawet systemowy mov e maker 2.0 wykorzystuje 2 cpu.
sciagnij http://www.microsoft.com/technet/sysinternals/utilities/ProcessExplorer.mspx - uruchom i wcisnij ctrl + i i pojawia sie tobie wykresy cpu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2007 o 13:45, danzelmario napisał:

a jesli chcesz robic screena to ma wygladac tak jak ja pokazywałem , bez niedomówien bo inaczej
nie ma sensu pokazywac:/


Ok, teraz już wszystko wiem, niedługo zabiorę się za robienie screena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i pierwszy screen leci. Jak chcesz, mogę ci zrobić kilka takich, ale z tego chyba jasno widać, bo jest więcej niż 50%.

20070712151045

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować