Zaloguj się, aby obserwować  
scierwojad2

Gothic 3 duże WYMAGANIA SPRZĘTOWE

8029 postów w tym temacie

Dnia 02.01.2007 o 22:15, Kermit5738 napisał:

Właśnie testuje G3 na GF 6800 GT 256 mb , zmieniłem Ini i gra chodzi na full detalach 25-20
FPS ,denerwuje mnie doczytywanie terenu na wiekszych obszarach, dodam screena z gry na maks
detalach

Ja mam GF 6800 XTreme 256 MB i gra wogole niechce mi sie wlaczyc ,ale to chyba dlatego,ze te minimum 1024 MB RAM jest potrzebne bo jeszcze nie zwiekszylem z moich 512 MB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 14:19, krzysiekxl29 napisał:

> Właśnie testuje G3 na GF 6800 GT 256 mb , zmieniłem Ini i gra chodzi na full detalach
25-20
> FPS ,denerwuje mnie doczytywanie terenu na wiekszych obszarach, dodam screena z gry na
maks
> detalach
Ja mam GF 6800 XTreme 256 MB i gra wogole niechce mi sie wlaczyc ,ale to chyba dlatego,ze
te minimum 1024 MB RAM jest potrzebne bo jeszcze nie zwiekszylem z moich 512 MB.

Minimum do ,,dobrego''''działał to 1,5giga Ram-u

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 14:26, krzysiekxl29 napisał:

W takim razie na jakich detalach powinna GOTHIC3 grac na takim systemie:AMD Atlon 2400 karta
graficzna GForce 6800 XTreme 256 MB i pamiec 1024 MB RAM?

Ja mam 2 giga RAM-u,proc 3 gigaherce,karta Geforce 9800 i gram na średnich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 14:32, Grushmar napisał:

> W takim razie na jakich detalach powinna GOTHIC3 grac na takim systemie:AMD Atlon 2400
karta
> graficzna GForce 6800 XTreme 256 MB i pamiec 1024 MB RAM?
Ja mam 2 giga RAM-u,proc 3 gigaherce,karta Geforce 9800 i gram na średnich.



taka dyskusja niewiele wnosi do tematu bo większość nie podaje w jakiej rozdzielczości gra,

później jeden z drugim się dziwią, bo kolega pisał że jemu poszło na full, a drugiemu tylko na średnich, z tym że może się okazać, że jeden grał na 800x600 podczas gdy drugi na 1280x1024 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanko,bo niektorzy graja na 512 MB pamieci i gra im sie wlacza podobno.
A mi wyskakuje: blad w GOTHIC3.EXE czy to moze byc jakis inny problem?Czy tak jak ja mysle,ze to u mnie to tylko z powodu braku wymaganej wiekszej pamieci w kompie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega ma 512 MB RAM, zakupił grę i chodzi całkiem miło :-) Raczej nie jest to wina pamięci ram. Spróbuj ustawić pamięć wirtualną na ~1000-2000 MB, jeśli nie pomoże, spróbuj przeinstalować grę/zainstalować pakiet directX z płyty. Jeśli nie pomoże, napisz do pomocy technicznej: http://www.gram.pl/pomoc_formularz.asp?g=287

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 15:15, WorldWar3PL napisał:

Mój kolega ma 512 MB RAM, zakupił grę i chodzi całkiem miło :-) Raczej nie jest to wina pamięci
ram. Spróbuj ustawić pamięć wirtualną na ~1000-2000 MB, jeśli nie pomoże, spróbuj przeinstalować
grę/zainstalować pakiet directX z płyty. Jeśli nie pomoże, napisz do pomocy technicznej: http://www.gram.pl/pomoc_formularz.asp?g=287


Bylbym wdzieczny gdybys mi dal pare wskazowek jak ustawic pamiec wirtualna,bo niemam pojacia jak to zrobic.
Do pmocy technicznej juz sie zwracalem dwa razy i bez zadnej odpowiedzi jak narazie.Gre przeinstalowywalem kilka razy a direct X z plyty zawsze instaluje tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to zaczynamy :)
Dam wskazówki dla Windowsa XP, bo prawdopodobnie takowy posiadasz.
Wciśnij prawym przyciskiem na Mój Komputer i wybierz właściwości. Wejdź w zakładkę "zaawansowane" i w polu Wydajność wciśnij ustawienia. W nowo wybranym oknie wybierz zakładkę "Zaawansowane", a w dolnej części okna będzie pole "Pamięć wirtualna". Kliknij zmień. Otworzy się nowe, miłe okno, w którym będziesz miał do wyboru dysk, na którym chcesz utworzyć plik stronicowania (pamięć wirtualną). Jeśli masz powiedzmy >5 GB na C: lub podobną sytuację na D:, to kliknij na wybrany przez Ciebie dysk i niżej zaznacz "Rozmiar niestandardowy". W polu "Rozmiar początkowy" wpisz.. mhm.. 1500 i to samo w rozmiarze maksymalnym. Pozostało wciśnięcie przycisku USTAW i OK :) 1500 MB powinno wystarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 15:38, WorldWar3PL napisał:

No to zaczynamy :)
Dam wskazówki dla Windowsa XP, bo prawdopodobnie takowy posiadasz.
Wciśnij prawym przyciskiem na Mój Komputer i wybierz właściwości. Wejdź w zakładkę "zaawansowane"
i w polu Wydajność wciśnij ustawienia. W nowo wybranym oknie wybierz zakładkę "Zaawansowane",
a w dolnej części okna będzie pole "Pamięć wirtualna". Kliknij zmień. Otworzy się nowe, miłe
okno, w którym będziesz miał do wyboru dysk, na którym chcesz utworzyć plik stronicowania (pamięć
wirtualną). Jeśli masz powiedzmy >5 GB na C: lub podobną sytuację na D:, to kliknij na wybrany
przez Ciebie dysk i niżej zaznacz "Rozmiar niestandardowy". W polu "Rozmiar początkowy" wpisz..
mhm.. 1500 i to samo w rozmiarze maksymalnym. Pozostało wciśnięcie przycisku USTAW i OK :)
1500 MB powinno wystarczyć.


Serdeczne dzieki
Zaraz bede ustawial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 15:38, WorldWar3PL napisał:

No to zaczynamy :)
Dam wskazówki dla Windowsa XP, bo prawdopodobnie takowy posiadasz.
Wciśnij prawym przyciskiem na Mój Komputer i wybierz właściwości. Wejdź w zakładkę "zaawansowane"
i w polu Wydajność wciśnij ustawienia. W nowo wybranym oknie wybierz zakładkę "Zaawansowane",
a w dolnej części okna będzie pole "Pamięć wirtualna". Kliknij zmień. Otworzy się nowe, miłe
okno, w którym będziesz miał do wyboru dysk, na którym chcesz utworzyć plik stronicowania (pamięć
wirtualną). Jeśli masz powiedzmy >5 GB na C: lub podobną sytuację na D:, to kliknij na wybrany
przez Ciebie dysk i niżej zaznacz "Rozmiar niestandardowy". W polu "Rozmiar początkowy" wpisz..
mhm.. 1500 i to samo w rozmiarze maksymalnym. Pozostało wciśnięcie przycisku USTAW i OK :)
1500 MB powinno wystarczyć.


Mam dalej ten sam problem wciaz pokazuje mi sie wiadomosc blad w Gothic3exe.Pamiec wirtualna mam juz ustawiona na 1500 MB.Tylko pojawil mi sie nastepny blad tymrazem niemoge zainstalowac direct X z plyty pisze po instalacji:CAB-dokument jest potrzebny sprawdz serwis Cryptographic Service czy jest wlaczony i czy certyficat z CAB-dokument jest wazny.Juz niemam pojecia dlaczego tak sie dzieje mam nowa gre a nie kopie jakas.W kazdym razie dzieki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 16:19, krzysiekxl29 napisał:

Mam dalej ten sam problem wciaz pokazuje mi sie wiadomosc blad w Gothic3exe.Pamiec wirtualna
mam juz ustawiona na 1500 MB.Tylko pojawil mi sie nastepny blad tymrazem niemoge zainstalowac
direct X z plyty pisze po instalacji:CAB-dokument jest potrzebny sprawdz serwis Cryptographic
Service czy jest wlaczony i czy certyficat z CAB-dokument jest wazny.Juz niemam pojecia dlaczego
tak sie dzieje mam nowa gre a nie kopie jakas.W kazdym razie dzieki za pomoc.

Nie wiem ludzie co wy za kompy macie. Ja mam 256 RAMu i gra mi się włącza bez żadnych tam błędów. Ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 17:13, gothicsheep napisał:

Nie wiem ludzie co wy za kompy macie. Ja mam 256 RAMu i gra mi się włącza bez żadnych tam błędów.
Ech...


A reszta twojego kompa to...???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 17:13, gothicsheep napisał:

> Mam dalej ten sam problem wciaz pokazuje mi sie wiadomosc blad w Gothic3exe.Pamiec wirtualna

> mam juz ustawiona na 1500 MB.Tylko pojawil mi sie nastepny blad tymrazem niemoge zainstalowac

> direct X z plyty pisze po instalacji:CAB-dokument jest potrzebny sprawdz serwis Cryptographic

> Service czy jest wlaczony i czy certyficat z CAB-dokument jest wazny.Juz niemam pojecia
dlaczego
> tak sie dzieje mam nowa gre a nie kopie jakas.W kazdym razie dzieki za pomoc.
Nie wiem ludzie co wy za kompy macie. Ja mam 256 RAMu i gra mi się włącza bez żadnych tam błędów.
Ech...

Powaliles mnie na ziemie.Az mi sie nogi ugiely.I gdzie ty masz te 256 MB RAM w komputerze czy w karcie graficznej bo to jest prawie niemozliwe,ja mam 512 MB DDR 266 Mhz pc 2100 pamieci.I NIEMOGE GRAC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 17:21, krzysiekxl29 napisał:

Powaliles mnie na ziemie.Az mi sie nogi ugiely.I gdzie ty masz te 256 MB RAM w komputerze czy
w karcie graficznej bo to jest prawie niemozliwe,ja mam 512 MB DDR 266 Mhz pc 2100 pamieci.I
NIEMOGE GRAC.


512MB RAM 266Mhz??? Jak bys miał 800Mhz to byś se pograł:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 17:21, krzysiekxl29 napisał:

> > Mam dalej ten sam problem wciaz pokazuje mi sie wiadomosc blad w Gothic3exe.Pamiec
wirtualna
>
> > mam juz ustawiona na 1500 MB.Tylko pojawil mi sie nastepny blad tymrazem niemoge
zainstalowac
>
> > direct X z plyty pisze po instalacji:CAB-dokument jest potrzebny sprawdz serwis Cryptographic

>
> > Service czy jest wlaczony i czy certyficat z CAB-dokument jest wazny.Juz niemam pojecia

> dlaczego
> > tak sie dzieje mam nowa gre a nie kopie jakas.W kazdym razie dzieki za pomoc.
> Nie wiem ludzie co wy za kompy macie. Ja mam 256 RAMu i gra mi się włącza bez żadnych
tam błędów.
> Ech...
Powaliles mnie na ziemie.Az mi sie nogi ugiely.I gdzie ty masz te 256 MB RAM w komputerze czy
w karcie graficznej bo to jest prawie niemozliwe,ja mam 512 MB DDR 266 Mhz pc 2100 pamieci.I
NIEMOGE GRAC.

Reszta to:
Athlon XP 2500+ Barton (1.84Gh)
Radeon 9200 128MB (Pixel Shader 1.4)
I gra się włącza spoko. W najbliższym czasie planuje zabieg ostrego zTweak''owania gry by działała ona płynnie na 800x600 i wszystko na minimum (niestety kosztem ostrgo ścięcia grafiki, no ale czego się nie zrobi dla ulubionej gry. A poza tym dla mnie liczy się klimat i fabuła, a że grafika będzie jak w G2 to wcale mi nie przeszkadza)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 17:24, Cezar14 napisał:

> Powaliles mnie na ziemie.Az mi sie nogi ugiely.I gdzie ty masz te 256 MB RAM w komputerze
czy
> w karcie graficznej bo to jest prawie niemozliwe,ja mam 512 MB DDR 266 Mhz pc 2100 pamieci.I

> NIEMOGE GRAC.

512MB RAM 266Mhz??? Jak bys miał 800Mhz to byś se pograł:)


Wlasnie to mnie tez zastanawialo.Skad wiesz ze te 266Mhz to zamalo?Wtakim razie musze zmienic nietylko na
1024 MB ale tez moje 512 MB 266mHZ wymienic na lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach/
pewnie korzystasz z pamięci wirtualnej - innego sposobu nie ma.................
mam tyle samo RAM co ty - też korzystam z pamięci wirtualnej, dzięki temu bez zacinek/slajdów chodził mi FEAR na średnich - hehe
mam bardzo podobny sprzęt też ;)
PS TNIJ POSTY !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować