Zaloguj się, aby obserwować  
kuba121

Piraci z Karaibów

713 postów w tym temacie

Dnia 25.01.2008 o 14:43, D1DA napisał:

I jak ?? Już wiesz w czym tkwi problem ??


Sytuacja wygląda tak? Dopiero co dostałeś zadanie o zdobycie figurek od Gubernatora Redmond, do Montaneza popłynąłeś i rozwaliłeś 3 statki czy 2 włącznie z Montanezem. Jaki masz statek i status (marynarz, bohater, Neutralny?). Bo dużo rzeczy zależy od statusu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Starasz się i co? Montanez dalej pływa czy jest rozwalony. I czy po tym możesz wejść do portu czy dopiero jak samemu rozwalisz Montaneza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2008 o 18:22, D1DA napisał:

Przycumować mogę dopiero po zniszczeniu Montaneza, ale za to nie mogę przybić do Isla Muelle
;/


U mnie tak samo było. Do Oxbay przybić nie mogłem póki Montaneza nie rozwaliłem (jakiś bug). A próbowałeś wbić się przez Greenford bo ja nie pamiętam czy to coś dawało? W każdym razie po rozwaleniu Mont. udawało mi się wejść do Isla Muelle. Ale wiesz co spróbuj zacumować (na Isla muelle) od strony różnych wybrzeży (tam chyba było urwisko krabów czy coś w tym stylu) było ich chyba dwa. Spróbuj. Daj mi potem znać ale też odpowiedz na 1 pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało się !! :)
Zrobiłem tak ..
Najpierw zatopiłem piracką berkentynę, a potem ABORDOWAŁEM ten drugi statek. Pomogło :)
Dzięki milaosz za pomoc. Na pewno jeszcze nie raz Cię o nią poproszę ;p


Pozdro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2008 o 19:26, D1DA napisał:

Udało się !! :)
Zrobiłem tak ..
Najpierw zatopiłem piracką berkentynę, a potem ABORDOWAŁEM ten drugi statek. Pomogło :)
Dzięki milaosz za pomoc. Na pewno jeszcze nie raz Cię o nią poproszę ;p


Pozdro ;)


Brawo. Życzę ci więcej takich sukcesów a ten moment w grze był bardzo kłopotliwy. Pozdrawiam nawzajem.
P.S. Pytaj jeśli chcesz - chętnie odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jestem ciekaw czy ktoś zauważył jak łatwo można tę grę troszeczkę "zmienić"...więc np. jak chce się zmienić parametry statków to wchodzimy w folderze ships i szukamy pliku tekstowego "ships_init" i np. mamy linijkę "luger_england" a pod nią parametry...zmieniamy wedle woli(nie działa na ilość dział) żeby przetestować zmiany należy zacząć grę od początku...powiem też że w ten sposób da się zmienić wszystkie rzeczy w grze...od broni przez statki aż po zwykłe przedmioty do sprzedania takie jak diamenty itd. (tym postem nie zachęcam do takiego procederu tylko informuję o takiej możliwości)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 22:34, askorti napisał:

a jestem ciekaw czy ktoś zauważył jak łatwo można tę grę troszeczkę "zmienić"...więc
np. jak chce się zmienić parametry statków to wchodzimy w folderze ships i szukamy pliku
tekstowego "ships_init" i np. mamy linijkę "luger_england" a pod nią parametry...zmieniamy
wedle woli(nie działa na ilość dział) żeby przetestować zmiany należy zacząć grę od początku...powiem
też że w ten sposób da się zmienić wszystkie rzeczy w grze...od broni przez statki aż
po zwykłe przedmioty do sprzedania takie jak diamenty itd. (tym postem nie zachęcam do
takiego procederu tylko informuję o takiej możliwości)


Ja pamiętam że w pliku "characters_init" można było zmienić imię swojego bohatera co było bardzo fajne i nie przeszkadzało działaniu gry. Można też tam było zmienić swoje umiejętności, narodowość, poziom życia, pieniądze itp. ale tego nie polecam dla wytrwałych graczy którzy do wszystkiego chcą dojść sami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a wyobraź sobie ze tak przerobiłem że: na początku gry mój lugier ma:
10 tyś. wytrz. prędkość 70 węzłów,zwrotność 140 i ładowność 5500 wtedy jest się kozakiem! ale trzeba pamiętać że żeby tak mieć od początku trzeba tak edytować lugier''a angielskiego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 10:33, askorti napisał:

a wyobraź sobie ze tak przerobiłem że: na początku gry mój lugier ma:
10 tyś. wytrz. prędkość 70 węzłów,zwrotność 140 i ładowność 5500 wtedy jest się kozakiem!
ale trzeba pamiętać że żeby tak mieć od początku trzeba tak edytować lugier''a angielskiego
:D


No to rzeczywiście, z takim statkiem to się wymiata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie. Czy spotkaliście się z innymi misjami pobocznymi, niż te wymienione niżej ??
Jeśli tak to opiszcie jak dostać te zadania.


Dostarcz zamknięty kufer - rozpoczyna się w Oxbay, w stoczni
Ciężka jest dola zabójcy - Ambroz Bricenos
Na ratunek córce Toffa - tawerna w Douwesen, facet w zielonej bluzce.
Odszukaj syna Admirała - Admirał w ratuszu na Isla Muelle
Dziwne wydarzenia na archipeagu - Douwesen, kobiety przed ratuszem
Ukryty skarb - ....
Zatop angielską korwetę - Gubernator Falaise de Fleur
Nawrócenie kobiety - zadanie otrzymujemy od księdza na Falaise de Fleur.

PS
Nie liczę oczywiście misji z eskortowaniem kupców/przewożeniem towarów.


Pozdro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 21:36, D1DA napisał:

Mam do was pytanie. Czy spotkaliście się z innymi misjami pobocznymi, niż te wymienione
niżej ??
Jeśli tak to opiszcie jak dostać te zadania.


Dostarcz zamknięty kufer - rozpoczyna się w Oxbay, w stoczni
Ciężka jest dola zabójcy - Ambroz Bricenos
Na ratunek córce Toffa - tawerna w Douwesen, facet w zielonej bluzce.
Odszukaj syna Admirała - Admirał w ratuszu na Isla Muelle
Dziwne wydarzenia na archipeagu - Douwesen, kobiety przed ratuszem
Ukryty skarb - ....
Zatop angielską korwetę - Gubernator Falaise de Fleur
Nawrócenie kobiety - zadanie otrzymujemy od księdza na Falaise de Fleur.

PS
Nie liczę oczywiście misji z eskortowaniem kupców/przewożeniem towarów.


Pozdro ;)

Nie, chyba nic więcej nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łee szkoda :(
A może macie jakieś sposoby na kasę i doświadczenie ??
Nie chcę tu słyszeć o bugach i kodach, bo chce normalnie przejść grę. Eskorta kupców i przewożenie towarów też nie wchodzi w rachubę.


Pozdro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2008 o 12:48, D1DA napisał:

Łee szkoda :(
A może macie jakieś sposoby na kasę i doświadczenie ??
Nie chcę tu słyszeć o bugach i kodach, bo chce normalnie przejść grę. Eskorta kupców
i przewożenie towarów też nie wchodzi w rachubę.


Pozdro ;)


Wiesz, znalazłem taki sposób na zarobienie kasy nie do końca uczciwy (nie kody) wykorzystujący błąd gry. A mianowicie idziemy do tawerny i do oficera i pytamy czy chce się nająć. On podaje cenę np. 1000 a my mówimy że to za dużo więc zniża do 900. My się dalej nie zgadzamy i kończymy rozmowę po czym rozpoczynamy od nowa rozmowę. I tak aż kiedy on zniży pieniądze do 0 (wtedy najmiemy go za 0), ale dalej możemy obniżać i będzie -100, -200 itd. do ilu się chce i wtedy jak go najmiemy to on nam daje kasę! Niezłe jak chce sie mieć dużo kasy nie do końca uczciwie ale bez kodów. Ale polecam to zdesperowanym, szlachetnym graczom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc to o to chodzi z tym "bugiem z oficerem", o którym już kilka razy słyszałem :)
A ja znalazłem coś takiego. Idziemy do lichwiarza i pożyczamy kasę. Potem te pieniądze dajemy np oficerowi swojemu i znów prosimy lichwiarza o pożyczkę i tak w kółko. Lichwiarz zawsze będzie prosił TYLKO o spłatę OSTATNIEGO długu :D

A teraz chciałbym się jeszcze spytać o to gdzie mogę znaleźć następujące bronie :

Konkwistador
Szabla maltańska
Chwała korsarza
Wiatrak śmierci

Aha
Jeszcze jedno.
Gdzie na Conceicao jest jaskinia, bo słyszałem, że można tam znaleźć jakąś fajna broń.


Pozdro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.02.2008 o 10:50, D1DA napisał:


Aha
Jeszcze jedno.
Gdzie na Conceicao jest jaskinia, bo słyszałem, że można tam znaleźć jakąś fajna broń.


Pozdro ;)


Na Conceicao nie ma żadnej jaskini. Na Oxbay jest jaskinia w której jest miesz - "tasak".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Konkwistadora do można go chyba zdobyć od Toffa w misji uratuj córkę Toffa.
Szable maltańską to można kupić chyba na Isla Muelle nigdzie raczej zdobyć jej się nie da.
Co do dwóch pozostałych szabli to nawet nie pamiętam żebym się z takimi spotkał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W misji "Na ratunek córce Toffa" otrzymujemy Szablę Nicolasa Sharpa :)
Szabli maltańskiej nie mogę się doszukać, ale za to ma ją jeden z moich oficerów. Następni natomiast mają : Wiatrak Śmierci, i jeszcze jedną jakąś mi nieznaną. Niestety nie mogę nic zrobić, bo mi jej nie oddadzą raczej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować