Zaloguj się, aby obserwować  
dawko1

Arcania: Gothic 4 (Temat Ogólny) [M]

4843 postów w tym temacie

Dnia 06.04.2008 o 19:50, vojdżek napisał:

Witam!

Mam pytanko - czy Bezimienny wciąż będzie bohaterem?? Jeśli tak, to chciałbym żeby była
polska pełna wersja z dialogami !
Pan Jacek Mikołajczak w każdej części podkładał głos Bezimiennemu i dla mnie przyjemnie
było go słuchać.

A jak dla mnie to wymagania będą gdzieś takie:

2 giga ram (minimum) zalecane będzię 4 giga :)
dysk twardy gdzieś 10 GB
Procesor pewnie core 2 duo 2.2 GHz
Grafika 512 8800 (zalecana 1 gb 9600GT)



Hm... Jakby były takie wymagania, to byłbym zadowolony. Na minimalnych, ewentualnie średnich detalach bym pograł... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2008 o 23:53, Falconer napisał:

> Witam!
>
> Mam pytanko - czy Bezimienny wciąż będzie bohaterem?? Jeśli tak, to chciałbym żeby
była
> polska pełna wersja z dialogami !
> Pan Jacek Mikołajczak w każdej części podkładał głos Bezimiennemu i dla mnie przyjemnie

> było go słuchać.
>
> A jak dla mnie to wymagania będą gdzieś takie:
>
> 2 giga ram (minimum) zalecane będzię 4 giga :)
> dysk twardy gdzieś 10 GB
> Procesor pewnie core 2 duo 2.2 GHz
> Grafika 512 8800 (zalecana 1 gb 9600GT)
>


Hm... Jakby były takie wymagania, to byłbym zadowolony. Na minimalnych, ewentualnie średnich
detalach bym pograł... :)


Bez przesady, G4 nie wyjdzie chyba tak późno, żeby mieć takie wymagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2008 o 23:54, Ecko09 napisał:

Bez przesady, G4 nie wyjdzie chyba tak późno, żeby mieć takie wymagania.


W czasach, kiedy premiery gier są po n-kroć przekładane? Kto wie :) Ale wymagania będą raczej w granicach normy, przeto gra wychodzi też na konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2008 o 19:50, vojdżek napisał:

A jak dla mnie to wymagania będą gdzieś takie:
2 giga ram (minimum) zalecane będzię 4 giga :)
dysk twardy gdzieś 10 GB
Procesor pewnie core 2 duo 2.2 GHz
Grafika 512 8800 (zalecana 1 gb 9600GT)

Wątpię - mi na Celeronie starutkim jak nie wiem (1.7GHz) 1GB RAM i Radku 9600 pędził gothic 3 ze wszystkim na minimum jakieś 20 fpsów - także myślę że nie będzie tak źle.
Spodziewam się minimum GF7900GS + C2D 1.8GHz + 2GB RAM (bądź też 4, jak wiadomo gothic to ramożerca :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.04.2008 o 11:48, struksik napisał:

Spodziewam się minimum GF7900GS + C2D 1.8GHz + 2GB RAM (bądź też 4, jak wiadomo gothic
to ramożerca :))



Taki kofing był zalecany dla Wiedźmina (mniej więcej), to już panom dziękujemy, G4 jest po to by wyssać od graczy kasę, wolę grać G1 ze 100 razy niż G3 choć raz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 12:15, Bratek196 napisał:

Taki kofing był zalecany dla Wiedźmina (mniej więcej), to już panom dziękujemy, G4 jest po to by wyssać od graczy kasę, wolę grać G1 ze 100 razy niż G3 choć raz....

Ja i tak wolę G2+NK Nie ma lepszej fabuły chyba :]
Co do konfiga to wiedźmin wiedźminem a gothic gothicem - pożyjemy zobaczymy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 12:18, struksik napisał:

> Taki kofing był zalecany dla Wiedźmina (mniej więcej), to już panom dziękujemy,
G4 jest po to by wyssać od graczy kasę, wolę grać G1 ze 100 razy niż G3 choć raz....
Ja i tak wolę G2+NK Nie ma lepszej fabuły chyba :]
Co do konfiga to wiedźmin wiedźminem a gothic gothicem - pożyjemy zobaczymy :D



Noo wszystkie, ale zapomniałem też że G1 ma jeden z najfajniejszych modów Mroczne tajemnice (który mi się cholernie podoba), a G2:NK to mistrzostwo świata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic zaczyna być nudny. Powinni zrobić kolejny RPG, a nie bazować na popularności Bezimiennego. Bo wiadomo, każdy Gothic się sprzeda:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 11:48, struksik napisał:

>
Spodziewam się minimum GF7900GS + C2D 1.8GHz + 2GB RAM (bądź też 4, jak wiadomo gothic
to ramożerca :))


Tylko, że ten gothic jest robiony przez inne studio, czyli również będzie na innym silniku robiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 14:54, Ecko09 napisał:

Tylko, że ten gothic jest robiony przez inne studio, czyli również będzie na innym silniku robiony.

No tu masz rację, ale to i tak na 90% będzie ramożerca bo jeżeli chcą zrobić znowu taką rozbudowaną grę i to wszystko na jednym czytaniu i stałym doczytywaniu nowych elementów to raczej będzie gra ramożerna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może tym razem powinni walnąć jakieś wymagania dostosowane do nieco gorszych komputerów bo gra Gothic 3 to była przesada z wymaganiami. Nie wszyscy mają takie super komputery...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 15:05, Fishu69 napisał:

Może tym razem powinni walnąć jakieś wymagania dostosowane do nieco gorszych komputerów
bo gra Gothic 3 to była przesada z wymaganiami. Nie wszyscy mają takie super komputery...

Postęp komputerowy idzie cały czas do przodu. Wątpię by były mniejsze niż G3. Bo już takich gier na starych silnikach graficznych się nie robi. Obecnie gry będą wymagały coraz lepszego sprzętu. Jedyna rada na granie w dobre gry to zainwestowanie w nasz kombajn albo gra u kolegi na dobrym sprzęcie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś o ostatniej opcji o kupnie konsoli, które są przecież tanie (w porównaniu z PC).. A co do G4 nie kupię syf robiony pod marką Gothic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Garść newsów, można także znaleźć na stronie głównej gram.pl

1. oficjalny podtytuł Gothic 4 to "Arcania" (wcześniej mówiono o "Genesis")
2. akcja G4:A rozgrywa się w 10 lat po wydarzeniach z "trójki"
3. główny bohater odwiedzi cztery wyspy, z których każda ma inny klimat, faunę i florę
4. w grze będzie można doświadczyć zmian pogodowych oraz cyklu dnia i nocy
5. będzie można zaklęciem zmienić noc w dzień i nazad
6. w G4:A pojawią się NPC-e z poprzednich części, a stare potwory będą miały odświeżony wygląd
7. twórcy dodali możliwość ujeżdżania "bestii"
8. znacznie ulepszona grafika, ze wsparciem DirectX 10. Przykład: postać staje pod drzewem, obraz staje się nieco ciemniejszy. Gdy spojrzy się na słońce, jego promienie będą częściowo przenikać przez liście
9. platforma: PC, X360, PS3

Jak dla mnie zapowiada sie super. No i ciesze sie, że nie będzie to prequel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma co panikować do momentu, kiedy nie ujrzymy pierwszych screenów z gry. Ponadto mam nadzieje że twórcy niebędą robić tajemnicy z wyglądu Bezimiennego jak to było przy G3 i będzie można w porę jakoś zareagować i sprawić że Bezimienny odzyska kitę ;P

A tak na marginesie osadzenie akcji w 10 lat po G3 to sprytne posunięcie ponieważ można pozwolić sobie na zmianę wielu rzeczy, mam nadzieje że nie zbyt wielu...

Jeśli chodzi o miejsce akcji czyli "tylko" południowe wyspy, uważam że to nieco za mało. I na dodatek ta różna fauna i flora na każdej z nich... Oby nie przesadzili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 16:48, Bratek196 napisał:

Zapomniałeś o ostatniej opcji o kupnie konsoli, które są przecież tanie (w porównaniu
z PC)..

no, a potem do każdej gry dokładać minimum stówę więcej niż za gry na pieca. Po roku ci się ta ''taniość'' zwróci z nawiązką.
A co do G4 to nie mam najlepszych przeczuć. O wiele bardziej interesuje mnie w tym momencie RPB - czyli nowa gierka Piranii, która ma być zrobiona tak jak chcą oni a nie JoWooD. Z pierwszych doniesień wynika że gra ma być zbliżona do G1/G2. No i ma przejąć ich największe zalety: nie za duża mapa + podział na akty (a co za tym idzie - będzie fabuła, w przeciwieństwie do G3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyraziłem swoją opinię w newsie o G4: Arcania. Wcześniej na forum czytałem, że będą taki zmiany no i stało to, co przeczytałem, stało się prawdą... nie będę już się tutaj rozpisywał, ale dodam jeszcze jedno:
Same Wyspy Południowe bez odpowiedniej fabuły i klimaty nie wiele zdziałają... poza tym "czwórka" to tylko barbarzyńskie królestwo powstałe na Cesarstwie Rzymskim, którym był Gothic 1,2, NK i 3. Te trzy tytuły (mimo, że trójka jest niedopracowana) to okres od początku, poprzez świetność aż do upadku (G3) . Miejmy nadzieję, że dodatek do G3 jeszcze podniesie tę grę na duchu, co serdecznie jej życzę, bo jestem jej wielkim fanem. :)

@misioo
A o RPB słyszałem i powiem jedno: chyba się nie zawiodę, jak wyjdzie :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 20:28, Kalejdoskop86 napisał:

Na 99% nie będziemy nim grać...

Jak to Gothic bez beziego? To już nie będzie gothic. Jak dla mnie pomysł grania inną postacią jest do...

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować