Zaloguj się, aby obserwować  
Przedlack

Quentin Tarantino - "cudowne dziecko Hollywood"

34 postów w tym temacie

Ponieważ nie znalazłem takiego tematu, więc maszyneria w ruch!
Tych których interesuje trochę bardziej ambitne (oryginalne) kino powinni go znać. Reservoir Dogs, Pulp Fiction, Kill Bill, Jackie Brown - to są jego dzieła. Aktor, scenarzysta, producent.
Naszła mnie myśl, żeby założyc ten temat, ponieważ niedługo na ekrany kin nadejdzie jego film - Grindhouse vol.1 - Death Proof, vol.2 nakręcił też dobry człowiek hollywood - Robert Rodriguez.
Linki do tego cyklu:
Oficjalna: http://www.grindhousemovie.net/
Polska: http://www.grindhouse.pl/

A co do głównego wątku tego tematu, czyli samego Tarantino, można pisać o jego twórczości, filmach, o nim itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W filmach Tarantino podoba mi sie przede wsszystkim jego poczucie humoru i muzyka zawsze potrafi dopasowac muze do swojego filmu. Właśnie dzisaj kupiłem sobie "Od zmierzchu do świtu" R.Rodrigueza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie temat o jednym z moich ulubionych reżyserów (obok Carpentera, De Palmy, McTierniana, Donnera, Camerona, Scotta, Coppoli, Bessona itp). Uwielbiam jego filmy, Pulp Fiction ogladnalem z 5 razy, Wściekle Psy 2 razy, Kill Billa na razie po razie. Najlepsze sa oczywiscie Tarantinowskie dialogi. Poczatek "Wściekłych Psów" zapamiętam na długo(o co chodzi w piosence Madonny "Like a Virgin" czy rozkminki Buscemiego, dlaczego nie dawać napiwków), Pulp Fiction to sam w sobie jeden wielki cytat (teksty o motorze Zeda, rozmowa pomiedzy Uma Thurman i Travolta w barze czy Christopher Walken tlumaczacy, jak ukrywal zegarek podczas wojny). Kill Bill to przede wszystkim owa walka z ta masa wojownikow, ale takze swietny motyw z mistrzem sztuk walki i mocna rola Michaela Madsena (siedzi na kiblu na wprost wejscia do przyczepy, Panna Młoda otwiera drzwi i dostaje potęzny strzal ze strzelby- mocne :) Nie bylem na najnowszym filmie, ale nadrobie to gdy wyjdzie na DVD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(siedzi na kiblu na wprost wejscia do przyczepy, Panna Młoda otwiera

Dnia 09.09.2007 o 21:08, Erton napisał:

drzwi i dostaje potęzny strzal ze strzelby- mocne :)

Nie na kiblu tylko na bujanym fotelu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wsciekle psy czy Pulp Fiction to juz klasyka ale moim ulubionym filmem Tarantino sa zdecydowanie "Cztery Pokoje" z 1995r. Jak ktos nie widzial to polecam! Od tamtej pory nic godnego uwagi Tarantino nie stworzyl, ostatnie filmy sa coraz slabsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2007 o 00:23, dobrakos napisał:

Wsciekle psy czy Pulp Fiction to juz klasyka ale moim ulubionym filmem Tarantino sa zdecydowanie
"Cztery Pokoje" z 1995r.


Chciałbym zauważyć, że "Cztery pokoje" to 4 nowele filmowe różnych reżyserów. Q wyreżyserował ostatnią nowelkę z kciukiem, a IMO równie dobrą z dzieciakami - Rodriguez. Dwie pierwsze są w porównaniu z nimi zaledwie przeciętne. We wszystkich rewelacyjnie zagrał Tim Roth.

Dnia 02.10.2007 o 00:23, dobrakos napisał:

Od tamtej pory nic godnego uwagi Tarantino nie stworzyl, ostatnie filmy sa coraz slabsze.


Jestem dokładnie przeciwnego zdania.

A tak w ogóle Tarantino to nie jest tylko reżyseria - to też genialne scenariusze jak w "Prawdziwym romansie" albo powalające role (również camea) jak w od "Zmierzchu do świtu" czy w "Desperado".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.10.2007 o 00:38, Vojtas napisał:

Chciałbym zauważyć, że "Cztery pokoje" to 4 nowele filmowe różnych reżyserów. Q wyreżyserował
ostatnią nowelkę z kciukiem, a IMO równie dobrą z dzieciakami - Rodriguez. Dwie pierwsze są
w porównaniu z nimi zaledwie przeciętne. We wszystkich rewelacyjnie zagrał Tim Roth.

nawet nie wiem w jakim stopniu Q bral udzial w nagraniu pozostalych nowel, wydawalo mi sie ze jakas odegral, ale nawet jezeli zadna to mojego zdania co do filmu nie zmienia.

Dnia 02.10.2007 o 00:38, Vojtas napisał:

> Od tamtej pory nic godnego uwagi Tarantino nie stworzyl, ostatnie filmy sa coraz slabsze.

Jestem dokładnie przeciwnego zdania.


Kill Bill 1 i 2 i Grindhouse sa wg Ciebie lepsze niz stare filmy, jestem ciekaw pod jakim wzgledem?

Dnia 02.10.2007 o 00:38, Vojtas napisał:

A tak w ogóle Tarantino to nie jest tylko reżyseria - to też genialne scenariusze jak w "Prawdziwym
romansie" albo powalające role (również camea) jak w od "Zmierzchu do świtu" czy w "Desperado".

tak , scenariusze pisal do filmow swoich jak i nie swoich np do "urodzonych mordercow" imho nie bardzo sie udal, choc wielu twierdzi inaczej. Generalnie cala tworczosc Q mozna okreslic mianem "kontrowersyjna", w wielu miejscach odkrywczosci czy artyzmu ciezko sie doszukac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2007 o 22:10, dobrakos napisał:

nawet nie wiem w jakim stopniu Q bral udzial w nagraniu pozostalych nowel,


Żadnego oprócz rezyseri swojej części. Był też jednym z sześciu producentów (executive producer) - przypuszczam, ze zajmował się tylko i wyłącznie swoją nowelką. Tak czy siak dwie pierwsze nowele mocno odstają od tego, co zrobili Rodriguez i Tarantino. #1 i #2 ratuje przede wszystkim Tim Roth.

Dnia 02.10.2007 o 22:10, dobrakos napisał:

Kill Bill 1 i 2 i Grindhouse sa wg Ciebie lepsze niz stare filmy, jestem ciekaw pod jakim wzgledem?


Nie lepsze - to są po prostu inne filmy. Mnie się bardzo podobały. Drugiego "Grindhouse''a" nie widziałem. A tak w ogóle nie ma "Kill Bill 1" i "Kill Bill 2" - nie można tych filmów oglądać osobno, to jest jedna nierozerwalna całość, tylko podzielona ze względów hmm, rynkowych. Ja KB oglądałem jednym ciągiem na maratonie filmowym.

Dnia 02.10.2007 o 22:10, dobrakos napisał:

tak , scenariusze pisal do filmow swoich jak i nie swoich np do "urodzonych mordercow" imho
nie bardzo sie udal, choc wielu twierdzi inaczej.


Scenariusz, owszem, napisał Tarantino, ale potem David Veloz, Richard Rutowsk i sam Stone tak go zmienili, że z pierwotnego konceptu Quentina niewiele zostało. Nie wiem, czy wiesz, ale Tarantino, jak to zobaczył, był tak wściekły, że kazał usunąć swoje nazwisko z listy płac w miejscu "screenplay". W creditsach ma tylko "story". Dopiero po latach Tarantino i Stone się pogodzili.

Dnia 02.10.2007 o 22:10, dobrakos napisał:

Generalnie cala tworczosc Q mozna okreslic
mianem "kontrowersyjna", w wielu miejscach odkrywczosci czy artyzmu ciezko sie doszukac.


Nie każdemu odpowiada jego sposób postrzegania rzeczywistości i kultury masowej. Mnie jeszcze nie zawiódł, choć przyznam uczciwie, że "Jackie Brown" jest filmem z zupełnie innej beczki (choć osnowa fabularna wygląda charakterystycznie). Tradycyjnie rzecz w rezultacie sprowadza się do gustu, każdy w jakiejś części oczekuje czego innego, a Tarantino po prostu robi swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2007 o 18:59, Mr Red napisał:

Dzisiaj 23:55 Tvp1 "Cztery pokoje " !

oczywiście trza przebrnąć przez pierwszą połowe filmu że dobrnąć do prawdziwych perełek jakimi są dwie ostatnie historyjki w reżyserii rodrigueza i tarantino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napewno filmy Tarantino są ciekawe i inne niż wszystkiem. Na pewno ma on swoją własną marke i jest pewnego rodzaju znakiem filmowym. Jednak jak dla mnie akcja w jego filmach dzieje się troche za szybko i są zbyt ...nie wiem ,może bajkowe będzie dobrym określeniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 13:36, Rusty Mike napisał:

Ponieważ nie znalazłem takiego tematu, więc maszyneria w ruch!
Tych których interesuje trochę bardziej ambitne (oryginalne) kino powinni go znać. Reservoir
Dogs, Pulp Fiction, Kill Bill, Jackie Brown - to są jego dzieła. Aktor, scenarzysta, producent.
Naszła mnie myśl, żeby założyc ten temat, ponieważ niedługo na ekrany kin nadejdzie jego film
- Grindhouse vol.1 - Death Proof, vol.2 nakręcił też dobry człowiek hollywood - Robert Rodriguez.
Linki do tego cyklu:
Oficjalna: http://www.grindhousemovie.net/
Polska: http://www.grindhouse.pl/

A co do głównego wątku tego tematu, czyli samego Tarantino, można pisać o jego twórczości,
filmach, o nim itp.


A "Od Zmierzchu do Świtu" to gdzie?;>
Jestem fanem Tarantino - wszystkie jego filmy oceniam najwyzej jak tylko mogę ;)
Dobry temat, tylko trochę głupie określenie Tarantina.
To po prostu cudowny reżyser i scenarzysta.
A najważniejsze jest to, że sam sobie pisze scenariusze do filmów i często też jest (oprócz reżysera oczywiście) montażystą czy kimś tam.
Nie tworzy badziewia na zlecenie, tylko tworzy to, co sam chce zrobić - a niewielu takich pozostało...
Ale czym byłyby Pulp Fiction i Kill Bill bez cudownej Umy Thurman, która uczy, jak powinno się grać właśnie w Kill Billu. Gra calą sobą ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 00:20, Oskar24 napisał:

A "Od Zmierzchu do Świtu" to gdzie?;>


To film Rodrigueza? Ale fakt, że napisał scenaż i tam zagrał.

- Richie, czy mógłbyś zrobić mi przysługę i wylizać cipkę? Prooooooooszę....
- Yyyy, tak, jasne...

;)

Dnia 07.11.2007 o 00:20, Oskar24 napisał:

To po prostu cudowny reżyser i scenarzysta.


"Prawdziwy romans" widział?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 00:20, Oskar24 napisał:

Dobry temat, tylko trochę głupie określenie Tarantina.


Sam tego nie wymyśliłem... ktoś z ważniejszych osobowości tak go kiedyś określił.... i fakt, zapomniałem o Od Zmierzchu Do Świtu... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 11:35, FreakyBeaver napisał:

for example The Machete ;d


The Machete wymiata! :)
Kino klasy D lub nawet jeszcze gorzej, ale w końcu takie to miało być! "Porywa piękne Panny"... bueheh!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować