• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Przestrzen

Głośniki Creative 5.1 - Temat Ogólny (Porady,Informacje,Porównania)

Pytanie

Witam wszystkich forumowiczów chciałbym założycz ten temat ponieważ mam ten głośniki od 2 lat ale teraz mam problem juz tak dwa razy mi się zdarzyło że działaja mi przednie głośniki czyli centralny lewy a prawe przednie mi nie działają i tylnie. Pomóżcie mi proszę może stycznosć jest już troche słaba nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

66 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 14.12.2005 o 21:32, Przestrzeń napisał:

Witam wszystkich forumowiczów chciałbym założycz ten temat ponieważ mam ten głośniki od 2 lat
ale teraz mam problem juz tak dwa razy mi się zdarzyło że działaja mi przednie głośniki czyli
centralny lewy a prawe przednie mi nie działają i tylnie. Pomóżcie mi proszę może stycznosć
jest już troche słaba nie mam pojęcia.

wez wejd w creative surrand mixer masz tam zakladke speakers w tej zakladze bedzie ci pisac 2 speakers kliknij rozsunie ci sie pasek przestwa na 5.1 jak nie masz mixera zainstaluj inaczej sie nie da i winda nie pomoze polecam jescze od razu zrobic bass retribiution i zwiekszyc na 400 mhz o wiele lepsz jakosc dzwieku mam te glosniki juz bardzo dlugo i chyba doswiadczylem wszystkich mozliwych problemow z nimi ale o tak nie zmienilbym ich na zadne inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Super, że powstał ten temat. Posiadam Creative 5100, czyli 5.1. Ogólnie uważam, że super sprzęcik ( i ten bas!).

Mam pytanie.

Czy jest jakiś soft co by regulował na przykład balans głośności przód/tył ?? Bardzo mnie to interesuje bo tylne głośniki mam trochę daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.02.2006 o 19:52, Don Lizak napisał:

Super, że powstał ten temat. Posiadam Creative 5100, czyli 5.1. Ogólnie uważam, że super sprzęcik
( i ten bas!).

Mam pytanie.

Czy jest jakiś soft co by regulował na przykład balans głośności przód/tył ?? Bardzo mnie to
interesuje bo tylne głośniki mam trochę daleko.


Tez mam Creative 5.1 5100 takie male kwadratowe :D
mam tez SB Audigy + sterowniki od SB Audigy 2 i jesli chcesz ustawic balans glosnikow podaj jaka masz karte dzwiekowa jesli SB to bedzie to mozliwe nie wiem jak z innymi bo sie na nich nie znam :]
co do glosnikow jak dla mnie sa super(wtedy kiedy je kupowalem nie bylo dobrej alternatywy w tym przedziale cenowym) ale tez podoba mi sie ich wyglad. jak patrze na te glosniki P580 czy jakos tak to takie nijakie :P brakuje jedynie w pokretle od glosnosci wejscia na mic i sluchawki ale da sie przezyc :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

O_o nie widzialem wczesniej ze napisales jaka masz karte. wkazdym razie w tym wypadku bedzie problem zeby taki balans ustawic. i nie wiem czy na tej karcie bedzie taka mozliwosc. a jaka masz plyte glowna? bo moze jak sciagniesz stery od niej od dzwieku to bedziesz mial w tym sofcie taka mozliwosc. pokombinuj moze cos sie poradzi. albo kup karte dzwiekowo :P teraz polecam SB X-FI
pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

--- Przestrzeń ---
A może napiszesz jaką masz kartę dźwiękową i jaki do niej soft zainstalowany? Najprawdopodobniej masz balans na tylko na jeden kanał na 100% ustawiony, bo jakbyś miał problemy ze "stycznością" :P to problemy były by z kanałami przód, tył lub center/sub a nie prawo/lewo. Sprawdź balans i ustaw na środek.

--- amster22 ---
Po co odświeżałeś temat, o którym każdy dawno już zapomniał? Ech... Na dodatek nie pomogłeś rozwiązać problemu... Myślę, że użytkownika Przestrzeń nie obchodzi to, od ilu lat masz te głośniki i czy jesteś z nich zadowolony czy nie :/

--- Qurak ---
Przy ustawieniach na 2/2.1 nie działają tylne głośniki (a z tego co napisał Przestrzeń lewy tył działa).

--- Ponury rzniwiaż ---
1. Przy ustawieniach na 2/2.1 nie działają tylne głośniki (a z tego co napisał Przestrzeń lewy tył działa);
2. Nie trzeba instalować żadnego mixera, ten w windzie sobie poradzi.

--- Don Lizak ---
Nie wiem, czy jest jakiś specjalny soft do tego celu... Pewnie jest ale ja nie wiem jaki (w każdym razie w Twojej karcie dźwiękowej go na pewno nie ma). Proponuję jednak zakupić (może na allegro.pl będzie?) pilota od zestawu Creative Inspire 5.1 5300 - regulację balansu przód/tył będziesz miał na pilocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pisałem, że mam 5.1 5100. To jest wersja bez pilota. Mam tylko takie pokrętełko na kabelku od głośności a basy muszę ustawiać na subie.
Będę musiał pokąbinować coś z tym softem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.02.2006 o 21:27, Don Lizak napisał:

Pisałem, że mam 5.1 5100. To jest wersja bez pilota. Mam tylko takie pokrętełko na kabelku
od głośności a basy muszę ustawiać na subie.
Będę musiał pokąbinować coś z tym softem :/


No ja widzę, co napisałeś :) To coś na kabelku do włączania i regulacji głosu to też się nazywa pilot. I mówię Ci, taki pilot od zestawu 5300 ma regulację balansu przód/tył i na 95% będzie pasował do zestawu 5100.

Właśnie mi się coś przypomniało: w sofcie do kart dźwiękowych Creativa jest taki programik do ustawiania balansu... Może wartoby zainwestować chociaż w kartę Sound Blaster Live! 5.1 - nie kosztuje to wiele a głośniki zyskają nowe brzmienie (zapewne w ogóle nie wykorzystujesz możliwości EAXa, bo Twoja zintegrowana dźwiękówka po prostu tego nie obsługuje). Na prawdę polecam zakup karty Creativa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

jeśli posiadasz sound Blastera i głośniki 5.1 wejdź tak menu start---> Programy--->reative ---->Sound blater Live ---> Audio HQ i tam wybierasz opcję seeker (głośniki) i jest jak byk 2.1 - przestaw to na 5.1 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.02.2006 o 23:31, kamilimaciek1 napisał:

jeśli posiadasz sound Blastera i głośniki 5.1 wejdź tak menu start---> Programy--->reative
---->Sound blater Live ---> Audio HQ i tam wybierasz opcję seeker (głośniki) i jest jak
byk 2.1 - przestaw to na 5.1 :)


Ale mi chodzi o balans przód/tył głośności. Czytaj dokładniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.02.2006 o 20:23, Bartuc napisał:

--- Qurak ---
Przy ustawieniach na 2/2.1 nie działają tylne głośniki (a z tego co napisał Przestrzeń lewy
tył działa).

Może ma źle podpięte
Pokręcił coś i zamienił wtyczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

jak masz realteka zintegrowanego to powienienes miec do niego taki program konfiguracyjny. jak nie jest zainstalowany to go zainstaluj z plytki co byla do plyty glownej. jak nie masz to sciagnij z netu. w tym programie mozesz sobie poustawiac balans, pobawic sie mixerem i jak bedziesz mial szczescie to nawet jakiestam efekty dzwiekowe sobie pododawac - nie pamietam jak to dokladnie wyglada, bo sam mam karte creative, ale brat ma zintegrowanego realteka i jak na gwiazdke dostal glosniki 5.1 to mu tam wszystko ustawialem - da sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować