Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

Prince of Persia: Warrior Within

1782 postów w tym temacie

Uff, to dobrze. Zainstalowałem Duszę Wojownika i jest super! :)
Jedyne co jest to z KK sprawdza, czy płyta jest oryginalna i jest w napędzie.
btw. szkoda, że w Two Thrones już jest StarForce. Serio, pokićkany jest. ;P
btw2. mam monitor 22" panorama i GTX 260, a tekstury w grze wydają się momentami nie wygładzone, a jakość zła. Czasem też model postaci jest lekko zamazany. Czemu? Czy to normalne? Wszyskie ustawienia na maxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 23:00, Kalejdoskop86 napisał:

btw2. mam monitor 22" panorama i GTX 260, a tekstury w grze wydają się momentami nie
wygładzone, a jakość zła. Czasem też model postaci jest lekko zamazany. Czemu? Czy to
normalne? Wszyskie ustawienia na maxa.

niestety tak, ogólnie gra wyglada jakby żywcem przeniesiona z PS2. Szkoda, że Two Thrones( wyglądający o wiele lepiej) twórcy ugrzecznili i przez to pozbawione krwi animacje walki wyglądają... dziwacznie:(
Tak więc jeśłi idzie o jakość grafy wygrywa TT jednak jeśli idzie o krwistość to nadal wolę WW.

Zbliżenia, podczas których widać mizerną jakość tekstur zdarzają się tylko w filmikach(co dziwne, model księcia wygląda wygląda znacznie lepiej niż cała reszta), więc chyba to nie przeszkadza to aż tak bardzo, co?

20081102231142

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 23:12, zadymek napisał:

niestety tak, ogólnie gra wyglada jakby żywcem przeniesiona z PS2. Szkoda, że Two Thrones(
wyglądający o wiele lepiej) twórcy ugrzecznili i przez to pozbawione krwi animacje walki
wyglądają... dziwacznie:(
Tak więc jeśłi idzie o jakość grafy wygrywa TT jednak jeśli idzie o krwistość to nadal
wolę WW.

No tak, ale

Dnia 02.11.2008 o 23:12, zadymek napisał:

Zbliżenia, podczas których widać mizerną jakość tekstur zdarzają się tylko w filmikach(co
dziwne, model księcia wygląda wygląda znacznie lepiej niż cała reszta), więc chyba to
nie przeszkadza to aż tak bardzo, co?

No nie, w grze to ok wygląda, tylko czasem te dziwne tekstury... czasami serio wkurza, jeżeli gra jest super, model postaci jakby świecił, klimatyczne to jest, a czasami to grafika jest tak nie wygładzona, że hej...

btw. czy to normalne, że jak włączałem gre to pokazywał się taki czytnik, czy komp spełnia wymagania, i zamiast 4gb pokazał 2gb? Ja mam 4gb pamięci, a procek mam 4x2.5ghz, a gra wyczytała tylko 2.5ghz :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 19:35, Kalejdoskop86 napisał:

btw. czy to normalne, że jak włączałem gre to pokazywał się taki czytnik, czy komp spełnia

obie ostatnie części tak mają(nie pamiętam czy Piaski też), jaby nie bylo gry są na tym samym silniku więc nie dziwota, że korzystają z tych samych aplikacji dodatkowych.

Dnia 03.11.2008 o 19:35, Kalejdoskop86 napisał:

wymagania, i zamiast 4gb pokazał 2gb? Ja mam 4gb pamięci, a procek mam 4x2.5ghz, a gra
wyczytała tylko 2.5ghz :/

Jeśli pod Vistą to bym się dziwił-chociaż z drugiej strony po tym OS''ie można się spodziewać niejednego, pod WinXP zawsze będzie ci wykrywało nieprawidłową ilość pamięci jeśli masz powyżej 3GB. A na którym Windowsie to odpalasz?
Inna rzecz, że program, który wykrywa sprzęt jest już wiekowy - tak jak sama gra(wyszła jeszcze pod Win98) i ma prawo nie wykrywać bajerów typu 4 rdzenie i powyżej 3GB Ram, grunt by test zakończył się pomyślnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 19:47, zadymek napisał:

obie ostatnie części tak mają(nie pamiętam czy Piaski też), jaby nie bylo gry są na tym
samym silniku więc nie dziwota, że korzystają z tych samych aplikacji dodatkowych.

Acha.

Dnia 03.11.2008 o 19:47, zadymek napisał:

Jeśli pod Vistą to bym się dziwił-chociaż z drugiej strony po tym OS''ie można się spodziewać
niejednego, pod WinXP zawsze będzie ci wykrywało nieprawidłową ilość pamięci jeśli masz
powyżej 3GB. A na którym Windowsie to odpalasz?
Inna rzecz, że program, który wykrywa sprzęt jest już wiekowy - tak jak sama gra(wyszła
jeszcze pod Win98) i ma prawo nie wykrywać bajerów typu 4 rdzenie i powyżej 3GB Ram,
grunt by test zakończył się pomyślnie.

No mam Windows Vista. Swoją drogą, test przechodzi pomyślnie, tylko z ciekawości się pytałem.

btw. nie popsuje czy nic nie zmieni ten test w kompie (np. obniży taktowanie procka czy pamięci) albo czy nie zepsują karty graficznej te nagłe spadki jakości grafiki?
btw2. sterowanie kamerą w Duszy Wojownika czasami jest wkurzające...
btw3. czy takie często klikanie myszką aby combosa wykonać nei zepsuje jej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 19:35, Kalejdoskop86 napisał:

btw. czy to normalne, że jak włączałem gre to pokazywał się taki czytnik, czy komp spełnia
wymagania, i zamiast 4gb pokazał 2gb? Ja mam 4gb pamięci, a procek mam 4x2.5ghz, a gra
wyczytała tylko 2.5ghz :/


Sprawdzanie wymagań to normalka, zawsze za pierwszym razem się pokazuje (w przypadku T2T też). Co do procka, to gra zapewne śmiga na jednym rdzeniu (co przeszkadzać nie będzie, bo ja grałem z max detalami na 1,3), a RAM nie wiem, ale pewnie też wina wieku gry.
Co do grafy, zobacz czy na pewno wszystko jest ok w ustawieniach grafiki.
PS. Miłej gry w najlepszą z nowej trylogii część Prince of Persia - giera wsysa strasznie, ma świetny klimat i jeszcze lepszy soundtrack. :)

EDIT:

Dnia 03.11.2008 o 19:35, Kalejdoskop86 napisał:

btw.

Nie ma prawa, jak diagnoza (przestarzała) sprzętu może coś Ci w nim zmienić? :)

Dnia 03.11.2008 o 19:35, Kalejdoskop86 napisał:

btw2.

Bardzo rzadko. Ogólnie kamera jest ok.

Dnia 03.11.2008 o 19:35, Kalejdoskop86 napisał:

btw3.

No bez przesady. :) Zresztą nie klika się często - max combo lpm to cztery ataki, a to i tak później dopiero. :) Ważniejsze jest używanie drugiej ręki [E] i skoku. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 19:55, Adham napisał:

Sprawdzanie wymagań to normalka, zawsze za pierwszym razem się pokazuje (w przypadku
T2T też). Co do procka, to gra zapewne śmiga na jednym rdzeniu (co przeszkadzać nie będzie,
bo ja grałem z max detalami na 1,3), a RAM nie wiem, ale pewnie też wina wieku gry.
Co do grafy, zobacz czy na pewno wszystko jest ok w ustawieniach grafiki.

Jest ok, wszystko na maxa.

Dnia 03.11.2008 o 19:55, Adham napisał:

PS. Miłej gry w najlepszą z nowej trylogii część Prince of Persia - giera wsysa strasznie,
ma świetny klimat i jeszcze lepszy soundtrack. :)

Dzięki. Gra z pewnością jest piękna, ta walka, muzyka i akrobacje... kiedyś grałem na konsoli u kuzyna w taką staarą Prince of Persia, gdzie się na początku w takim lochu skakało, hehe. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 19:52, Kalejdoskop86 napisał:

btw. nie popsuje czy nic nie zmieni ten test w kompie (np. obniży taktowanie procka czy
pamięci) albo czy nie zepsują karty graficznej te nagłe spadki jakości grafiki?

bez obaw, to tylko narzędzie diagnostyczne

Dnia 03.11.2008 o 19:52, Kalejdoskop86 napisał:

btw2. sterowanie kamerą w Duszy Wojownika czasami jest wkurzające...

i nie tylko tam. Jakieś fatum ciąży nad tą serią (i podobnymi produkcjami). Zawsze recenzenci narzekają na problemy z kamerą.

Dnia 03.11.2008 o 19:52, Kalejdoskop86 napisał:

btw3. czy takie często klikanie myszką aby combosa wykonać nei zepsuje jej?

no, co za duzo to zawsze nie zdrowo:)
To zależy od jakości myszy, cel klikania się tu nie liczy... w końcu wszytko się kiedyś zużywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 23:12, zadymek napisał:

> btw2. mam monitor 22" panorama i GTX 260, a tekstury w grze wydają się momentami
nie
> wygładzone, a jakość zła. Czasem też model postaci jest lekko zamazany. Czemu? Czy
to
> normalne? Wszyskie ustawienia na maxa.
niestety tak, ogólnie gra wyglada jakby żywcem przeniesiona z PS2.

Jak ta gra była nowością, to PC nie były jeszcze takie mocne. Dopiero wtedy zrównywały się mocą z PS2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 19:56, Kalejdoskop86 napisał:

Jest ok, wszystko na maxa.

No to nie wiem, będziesz się musiał przyzwyczaić - gra ma swoje lata (ja swoją w wersji ang. dostałem do karty graf, hihi), nie obsługuje wszystkich dzisiejszych bajerów i pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć.

Dnia 03.11.2008 o 19:56, Kalejdoskop86 napisał:

Dzięki. Gra z pewnością jest piękna, ta walka, muzyka i akrobacje... kiedyś grałem na
konsoli u kuzyna w taką staarą Prince of Persia, gdzie się na początku w takim lochu
skakało, hehe. :P

Pierwsza część, oryginalna, stworzona przez jednego człowieka. :) 60 minut na uratowanie księżniczki... Nigdy mi się to nie udało, padałem gdzieś w 5 misji. ;) Gra była diabelsko trudna w porównaniu do gier dzisiejszych, to były czasy. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 20:09, Adham napisał:

Pierwsza część, oryginalna, stworzona przez jednego człowieka. :) 60 minut na uratowanie
księżniczki... Nigdy mi się to nie udało, padałem gdzieś w 5 misji. ;) Gra była diabelsko
trudna w porównaniu do gier dzisiejszych, to były czasy. ^^


Ejjj, nie przesadzaj, nie jest taka trudna ^^ przeszedłem ją mając 4 lata podobno, nie pamiętam. Najtrudniejszym momentem jest walka z cieniem/odbiciem czy jak to tam się nazywa. Ale to były czasy, max 60 min gry, a teraz ludzie narzekają że gry za krótkie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 20:09, Adham napisał:

No to nie wiem, będziesz się musiał przyzwyczaić - gra ma swoje lata (ja swoją w wersji
ang. dostałem do karty graf, hihi), nie obsługuje wszystkich dzisiejszych bajerów i pewnych
rzeczy nie da się przeskoczyć.

Gra nie obsługuje po prostu Anty Aliasingu (wygładzania krawędzi). I nie jest wcale tak dla tego że jest bardzo stara bo kiedy wychodziła, AA był powszechnie używany. W końcu to 2004 rok czyli nie znowu jakaś tam krzemowa prehistoria :) Ot taka wada grafiki, wkurzająca ale idzie się przyzwyczaić. Zresztą to już druga gra o konsolowym rodowodzie (w sumie to Warrior Within wyszło jednocześnie na PC i PS2) w którą grałem i AA nie działał. Druga to Devil May Cry 3

Dnia 03.11.2008 o 20:09, Adham napisał:

Pierwsza część, oryginalna, stworzona przez jednego człowieka. :) 60 minut na uratowanie
księżniczki... Nigdy mi się to nie udało, padałem gdzieś w 5 misji. ;) Gra była diabelsko
trudna w porównaniu do gier dzisiejszych, to były czasy. ^^

Heh w tego pierwszego dwuwymiarowego PoPa nie grałem ale obecnie gram w WW na Hardzie i też wcale nie jest tak prosto ;) Na szczęście pad mocno ratuje sytuację. Gra się o wiele lepiej niż na zestawie klawiatura+mysz. Zresztą robię teraz do gierki drugie podejście bo kiedy grałem kiedyś pierwszy raz to jakoś straciłem zapał do grania gdzieś tak po zdobyciu Maski Upiora i nie ukończyłem gierki. Ale teraz gra mi się super i mam już Water Sword i idę załatwić Dahakę ;] Co prawda aby zdobyć dwie energie pomogłem sobie opisem ale co tam, liczy się zabawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 20:09, Maker3 napisał:

Jak ta gra była nowością, to PC nie były jeszcze takie mocne. Dopiero wtedy zrównywały
się mocą z PS2

Bez jaj, konsole zawsze będą za PC, choćby z powodu obsługiwanych rozdzielczości nie mówiąc o efektach graficznych (shadery na PS2, jaaasne:)
Oczywiście nie ma mowy o porównywaniu na przykładzie PoP Warrior Within, jak już wspomniałem: różnice w grafice są zbyt małe. Jednak dość powiedzieć, że to PC znizył się tu do poziomu konsoli a nie na odwrót.
W 2004 gry na PC wyglądały tak (grafika na minimalnych detalach, żeby była jasność)

20081103204004

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, da się przyzwyczaić do tego, ale wkurza czasami, że w oddali ściana wygląda ok, a później widać jej piksele. :P

btw. co mam zrobić? Pokonałem tego gostka, co go kruki stworzyły, później tych małych ziomali na dole, a teraz nie wiem, gdzie skoczyć! Tj. mniej więcej wiem, ale nie wiem jak. :/

@Adham
Nooo pierwsza część to było coś. :)
Nie mówię, że np. Dusza Wojownika jest do kitu, bo tak nie jest (wspaniała gra! :> ) , ale gra, która jest/była/będzie diabelsko trudna no i jeszcze masz ograniczenie czasowe. No na pewno w 60 minut się tej gry nie przejdzie, hehe. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 22:20, Kalejdoskop86 napisał:

btw. co mam zrobić? Pokonałem tego gostka, co go kruki stworzyły, później tych małych
ziomali na dole, a teraz nie wiem, gdzie skoczyć! Tj. mniej więcej wiem, ale nie wiem
jak. :/


Po pierwsze, rada na przyszłość - do opisu takich sytuacji przydaje się screen, chyba mało kto pamięta całą grę na pamięć. :)
Po drugie, wydaje mi się, że gdzieś była przepaść - podejdź do niej i szukaj możliwości przejścia na drugą stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 22:25, Adham napisał:

Po pierwsze, rada na przyszłość - do opisu takich sytuacji przydaje się screen, chyba
mało kto pamięta całą grę na pamięć. :)

Tak, tak, miałem screen, ale zapomniałem go dać do painta i zapisać, gdyż uruchomiłem ponownie kompa. Jutro dam screena.

Dnia 03.11.2008 o 22:25, Adham napisał:

Po drugie, wydaje mi się, że gdzieś była przepaść - podejdź do niej i szukaj możliwości
przejścia na drugą stronę.

Noo, tam przepaść jest, tylko właśnie Książę ciągle w nią wpada, nie chce się odbić czy coś.

btw. tak orientacyjnie - ile mniej więcej godzin gry mi zostało? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 22:27, Kalejdoskop86 napisał:

Noo, tam przepaść jest, tylko właśnie Książę ciągle w nią wpada, nie chce się odbić czy
coś.

Hm... Ewentualnie sprawdź, czy nie ma drogi do góry (niedaleko kolumny i miejsca, gdzie zleciałeś w dół), teraz coś mi tak świta. :)

Dnia 03.11.2008 o 22:27, Kalejdoskop86 napisał:

btw. tak orientacyjnie - ile mniej więcej godzin gry mi zostało? :P

Ojojoj, toż to ledwie początek. :) Gra jest długa, za pierwszym podejściem to na bank sporo grania Cię czeka... Nie pamiętam dokładnie, ale na pewno gra ma więcej niż 10 godzin. Ile dokładnie, nie potrafię stwierdzić, ale wydaje mi się że 20 będzie na spokojnie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 20:40, zadymek napisał:

Bez jaj, konsole zawsze będą za PC, choćby z powodu obsługiwanych rozdzielczości nie
mówiąc o efektach graficznych

Ech ileż ja już się naczytałem takich wypowiedzi :) A prawda jest przecież pośrodku. Kiedy wychodzi nowa generacja konsol to przewyższa blaszaki a potem sytuacja zaczyna się odwracać. Poza tym weź też pod uwagę cenę. Na takim X360 który nie kosztuje teraz tak wiele można sobie pograć w takiego Gears of War w HD. No właśnie co do rozdzielczości to może i tak było w czasach PS2 ale obecne konole pod tym względem dorównują PC . A powiedz mi ile musiałbyś wydać na PC który wyświetliłby taką grafę?. Nie jestem wcale jakimś maniakiem konsol ale drażni mnie gdy ta cała wojna "konsole vs. PC" Prawda jest taka że każda strona ma swoje wady i zalety.

Dnia 03.11.2008 o 20:40, zadymek napisał:

(shadery na PS2, jaaasne:)

Faktycznie PS2 shaderów nie obsługuje, przynajmniej teoretycznie, ale są na świecie ludzie którzy potrafią sprawić że niemożliwe staje się możliwe. Takimi ludźmi są twórcy Shadow of the Colossus (patrz załączony obrazek) Taka mała ciekawostka :)
EDIT: Zapomniałem dorzucić obrazka więc daję link: http://www.vedrashko.com/uploaded_images/shadow_colossus-759239.jpg

Dnia 03.11.2008 o 20:40, zadymek napisał:

Oczywiście nie ma mowy o porównywaniu na przykładzie PoP Warrior Within, jak już wspomniałem:
różnice w grafice są zbyt małe. Jednak dość powiedzieć, że to PC znizył się tu do poziomu
konsoli a nie na odwrót.
W 2004 gry na PC wyglądały tak (grafika na minimalnych detalach, żeby była jasność)

FC miał w tamtych czasach naprawdę oszałamiającą grafikę, ale żeby go odpalić w full detalach potrzebny był komp spooro droższy niż PS2. A na najniższych detalach ( czyli tak jak pokazałeś na screenie) wcale nie wygląda lepiej niż WW. Zresztą to już jest okres kiedy PS2 zaczyna się powoli starzeć bo od jej premiery minęło aż 4 lata. A to jak zapewne zdajesz sobie sprawę naprawdę dużo.

Dobra koniec offtopu. Przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać bo denerwują mnie gadki o wyższości PC nad konsolami. Na odwrót zresztą też bo racja IMO leży pośrodku.


Kalejdoskop86---> Trzymaj tutaj solucję: http://princeofpersia.konsola.pl/ww_solucja_01.php#rozdzial1
Powinna pomóc znaleźć ci drogę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a o cóż tu siękłócić. O wyższość konsol nad PC i na odwrót. Czyżbym choć włoskiem zachaczył o ten temat? Napisałem tylko, ze WW miał daremną grafikę jak na 2004. I tu będę siekłócił-FC wygląda o niebo lepiej niż PoPWW i to pomimo tego, że ten ostatni usiluje tuszować niedoróbki graficzne szeroką gamą filtrów graficznych. Już samo porównanie tekstur to dowód. W WW na PS2 tekstury wszytkiego oprócz księcia, są w niskiej rozdziałce. I przy okazji zauważyłem, że po przeniesieniu na PC ich stan wogóle się nie poprawił-a co gorsza w wyższej rozdzielczości rażą one bardziej niż na konsolach. A że dało się zrobic lepiej świadczy właśnie fakt, że książę nie wygląda jak wyciągnięty z innej epoki, jakoś jego dało się zrobić jak należy...to już chyba lepiej by było gdyby cała grafika w WW trzymała równy poziom...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 20:40, zadymek napisał:

> Jak ta gra była nowością, to PC nie były jeszcze takie mocne. Dopiero wtedy zrównywały

> się mocą z PS2
Bez jaj, konsole zawsze będą za PC,

Pokaż mi PC z 2000 roku na którym odpalisz PES''a 2009.
Jak dla mnie, to żaden argument na korzyść PC, nie pobije braku wymagań sprzętowych u konsol.
Jedyna wada PS2 to słaby tryb internetowy. Mało kto tam gra, a jak już ktoś gra to np. Midnight Clubie 3 większość osób siedzi w cruisie (wolna jazda), a ja chciałbym się poscigać. No i trudno piszę się na chacie.

Dnia 03.11.2008 o 20:40, zadymek napisał:

Oczywiście nie ma mowy o porównywaniu na przykładzie PoP Warrior Within, jak już wspomniałem:
różnice w grafice są zbyt małe. Jednak dość powiedzieć, że to PC znizył się tu do poziomu
konsoli a nie na odwrót.
W 2004 gry na PC wyglądały tak (grafika na minimalnych detalach, żeby była jasność)

Far Cry to wyjątek, większość gier wtedy tak nie wyglądała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować