Zaloguj się, aby obserwować  
MrKubu

Jedi Outcast vs. Jedi Academy

55 postów w tym temacie

Porównanie gier z tej samej serii.Chciałbym się dowiedzieć, którą część wy bardziej lubicie.Osobiście wolę Outcasta.Dlaczego?Ponieważ posiada dużo lepszy klimat oraz wciągającą fabułę.Kolejny argument to postać w którą przychodzi nam się wcielić.W Outcaście mamy świetnego Kayla Katarna.Za to Academy to pierwsza gra w której możliwość stworzenia własnej postaci zaliczyłem jako minus.Brak możliwości zagrania Kaylem to tak jakby w dalszych częściach Gothica nie wcielano by się w postać Bezimiennego.
To tyle.Mam nadzieję, że temat ten nie będzie zaliczony jako spam.Jeśli ktoś ma ochotę się wypowiedzieć to zapraszam.
Pozdrawiam! Mr.Kubu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 13:58, evilADM napisał:

Ja tam wole Academy- nie wiem dlaczego :-)


O!Widzę, że się ktoś zainteresował ;] Dla mnie wielką zaletą Academy jest możliwość wyboru różnych mieczy.Jednak fabuła oraz misje które przychodzi nam wykonywać pozostawiają wiele do życzenia.W Outcaście misje stoją(jak dla mnie)na dużo wyższym poziomie.są po prostu ciekawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 13:58, evilADM napisał:

Ja tam wole Academy- nie wiem dlaczego :-)

ja również wolę Academy...choć również nie wiem dlaczego...po prostu wolę i tyle.Można dwa miecze świetle mieć...to jest fajne xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem za Jedi Outcast.Gra ma wyśmienity klimat i misje,świetnego głównego bohatera,znane lokacje,ciekawe postacie,jest po prostu genialna.Jedyna większa wada to skomplikowanie misji,czasami można się pogubić.Jedi Academy ma gorszy klimat i nie wciąga tak bardzo...ale wciąga.Możliwość stworzenia własnej postaci i więcej stylów walki mieczem to niewątpliwe plusy tej gry.Z drugiej strony gra mnie leciutko rozczarowała...

Moje oceny obydwu tych gier:
Jedi Outcast:9+/10
Jedi Academy:8/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racja. Fabułę Outcast ma świetną za to Academy posiada już taką sobie. Jak dla mnie to Academy góruje nad Outcastem tylko jeśli chodzi o system Multi, bo Outcast ma taki sobie(choć również dobry) jednakże w Academy zabrakło mi tego klimatu...tego co w Oucaście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak wolę Outcasta - ma IMO ciekawszy klimat i fabułę. Academy też lubię (głównie za większe możliwości rozwoju bohatera,wybór jego wyglądu itd.) ale tam niektóre misje są słabo powiązane fabułą, oderwane od siebie (chociaż niektóre są ciekawe, np. ta z Bobą Fettem). W obu grach brakowało mi trochę oryginalnych bossów, takich jak w Dark Forces II.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie wolę Jedi Academy, za świetny multi-player. Niewiele gier ma tak fajnie go zrobionego :) A co do gry na singlu: I ta gra banalna i ta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 17:39, Battlesuit napisał:

Ja zdecydowanie wolę Jedi Academy, za świetny multi-player. Niewiele gier ma tak fajnie go
zrobionego :) A co do gry na singlu: I ta gra banalna i ta.

Ba, baba, banalna? Jeśli chodzi o Academy to się zgodzę ;) lecz jeśli chodzi o Outcasta to zdecydowanie nie. W Outcaście fabuła ma sens i co jest najważniejsze jest bardzo wciągająca. W Academy za to wykonujemy kupe różnych zadań, niewiedząc nawet po co mamy je robić. Jedynie w dalszej części gry zaczyna coś się dziać, choć i tu niezbyt ciekawe są dalsze los naszego bohatera. W końcu to już nie Katarn co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W obie gry grałem po kilka lat (z przerwami) i muszę powiedzieć, że jeśli chodzi o Singla to lepszy był Outcast (1 i 2), ale to Multiplayer był siłą Academy i dlatego lepsza jest trzecia część. Bardzo przyjemnie grało się w klanie, startowało w turniejach (czasami nawet z niezłym efektem :)) i ogólnie uczestniczyło w tej wielkiej społeczności, ale z drugiej strony walka Kyle''a z Dessanem w Outcast II też była świetna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Outcast - przynajmniej ma logiczną fabułę oraz Jan, mmm... A Academy - na początku fajne, ale jednak szybko nudzi i nie ratuje go nawet możliwość wyboru lancy świetlnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak lanca świetlna. Lanca jest to broń kawaleryjska używana tylko wierzchem. Był to zazwyczaj dosyć długi drzewiec zakończony metalowym końcem, czasem druga część była podobna na pilum , czyli miała lekkie ostre zakończenie na końcu.
Fabuła: Tak Jo ma lepszą :)
Grywalność:Tutak dużą górę ma JA
Multi: Miażdżąca przewaga jedi Academy.

Moje porównanie: Outcast:40%/Akademia: 60%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę Academy - dlaczego? Różne rodzaje mieczy świetlnych, nowe kombosy, więcej osób w multi, więcej dostępnych modów, wybór misji, zróżnicowanie terenów misji... No po prostu. Poza tym, w Outcaście zdarzało mi się najzwyczajniej w świecie zabłądzić co mnie strasznie irytowało i odpychało. W Academy tego nie doświadczyłem ;]
No cóż, nie znaczy to jednak że nie lubię Outcasta, bo lubię. Faktycznie, klimat lepszy a takie tworzenie własnej postaci w Akademy to takie... nietakie. ;]

Pozdrawiam ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem tylko w Jedi Outcast. Mam mieszane uczucia co do tego. A o Jedi Academy to marzę już od kilku lat, a zdobyć tego nie mam jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować