Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Funcom przeciwko fuszerkowym MMO

48 postów w tym temacie

Dnia 11.06.2007 o 11:55, hallas napisał:

Skoro to jest szkic z AoC... to oznacza, że jakaś część tej gry jest spadkiem po posłanym do
piachu projekcie Midgard.


Nie wiem skad autor newsa wzial tego art''a (zapewne google search) ale NIE JEST on z AoC :P pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 12:58, Galder Grasfiord napisał:

Najlepszym dowodem niedorobionego
mmo jest ich Anarchy online, które nie bardzo nadaje się do gry, wizualna tragedia, źle zrobione
i nałożone tekstury, dźwięk mijający się z czymkolwiek.

:D
Anarchy Online jest grą z 2001 roku, to tak dla przypomnienia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardziej pomstować to należy na kolejne azjatyckie klony typu Forever Free [Beta], których strony są robione wedle tego samego szablonu. Ob-rzy-dli-wość.

WoW, umiem dzielić na sylaby :) !

PS Poważnie(-j): myślę, że na największe potępienie zasługuje Sony i ich (s)hit, Vanguard. Już sama strona tej gry to Porażka Roku... Roos narzekał na DDO, stawiając w kwestii schrzanienia na równi z V:SoH. Cóż, nie grałem, ale zdaje mi się to być produkcją o niebo ciekawszą (choć może przez przywiązanie do "papierówki", na której bazuje). Gdyby tylko nie ten abonament, buu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 14:21, MonkOfWar napisał:

PS Poważnie(-j): myślę, że na największe potępienie zasługuje Sony i ich (s)hit, Vanguard.
Już sama strona tej gry to Porażka Roku... Roos narzekał na DDO, stawiając w kwestii schrzanienia
na równi z V:SoH. Cóż, nie grałem, ale zdaje mi się to być produkcją o niebo ciekawszą (choć
może przez przywiązanie do "papierówki", na której bazuje). Gdyby tylko nie ten abonament,
buu...

DDO to nie mmo :D To coś w rodzaju GW (technicznie) bez PvP, za to nie powinni brać kasy ;P
Co do Vanguarda to powiem, że założenia fajne, grywalność całkiem niezła, rozbudowany świat, ładny crafting, tylko że... to wciąż płatna beta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 12:51, T34 napisał:

Ci, których nie stać na granie w MMORPGi wmawiają sobie, że GW to MMO, żeby sie dowartościować
i tyle. Nie ważne dla nich jest nawet to, że przy tym po prostu się ośmieszają.


Ci których nie stać albo nie chcą płacić to grają na nielegalnych serwerach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 14:24, SwenG napisał:

DDO to nie mmo :D To coś w rodzaju GW (technicznie) bez PvP, za to nie powinni brać kasy ;P


E...? Skoro technicznie tak jak GW, bez PvP... to wychodzi na to, że to musi być takie rozbudowane Dungeon Runners...?!

Dnia 11.06.2007 o 14:24, SwenG napisał:

Co do Vanguarda to powiem, że założenia fajne, grywalność całkiem niezła, rozbudowany świat,
ładny crafting, tylko że... to wciąż płatna beta.


Mi się spodobało (w teorii, w praktyce bluzgałbym straszliwie) jedno: umożliwienie hardkorowcom założenia postaci na serwerach, na których śmierć jest ostateczna :) . Swoją drogą: czy aby na pewno po zejściu nie ma tam już odwrotu? Brzmi to ładnie, RPGowo, ale jestem niemal pewien, że za X $ można się wskrzesić, lub przynajmniej coś odzyskać. Hm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 14:31, MonkOfWar napisał:

> DDO to nie mmo :D To coś w rodzaju GW (technicznie) bez PvP, za to nie powinni brać kasy
;P

E...? Skoro technicznie tak jak GW, bez PvP... to wychodzi na to, że to musi być takie rozbudowane
Dungeon Runners...?!

No nie bardzo, raczej takie crpg w trybie multi. Rozbudowane fabularnie questy, tyle, że po miesiącu gry nie ma już contentu i bez pvp nie ma co robić.

Dnia 11.06.2007 o 14:31, MonkOfWar napisał:

> Co do Vanguarda to powiem, że założenia fajne, grywalność całkiem niezła, rozbudowany
świat,
> ładny crafting, tylko że... to wciąż płatna beta.

Mi się spodobało (w teorii, w praktyce bluzgałbym straszliwie) jedno: umożliwienie hardkorowcom
założenia postaci na serwerach, na których śmierć jest ostateczna :) . Swoją drogą: czy aby
na pewno po zejściu nie ma tam już odwrotu? Brzmi to ładnie, RPGowo, ale jestem niemal pewien,
że za X $ można się wskrzesić, lub przynajmniej coś odzyskać. Hm?

Pierwsze słyszę o takim serwerze, wiem że są serwery z odmianami pvp, jest pvp, team pvp, i jeszcze chyba z dwie odmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 13:15, Morfieusz napisał:

> Skoro to jest szkic z AoC... to oznacza, że jakaś część tej gry jest spadkiem po posłanym
do
> piachu projekcie Midgard.

Nie wiem skad autor newsa wzial tego art''a (zapewne google search) ale NIE JEST on z AoC :P
pzdr

Masz rację, Google Search zdradziło mnie podstępnie. Poprawione i przepraszam -_-"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 14:21, MonkOfWar napisał:

Bardziej pomstować to należy na kolejne azjatyckie klony typu Forever Free [Beta], których
strony są robione wedle tego samego szablonu. Ob-rzy-dli-wość.

WoW, umiem dzielić na sylaby :) !

PS Poważnie(-j): myślę, że na największe potępienie zasługuje Sony i ich (s)hit, Vanguard.
Już sama strona tej gry to Porażka Roku... Roos narzekał na DDO, stawiając w kwestii schrzanienia
na równi z V:SoH. Cóż, nie grałem, ale zdaje mi się to być produkcją o niebo ciekawszą (choć
może przez przywiązanie do "papierówki", na której bazuje). Gdyby tylko nie ten abonament,
buu...

a nie O- brzy - dli - wość?
XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 15:12, scooby01 napisał:

I znowu miłośnicy wow rzucają się "gw to nie mmo"... mi by się już znudziło :/


A skad wiesz, ze to milosicy WOW? Czy nie jestes przypadkiem zbyt "tendencyjny"? No chyba, ze prorok to przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 14:47, SwenG napisał:

No nie bardzo, raczej takie crpg w trybie multi. Rozbudowane fabularnie questy, tyle, że po
miesiącu gry nie ma już contentu i bez pvp nie ma co robić.


Ależ maniana :/ . Nic, null, keine PvP spielen?! Bieda.

Dnia 11.06.2007 o 14:47, SwenG napisał:

Pierwsze słyszę o takim serwerze, wiem że są serwery z odmianami pvp, jest pvp, team pvp, i
jeszcze chyba z dwie odmiany.


Hm, hm. Zajrzałem na http://en.wikipedia.org/wiki/Vanguard:_Saga_of_Heroes#Servers, bo zwątpiłem. I tam nie ma nic o takich "survivalowych" serwerach, o jakich mówię.

Kurde, a jestem niemalże pewien, że było coś takiego! Może miało być w planach ale nie wprowadzili? A może było i usunęli ze względu na małą liczbę graczy? Nosz kurde, sam już nie wiem :/ . Ale doskonale pamiętam, że z całego ględzenia o V:SoH tylko to mi przypadło do gustu, gdyż było mechanizmem dotychczas raczej nie spotykanym (bo to dla hardkorowców: godzinami ostrożnie prowadzisz tę swoją postać, po dwóch miesiącach idziesz wreszcie by zmierzyć się z tym przebrzydłym smoczyskiem, żłopiesz hektolitry jakichś buffujących mikstur, leziesz do środka jaskini, chwyta cię lag, a gdy puści: jesteś już mokrą plamą...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 15:12, scooby01 napisał:

I znowu miłośnicy wow rzucają się "gw to nie mmo"... mi by się już znudziło :/

Ja lubię GW''a, ale zdania nie zmienię - "to nie MMO"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 15:17, Jester napisał:

A skad wiesz, ze to milosicy WOW? Czy nie jestes przypadkiem zbyt "tendencyjny"? No chyba,
ze prorok to przepraszam.


Nie ma za co :P
A na poważnie - statystyka, jeżeli ktoś nie gra w żadną z tych gier to zwykle nie wypowiada się na ich temat.
Definicja MMO z wikipedia.org
Massively Multiplayer Online Game (MMOG lub MMO) – typ gry komputerowej rozgrywanej na raz przez setki lub nawet tysiące graczy w Internecie. Dostęp do gry możliwy jest zazwyczaj wyłącznie w trybie on-line.
No i którego punktu gw nie spełnia?
Ma inną filozofie rozgrywki ale to dalej mmo i też zdania nie zmienie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.06.2007 o 15:27, scooby01 napisał:

Ma inną filozofie rozgrywki ale to dalej mmo i też zdania nie zmienie :P


Ale mnie nie intersuje kompletnie czy GW jest MMO czy nie. Mnie interesuje dlaczego wyskoczyles na graczy WoW. A tlumaczenie sie statystyka jest dosyc niepowazne. Chociazby dlatego ze takowych nie znamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 15:27, scooby01 napisał:

Definicja MMO z wikipedia.org
Massively Multiplayer Online Game (MMOG lub MMO) – typ gry komputerowej rozgrywanej na
raz przez setki lub nawet tysiące graczy w Internecie. Dostęp do gry możliwy jest zazwyczaj
wyłącznie w trybie on-line.
No i którego punktu gw nie spełnia?
Ma inną filozofie rozgrywki ale to dalej mmo i też zdania nie zmienie :P


Czekaj, czekaj, zaraz zmienię tą definicję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 15:35, Jester napisał:

Ale mnie nie intersuje kompletnie czy GW jest MMO czy nie. Mnie interesuje dlaczego wyskoczyles
na graczy WoW. A tlumaczenie sie statystyka jest dosyc niepowazne.


Zwykle osoby najbardziej zainteresowane udzielają się takich dyskusjach i zwykle przyjmują stronę ''swojej" gry. Czyli wychodzi że jestem po prostu tendencyjny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować