Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

do mangi i anime nic nie mam, bo czasem z checia obejrze lub nawet zagram. Ale nie lubie mieszania kilku dziedzin w jednym worku. Nie podoba mi sie mieszanie fantasy z futurymem ( wspomniane M&M 7 lub chociazby Wizardry 8 ), pamietam swego czasu jak chcieli dac zamek do H3 z czołgami z glowami centaurow itp. Moze jestem zbyt konserwatywyny ale jak fantasy to fantasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2006 o 23:12, Vargoth napisał:

do mangi i anime nic nie mam, bo czasem z checia obejrze lub nawet zagram. Ale nie lubie mieszania
kilku dziedzin w jednym worku. Nie podoba mi sie mieszanie fantasy z futurymem ( wspomniane
M&M 7 lub chociazby Wizardry 8 ), pamietam swego czasu jak chcieli dac zamek do H3 z czołgami
z glowami centaurow itp. Moze jestem zbyt konserwatywyny ale jak fantasy to fantasy


o ile to w ogole konserwatyzm o czym mowisz...ja bym to nazwał czystością gatunku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2006 o 23:15, Mithrandirpl napisał:

o ile to w ogole konserwatyzm o czym mowisz...ja bym to nazwał czystością gatunku ;)

Czystość gatunku??
Ktoś już myślał w ten sposób i mieliśmy po tym WWII :/

@ Monastor
Pewni jestem ślepy, ale jak dla mnie Anioł nie ma wielkich oczu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2006 o 00:02, windows00 napisał:


@ Monastor
Pewni jestem ślepy, ale jak dla mnie Anioł nie ma wielkich oczu...

Możliwe, że nie ma... i tak są pod tym całym kapturem ;P
Jeśli dobrze pamiętam arty, to oczy były raczej spore... niewykluczone, że model jest trochę inny.

Dnia 11.04.2006 o 00:02, windows00 napisał:

Nalezy tylko zdać sobie sprawe kogo jest więcej: fanów mangi (w jakiejkolwiek postaci, nawet
minimalnie zaznaczonej) czy jej przeciwników...to chyba punkt wyjscia do rozważań nt polityki
marketingu producentow gier...niestety...

Niestety... Tylko moim zdaniem powinni się odczepić... i nie oszukiwać fanów, robiąc im nadzieję na kolejne HoMM.
Skoro robią "Warriors of Bloody Manga", to czemu nazywają to "Heroes of Might and Magic" ?
:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2006 o 00:18, Monastor napisał:

Skoro robią "Warriors of Bloody Manga", to czemu nazywają to "Heroes of Might and Magic" ?


Nie każdy komiks to manga! Manga to specyficzny styl komiksu - japoński. A Grafika H5 utrzymana jest, owszem, w stylu komiksu, ale francuskiego. To tak jakby pomylić Hondę z Citroenem! Jedno samochód i drugie samochód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2006 o 22:32, Monastor napisał:

Nie można grać w jedną z gier z serii MM
i HoMM... Trzeba zagrać we wszystkie, bo dopiero wtedy odkrywa się tą miodną całość ;)


oj mozna mozna.. i to caly czas w jedyną słuszą h3 :)
rozumiem Cie doskonale... jestes typowym offline''owym graczem sklaniajacym sie bardziej w strone cRPG niz turowek - ale w online multi fabula sie nie liczy... liczy sie klimat, balans, miodnosc i umiejetnosci... :D


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2006 o 00:20, Ururam Tururam napisał:

> Skoro robią "Warriors of Bloody Manga", to czemu nazywają to "Heroes of Might and Magic"
?

Nie każdy komiks to manga! Manga to specyficzny styl komiksu - japoński. A Grafika H5 utrzymana
jest, owszem, w stylu komiksu, ale francuskiego. To tak jakby pomylić Hondę z Citroenem! Jedno
samochód i drugie samochód.

Nie jestem aż takim ignorantem... wiem, że jest tam od groma nawiązań do francuskich, utrzymanych w konwencji dark fantasy "Kronik Czarnego Księżyca", autor komiksu rysuje z resztą arty do tej gry :P
Jakkolwiek elementy podobne do mangi także są zauważalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2006 o 02:01, niggapl napisał:

sa jeszcze jakiekolwiek szanse zeby uruchomic h5 ? lub na obejscie starforce ?

W tym tygodniu ma być grywalne demo to sobie wszystko sprawdzisz i obejrzysz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2006 o 22:32, Monastor napisał:

>W M&M VI też była broń obcych.
MM1-5 rozgrywały się w światach stworzonych przez obcych ;)
Właściwie to oni się nazywali "starożytni"
Akcja MM6 rozgrywa się już na planecie (okrągłej, poprzednie światy to były płaskie "stacje")
znanej jako Kolonia. Można w grze natrafić na historię pojawienia się tam wszystkich ras, a
także na broń laserową i broniące jej androidy


Monastor, co ludzi wprowadzasz w błąd.
Akcja MM3 też była na planecie (choć raczej tylko na małej jej części), MM1-2 i MM4-5 na "statkach kolonizacyjnych" (spoooorej wielkości), zaś MM6 była na Enroth, a nie Kolonii. Planeta z H1-3 (i MM6-8) nie ma oficjalnej nazwy, a określenie kolonia pasuje do wszystkich światów Starożytnych.
I gdzie ty masz w MM6 androidy (roboty zbudowane na kształt ludzi)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.04.2006 o 00:26, Monastor napisał:

Jakkolwiek elementy podobne do mangi także są zauważalne.


Jak się dobrze przyjrzeć, to elementy podobne do mangi znajdzie się też w "Tytusie" albo "Kajku i Kokoszu". :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa swoją drogą...

Tutaj: http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=2431&tpage=249 opisałem zmiany, jakie zachodzą w Heroes V. W paru innych miejscach też dałem o tym znać. I, co osobliwe, większość odzewu jaki nadszedł (tu i nie tylko tu) dotyczy spraw zupełnie marginalnych (np. jak wygląda drzewoiec czy jak się nazywa jakiś czar). Za to o kwestiach o znaczeniu pierwszorzędnym związanyc z mechaniką gry jak na przykład specjalnych tygodzniach, systemach misji czy doświadczeniu zdobywanym za "miłosierdzie" nie wspomniał nikt. Absolutnie nikt... :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../ Za to o kwestiach o znaczeniu pierwszorzędnym związanyc z mechaniką

Dnia 11.04.2006 o 09:00, Ururam Tururam napisał:

gry jak na przykład specjalnych tygodzniach, systemach misji czy doświadczeniu zdobywanym za
"miłosierdzie" nie wspomniał nikt. Absolutnie nikt... :-O


Może po prostu wszystkim te zmiany przypadły do gustu i nie ma o czym gadać.
Z drugiej strony z kolei, Polacy lubią sobie ponarzekać i często na błache sprawy. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2006 o 09:00, Ururam Tururam napisał:

Za to o kwestiach o znaczeniu pierwszorzędnym związanyc z mechaniką
gry jak na przykład specjalnych tygodzniach, systemach misji czy doświadczeniu zdobywanym za
"miłosierdzie" nie wspomniał nikt. Absolutnie nikt... :-O


Widocznie nikomu to nie przeszkadza.
A tygodnie były już w otwartej becie (nienawidzę tygodnia festiwalu - 0 dochodu, chyba że bohater miał zdolnośc finanse lub odpowiedni artefakt - dokładnie nie pamiętam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2006 o 09:06, Sheltem napisał:

Widocznie nikomu to nie przeszkadza.
(nienawidzę tygodnia festiwalu


Z kolei Daimon_Frey napisał:

Dnia 11.04.2006 o 09:06, Sheltem napisał:

Może po prostu wszystkim te zmiany przypadły do gustu i nie ma o czym gadać.


Czyli stąd wniosek, że pisze sie w zasadzie tylko po to, żeby krytykować. Cóż... :-[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za to o kwestiach o znaczeniu pierwszorzędnym związanyc z mechaniką

Dnia 11.04.2006 o 09:00, Ururam Tururam napisał:

gry jak na przykład specjalnych tygodzniach, systemach misji czy doświadczeniu zdobywanym za
"miłosierdzie" nie wspomniał nikt. Absolutnie nikt... :-O

ponieważ te kwestie jak dla mnie są super i dlatego nikt o nich nie mówi :) serio mi sie bardzo to podoba !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie o multiplayer. Moze żle się wczytałem w forum, ale nie znalazlem tej informacji.Czy łatwiej bedzie mozna sie umawic na gry, czy bedzie jakis serwer gddzie bedzie mozna znalezc ludzi do grania, może nawet jakis ranking ? (cos jak w Etherlords 2)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2006 o 10:15, marxon napisał:

A ja mam pytanie o multiplayer. Moze żle się wczytałem w forum, ale nie znalazlem tej informacji.Czy
łatwiej bedzie mozna sie umawic na gry, czy bedzie jakis serwer gddzie bedzie mozna znalezc
ludzi do grania, może nawet jakis ranking ? (cos jak w Etherlords 2)


bedzie, to bylo juz w OPEN BETA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować