Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 28.05.2006 o 07:07, MarcinIra_MODED napisał:

Czy ktoś z was ma moze Radeona x1600PRO i grał na tej karcie w demo? Chce się dowiedzieć
jak chodzi, ponieważ moge kupić tą karte za okazyjną cene, tylko chce wiedziec jak będzie śmigać,
szczegulnie w 1280, a nie w 1024


w takiej rozdzialce jak piszesz w najwyzszych detalach wszystkie AA itd wlaczone X800 GTO 256/256 radzi sobie bez problemu ale niestety X1600 o ktorym mowisz jest robiony w technologii 128 bitow co bardzo wplywa na wydajnosc no i wersja PRO ma 4 potoki wiec jest to stara wolna technologia.... za ta cene czyli kolo 400 zeta kupuj X800 GTO 128MB/256 bit ma 12 potokow.... na nim wszystko Ci smignie i bedziesz zadowolony.... a X1600 jest juz troszeczke stary i nie warto sie w taka technologie pakowac nawet za 300 zeta .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2006 o 23:50, boogie85 napisał:

A jakby na calym swiecie piratów nie było to nie wiem czy by 250 PLN na gre starczyło
:(

Wszystkie towary kosztują tyle, ile są skłonni zapłacić potencjalni nabywcy, to podstawowe
prawo rynku. Jeśli coś jest za drogie ludzie tego produktu nie kupią (co nie oznacza, że go
ukradną). Nie traktuj piratów jako zbawców nas uciśnionych polskich graczy (wszak wg. Ciebie
mamy za co im być wdzięczni), bo to nie prawda.


Piraci sa jak konkurencja. Nieuczciwa, ale jednak konkurencja. Dla nas nabywców oryginalnych jest to bardzo dobrze bo dzieki temu mamy tańsze gry. Jest to rzecz oczywista. To że w tej chwili możesz kupić utwór za 99 centów jest zasługą przede wszystkim piratów i to ci każdy związany z branża powie. Jezeli nie uwazasz ze lepiej jest kupic Homm V za 79 niż 159 to obrazasz inteligencje. Nie ma co się złościć na rzeczy oczywiste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2006 o 08:04, temist napisał:

Piraci sa jak konkurencja. Nieuczciwa, ale jednak konkurencja. Dla nas nabywców oryginalnych
jest to bardzo dobrze bo dzieki temu mamy tańsze gry. Jest to rzecz oczywista.

A właśnie, że nie to rzeczą oczywistą, gdyby piraci kupwaliby oryginalne gry, sprzedawano by znacznie większe ilości egzemplrzy a co za tym idzie ich cena jednostkowa mogłaby być niższa, to tez jest oczywiste.
>o że w tej

Dnia 28.05.2006 o 08:04, temist napisał:

chwili możesz kupić utwór za 99 centów jest zasługą przede wszystkim piratów i to ci każdy
związany z branża powie.


Jeśli chodzi o muzykę to mamy nieco inną sytuacje, ponieważ spiracony produkt często jest pełowartościowy (np. jakościowo), często nawet lepszy, bo pozbawiony kretyńskich zabezpieczeń. Jeśli chodzi o gry jak kupisz u pirata, to nie pograsz sieci, kombinujesz z crakami, możesz zapomnieć o paczach i dodatkach zapewnianych przez dystrygutora, dostajesz niepełnowartościowy produkt, mnie takie minimum nie interesuję nawet gdyby było to legalne.

Jezeli nie uwazasz ze lepiej jest kupic Homm V za 79 niż 159 to obrazasz

Dnia 28.05.2006 o 08:04, temist napisał:

inteligencje. Nie ma co się złościć na rzeczy oczywiste.


Ja się nie złoszczę, i nie wiem jaką inteligencję obrażam? Twoją? Kilkakrotnie używasz słowa to jest oczywiste, a może wstaw w to miejsce jakieś sensowne argumenty zamiast powarzać się? Rozumiem, że piraci zmuszają dystrybutorówdo dbania o klienta (bo przejdzie do konkurencji), jednak np. CDP nie może konkurować w żaden sposób cenowo z piratami (przecież to oczywiste ;)))) Dlatego mamy wiele dodatków, obsługę klienta,pacze, gadżety w wydaniach premierowych (to właśnie tą bronią walczą dystrybutorzy z piractwem). Tego właśnie pirat nie może Ci zapewnić. Wprowadzają też tanie serie starszych gier, które zadowolą wszystkich graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 pytanka.
1) jak przejść tą misję w Haven, wiem ze było ale przekopywać 550 stron mi się nie chcę ;d
2)Dlaczego zmieniejie jednej cyferki pozwala odpalić grę? Dlaczego Nival tak nie zrobiło, nie poprawiło tego? Teraz gra chodzi mega płynnie(niektóre akcje trwaja długo, jak np, rozpoczęćie walk ale przynajkniej jest płynnie) w roz. 1027x768 z niskimi detalami i dostakowymi animacjami/efektami. Dziwne oO''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2006 o 11:08, Mike1292 napisał:

2 pytanka.
1) jak przejść tą misję w Haven, wiem ze było ale przekopywać 550 stron mi się nie chcę ;d


A w którym miejscu masz problem ? Może będę mógł pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2006 o 11:11, eL Fron napisał:

> 2 pytanka.
> 1) jak przejść tą misję w Haven, wiem ze było ale przekopywać 550 stron mi się nie chcę
;d

A w którym miejscu masz problem ? Może będę mógł pomóc.


zdobywam zamek, uwalniam Isabel, przychodzi Asgrael(czy jak on tam miał) chowam się Godrykiem w zamku i dostaje baty ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2006 o 11:29, Mike1292 napisał:

> > 2 pytanka.
> > 1) jak przejść tą misję w Haven, wiem ze było ale przekopywać 550 stron mi się nie
chcę
> ;d
>
> A w którym miejscu masz problem ? Może będę mógł pomóc.

zdobywam zamek, uwalniam Isabel, przychodzi Asgrael(czy jak on tam miał) chowam się Godrykiem
w zamku i dostaje baty ;d


Lepiej daj całą armię Isabel i to niech ona walczy (jest lepsza - 17 level chyba). A Godrikiem idź za zamak w okolice tej kopalni złota. Tam go nie powinni dorwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie czy moze ktos zna jakoms metode odpalenia herosa 5 na gf4 mx440 prubowałem juz emulowac przy pomocy 3d ancale ale nie pomogło jakakolwiek łątka cokolwiek by sie przydało bo naprawde z chciom bym sobie pograł
reszta mojego kompa t
cpu AMD Atlon 2500+ 2.5 GH
521 MB ram 400 M.HZ
dysk twardy 80 GB
no i nieszczesne GF4 mx 440 128 MB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2006 o 11:00, boogie85 napisał:

Jeśli chodzi o muzykę to mamy nieco inną sytuacje, ponieważ spiracony produkt często jest pełowartościowy
(np. jakościowo), często nawet lepszy, bo pozbawiony kretyńskich zabezpieczeń. Jeśli chodzi
o gry jak kupisz u pirata, to nie pograsz sieci, kombinujesz z crakami, możesz zapomnieć o
paczach i dodatkach zapewnianych przez dystrygutora, dostajesz niepełnowartościowy produkt,
mnie takie minimum nie interesuję nawet gdyby było to legalne.


Pomimo ze nie popieram piractwa, to wez pod uwage ze firma ubisoft juz pokazala gdzie ma polskich graczy. Ide o zaklad ze szybciej beda sie pojawiac cracki do pirackich spatchowanych wersji EN niz CDP wyda polskie patche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2006 o 10:46, mcluka napisał:

> i dorównuje GF 6600[Owszem, ta karta ma 12 potoków ale są to potoki Pixel Shader, natomiast
posiada tylko 4 jednostki ROP co czyni ja z pewnością wolniejszą od 6600 GT. Jeśli masz okazję
wziąć ją za ok 250 to bierz, ale za ok 370 zl możesz mieć juz nowego GeForce 7300 GT a za niewiele
więcej X 800 GTO lub 7600 GS.


Chyba mówisz o cenach na PCI-E, a ja mam AGP

Nikt z was nie ma x1600PRO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyślałem, że chyba mamy nieco więcej szczęścia od innych graczy z Europy. Oni już grają w Heroes V i zaczynają tęskni za edytorem, a my ? MY nawet nie musimy, bo jeszcze gry nie mamy :) . To chyba póki co jedno z bardziej optymistycznych spojrzeń na premiere.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze z innej beczki... stać mnie na zwykłego GF 6600 (nie GT) to lepiej brac jego, czy x1600PRO.
Heroes of Might and Magic to jedna z moich ulubionych serii. Z Heroes V bedzie lepiej śmigac zwykły GF 6600 256 MB (nie GT), czy Radeon x1600PRO 256 MB ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2006 o 13:05, Priorin napisał:

Pomimo ze nie popieram piractwa, to wez pod uwage ze firma ubisoft juz pokazala gdzie ma polskich
graczy.


Ubisoft doskonale wie, że w Polsce jest bardzo duże grono fanów i nasz rynek też jest bardzo ważny.
Jednak obowiązuje coś takiego jak priotytety. Który rynek dla ciebie, gdybyś prowadził zagraniczną firmę taką jak Ubi, byłby dla Ciebie ważniejszy? Angielski, Niemiecki czy może Polski? Zastanów się teraz, który rynek jest większy?
Gdzie jest większa sprzedaż gier? Gdyby Ubi naprawdę chciał olać polskich graczy, nie zgodziłby się na tak bogate wydanie, nie zgodziłby się na polską wersję, nie zgodziłby się na cenę niższą od zachodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2006 o 21:32, temist napisał:

A jakby na calym swiecie piratów nie było to nie wiem czy by 250 PLN na gre starczyło :(

Moim zdaniem mylisz się. W przypadku dużej liczby producentów cena każdego produktu dąży do minimum powyżej kosztu produkcji. Istnienie piratów zawsze podwyższa ryzyko wprowadzenia nowej gry.
I najbardziej to ryzyko podwyższa grom robionym przez nowe małe zespoły programistów. Duże molochy robiące gry poradzą sobie bo będa w stanie zorganizować jednoczesną premierę w kilku krajach bo kupia bardzo drogie zabezpieczenie antypirackie bo zadowoli ich sprzedaż przez pierwsze 3 miesiące. Piractwo automatycznie więc powoduje coraz większą przepaść przy tworzeniu gier. Naturalną ewolucją od pojedynczego hobbysty, przez małe grupki chcące zarabiać na tworzeniu gier, przez kilkunastoosobowe firemki, aż po kilkusetosobowe firmy robiące gry na najwyższym poziomie. Przez piratów istnieje naturalna bariera wzrostu małych producentów gier. W pewnym momencie autor gry free lub shareware chcący się rozwinąć musi zamiast skupiać się na nowych lepszych grach skupić się na zabezpieczeniu ich przed piractwem, a siebie przed bankructwem. To nie jest rozwój lecz przeciąganie liny.
Piractwo, to najbardziej nieuczciwy rodzaj konkurencji bo to jest tak jakby ktoś twoje towary kradł, a następnie sprzedawał bądź oddawał każdemu, kto się będzie do Ciebie udawał w celu ich zakupu. Gdyby nie piraci, to firmy robiące gry konkurowałyby *między sobą* ich grywalnością, jakością techniczną i ceną. A uwierz, że na wolnym rynku przy zwiększającej się liczbie producentów jakość idzie zawsze w górę przy cenie dążącej w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2006 o 13:23, MarcinIra_MODED napisał:

Z Heroes V bedzie lepiej śmigac zwykły GF 6600 256 MB (nie GT), czy Radeon x1600PRO 256 MB ?

Nie wiem po co Ci wersja z 256 MB, skoro ani jedna, ani druga karta nie uciągnie gry wymagającej takiej pamięci na karcie. Wydaje mi się, że x1600 Pro ma nowszy w możliwościach procesor i chyba jest nieco szybsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najbardziej nieuczciwe jest w piractwie to ze te gry pojawiaja sie do sciagniecia "za darmo" z sieci a nastepnie sprzedawane sa juz za pieniadze na bazarkach. to sie nazywa bezczelnosc. nie dosc ze okrada taki sprzedawca piratow wytwornie gry to jeszcze grupe ktora zlamala zabezpieczenia. czy to nie jest absurd ?

abstrahujac juz od samego piractwa ktore jest rzecz jasna naganne i zle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować