Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 17.06.2006 o 20:52, raddy13 napisał:

Znalazłem o Liczu (z Wikipedii)
Licz lub lisz (ang. lich, ze słowiańskiego "licho") - w grach i literaturze fantasy nieumarły,
zajmujący się ożywianiem nieumarłych. Powstaje on po transmutacji, tak zwanej przemianie w
licza. Liczem staje się nekromanta, zajmujący się ciemną magią. Licze przypominają szkielety,
lecz posiadają na swoim ciele ścięgna, oraz mają czerwone, złowieszcze oczy.

Nazwa ta po raz pierwszy pojawiła się w grze Dungeons & Dragons, później zaś zapożyczona została
przez inne gry i książki fantasy, takie jak Warhammer czy Warcraft. W innych grach (typu Heroes)
licz został przedstawiony jako nekromanta pragnący być nieśmiertelnym i zmieniający się w szkielet
(który został opisany wcześniej) strzelający z różdżki pociskami z magiczną energią lub trującym
gazem.

Licz jest magiem, który w momencie swojej śmierci (lub jeszcze za życia, by osiągnąć potęgę
i nieśmiertelność) , za pomocą ogromnej mocy magicznej pozostał na ziemi i stał się nieumarłym,
zaklinając swoją duszę w dowolny przedmiot (zwany relikwiarzem, naczyniem duszy lub filakterium),
mający zwykle kształt małego pudełka lub biżuterii). Warto dodać, że sam rytuał jest bardzo
niebezpieczny, częściej kończy się śmiercią nekromanty niż przemianą. Poprzedzać go muszą lata
spędzone odpowiednich rytuałach i zaklęciach, których opisy można znaleźć w najmniej dostępnych
miejscach świata, w księgach starszych niż wiele istnień. Jednak rytuał wart jest tego. Licz
jest bardzo trudny do pokonania, ponieważ poza wielką potęgą, jest prawie nieśmiertelny; nie
da się go zabić niszcząc ciało. Zgładzić licza można tylko niszcząc przedmiot, służący jako
"więzienie" dla duszy (filakterium).


Czyli wynika stąd, że lisz jest całkowicie wymyślony !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2006 o 21:00, nadol91 napisał:

No ale należy do mitologi nowoczesnej :):) BARDZO CIE PROSZE PODAK GG BŁAGAM CIE O TO PLSS
BO ZWARIUJĘ :):)


I tu bym się z tobą niezgodził :(. Moim zdaniem to całkowity wymysł i podchodzi tylko do fantastyki, podobnie jak mroczne elfy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Diabeł (gr. diabolos - oskarżyciel, oszczerca) - w judaizmie i chrześcijaństwie ogólna nazwa złych, upadłych aniołów; inne określenia: szatan, demon.

W demonologii judaizmu i chrześcijaństwa oraz satanologii średniowiecznej diabły tworzą hierarchię i są upostaciowione.

Diabeł jako pojęcie pojawia się w tych religiach i wierzeniach, których panteon jest bipolarny, spolaryzowany na przeciwstawne sobie, walczące ze sobą dominia i w których dokonało się przejście od religii mitologicznej do soteriologicznej (kiedy pojawia się pojęcie zła moralnego). Według niektórych naukowców pojęcie diabła pojawiło się w chrześcijaństwie i islamie poprzez judaizm z wierzeń starożytnego Iranu (manicheizm, mazdaizm i zaratusztrianizm). Ten pogląd jednak nie ma uzasadnienia w faktach.

Według Biblii diabeł to upadłe stworzenie duchowe, które sprzeciwiło się w sposób trwały Bogu, a jego celem jest utworzenie swojego królestwa na ziemi. Nie jest jednak równy Bogu, gdyż został przez niego stworzony. Nie należy go więc traktować jako "złego boga". W manicheizmie uważa się zaś, iż świat jest domeną diabła i jest on władcą materii — z tego powodu jest ona zła, świat duchowy i sam Bóg są znajdujące się poza materią są więc wolne od wpływu diabła, tak więc dobre.

Diabeł w Biblii (Ap 12, 9-10):

I został strącony wielki Smok,
Wąż starodawny,
który się zwie diabeł i szatan,
zwodzący całą zamieszkałą ziemię,
został strącony na ziemię,
a z nim strąceni zostali jego aniołowie.
I usłyszałem donośny głos mówiący w niebie:
«Teraz nastało zbawienie, potęga i królowanie Boga naszego
i władza Jego Pomazańca,
bo oskarżyciel braci naszych został strącony,
ten, co dniem i nocą oskarża ich przed Bogiem naszym.


I widzę że unikasz odpowiedzi na pytanie o gg - dlaczego powiedz poprostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2006 o 21:05, nadol91 napisał:

Diabeł (gr. diabolos - oskarżyciel, oszczerca) - w judaizmie i chrześcijaństwie ogólna nazwa
złych, upadłych aniołów; inne określenia: szatan, demon.

W demonologii judaizmu i chrześcijaństwa oraz satanologii średniowiecznej diabły tworzą hierarchię
i są upostaciowione.

Diabeł jako pojęcie pojawia się w tych religiach i wierzeniach, których panteon jest bipolarny,
spolaryzowany na przeciwstawne sobie, walczące ze sobą dominia i w których dokonało się przejście
od religii mitologicznej do soteriologicznej (kiedy pojawia się pojęcie zła moralnego). Według
niektórych naukowców pojęcie diabła pojawiło się w chrześcijaństwie i islamie poprzez judaizm
z wierzeń starożytnego Iranu (manicheizm, mazdaizm i zaratusztrianizm). Ten pogląd jednak nie
ma uzasadnienia w faktach.

Według Biblii diabeł to upadłe stworzenie duchowe, które sprzeciwiło się w sposób trwały Bogu,
a jego celem jest utworzenie swojego królestwa na ziemi. Nie jest jednak równy Bogu, gdyż został
przez niego stworzony. Nie należy go więc traktować jako "złego boga". W manicheizmie uważa
się zaś, iż świat jest domeną diabła i jest on władcą materii — z tego powodu jest ona
zła, świat duchowy i sam Bóg są znajdujące się poza materią są więc wolne od wpływu diabła,
tak więc dobre.

Diabeł w Biblii (Ap 12, 9-10):

I został strącony wielki Smok,
Wąż starodawny,
który się zwie diabeł i szatan,
zwodzący całą zamieszkałą ziemię,
został strącony na ziemię,
a z nim strąceni zostali jego aniołowie.
I usłyszałem donośny głos mówiący w niebie:
«Teraz nastało zbawienie, potęga i królowanie Boga naszego
i władza Jego Pomazańca,
bo oskarżyciel braci naszych został strącony,
ten, co dniem i nocą oskarża ich przed Bogiem naszym.


I widzę że unikasz odpowiedzi na pytanie o gg - dlaczego powiedz poprostu


1.co ma diabeł do lisza?
2. sesja letnia - zakuwam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nic tylko raddy13 sie pytal o arcydiabła wiec mu napisalem
no teraz rozumiem czemu mi nie podasz gg - bo się uczysz, czy to takie trudne do napisania ;);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2006 o 19:20, Hybrydzioch napisał:

> >
> > > Tytani byli w mitologii greckiej, Rakszasy pochodzą z mitologii indyjskiej a
Sukkuby
> to
> > średnioweczne
> > > demony pokusy
> >
> > tee o tym nie wiedziałem, mądry jesteś, chyba pasjonujesz sie mitologiami ;);) Ale
czy
> jest
> > jakiś stwor ie należący do żadnej mitologii ??
>
> ee.. no nie wiem, mitologia na dosyć wysokim poziomie występuję już w gimnazjum. ale o
gremlinach
> nie wiedziałem(imo najgorsza jednostka w HoMM, zbytnio przypominają Furbiego)

A raczej stworka z filmu "Gremliny" i "Gremliny 2" ( te zielone przypominające nieco goblina)


no właśnie to też, zapomniałem jak to się nazywało. Gremliny, huh, to się Nival wysiliło :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2006 o 21:29, Mike1292 napisał:

> > >
> > > > Tytani byli w mitologii greckiej, Rakszasy pochodzą z mitologii indyjskiej
a
> Sukkuby
> > to
> > > średnioweczne
> > > > demony pokusy
> > >
> > > tee o tym nie wiedziałem, mądry jesteś, chyba pasjonujesz sie mitologiami ;);)
Ale
> czy
> > jest
> > > jakiś stwor ie należący do żadnej mitologii ??
> >
> > ee.. no nie wiem, mitologia na dosyć wysokim poziomie występuję już w gimnazjum.
ale o
> gremlinach
> > nie wiedziałem(imo najgorsza jednostka w HoMM, zbytnio przypominają Furbiego)
>
> A raczej stworka z filmu "Gremliny" i "Gremliny 2" ( te zielone przypominające nieco goblina)


no właśnie to też, zapomniałem jak to się nazywało. Gremliny, huh, to się Nival wysiliło :/


tak ale gremliny są przedstawicielami tzw. "legend miejskich" czyli wliczają się do mitologii natomiast lisze i mroczne elfy zostały celowo wymyślonie i jest to tylko fantastyka - natomiast i jedno i drugie oczywiście pasuje do świata homm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2006 o 21:38, dwitki napisał:

kiedy spolszczenie patcha 1.1 ????
miało być w minionym tygodniu (wyczytane gdzieś na forum.....)

to ie będzie poprawka. morthi mówił że to będzie patch 1.2. Jak chcesz to go zapytaj, bo nie jestem pewien czy to prawda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2006 o 21:35, Hybrydzioch napisał:

> > > >
> > > > > Tytani byli w mitologii greckiej, Rakszasy pochodzą z mitologii indyjskiej

> a
> > Sukkuby
> > > to
> > > > średnioweczne
> > > > > demony pokusy
> > > >
> > > > tee o tym nie wiedziałem, mądry jesteś, chyba pasjonujesz sie mitologiami
;);)
> Ale
> > czy
> > > jest
> > > > jakiś stwor ie należący do żadnej mitologii ??
> > >
> > > ee.. no nie wiem, mitologia na dosyć wysokim poziomie występuję już w gimnazjum.

> ale o
> > gremlinach
> > > nie wiedziałem(imo najgorsza jednostka w HoMM, zbytnio przypominają Furbiego)

> >
> > A raczej stworka z filmu "Gremliny" i "Gremliny 2" ( te zielone przypominające nieco
goblina)
>
>
> no właśnie to też, zapomniałem jak to się nazywało. Gremliny, huh, to się Nival wysiliło
:/
>

tak ale gremliny są przedstawicielami tzw. "legend miejskich" czyli wliczają się do mitologii
natomiast lisze i mroczne elfy zostały celowo wymyślonie i jest to tylko fantastyka - natomiast
i jedno i drugie oczywiście pasuje do świata homm


oczwyiście że pasują, ba ja być dorzucił jeszcze coś z mitologii egipskiej(sfinksy, wiem że są ale ja chcę jednostki! czy coś w stylu egipskich Bogów, np. Seta, połączenie człowieka z głową isoty dotyczas nie znanej, to by było coś) Nival mogło by coś pokombinować bo branie postaci z Urban Legends jakoś nie pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2006 o 21:41, Mike1292 napisał:

> > > > >
> > > > > > Tytani byli w mitologii greckiej, Rakszasy pochodzą z mitologii
indyjskiej
>
> > a
> > > Sukkuby
> > > > to
> > > > > średnioweczne
> > > > > > demony pokusy
> > > > >
> > > > > tee o tym nie wiedziałem, mądry jesteś, chyba pasjonujesz sie mitologiami

> ;);)
> > Ale
> > > czy
> > > > jest
> > > > > jakiś stwor ie należący do żadnej mitologii ??
> > > >
> > > > ee.. no nie wiem, mitologia na dosyć wysokim poziomie występuję już w gimnazjum.

>
> > ale o
> > > gremlinach
> > > > nie wiedziałem(imo najgorsza jednostka w HoMM, zbytnio przypominają Furbiego)

>
> > >
> > > A raczej stworka z filmu "Gremliny" i "Gremliny 2" ( te zielone przypominające
nieco
> goblina)
> >
> >
> > no właśnie to też, zapomniałem jak to się nazywało. Gremliny, huh, to się Nival wysiliło

> :/
> >
>
> tak ale gremliny są przedstawicielami tzw. "legend miejskich" czyli wliczają się do mitologii

> natomiast lisze i mroczne elfy zostały celowo wymyślonie i jest to tylko fantastyka -
natomiast
> i jedno i drugie oczywiście pasuje do świata homm

oczwyiście że pasują, ba ja być dorzucił jeszcze coś z mitologii egipskiej(sfinksy, wiem że
są ale ja chcę jednostki! czy coś w stylu egipskich Bogów, np. Seta, połączenie człowieka z
głową isoty dotyczas nie znanej, to by było coś) Nival mogło by coś pokombinować bo branie
postaci z Urban Legends jakoś nie pasuje


na pustyni jest już akademia i moim zdaniem jest bardzo kilmatyczna - to wystarczy
ja bym zmienił tylko biegające panienki na harpie w lochu ( 2 latacz by się tam przydał) oraz ifryty zamiast czarcich lordów w inferno

a co do mitologii jeśli już to jednostki, które nie występowały tylko w jednym "egzemplarzu" takie jak meduza czy minotaur - te bym stanowczo odrzucił, gdyż uważam je za nieklimatyczne - gdyż są one unikalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem działanie zdolności spcjalnej "Kontratak" u rycerzy z Przystani.
Teoretycznie powinienem móc awansować jednostki na wyższe poziomy, bez posiadania odpowiednich budynków - wymagany jest jednak Training Grounds (nie pamiętam dokładnej polskiej nazwy).
Ale to nie działa.
Nie wiem - może coś źle robię, albo źle zrozumiałem działanie tej umiejętności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mial byc ale go w koncu nie bedzie :) zostanie wlaczony do patcha 1.2 by nie robic zbednych komplikacji z pozniejszym patchowaniem. Po drugie zaloga CDP wziela sie do pracy i zaczela pracowac nad usunieciem bledow ktore pojawily sie w polskiej edycji :) badzmi dobej mysli :) dzieki patchowi 1.2 jeszcze szerszy usmiech zagosci na naszych twarzach :)

wazniejsze fakty z wywiadu z Fabrycym Cambounetem - jednym z tworcow Heroes 5:

* Drugi patch ma zawierać 10 nowych multiplayerowych map
* Edytor map pojawi się w trzeciej łatce przewidzianej na lipiec tego roku
* Sztuczna inteligencja będzie z czasem ulepszana
* Tryb "Duel" zostanie poprawiony

http://www.heroesofmightandmagic.com/heroes5/interview_aoh_fabrice_cambounet.shtml - dla zainteresowanych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zdkolnosc kontrataku pozwala Ci na awansowanie jednostek w zamku ale musisz wybudowac plac cwiczen i miec odpowiednie budynki juz wybudowane :)bez odpowiednich budynkow nie mzoesz awansowac jednostek nizszego rzedu na wyzsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować