Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 09.08.2006 o 16:27, morthi napisał:

swojego czasu toczyla sie o takie nazwy (zaawansowane itd) dyskusja i cdp zadecydowalo ze nie
mieszcza sie i nie beda ladnie wygladac takie skroty :) przyznaje im racje gdyz to na prawde
zbyt okazale sie nie prezentuje


Raptem przy rzemieślniku się nie mieściła nazwa "zaawansowany" w ramkach (jedna litera), reszta była chyba dobrze (bawiłem się w to dawno, więc nie pamiętam za bardzo). Więc problem nie w słowie zaawansowany, ale rzemieślnik. ;)
Dla własnego użytku (taki mały mod, stworzony tuż po wydaniu HV PL) usunąłem wszelkie te kretyńskie lepsze i eksperckie, a zastąpiłem słowami adept i ekspert (np. adept magii zniszczenia, ekspert magii zniszczenia), plus zmieniłem nazwę brama na wrota (choć na polu bitwy nadal jest brama).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2006 o 16:36, morthi napisał:

poziomy trudnosci ? a co chcialbys zmieniac w nazwach ? moim zdaniem pasuja te nazwy jak ulal
:) latwy bo latwo normalny bo jest normalnie ciezki bo komputer moze dolozyc i heroiczny dla
najwytrwalszych :)


Może takie nazwy:
łatwy - (nie wiem)
normalny - normalny poziom głupoty komputera
ciężki - ciężki poziom głupoty komputera
heroiczny - heroiczny poziom głupoty komputera

Naprawdę - nieraz ciężej się gra nanormalnym poziomie, niż na ciężkim czy heroicznym (zwłaszcza w plansze MP, gdzie komputerowy gracz nie ma pomocy w postaci skryptów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2006 o 20:46, scuba napisał:

PO co imsatowałem tego patha 1.1!!Prawie wszystkie teksty dotytczące umiejętności są po angielsku!!


Więc ściągnij patche:

a)1.11 - CDProjektu
b)1.11tu_wstaw_jakąś_literkę (nie wiem, wtedy sie tym jeszcze nie interesowałem :P) - nieoficjalny, tworzony przez forumowiczów
c)1.2 - od Ubi - przez Auto-Patcher (najlepiej)
d)1.2f - nieoficjalny, jw.

Błędy powinny być wyeliminowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja jestem jak na razie usatysfakcjonowany poziomem ktory przezentuje komputer oraz tym ze w kazdym patchu AI jest dopracowwane a mapy coraz lepiej zbalansowane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

patcha 1.11p - bo taka literka byla ostatnia ktora uzylismy przy tej wersji patcha nie jest koniecznym w instalacji :) gdyz gra korzysta z najnowszego pliku text :) dlatego tez w zupelnosci wystarcza sciagniecie i zainstalowanie nieoficjalnej poprawki 1.2f :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2006 o 20:55, Sheltem napisał:

Raptem przy rzemieślniku się nie mieściła nazwa "zaawansowany" w ramkach (jedna litera), reszta
była chyba dobrze (bawiłem się w to dawno, więc nie pamiętam za bardzo). Więc problem nie w
słowie zaawansowany, ale rzemieślnik. ;)

Sprawdzałem i w rozdzielczości 1024x768 w panelu bohatera wyjeżdża w każdym wypadku.
Adept i ekspert to doskonały pomysł, jestem za wprowadzeniem go do nieoficjalnego patcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2006 o 21:55, morthi napisał:

patcha 1.11p - bo taka literka byla ostatnia ktora uzylismy przy tej wersji patcha nie jest
koniecznym w instalacji :) gdyz gra korzysta z najnowszego pliku text :) dlatego tez w zupelnosci
wystarcza sciagniecie i zainstalowanie nieoficjalnej poprawki 1.2f :)

A skąd można ściągnąć tego patcha 1.2f ???? Podaj link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to panowie trzeba sie streszczac :) bo oficjalny poradnik bazuje na tym co jest w grze :) i jesli wprowadzimy za wiele zmian w dlugim okresie czasu to poradnik bedzie nieaktualny :)

Krejt :) czy moglbys sie zajac tymi zmianami i skompilowac taki patch 1.2f_updated2 :) albo zrobic z niego juz 1.2g ?
idokladnie napisac co uleglo zmianie :) coby poradnik byl jak najbardziej aktualny w stosunku do gry ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.08.2006 o 20:55, Sheltem napisał:

Dla własnego użytku (taki mały mod, stworzony tuż po wydaniu HV PL) usunąłem wszelkie te kretyńskie
lepsze i eksperckie, a zastąpiłem słowami adept i ekspert (np. adept magii zniszczenia, ekspert
magii zniszczenia), plus zmieniłem nazwę brama na wrota (choć na polu bitwy nadal jest brama).


Chetnie skorzystalbym z twojego moda, dobrze to sobie przemianowales, brzmi na pewno lepiej niz w oryginale. Moglbys gdzies go wrzucic, zebysmy mogli zassac? Ewentalnie mail...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2006 o 22:17, morthi napisał:

Krejt :) czy moglbys sie zajac tymi zmianami i skompilowac taki patch 1.2f_updated2 :) albo
zrobic z niego juz 1.2g ?
idokladnie napisac co uleglo zmianie :) coby poradnik byl jak najbardziej aktualny w stosunku
do gry ?:)

Mogę zrobić nazwy skilli choćby zaraz. Adept i Ekspert, nie?
Co do skilli unikalnych czwartego poziomu, oto moje propozycje:
Rzemieśnik Niezrównany (bez zmian)
Mistrz Zemsty
Wielkie Wierzeje
Mistrz Zniewolenia
Władca Kości
Kontratak Doskonały (bez zmian)

Co o nich sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja jestem za :)

czyli nazwy poziomow w magii wygladaly by zamias podstawowy zaawansowany i ekspert -> adept, zaawansowany ekspert ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, warto by się nad tym zastanowić.
Bo na przykład taki "adept ataku" brzmi nienaturalnie.
Do szkół magii pasuje jak znalazł, ale do umiejętności ataku, logistyki, obrony już nie bardzo.
Z kolei jeśli zastosujemy "adepta" tylko do szkół magii, to całe ujednolicanie szlag trafi.
Pomyślmy, czy warto w ogóle zmieniać coś, co się sprawdzało.

Czwarte poziomy skilli unikalnych zmienię wg. powyższych przykładów, ale "adepta - eksperta" musimy przedyskutować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no wiec wlasnie :) nazwy 4 poziiomu umiejetnosci nalezy zmienic by je ujednolicic - dziwnie to wyglada ze polowa nazw jest wlasna a polowa jest mistrzowska :/

a co do poziomow zaawansowania...lepiej zostawmy tak jak jest i nie bawmy sie w specjalne udziwnienia :) w oryginale jest None, Basic, Advanced, Expert :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2006 o 22:31, Krejt napisał:

Czekaj, warto by się nad tym zastanowić.
Bo na przykład taki "adept ataku" brzmi nienaturalnie.
Do szkół magii pasuje jak znalazł, ale do umiejętności ataku, logistyki, obrony już nie bardzo.
Z kolei jeśli zastosujemy "adepta" tylko do szkół magii, to całe ujednolicanie szlag trafi.
Pomyślmy, czy warto w ogóle zmieniać coś, co się sprawdzało.


Wystarczyło trochę pomyśleć - atak adep, atak ekspert, itd.
A za mistrza zemsty to się zemszczę ;P - avenger znaczy mściciel, a nie zemsta (mściciel mistrz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to zdolności common zostawię jak jest (zmienię tylko "wyższa" na lepsza, bo tak jest w dwóch przypadkach), a unique zmienię wg. powyższego.
Zaraz będzie nowy build patcha 1.2f, przy okazji zrobię poprawkę w SpellBook Fix, bo zauważyłem jeden błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2006 o 22:30, morthi napisał:

wszystko jest w readme tego patcha :) sami stworzylismy ten patch :) i dzieki niemu gra w heroesow
5 w koncu jest przyjemna :P

To Wy dobrzy jesteście. Mam takie prywatne pytanie do Ciebie morthi: Ile godzin dziennie siedzisz na kompie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2006 o 22:36, Sheltem napisał:

A za mistrza zemsty to się zemszczę ;P - avenger znaczy mściciel, a nie zemsta (mściciel mistrz)

No owszem, a "Necromancy" to nie "kości".
Ale taką przyjęliśmy konwencję (nie nasz pomysł, to CDP zamiast "Ultimate Gating" dało "Wielkie Wierzeje").

A Mistrz Zemsty się mści, czyli też jest mścicielem i wszystko pasuje, neh?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować