Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 26.08.2006 o 17:20, eL Fron napisał:

Wie może ktoś jak włączyć mapę zrobioną w tym edytorze?


Mapy są domyślnie zapisywane jako pliki H5M, jednak wydaje mi się, że Heroes V w wersji 1.2 ich nie obsługuje. Mamy chyba edytor, ale nie możemy uruchmić map przez niego stworzonych :( Trza czekać na 1.3 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2006 o 16:37, Dark Demon napisał:

A kto z was przeszedł już całego "Hirołsa V"?? :D


Dark Demon ja przeszedłem całego Hirołsa .
*****************SPOILER************************
El Fron ten kawałek to wiem , ale potem Iza podchodzi pod ołtarz i jest pokazany sufit kościółka i Ona coś mówi a potem oczy Jej się świecą na czerwono... I właśnie tego nie mogę rozszyfrować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2006 o 18:18, Syriusz15 napisał:

*****************SPOILER************************
El Fron ten kawałek to wiem , ale potem Iza podchodzi pod ołtarz i jest pokazany sufit kościółka
i Ona coś mówi a potem oczy Jej się świecą na czerwono... I właśnie tego nie mogę rozszyfrować


Być może nie można tego rozszyfrować... bo od tego zacznie się dodatek... albo w dodatku się dowiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale dzisiaj dzień hehe. Nie dość, że pojawiła się wersja beta Edytora Map, to jeszcze powstał skrypt do ich generowania. Skrypt działa dobrze, wystartowałem już na nim jedną, całkiem fajną mapkę. Teraz nikomu nie grozi już brak map do grania. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2006 o 18:11, DiDivor napisał:

> Wie może ktoś jak włączyć mapę zrobioną w tym edytorze?

Mapy są domyślnie zapisywane jako pliki H5M, jednak wydaje mi się, że Heroes V w wersji 1.2
ich nie obsługuje. Mamy chyba edytor, ale nie możemy uruchmić map przez niego stworzonych :(
Trza czekać na 1.3 :(


Czyli podobnie jak w poprzednich częściach herosów w trójce są .h3m a czwórce .h4m. w jakim folderze zapisujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2006 o 18:27, DiDivor napisał:

to jeszcze powstał skrypt do ich generowania. Skrypt działa dobrze, wystartowałem już na nim jedną, całkiem >fajną mapkę. Teraz nikomu nie grozi już brak map do grania. :P


Co? Gdzie? Jak? Link? Instrukcja? Readme? ;] Ale jednak mapki się odpalają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odkryłem, że można grać w mapy zrobione w edytorze. Wystarczy tylko zmienić rozszerzenie pliku z "h5m" na "pak" i przekopiować do folderu data.
Niżej screeny z mojej pseudomapy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2006 o 19:33, Maestro1992 napisał:

I są tylko dwuosobowe mapy?? :/


Sześcio chyba ;] Ja może coś zrobie... ale widać, że to beta. Nie ma jeszcze wsyztskich opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem mapę próbną, zmieniłem rozszerzenie na .pak, skopiowałem do folderu "data", jednak nadal nie mogę w nią zagrać. Możesz napisać, gdzie dokładnie należy wkleić mapę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tylko dwuosobówka, rozmiar duży. Włączm mape a tam tylko zamki i nic wiecej :/ Może weszłemw to co nie trzeba. Gdzie się robi mapy losowe bo może popełniłem błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2006 o 19:50, matiz123 napisał:

Zrobiłem mapę próbną, zmieniłem rozszerzenie na .pak, skopiowałem do folderu "data", jednak
nadal nie mogę w nią zagrać. Możesz napisać, gdzie dokładnie należy wkleić mapę?


Ja skopiowałem plik z folderu "Maps" do folderu "data" i tam zmieniłem jego rozszerzenie z "h5m" na "pak" za pomocą Total Commander''a. Teraz mam swoją mapę dostępną jako scenariusz w grze jednoosobowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem plan mapki, ale strasznie mi tnie edytor :/ Myślę, że to jest prędzej alfa niż beta, co pokazuje np. nazwa ''test'' w niektórych miejscach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2006 o 14:58, eL Fron napisał:

> > lub środek września:P
>
> ...albo jeszcze później... Ja do tej pory nie otrzymałem tych dwóch bonusowych tapet na
mail
> od Ubisoftu, mimo, że od rejestracji gry miałem włączone wszystkie informacje od firmy
na temat
> HoMMV... Ma je może ktoś??

Nie jesteś sam, ja też ich nie dostałem. Ale podobno to są te mapy:

ftp://ftp.ubi.com//emea/homm5/goodies/bonus_maps.pak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2006 o 14:58, eL Fron napisał:

> > lub środek września:P
>
> ...albo jeszcze później... Ja do tej pory nie otrzymałem tych dwóch bonusowych tapet na
mail
> od Ubisoftu, mimo, że od rejestracji gry miałem włączone wszystkie informacje od firmy
na temat
> HoMMV... Ma je może ktoś??

Nie jesteś sam, ja też ich nie dostałem. Ale podobno to są te mapy:

ftp://ftp.ubi.com//emea/homm5/goodies/bonus_maps.pak


Wszysytko fajnie, tylko jakim programem można je otworzyć, możesz podać link? dziex z góry, a za spam przepraszam niechcący nacisnąłem enter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś mie się nie podoba ten edytor. Dobrze, że to beta. :P Mapę jakoś udało mi się zrobić, ale w edytorze co chwilę wyskakują jakieś błędy i w ogóle jakoś kiepsko robi się mapy. :/ Mam nadzięję, że wersja, która (chyba) będzie w patchu 1.3 bardziej mi się spodoba. :) Według mnie chyba lepiej poczekać na "oficjalną" wersję edytora. Widać też, że korzysta on z plików, które były dodane na dysk podczas instalacji. Bo część ikon ma polski podpis. Niestety tylko część - mam nadzieję, że to nie jest wina jakichś brakujących plików i w ostatecznej wersji edytora wszystko będzie ok. Chociaż możliwe, że ta ostatnia wersja będzie miała swoje pliki (no bo przecież mówili, że będzie w całości po angielsku). No nic, trzeba poczekać. :)

BOB-P - jak to możliwe, że teraz nie możesz znaleźć tej strony, na której znalazłeś ten edytor? Nie masz czegoś takiego, jak "historia" w przeglądarce internetowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować