Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 28.05.2006 o 15:03, morthi napisał:

> np fakt stac mnie ale jednakowoz wolałbym nie zmieniac narazie
>
I made some research and that what i found. To fix bug that GeForce MX is not supported should
be changed ONLY ONE (!!!) byte in file H5_Game.exe. To do this simply open this file (original,
which was created during installation, not that one i said to download before) in any 16 editor
and find this line

51 56 8b f1 8b 4e 08 2b 4e 04 8b 46 28 c1 f9

It should be changed to this

c3 56 8b f1 8b 4e 08 2b 4e 04 8b 46 28 c1 f9

So you only need to type "C3" instead "51"
That''s all!! Everything is working, single and multiplayer.

If you don''t have such program, you can use program i used. It is called HexEditor, here:

http://www.hhdsoftware.com/Download/hexedfull.exe

Just open exe file by this program, press
Edit->find..., type there "51 56 8b f1 8b 4e 08 2b 4e 04 8b 46 28 c1 f9", and change 51
to c3, then save result and enjoy))

podobno dziala :)



Moglby ktos to przetlumaczyc. Bardzo prosze!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2006 o 18:05, Maestro1992 napisał:

> I made some research and that what i found. To fix bug that GeForce MX is not supported
should
> be changed ONLY ONE (!!!) byte in file H5_Game.exe. To do this simply open this file (original,

> which was created during installation, not that one i said to download before) in any
16 editor
> and find this line
>
> 51 56 8b f1 8b 4e 08 2b 4e 04 8b 46 28 c1 f9
>
> It should be changed to this
>
> c3 56 8b f1 8b 4e 08 2b 4e 04 8b 46 28 c1 f9
>

Poczyniłem pewne badania i oto co znalazłem. By naprawić błąd przez który GeForce MX nie jest obsługiwany wystarczy zmienić 1 byte w pliku H5_Game.exe. By to zrobic poprostu odtwórz plik (orginlny, który się tworzy podczas instalacji, nie tek który wcześniej mówiłem by ściągnąć) w jakimklowkiek 16-stkowym edytorze i znajdź linię : 51 56 8b f1 8b 4e 08 2b 4e 04 8b 46 28 c1 f9 - powinna być zamieniona na c3 56 8b f1 8b 4e 08 2b 4e 04 8b 46 28 c1 f9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2006 o 18:16, Evil Khan napisał:

> > I made some research and that what i found. To fix bug that GeForce MX is not supported

> should
> > be changed ONLY ONE (!!!) byte in file H5_Game.exe. To do this simply open this file
(original,
>
> > which was created during installation, not that one i said to download before) in
any
> 16 editor
> > and find this line
> >
> > 51 56 8b f1 8b 4e 08 2b 4e 04 8b 46 28 c1 f9
> >
> > It should be changed to this
> >
> > c3 56 8b f1 8b 4e 08 2b 4e 04 8b 46 28 c1 f9
> >
Poczyniłem pewne badania i oto co znalazłem. By naprawić błąd przez który GeForce MX nie jest
obsługiwany wystarczy zmienić 1 byte w pliku H5_Game.exe. By to zrobic poprostu odtwórz plik
(orginlny, który się tworzy podczas instalacji, nie tek który wcześniej mówiłem by ściągnąć)
w jakimklowkiek 16-stkowym edytorze i znajdź linię : 51 56 8b f1 8b 4e 08 2b 4e 04 8b 46 28
c1 f9 - powinna być zamieniona na c3 56 8b f1 8b 4e 08 2b 4e 04 8b 46 28 c1 f9



Bardzo dziekuje!!!!!!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro istnieje niezbyt legalny sposób na działanie HV na kartach nie obsługujących shaderów, i jest to tylko zmiana jednego znaku w kodzie, to czy nie mógłbyś zasugerować UBI żeby wydając następnego pacza dorzuciło w nim automatyczne sprawdzanie przed uruchomieniem, czy karta obsługuje shadery, i ich wyłączenie gdyby tak nie było, aby gracze mogli zagrać, a nie tylko menu oglądać? W sumie to nie jest wielki problem, a dużo osób kupiłoby dzięki temu grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2006 o 18:27, Galadin napisał:

Skoro istnieje niezbyt legalny sposób na działanie HV na kartach nie obsługujących shaderów,
i jest to tylko zmiana jednego znaku w kodzie, to czy nie mógłbyś zasugerować UBI żeby wydając
następnego pacza dorzuciło w nim automatyczne sprawdzanie przed uruchomieniem, czy karta obsługuje
shadery, i ich wyłączenie gdyby tak nie było, aby gracze mogli zagrać, a nie tylko menu oglądać?


Zasugerować mogę, ae czy to coś da - wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja z tym problem mam. Jak włącze w notatniku to zawiecha, a jak w Wordzie to krzaczki :( A chciałem sobie pograć... :\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2006 o 18:40, Adham napisał:

A ja z tym problem mam. Jak włącze w notatniku to zawiecha, a jak w Wordzie to krzaczki :(
A chciałem sobie pograć... :\


Bo to musisz w edytorze specjalnym zrobić. Kilka stron wcześniej jest do niego link, poszukaj. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2006 o 18:40, Adham napisał:

A ja z tym problem mam. Jak włącze w notatniku to zawiecha, a jak w Wordzie to krzaczki :(
A chciałem sobie pograć... :\


hehe bo ani word ani notatnik nie jest edytorem 16 stkowym.... wpisz w google hexeditor i zassij to kilka mega wazy.... zainstaloj i otworz tym programikiem no i wez edit >> find wpisz ten ciag znakow i ok a jak znajdzie zamien poprostu 51 na c3 i zapisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2006 o 18:27, Galadin napisał:

Skoro istnieje niezbyt legalny sposób na działanie HV na kartach nie obsługujących shaderów,
i jest to tylko zmiana jednego znaku w kodzie, to czy nie mógłbyś zasugerować UBI żeby wydając
następnego pacza dorzuciło w nim automatyczne sprawdzanie przed uruchomieniem, czy karta obsługuje
shadery, i ich wyłączenie gdyby tak nie było, aby gracze mogli zagrać, a nie tylko menu oglądać?
W sumie to nie jest wielki problem, a dużo osób kupiłoby dzięki temu grę.


jakis czas temu ktos pisal ze sugerowal na forum UBI zeby wlasnie wydali patcha i poprawili to to napisal ze dostal bana na forum :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2006 o 18:47, Hermes600 napisał:

jakis czas temu ktos pisal ze sugerowal na forum UBI zeby wlasnie wydali patcha i poprawili
to to napisal ze dostal bana na forum :/


Krótki komentarz: szczyt przesadnej dumy i chamstwa ze strony UBI (bubi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2006 o 18:49, Galadin napisał:

> jakis czas temu ktos pisal ze sugerowal na forum UBI zeby wlasnie wydali patcha i poprawili

> to to napisal ze dostal bana na forum :/

Krótki komentarz: szczyt przesadnej dumy i chamstwa ze strony UBI (bubi)


tak bywa..... aha i dementuje plotke puszczana kilka postow temu ze to najprawdopodobniej ubi wypuscilo ta informacje do sieci jak wylaczyc pixel shadera zmieniajac ta linijke w pliku exe.... bylo to motywowane tym ze kto by grzebal i szukal w tylu linijkach pozycji odpowiadajacej za to.... wystraczy rozkompilowac to poszukac komendy zmienic skompilowac i zobaczyc co w systemie 16 sie zmienilo wiec jest to latwe jesli ma sie odpowiedni kompilator....

a co do tej zmiany to ktos ma radeona i gra z wylaczonym pixel shaderem?? bo jak ja wylaczam to mi sie gra z czarnym ekranem laduje i slychac muzyczke z menu ale nic niewidac.... a chcialem poprostu zobaczyc na ile gra szybciej chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja nie moge znalezdz pliku H5_Game.exe (mam narazie wersje demo) w sumie to kwestia czasu bo za pare dni zmieniam karte :D ale mam ochote juz teraz zagrac w hommV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2006 o 19:16, vip konius napisał:

a ja nie moge znalezdz pliku H5_Game.exe (mam narazie wersje demo) w sumie to kwestia czasu
bo za pare dni zmieniam karte :D ale mam ochote juz teraz zagrac w hommV


Zalamales mnie. A po ... jest opcja wyszukaj w Windowsie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2006 o 19:16, vip konius napisał:

a ja nie moge znalezdz pliku H5_Game.exe (mam narazie wersje demo) w sumie to kwestia czasu
bo za pare dni zmieniam karte :D ale mam ochote juz teraz zagrac w hommV



Jest bodajze w folderze bin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jaką postać w polskiej wersji językowej gry Heroes of Might & Magic V wcielił się Wiktor Zborowski?
Godric , Markal czy Agrael ??
kto wie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2006 o 19:23, Evil Khan napisał:

W jaką postać w polskiej wersji językowej gry Heroes of Might & Magic V wcielił się Wiktor
Zborowski?
Godric , Markal czy Agrael ??
kto wie ?

Raczej nie Godric, a napewno nie Agrael. Markal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować