Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Radeony z 1GB pamięci w drodze

100 postów w tym temacie

Ja mam GeForca 7950 GT 512 mgb i jestem z niego zadowolony. Na razie nie mam zamiaru przesiadać się na kartę pod DirectX 10...
Po pierwsze to duży koszt,
a po drugie po co komuś teraz karta obsługująca DirectX 10? Jeszcze nie mam na nią żadnej gry, i trzeba będzie jeszcze trochę poczekać na chociażby Crysisa.
Ja na taką kartę graficzną przesiądę się za ok. 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 20:55, Ufo2 napisał:

! GB było już dawno na GeForce 7950 GX2.


Jeżeli się nie mylę, to było to 2x 512 MB. To jest pewna różnica, jakby nie patrzeć.

---
Co do tematu - no kurde, rzeźnia. Ja teraz czekam jeszcze do końca wakacji jak tam będzie się miała sprawa ze sterownikami do ATI - bo karta pobija GF GTS''y jeżeli chodzi o możliwości... ale nie, jeżeli chodzi o sterowniki, przez co w niektórych testach wypada "nieco" słabiej [czytaj - dosłownie zerowo ;F].
Pożyjemy, zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zaraz na plycie pamieci ddr3, pozniej ddr5, intel 10 rdzeniowy, grafa juz 1gb pozniej z 5 gb ram a gier na pc coraz mniej i w pelni tego nei wykorzystaja.... czy sie oplaca juz kase w to ładowac i nie lepiej kupic konsole ?! na to pytanie odpowiedzcie sobie samemu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 22:35, gpodoba napisał:

zaraz na plycie pamieci ddr3, pozniej ddr5, intel 10 rdzeniowy, grafa juz 1gb pozniej z 5 gb
ram a gier na pc coraz mniej i w pelni tego nei wykorzystaja.... czy sie oplaca juz kase w
to ładowac i nie lepiej kupic konsole ?! na to pytanie odpowiedzcie sobie samemu....


Moim zdaniem przesadzasz - DDR3 zanim rozwinie skrzydła to miną ze 2 lata, jeszcze nie ma prawdziwych procków 4 rdzeniowych, są tylko 2x2 rdzeniowe, duża ilość pamięci na karcie graficznej pomaga przy rozdzielczości wyższej niż 1280x1024, a już coraz więcej gier korzysta z tych nowinek technicznych.

A co do tekstu o ładowaniu kasy w konsole zamiast PC - fakt, konsole masz na dłużej, ale kupisz porządny piec i masz komfort we wszystkim, nie tylko w grach. Poza tym - kto każe kupować co chwila nowe gry - ja gram w to co lubię, w gry z przed prawie 10 lat i mi się nie nudzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hy... 1 GB to pewnie za nie aż tak długo będzie standardem ;]
Przecież jeszcze (chyba) 9 lat temu (około; +/- 2 lata) jak kupowałem pierwszy komputer to sprzedawca mi wciskał że 1 GB dysk twardy starczy mi do końca życia :P obaczymy jak bedzie pod koniec roku :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam 9600 PRO 256 MB, i to pod agp x4 i co? GW działa. Kupiłem se X-pudło bo stwierdziłem że zamiast 2500 zl wydawać na kompa , który po 2 latach będzie antykiem wiole wydać 1600 na konsole. Poza tym to jest chore. Podajcie mi chociaż jeden tytuł, który w 100% wykorzystuje możliwości X1950XTX? Nie ma, no może poza Crisisem ale i tak jest przestarzały bo nie obsługuje DX10. I tak będzie w kółko. A ponoć tylko te najmocniejsze wersje najnowszych grafik wytrzymują obciążenie DX10, reszta wysiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, ale 2900XT są bardzo prądożerne (zalecany zasilacz 550W!). Niedługo pojawią się jednak nowe układy mające mniejsze zapotrzebowanie na prąd i wydzielające mniej ciepła. Wtedy też pewnie pojawi się "oficjalnie" Radeon z 1GB, podkręconymi zegarami i porządnymi sterownikami. Wtedy dopiero będą one warte zaintersowania. Póki co zaś przymierzam się do X1950 Pro 512MB. A za parę lat pewnie się przesiądę na jakiegoś gigabajtowego potwora z serii R600, który będzie, podobnie jak teraz seria X19xx do kupienia za dobre pieniądze, jako "przestarzały sprzęt".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 23:40, Ćwiru napisał:

a ja mam 9600 PRO 256 MB, i to pod agp x4 i co? GW działa.


GW? Guild Wars? Nie sądziłem, że w ogóle są jeszcze takie komputery na których ta gra by nie poszła (i to na maksymalnych detalach)...

>Podajcie mi chociaż jeden tytuł, który w 100% wykorzystuje

Dnia 19.06.2007 o 23:40, Ćwiru napisał:

możliwości X1950XTX?


Nie chodzi o to, co wykorzystuje taką kartę w 100%. Ważne, że na czynnik FPS to na pewno wpływa istotnie, i taki np STALKER na pewno na takim x1950XT chodzi jak szwajcarski zegarek, za to na moim kompie z X1600Pro ledwo da się grać na najniższych detalach... Z resztą high-endowych kart graficznych nie kupuje się po to, aby pograć w nową gre na full detalach... Nie o to w tym chodzi. Kupuje się je po to, aby móc sie cieszyć grą bez ograniczeń w ustawieniach graficznych w każdy nowy, zaawansowany graficznie tytuł. Popatrz tylko jakie cuda już teraz oferuje grafika oparta o DX10 i pomyśl jakie za rok/2 lata gry będą mieć _zalecane_ wymagania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że przecież i tak każdy kupuje na własną miare (czyli własne zarobki) :) To jak narzekanie na to, że właśnie pojawił się nowy świetny model BWM czy Audi, a my nadal jeździmy na używanym Cinquocento i nie stać nas na to ;) Ja bym się na sprzęt takiej klasy rzucał chyba tylko mając stały dochód miesięczny rzędu kilku tysięcy złotych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 20:47, zibi20 napisał:

(no coz za najnowszego randka ati dasz 1600zl a za gtxa 2400-2600zl wiec roznica
jest XD )

Skąd ty bierzesz ceny??? Radeony hd 2900xt kosztują obecnie około 1350 zł np. http://www.agito.pl/product/41142?bid=40
a geforce''y 8800 gtx około 1850 zł np.
http://morele.net/produkt/88239

Dnia 19.06.2007 o 20:47, zibi20 napisał:

w dodatku gts i gtx strasznie sie grzeja w stresie

gdzie to wyczytałeś??? chyba ci się pomyliły z radeonem hd 2900xt...Radzę trochę zorientować się w temacie a dopiero potem wypowiadać.

Poza tym po co od razu porównywać gtx''a z najnowszym radeonem jeśli firmowo podkręcone gts''y 640 mb XFX Pine albo EVGA są od nich znacznie wydajniejsze! Cena takiego XFX oscyluje w granicach 1500 zł np.
http://www.computer.istore.pl/sklep,740,10090761,40320318641990,03,,pl-pln,369154,0.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta karta to może być konkurencją dla 8800GTX i jeśli to prawda co piszą, gdy tylko pojawi się w sklepach i dostanie dobre oceny kupuję ją bez wachania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 22:21, Beliar-13 napisał:

Ja mam GeForca 7950 GT 512 mgb i jestem z niego zadowolony. Na razie nie mam zamiaru przesiadać
się na kartę pod DirectX 10...


Ja też mam wypasionego 7950GT i wszystko mknie aż miło :) TeZ nie mam po co na razie wymieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zastanawial sie ktos juz kiedys ile wydal kasy na komputer i rzeczy zwiazane z nim [tj. gry, gazety :D]... kurcze tyle kasy w martwa rzecz wladowac :P i jeszcze ciagle trzeba co jakis czas dokladac ah...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co sie tak podniecacie?

To nie jest garta graficzna do grania tylko dla grafików. Po co wam 1giga vramu? 256vramu to już bardzo dużo i nie ma gry, która wymaga więcej i w najbliższym czasie nie będzie. Nie liczcie że taki sprzęt szybko zagości w waszych domach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noo taaak. A gdzie optymalizacja kodu gier at innych programów. Nieważne jak dobry sprzęt i tak zawsze coś będzie cieło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować