Zaloguj się, aby obserwować  
juke

Nowy PLAY w sprzedaży

1962 postów w tym temacie

A ja niestety muszę ponarzekać. Uwagi są poważne bowiem zarówno Gothic 3 jaki i Velvet Assasin nie chcą się zainstalować, pozostałych dwóch już nawet nie sprawdzałem. Z tego co już zauważyłem to z podobnym problemem boryka się więcej osób. Nie podoba mi się to, pełniaki niby fajne dobre, ale co z tego skoro nie można ich zainstalować? Jak to ma tak wyglądać to niestety nie będę płacić 14zł za samo pismo bowiem to się w ogóle nie kalkuluje. I jestem też pewien iż takimi "zagrywkami" nowych czytelników na dłuższą metę się nie zdobędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem podobny problem. O dziwo gra zadziałała po przekopiowaniu instalki na kompa. A jeśli wyskakuje ci błąd CRC, to zgłoś się do nich, wymienią ci płytkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2010 o 16:48, Kirabaxior napisał:

O dziwo gra zadziałała po przekopiowaniu instalki na kompa.
A jeśli wyskakuje ci błąd CRC,


Właśnie przy kopiowaniu plików na dysk ów błąd niestety występuje i nie można skopiować plików data5 i 6 (Gothic 3). Pozostałych nawet już nie sprawdzałem, bo to już nie ma większego sensu. Spróbuje jeszcze zrobić obraz płyty, ale nie liczę na to że operacja ta zakończy się sukcesem. A normalna instalka gry w ogóle nie rusza, pojawia się tylko menu i to wszystko :|

Dnia 17.06.2010 o 16:48, Kirabaxior napisał:

to zgłoś się do nich, wymienią ci płytkę.


Maila mogę napisać i jak przyślą sami nową to dobrze, ale w jakieś wysyłanie wadliwej płyty nie chce mi się już bawić, bo to nie tak powinno wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2010 o 16:55, dave03 napisał:

Maila mogę napisać i jak przyślą sami nową to dobrze, ale w jakieś wysyłanie wadliwej
płyty nie chce mi się już bawić, bo to nie tak powinno wyglądać.

Niestety, ale raczej będziesz musiał wadliwą płytkę wysłać. (Chyba)Podobnie to działa(ło)przy gwarancji CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2010 o 16:44, Kirabaxior napisał:

Spoiler

World of Warcraft




No, a jak.Jeśli jest lista na najlepsze/najsławniejsze/najbardziej zmieniające świat gier komputerowych to WoW jest zawsze w pierwszej piątce, albo dziesiątce, nie mówiąc już o pierwszym miejscu.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, ale trzymam za Ciebie kciuki. No dobra, podpowiem:
- bohater, o którym wiadomo tyle, że jest, co wprowadza nutkę tajemnicy,
- świetny klimat Kolonii (a w późniejszych częściach także całej wyspy Khorinis, Jarkendaru i Myrtany), w której nie jesteś pępkiem świata, musisz dostosować się do jego reguł i panujących zasad, inaczej zginiesz,
- bardzo dobry system walki, wraz z combosami rozwijanymi w miarę umiejętności posługiwania się danym rodzajem broni,
- prostota rozgrywki, która ukazała, że dobry cRPG nie musi mieć tysięcy zbędnych mechanizmów oraz odciągać od rozgrywki intensywnym myśleniem pomiędzy amuletem + 3.76% do regeneracji życia, a talizmanem + 2 do walki bronią jednoręczną.

@Kirabaxior - Gothic nie musiał być umieszczony w TOP 10 listy, jednak w ogóle powinien się pojawić i naprawdę nie rozumiem powodu, dla którego nie został tu umieszczony. Ranking rankingiem, ale traktuję jednakowo gry z pozycji 70-10, uwagę zwracam na kilka ostatnich miejsc i TOP10. A umieszczając Gothica na 77. miejscu w rankingu, tylko by się ośmieszyli.

Oprócz tego chyba lekką przesadą jest umieszczenie na liście aż trzech tytułów z serii Battlefield. Czyżby te tytułu były aż tak rewolucyjne? Brakuje Far Cry''a lub Crysisa, które zrewolucjonizowały grafikę w grach komputerowych. O brakach takich gier, jak Quake, Unreal Tournament, Wolfenstein 3D, Duke Nukem 3D, Prince of Persia, King's Bounty (ew. HoM&M), że o innych już nie wspomnę...

EDIT: Niektóre umieszczone tytuły też nie są zbyt rewolucyjne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to redakcja Gothica 3 mogłaby na tej liście umieścić za co najwyżej przełomową liczbę bugów ale chyba nie chcieli gry z aktualnego numeru przedstawiać w aż tak niekorzystnym świetle i jej nie ma wcale.

Dnia 17.06.2010 o 17:10, Gumisiek2 napisał:

O brakach takich gier, jak Quake,
Unreal Tournament, Wolfenstein 3D, Duke Nukem 3D, Prince of Persia, że o innych już nie
wspomnę...


Nie wiem tylko czy sobie zdajesz sprawę z tego że gry które teraz wymieniłeś mają ponad 10 lat a to je już w tym momencie dyskwalifikuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2010 o 17:10, Gumisiek2 napisał:

Przykro mi, ale trzymam za Ciebie kciuki. No dobra, podpowiem:
- bohater, o którym wiadomo tyle, że jest, co wprowadza nutkę tajemnicy,
- świetny klimat Kolonii (a w późniejszych częściach także całej wyspy Khorinis, Jarkendaru
i Myrtany), w której nie jesteś pępkiem świata, musisz dostosować się do jego reguł i
panujących zasad, inaczej zginiesz,
- bardzo dobry system walki, wraz z combosami rozwijanymi w miarę umiejętności posługiwania
się danym rodzajem broni,
- prostota rozgrywki, która ukazała, że dobry cRPG nie musi mieć tysięcy zbędnych mechanizmów
oraz odciągać od rozgrywki intensywnym myśleniem pomiędzy amuletem + 3.76% do regeneracji
życia, a talizmanem + 2 do walki bronią jednoręczną.

Tak, ok, spoko. Tylko powiedz mi, w jaki sposób ta gra NIBY ZMIENIŁA ŚWIAT?!

Dnia 17.06.2010 o 17:10, Gumisiek2 napisał:

@Kirabaxior - Gothic nie musiał być umieszczony w TOP 10 listy, jednak w ogóle
powinien się pojawić i naprawdę nie rozumiem powodu, dla którego nie został tu umieszczony.
Ranking rankingiem, ale traktuję jednakowo gry z pozycji 70-10, uwagę zwracam na kilka
ostatnich miejsc i TOP10. A umieszczając Gothica na 77. miejscu w rankingu, tylko by
się ośmieszyli.

Patrz wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2010 o 16:45, dave03 napisał:

A ja niestety muszę ponarzekać. Uwagi są poważne bowiem zarówno Gothic 3 jaki i Velvet
Assasin nie chcą się zainstalować, pozostałych dwóch już nawet nie sprawdzałem. Z tego
co już zauważyłem to z podobnym problemem boryka się więcej osób. Nie podoba mi się to,
pełniaki niby fajne dobre, ale co z tego skoro nie można ich zainstalować? Jak to ma
tak wyglądać to niestety nie będę płacić 14zł za samo pismo bowiem to się w ogóle nie
kalkuluje. I jestem też pewien iż takimi "zagrywkami" nowych czytelników na dłuższą metę
się nie zdobędzie.


Serio uważasz, że niedziałający pełniak to nasza "zagrywka"??....

Spróbuj zainstalować ręcznie eksplorując płytę DVD z Mojego Komputera. Jeśli nadal nic nie działa, skontaktuje się z naszym działem pomocy technicznej - powinien być w stopce kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2010 o 17:15, dave03 napisał:

Nie wiem tylko czy sobie zdajesz sprawę z tego że gry które teraz wymieniłeś mają ponad
10 lat a to je już w tym momencie dyskwalifikuje.


OK, nie przeczytałem wstępu, zabrałem się od razu do listy. W takim razie, oprócz FC i Crysisa, brakuje chociażby Gears of War, Tony Hawk''s Pro Skater 2, Unreal Tournament 2004, Quake III Arena, Halo, Resident Evil 4, Baldur''s Gate II, Heroes of Might and Magic V, Disciples II, GTA: Vice City/San Andreas. Można tak wymieniać i wymieniać.

@Kirabaxior

Dnia 17.06.2010 o 17:15, dave03 napisał:

Tak, ok, spoko. Tylko powiedz mi, w jaki sposób ta gra NIBY ZMIENIŁA ŚWIAT?!


Spowodowała ona przemagnesowanie się biegunów. Chyba potraktowałeś nazwę zbyt dosłownie, mowa o grach rewolucyjnych, a Gothic z całą pewnością się do takich zalicza, kilka powodów podałem w poprzednim poście. A jeżeli już uczepimy się tego zmieniania świata, to wytłumacz mi, w jaki sposób zrobiły to takie tytuły, jak: Brothers in Arms, The Secret of Monkey Island Special Edition, Sam & Max, Plants vs. Zombies, Batman: Arkham Asylum, BloodRayne, Tomb Raider: Legenda, Doom 3, Civilization IV lub Braid?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2010 o 17:34, Backside napisał:

Serio uważasz, że niedziałający pełniak to nasza "zagrywka"??....

Specjalnie na pewno nikt nikomu na złość nie zrobił, ale widziałem iż problem był już zgłaszany nie tylko przez mnie i to wygląda na to jakby spora część egzemplarzy była po prostu źle wytłoczona.

Dnia 17.06.2010 o 17:34, Backside napisał:

Spróbuj zainstalować ręcznie eksplorując płytę DVD z Mojego Komputera. Jeśli nadal nic
nie działa, skontaktuje się z naszym działem pomocy technicznej - powinien być w stopce
kontakt.


Próbowałem już różnymi metodami, ale bez powodzenia. Wygląda więc na to że będę musiał napisać maila.

EDIT: jak próbuję grę zainstalować ręcznie z pliku exe to mi wywala komunikat"setup.exe nie jest prawidłową aplikacją systemu WIn32".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.06.2010 o 17:37, Gumisiek2 napisał:

takie tytuły, jak: Brothers in Arms, The Secret of Monkey
Island Special Edition, Sam & Max, Plants vs. Zombies, Batman: Arkham Asylum, BloodRayne,
Tomb Raider: Legenda, Doom 3, Civilization IV lub Braid?

Dnia 17.06.2010 o 17:37, Gumisiek2 napisał:

jak: Brothers in Arms, The Secret of Monkey
Island Special Edition, Sam & Max, Plants vs. Zombies, Batman: Arkham Asylum, BloodRayne,
Tomb Raider: Legenda, Doom 3, Civilization IV lub Braid?

Brothers - taktyczna rozgrywka, która potem zaczeła się pojawiać chociażby w obu R6 - Vegas
Sam & Max jest tu dlatego, ponieważ to tak jakby "odświeżenie" rewolucyjnej przygodówki z lat 90. Tak samo dali tutaj HL2, zamiast pierwszego Ha elka.
Plants to nie wiem, nie grałem.
Batman? Rewelacyjny system walki, z którego czerpie chociażby nowy PoP. Choć na próżno.
Bloodrayne też nie grałem.
Doom 3 - jedna z pierwszych(jak nie pierwsza) gra z prześliczną grafiką, którą reszta gier chce dogonić technologicznie.
Ciwilizacja? Podobnie jak w przypadku Sama.
Braid - użycie w platformówkach cofania czasu, zabawa samym czasem. Dzięki tej grze pojawia się ten patent w wielu grach casualowych dzisiaj. Ostatnio nawet coś na E3 zapowiedziano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano problemy jak widać są. U mnie akurat nie działa pierwsza płyta, z drugiej wszystko instaluje się bez zarzutu, ale to na czym mi zależało jest akurat na pierwszej więc mam pecha. A czy powinieneś czekać? Jeśli masz trafić na wadliwe płyty to i tak nie nie trafisz, bo z całą pewnością te co trafiły już do sprzedaży nie będą wycofywane z tego powodu iż część płyt jest wadliwa. Tak więc jeśli chcesz to kupuj, ale licz się z tym że czasami może być coś nie tak. I najlepiej od razu sprawdź czy instaluje się to co Cie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo pozytywne zaskoczenie. Cena niespecjalnie przyjemna, ale bardzo fajny format i jakość papieru plus okładki, mało reklam, zjadliwe artykuły, pełniaki ciekawe - OKEJKA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Artykuł o The Big Bang Theory strasznie słaby, do tego zdarzyły się błędy takie jak iPod Penny (faktycznie to należał on do jednego z wielu jej chłopaków, ona go "tylko" zniszczyła, po czym Raj go sobie przywłaszczył). Do tego sporą część artykułu poświęcono na opisanie motywu, jak grali w WoW - jednak sytuacja opisana nie bawi tak, jak zobaczenie tego w serialu, więc nie wiem po co to.
Do tego lista 77 gier dość kontrowersyjna, na szczęście znalazł się tam Silent Hill 2 ;) Pozostałe artykuły, które czytałem, trzymają poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chwila, a co z tym RoM ?! (nie kupowałem poprzednich numerów) Na płycie znajduje się TYLKO 1Gb Rom''a a resztę trzeba ręcznie do ściągać !

Toszto rozbój w biały dzień !


Specjalnie kupiłem Playa dla RoM, żebym nie musiał ściągać a tu taka zwała !


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować