Zaloguj się, aby obserwować  
ASWER

Najlepsze Przygodówki

663 postów w tym temacie

Ta, jasne. Syberia musiałaby podzielona na dwie części, że tak napiszę. Primo, gra Syberia jako zupełnie nowy produkt mogła być totalnie zjechana przez recenzentów, graczy dlatego twórcy dzieląc ją na dwie części pozostawili sobie otwartą furtkę w razie klapy jedynki (wiele gier tak ma, jeszcze więcej filmów np. Kill Bill). Jak wiemy odniosła sukces i jest jedną z najlepszych przygodówek typu point and click, dla mnie najlepszą. Nie będę się rozpisywał o niej, ale wtedy gdy zacząłem dopiero poznawać bardziej ten temat (zaczęło się od Post Mortem) gra mnie zachwyciła, (nie tylko mnie, moich kumpli też, a byłem jeszcze w gimnazjum) niebanalna i cudowna fabuła, ciekawe postacie i miejsca. Tak, to było coś. Później już nic nie było takie same, a miałem okazje grać w na prawdę dużą ilość przygodówek. Ostatnia jaka mnie zachwyciła to Fahrenheit, na prawdę dobra. Dreamfall, Paradise, Keepsake, Tunguska, Myst już nie mają tego czegoś, co by przykuło bardziej moją uwagę i utkwiło na dłużej w pamięci.. ostatnią scenę Syberii 2 pamiętam do dziś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 18:44, Arlik napisał:

może mi ktoś "coś" fajnego polecić ? Jestem świeżo po najdłuższej podróży i dreamfallu :P


Bardzo fajną przygodówką jest Sherlock Holmes przebudzenie, którą ci polecam. :) Niestety nie jest to point''n''click tylko przygodówka TPP, jednakże przyjemność z grania jest taka sama jak w Tajemnicy srebrnego kolczyka (czyli poprzedniej części)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 18:44, Arlik napisał:

może mi ktoś "coś" fajnego polecić ? Jestem świeżo po najdłuższej podróży i dreamfallu :P

Jeśli spodobały Ci się te gry, a chciałbyć coś podobnego to polecam obie części Syberii, serię Broken Sword (podobno ostatnia, Anioł Śmierci, jest świetna), Still Life, Black Mirror, NiBiRu, Undercover i gry o przygodach Sherlocka Holmesa. :)
Z innych dobrych przygodówek poleciłbym Post Mortem (opowiada historie sprzed wydarzeń ze Still Life), serię Myst (niektórzy uważaj, że jest to klasyka gatunku - warto sprawdzić, mi się bardzo podobała), Tony Tought i Noc Pieczonych śCiem (niepozbawiona humoru przygodówka 2D), seria Larry i może jeszcze In Cold Blood (bardzo fajna historia o tajnym agencie, dużo fajnych, choć w pewnym sensie bardzo prostych zagadek).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Still Life, syberie i Broken sword 2 i 3 przeszedłem... ciężko kupić Post Mortem i Tony Tought i Noc Pieczonych śCiem, wiem bo już próbowałem :P
a gry o przygodach Sherlocka Holmesa to jakaś całość, czy mogę zacząć nie znając poprzednich części ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 19:20, Arlik napisał:

a gry o przygodach Sherlocka Holmesa to jakaś całość, czy mogę zacząć nie znając poprzednich
części ?

Z tego co wiem, każda opowiada o zupełnie innej sprawie jaka staje przed detektywem, więc myślę, ze nie trzeba grać w poprzednią część by wiedzieć o co chodzi w np. "Przebudzeniu", albo "Tajemnicy Srebrnego Kolczyka" (ja osobiście grałem tylko w tego drugiego, a wyszło ich całkiem sporo - np. SH: The Mystery of the Mummy, w październiku Sherlock zmierzy się z Królem złodziei, Arsenem Lupinem).

PS. Ostatnio zagrałem sobie w Ankh: Klątwa Mumii, muszę przyznać, że jest całkiem sympatyczna (a niedługo ma wyjść "dwójka" :D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Hokus Pokus Różowa Pantera
2. Na Kłopoty Różowa Pantera
3. Larry 7
4. Broken Sword III: Sleeping Dragon
5. Gilbert Goodmate

Wiem, że większość to dosyć dziecinne pozycje, ale właśnie z tego okresu je pamiętam, kiedy nie miałem jeszcze super wypasionego komputera i mnie takie rzeczy kręciły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki krótki zestaw co czeka z przygodówek na wyjście na półki ;) zapowiada się ciekawie, a to jeszcze nie wszystko.

01 Nostradamus - The Last Prophecy - po Da Vinci następny sekret do odkrycia tym razem Nostradamusa
02 A New Beginning - Gra wyjdzie na różne platformy (jak się o to postarali to może będzie dobre w klimatach Broken Sword tylko w przyszłośći rok 2500)
03 Sinking Island - Znowu coś spod ręki Benoita Sokala (chociaż nic mi nie przypadło do gustu w co grałem od tego gościa)
04 Machinarium - Ciekawie się zapowiada klimatyczna gra z super sceneriami flashowa gierka, następca Samorostów
05 So Blonde - Coś w rodzaju Runaway (może wyjdzie im lepiej, bo ta gra była straszna...)

20071212175328

20071212175342

20071212175435

20071212175517

20071212180155

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować