Zaloguj się, aby obserwować  
ASWER

Najlepsze Przygodówki

663 postów w tym temacie

Wkońcu temat dla mnie xD No to tak:

1. The Longest Journey --> Jak na swoje czasy gra po prostu rewelacyjna. Wciągająca fabuła która zaskakuje nagłymi zwrotami akcji i różnymi historiami pobocznymi. Co do trudności zagadek to zdanie mam podzielone. Niektury zdawały mi się proste, ale niestety musze się przyznać, że dwa razy skorzystałam z solucji: raz przy wyciaganiu klucza z pomiędzy torów, a drugi raz na wyspie, gdy za zadanie mieliśmy ustawić pociągi (muszę przyznac, że długo sie z tym męczyłam, gdy w końcu cierpliwość nie wytrzymała i musiałam zerknąć do solucji). Grafika i oprawa muzyczna nadaja tej grze klimat, którego nie spotkałam w żadenej przygodówce w którą dotychczas grałam. Mogłabym jeszcze bardzo długo wypowiadać się o tej grze pochlebnie, ale i tak żeby odczuc ten klimat trzeba najpierw zagrać, więc dodam tylko, że owa gra bardzo mnie wciągneła i cały czas ją uwielbiam.

2. Dreamfall --> Następna część powyższej gry. Jednak ta różni się od poprzedniczki tym, że wykonana jest w 3d. Klimat w tej grze jest jeszcze bardziej wciągajacy. Ma kilka minusów jak no. poruszanie się (do krótego zdołałam przywyknąć) lub tryb skradanki lub walki (który wprowadzony został by wydłużyć czas gry). Za to muzyka, która występuje w grze po prostu olśniewa.

* Syberia --> Podobała mi się w tej grze grafika i muzyka która nadawała klimat grze. Zagadki były czasami zbyt trudne. Nie będe wypowiadała się długo na temat tej gry ponieważ w przeciwieństwie do wielu osób ta gra nie pochłoneła mnie tak swoją fabułą na tyle by zapadła mi w pamięć. Może to wina zbyt mało barwnej postaci, albo za krótkiego czasu rozrywki przez który nie zdążyłam pokochać tej gry.

Grałam jeszcze w kilka przygodówek, ale nie wyróżniały się one niczym wielkim. Z góry dziękuje za przeczytanie tego co tu się zpłodziło :D
__________________________________________________________________
* Syberia nie zajmuje w moim rankingu wysokiej pozycji, ale musiał o niej wspomniec i wyrazic swoja opinie o niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2008 o 22:43, blue flower napisał:

Grałam jeszcze w kilka przygodówek, ale nie wyróżniały się one niczym wielkim. Z góry
dziękuje za przeczytanie tego co tu się zpłodziło :D

Your welcome ;) ale 3 przygodówki na krzyż to chyba coś za mało - może czas na jakieś klasyki? :)

Dnia 30.03.2008 o 22:43, blue flower napisał:

* Syberia nie zajmuje w moim rankingu wysokiej pozycji, ale musiał o niej wspomniec i
wyrazic swoja opinie o niej.

Prawda, bo mi tak samo Syberia nie przypadła do gustu - dla mnie to flaki z olejem + męcząca polska wersja językowa. Strasznie mi się ta gra wlokła i nie uważam, żeby zagadki były za trudne, dla mnie to straszny banał był - jakoś nie polubiłem Sokala :P Wynudziłem się tylko i prawie zasypiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2008 o 22:48, deecom napisał:

Your welcome ;) ale 3 przygodówki na krzyż to chyba coś za mało - może czas na jakieś
klasyki? :)


Można wiedzieć jakie gry masz na myśli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2008 o 22:57, blue flower napisał:

Można wiedzieć jakie gry masz na myśli?

Ależ jasne :)

Teraz w sprzedaży dostępne są takie perełki jak Full Throttle, Sam & Max Hit the Road, Grim Fandango, Curse of the Monkey Island oraz Escape from the Monkey Island :) wszystko wznowione prawdziwe przygodówki za jakieś 40zł za sztukę.
Do tego dochodzą mniej dostępne tytuły ale jednak - seria Discworld, seria Broken Sword, całe pokolenie rodziny Myst, Neverhood, Blade Runner, wszyscy polecają mało to przygodówkową grę Beyond Good & Evil (dla mnie to zręcznościówka jest). Mnóstwo freeware''owych gier także odnowionych z ładniejszą grafiką jak The New Adventures Of Zak McKracken, Maniac Mansion Deluxe:)
Na http://scummvm.org/ znajdziesz 3 gry za darmochę i to nie byle jakie wystarczy je ściągnąć i progrma by je odpalić - żadna trudność i masz takie gry jak Flight of the Amazon Queen, Beneath a Steel Sky czy Lure of the Temptress. A jak Ci się nie spodoba jakość grafiki to można ustawić wygładzanie textur i wszystkie będą wygladać jak kreskówki :)

Jakieś pytania - wal śmiało :)

20080331001934

20080331002009

20080331002036

20080331002110

20080331002136

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje TOP 5

1. Książe i Tchórz - grafika, klimacik, zagadki, humor, fabuła...
2. Runaway - w zasadzie te same zalety co wyżej (jedna wada - słaby dubbing)
3. Torin''s Passage - bardzo oryginalne lokacje, specyficzny humor
4. Atlantis II - najlepsza muzyka jaką w życiu słyszałem w grach, a poza tym bardzo wymagające zagadki i kapitalny klimat
5. Wacki - tego sie nie da opisać, to trzeba zobaczyć

I jeszcze dla lubiących starsze gierki:
Prisoner Of Ice - klasyka... grafika sie zestarzała ale klimat dalej wymiata. Na podstawie horroru Lovercrafta !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, czy jeśli zacznę grę od Runaway 2, to stracę coś na fabule? czy też nie ma żadnych powiązań z pierwszą częścią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli graliście tylko w Syberię, to mogę wam powiedzieć, ze to jest cienka gra jak makaron w porównaniu do innych przygodówek, bo nie mam pojęcia w czym ta gra jest taka świetna - dla mnie banalna, nudna, usypiająca i do tego polski dubbing zrobił swoje przy tym (wg mnie jedna z najgorszych polonizacji w szczególności robocik i dziadunio) - a tak ją wychwalano i kupiłem i się zawiodłem na maxa.

@Dard
Ja się gry nie tykam po pierwszej części ;) klon Broken Sworda i dla mnie przygłupi i żenua dubbing. Powiązania na pewno ma ale i tak wszystkie serwisy określiły ten badziew zgodnie - nie wiem co do tego ma ten żółw ale tytuł gry już mówi sam za siebie - na szczęście w tym przypadku grę miałem z gazety a Syberię w wersji GOLD czyli 2 części - Niemcy teraz robią mnóstwo przygodówek ale jak dla mnie to na razie są na minusie (wyjątki off cuz są)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm, pytam się bo w cd-a teraz bodajże będzie, a słyszałem, że całkiem niezła (to teraz mam mentlik;), choć domyślam się tego spolszczenia (miałem nadzieję, że kinówka), eh poczytam jeszcze o niej może się przekonam. Co do Syberii to trudna nie jest, ale jak dla mnie ma świetny klimat, głosy postaci bardzo sztuczne ale tu akurat można przeboleć;] Ja osobiście polecam Dreamfall, świetna przygodówka gdyby tylko nie te zręcznościowe wstawki. Co do Runaway jako klona Broken Sword to o ile będzie trzymać taki sam poziom to nie będzie źle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 19:24, Dard napisał:

hmm, pytam się bo w cd-a teraz bodajże będzie, a słyszałem, że całkiem niezła (to teraz
mam mentlik;),


W dwójkę co prawda jeszcze nie grałem, ale pierwsza część naprawdę mi się spodobała.

Dnia 14.04.2008 o 19:24, Dard napisał:

choć domyślam się tego spolszczenia (miałem nadzieję, że kinówka),


W jedynce polonizacja była pełna, w sequelu jest to właśnie kinówka :)

Dnia 14.04.2008 o 19:24, Dard napisał:

poczytam jeszcze o niej może się przekonam.


Według mnie będzie warto.

>Co do Syberii to trudna nie jest, ale jak

Dnia 14.04.2008 o 19:24, Dard napisał:

dla mnie ma świetny klimat, głosy postaci bardzo sztuczne ale tu akurat można przeboleć;]


A ja żadnych zastrzeżeń do polonizacji nie mam. Jak dla mnie to wręcz wzorowe spolszczenie.

Dnia 14.04.2008 o 19:24, Dard napisał:

Ja osobiście polecam Dreamfall, świetna przygodówka gdyby tylko nie te zręcznościowe
wstawki.


Nie grałem. Przeszedłem Najdłuższą Podróż i bardzo mi się podobała, ale jakoś nigdy nie miałem okazji zapoznać się z kontynuacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

The Longest Journey - no cud i bajka, a wciąga jak dziadka mojego fajka ^^ Jak na tamte lata po prostu nieraz chciałem pojechać do autorów i im buty wyczyścić darmowo w podzięce za tę grę ^^

Dreamfall - no tak jak wyżej, choć z początku byłem sceptycznie nastawiony do poruszania się, systemu walki i skradania, aczkolwiek był to dobry pomysł, bo nadaje grze zupełnie nowy, lecz bardzo dobry klimat, a dzięki systemowi walki gra stała się bardziej dynamiczna od swojej poprzedniczki.

Syberia 1 & 2 - no, tego tytułu jak ktoś nie zna to pod gilotynę tylko :) Ta gra, podobnie jak dwie pozostałe przypadła mi do gustu, i to chyba nawet bardziej niż pozostałe. Szczególnie podobały mi się misje (ale z tym przerysowaniem mamuta to była przesada ^^) i ogólnie grafika i sam pomysł gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 19:51, dominikańczyk napisał:

Ja za bardzo to nie pykam w przygodówki, ale podobało mi się chłopaki nie płaczą :P

Spoko gra ale mi sie nie podobała;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować