Zaloguj się, aby obserwować  
PirO_17

Mozilla Thunderbird - wątek ogólny

194 postów w tym temacie

Ja uważam, że Thunderbird jest spox. Chodzi szybciej od outlook-a, a już tym bardziej od WEB-maila. Używam go od 30 minut i nie zamienił bym go na żaden inny program chyba, żeby mi zapłacili przynajmniej stówkę (heh) a to się nie stanie więc sprawa załatwiona.
----------------------------------------------
Zapraszam na mojego gramsajta, pozdro:
5tomek5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem mam skonfigurowanego Thunderbirda do konta na o2 wiadomości przychodzące odbierają się bez problemu, ale nie mogę wysyłać wiadomości bo wyskakuje taki błąd. Wie ktoś jak to naprawić?

20070526142428

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2007 o 14:24, Carl92 napisał:

Mam taki problem mam skonfigurowanego Thunderbirda do konta na o2 wiadomości przychodzące odbierają
się bez problemu, ale nie mogę wysyłać wiadomości bo wyskakuje taki błąd. Wie ktoś jak to naprawić?


Pewnie masz źle skonfigurowany serwer poczty wychodzącej. U mnie to wygląda mniej więcej tak i wszystko jest w porządku.

20070526143055

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: jak wyeksportowac moje maile z Thunderbirda na dysk ? w jakim formacie mozna to zrobic ? da sie pozniej je zaimportowac do Outlooka ? to w zasadzie 3 pytania :) bylbym bardzo wdzieczny za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nadal mam to samo:-/ Na początku piszę podaj hasło wpisuje po prawne, i potem znów to samo wyskakuje za trzecim razem już ten błąd:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2007 o 15:01, Carl92 napisał:

Nadal mam to samo:-/ Na początku piszę podaj hasło wpisuje po prawne, i potem znów to samo
wyskakuje za trzecim razem już ten błąd:/


Hmm, może masz coś nie tak z ustawieniami na koncie na o2 i nie możesz wysyłać maili. Możliwe też, że to wina antywirusa - spróbuj wyłączyć skaner pocztowy.

Jesli to nie pomoże to nie mam pojęcia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już sobie poradziłem:) w Użytkowniku: wpisywałem swoje imię a nie login konta:P.
Wszystko działa ok. Teraz mam pytanie czy można z importować jakoś wiadomości z Outlocka Expres?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2007 o 15:06, Carl92 napisał:

Wszystko działa ok. Teraz mam pytanie czy można z importować jakoś wiadomości z Outlocka Expres?

Można :) Wejdz w Narzędzia i wybierz importuj ... ( nie mogłeś poszukać?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 01:00, Belmundo napisał:

Szukałem na google ale nie mogłem znaleść


- thunderbird dodatki - podana przeze mnie strona wyskakuje jako pierwsza;
- dodatki do thunderbirda - jako trzecia, a na dwóch pierwszych też coś ciekawego znajdziesz, m.in. poradnik jak je zainstalować;
Co innego można było jeszcze wpisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 01:04, Klimos napisał:

> Szukałem na google ale nie mogłem znaleść

- thunderbird dodatki - podana przeze mnie strona wyskakuje jako pierwsza;
- dodatki do thunderbirda - jako trzecia, a na dwóch pierwszych też coś ciekawego znajdziesz,
m.in. poradnik jak je zainstalować;
Co innego można było jeszcze wpisać?

Thunderbird 2 dodatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 01:08, Belmundo napisał:

Thunderbird 2 dodatki


Mnie pojawia się jako czwarty od góry.
Nieważne. Kończymy już ten offtop. Mam nadzieję, że pomogłem.
A jakbyś potrzebował dodatków do Firefoxa, to w podanym linku wystarczy podmienić nazwy aplikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie natury technicznej mam.
Otóż szykuję sie do formata i chciałem sobie zachować swój profil. Niby nic prostszego, wystarczy wyszukać odpowiedni katalog, skopiować, a po formacie i instalacji skopiować z powrotem i gotowe.
Martwi mnie tylko jedna rzecz. Otóż plik Mail/Local Folders/Inbox zajmuje prawie 500MB. I nie wiem co z tym zrobić. Zrozumiałbym gdybym jeszcze miał 500 maili z obrazkami, ale zostawiłem sobie może ze 20 maili i wszystkie tekstowe, całą resztę usunąłem. A na plik inbox to jakby nie zadziałało, kompletny brak reakcji.
I teraz nie wiem co zrobić. Po to robię formata, żeby pozbyć się niepotrzebnych danych, a ten plik mi w tym nie pomaga. Jak nic nie wymyślę, to będę szykował od nowa profil (najgorsze znowu uczyć filtr antyspamowy, a może wiecie który plik odpowiada za ten filtr), a ważniejsze maile pozapisuje ręcznie w oddzielnym katalogu. Jednak jakby ktoś miał pomysł jak sobie z tym poradzić to chętnie wysłucham. Dodam jeszcze, że w przypadku Thunderbirda sytuacja jest o tyle dobra, że w dawnych czasach, Outlook w takiej sytuacji potrafił zająć 1,2GB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyszczenie tych plików to jedna z opcji thunderbirda, wejdź w preferencje/zakładka zawansowane/sieć i miejsce na dysiku i tam zaznacz automatycznie porządkuj foldery gdy (itd) tam sobie wpisz jakąś małą wartość (ja mam 1024 kb czyli 1 mb)
ps orientuje się ktoś czemu wszystkie programy pocztowe mają domyślnie wyłączoną tą opcję?
pps na wszelki wypadek zapisz też te maile, na wypadek jak by się za bardzo z porzadami rozpędził
ppps pamiętaj że folder z kontem ma losową nazwę, więc trzeba będzie do tego nowego co go sobie thunderbird po 1 uruchomieniu zrobi pliki skopiować (a nie cały katalog tam gdzie był).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 16:38, rob006 napisał:

Czy da się przenieść wszystkie ustawienia kont z Windowsowej wersji Thunderbirda do linuksowej?
I najważniejsze: jak? :)


Oczywiście, że się da :).
W WinXP Thunderbird zapisuje Profil standardowo w C:\Documents and Settings\nazwa_konta\Dane aplikacji\Thunderbird
Możesz sobie cały ten katalog skopiować i potem w odpowiednie miejsce w Linuksie wpakować. Ale jak masz dwa systemy i chciałbyś w obu korzystać z tego samego profilu to jest łatwiejsza opcja. Możesz albo zostawić profil tam gdzie jest, albo skopiować go w jakieś bezpieczne miejsce (na partycję z danymi na przykład). Potem trzeba odszukać plik profiles.ini i zmienić w nim dwie wartości
IsRelative=1 trzeba zmienić na IsRelative=0
Oraz to co jest po Path= na bezwzględny adres profilu (czyli katalog który zwykle wygląda jakoś tak *.default)
Jak zmienisz ten plik w obu systemach to będziesz miał dostęp do tego samego profilu z ich obu (a nawet większej ilości jak masz więcej systemów i we wszystkich odpowiednio plik pozmieniasz), więc nie będziesz się musiał martwić pod którym systemem sprawdzałeś pocztę.
To samo można zrobić z Firefoxem, aby pod kilkoma systemami mieć te same zakładki, Ulubione, Motywy czy dodatki.
Sam to teraz stosuję na WinXP i Vista. Z Linuxem musisz jednak pamiętać, żeby profil był na partycji którą Linux potrafi odczytać i na niej zapisywać (i raczej musi być to partycja Windowsowa, bo Win Linuxowej partycji nie znajdzie). Nie wiem jak z twoim Linuxem, ale słyszałem, że niektóre jak sie czegoś tam nie doinstaluje mają problem z zapisywaniem na NTFS

PS Oczywiście jak nie będziesz chciał używać profilu pod obydwoma systemami, to i tak po skopiowaniu katalogu z profilem musisz do tego pliku wejść i zmienić nazwę profilu na taką jaki ma twój katalog z profilem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurcze trudze sie i jakos mi sie nie udaje :P (to moj pierwszy program "e-mail"owy) jak to cos skonfigurowac do o2 jak mam maila : marcel_fr@o2.pl??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować