Zaloguj się, aby obserwować  
Inki

Kult i Kazik - Temat ogólny

50 postów w tym temacie

Tyle domyśliłem się sam, jednak jak widać przekombinowałem i doszukiwałem się jakiegoś drugiego albo trzeciego dna. :P

Z innych piosenek, które mi się podobają, to "Nie mamy szans", także z nowej płyty i "Keszitsen Kepet Onmagarol" i "Kulcikriu" z albumu "Muj wydafca", także "Konsument" z albumu "Kult".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat "Maria ma syna" jest tak zmontowane, że od razu wychodzi drugie dno, bo obok pioseneczki o Marii co ma syna, Kazik wyśpiewuje od razu o wierze-niewoli. Jak zawsze prawie. Z tego gatunku to polecam Park 23 z "Poligono Industrial", IMO bardzo dobrej płyty, a jak na Kult - dobrej płyty.
Kaman - tylko tyle z "Muj Wydafca"? Jedna z najlepszych (tuż obok "Taty Kazika" i "Taty 2") płyt wszak. Kawałki same w sobie są mistrzowskie, a do tego ich kolejność jest majstersztykiem samym w sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem nowy album Kultu. Przesłuchałem go już parę razy. I jestem pod ogromnym wrażeniem - co prawda, brak charakterystycznej waltorni Banana jest bardzo widoczny i tęsknię za tym z lekka, to jednak nowy krążek jest bardzo Kultowy. Stary, dobry Kult, jaki znam już od wielu lat. Może nie wszystkie kawałki są przefantastyczne, ale i tak wynik wybitny, bo na 15 utworów spodobało mi się 12, a ukochałem z tych 12 kawałków AŻ pięć. Jest to niezły wynik jak na nową płytę Kultu.
Jeśli ktoś się waha, to niech przestanie i kupi. Dobra płyta także dla tych, którzy Kultu nie znają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy w radiu którego czasami słucham prawie zawsze emitują "Piosenkę o policji w Mławie" oraz równie często inną pt. "5 lat".
Powiem tak, nie zapytam skąd ten Pan bierze swoje teksty, bo wiem czym by to się dla mnie skończyło ;-D, ale tak pozytywnych i śmiesznych zarazem tekstów piosenek to ze świecą szukać. :-) O muzyce nawet nie wspomnę.
Polecam. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wskrzeszam trupa, bo innego tematu o Kulcie i Kaziku nie znalazłem tutaj :P.
Mam pytanie - w których piosenkach Kultu/Kazika pojawia się kobiecy głos? Chodzi mi dokładnie o tekst pielęgniarki z Lotu nad kukułczym gniazdem. Wiem, ze mogło mi się przesłyszeć, ale jestem pewien, że gdy oglądałem film to na pewno kojarzyłem jej tekst ("You mean there''s not a man here who has an opinion on this matter") z piosenką Kultu lub Kazika. Pytanie czy mam rację? Jeśli nie, to proszę tylko o piosenki, w których występuje kobiecy głos lub teksty z filmów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować