Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 15.04.2008 o 18:38, resident18 napisał:

Chciałem zapytać czy w OBLIVIONIE też nic poza miastami się nie dzieje? Chodzi mi tu
o MORROWIND w którym gdy wychodze poza miasta kompletnie nic się nie dzieje! Zero przeciwników.
Czy tak samo jest w OBLIVIONIE?
Błagam oby nie...


Nie, często za miastami kryje się obóz bandytów, a tak to takie "zwykłe potworki" typu Wilk albo Krab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2008 o 18:40, Szyszek123 napisał:

> Chciałem zapytać czy w OBLIVIONIE też nic poza miastami się nie dzieje? Chodzi mi
tu
> o MORROWIND w którym gdy wychodze poza miasta kompletnie nic się nie dzieje! Zero
przeciwników.
> Czy tak samo jest w OBLIVIONIE?
> Błagam oby nie...

Nie, często za miastami kryje się obóz bandytów, a tak to takie "zwykłe potworki" typu
Wilk albo Krab


Ale przynajmiej jest ich troche? Czy tak samo w MORROWID że raz za kiedy jeden od czasu do czasu przeciwnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2008 o 18:41, resident18 napisał:

> > Chciałem zapytać czy w OBLIVIONIE też nic poza miastami się nie dzieje? Chodzi
mi
> tu
> > o MORROWIND w którym gdy wychodze poza miasta kompletnie nic się nie dzieje!
Zero
> przeciwników.
> > Czy tak samo jest w OBLIVIONIE?
> > Błagam oby nie...
>
> Nie, często za miastami kryje się obóz bandytów, a tak to takie "zwykłe potworki"
typu
> Wilk albo Krab

Ale przynajmiej jest ich troche? Czy tak samo w MORROWID że raz za kiedy jeden od czasu
do czasu przeciwnik.


Tak 2 do 5. Czasem się zdarzają większe obozy, ok. 8 ludzi. No, czasem podejdzie do ciebie koleś i zażąda kasy. Ale jest cienki w walce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2008 o 18:47, Szyszek123 napisał:

> > > Chciałem zapytać czy w OBLIVIONIE też nic poza miastami się nie dzieje?
Chodzi
> mi
> > tu
> > > o MORROWIND w którym gdy wychodze poza miasta kompletnie nic się nie dzieje!

> Zero
> > przeciwników.
> > > Czy tak samo jest w OBLIVIONIE?
> > > Błagam oby nie...
> >
> > Nie, często za miastami kryje się obóz bandytów, a tak to takie "zwykłe potworki"

> typu
> > Wilk albo Krab
>
> Ale przynajmiej jest ich troche? Czy tak samo w MORROWID że raz za kiedy jeden od
czasu
> do czasu przeciwnik.

Tak 2 do 5. Czasem się zdarzają większe obozy, ok. 8 ludzi. No, czasem podejdzie do ciebie
koleś i zażąda kasy. Ale jest cienki w walce.


Ale więcej (widzę po tym co piszesz) się bijesz niż w MORROWIND. A czy gostek chodzi szybciej? Bo tam to masakra! A ruszy mojemu koledze na karcie GeForce 7300?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2008 o 18:52, resident18 napisał:

Ale więcej (widzę po tym co piszesz) się bijesz niż w MORROWIND. A czy gostek chodzi
szybciej? Bo tam to masakra! A ruszy mojemu koledze na karcie GeForce 7300?


Ale który gostek, główny bohater?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2008 o 18:52, resident18 napisał:

Ale więcej (widzę po tym co piszesz) się bijesz niż w MORROWIND. A czy gostek chodzi
szybciej? Bo tam to masakra! A ruszy mojemu koledze na karcie GeForce 7300?

Pff, w Morrowindzie tak wolno wcale nie chodzi, chyba, że twoja postać miała 1 poziom atletyki. :P Ja miałem 100 lvl i mój mroczny elf skakał po budynkach w miastach. Ale dość o Morku. W Oblivionie nie ma większego problemu z przemieszczaniem się, bo masz do dyspozycji nogi jak i konia. A na nim możesz spokojnie przejechać mapę w szerz w niecałe 20 minut. Co do ''bicia'': jeśli przez bić rozumiesz walczyć mieczem to bicia jest tyle ile w Morrowindzie.
Co do sprzętu to sam posiadam GeForce 7300GT. Nie wiem jak jest ze zwykłym 7300, ale powinno chodzić płynnie na średnich detalach, a gwarantuję, że grać się da. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2008 o 19:40, Wojtas94 napisał:

> Ale więcej (widzę po tym co piszesz) się bijesz niż w MORROWIND. A czy gostek chodzi

> szybciej? Bo tam to masakra! A ruszy mojemu koledze na karcie GeForce 7300?
Pff, w Morrowindzie tak wolno wcale nie chodzi, chyba, że twoja postać miała 1 poziom
atletyki. :P Ja miałem 100 lvl i mój mroczny elf skakał po budynkach w miastach. Ale
dość o Morku. W Oblivionie nie ma większego problemu z przemieszczaniem się, bo masz
do dyspozycji nogi jak i konia. A na nim możesz spokojnie przejechać mapę w szerz w niecałe
20 minut. Co do ''bicia'': jeśli przez bić rozumiesz walczyć mieczem to bicia jest tyle
ile w Morrowindzie.
Co do sprzętu to sam posiadam GeForce 7300GT. Nie wiem jak jest ze zwykłym 7300, ale
powinno chodzić płynnie na średnich detalach, a gwarantuję, że grać się da. ;)


O! Dzięki za odpowiedź. :D na taką wyczerpującą odp. czekałem. DZIĘKI!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2008 o 20:10, MastAlol napisał:

Zaufaj mi i zainstaluj ten pod co podałem w wersji 1.31, a nie pożałujesz.
Sam musisz to zobaczyć, bo tego nie można opisać :D Miodek.


1.31? to stare juz jest ;] Ostatnia wersja OOO to 1.33 - co prawda nie ma znaczacych roznic w porownaniu do 1.31 ale za to ponad setka roznych bledow poprawiona i masa innych mniejszych badz wiekszych usprawnien...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2008 o 17:11, Wojtas94 napisał:

W sumie tak, ale cały pancerz daedryczny mogę znaleźć w Obku spokojnie w jeden dzień. /ciach/ Ale mimo to szkoda, że najlepsza zbroja w grze nie jest poukrywana po częściach w Cyrodill z jedną sztuką na całą grę. ;)


no i to jest wlasciwie troche nudne bo po np. 30-tym poziomie juz nic nas w grze nie zaskoczy :]

co zmieniaja mody oczywiscie ;] ja gram z zainstalowanym FCOM i mimo tego, ze postac ma juz 27 poziom to ZADNEGO przedmiotu daedrycznego na oczy jeszcze nie widzialem - oczywiscie poza tymi, ktore mozna przywolac... tak na oko, to co 50-ty przeciwnik ma cos mocniejszego jak szklany badz ebonowy miecz, a najlepszy set jaki do tej pory zebralem to elficki i dwemerski - w wiekszosci to wszyscy ze stalowymi zabawkami biegaja i z innymi wynalazkami, ktore czasem ciezko sklasyfikowac :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie dt. Oblivionka na x-a. Na pudełku jest znaczek xbox live. Czy to oznacza, że jest jakiś tryb sieciowy, czy cos tym podobne?? Z góry thx za odp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 14:30, trollf napisał:

> A tak na przyszłość, kiedy będę miał już grę, możecie mi polecić jakieś mody "must
have",
> albo zwiększające nieco trudność gry? Bo podobno za łatwa ^^

wszystko zalezy od tego czy bedziesz przechodzil gre tylko raz badz masz zamiar dluzej
sobie pograc...

na pierwszy kontakt wystarczy gra bez zadnych modow i ew. suwak trudnosci - zobaczysz
czy tobie odpowiada na dluzej, czy i po jakim czasie sie zaczniesz nudzic :] a wtedy
jest w czym wybierac:

1. Francesco''s leveled Items and Creatures - w skrocie tak wlasnie powinien dzialac
Oblivion od samego poczatku ;]

2. Oscuro Oblivion Overhaul - a tak powinien wygladac Oblivion jako ''nastepca'' Morrowinda
;]

3. FCOM - czyli opcja dla maniakow modow i osob, ktore nie uciekaja z krzykiem jesli
musza przeczytac wiecej niz przyslowiowe dwa zdania jakiejkolwiek dokumentacji ;]
czyli projekt, ktory laczy Francesco, OOO, WarCry i Maritgen''s Monsters Mod w jeden
MEGA-MOD - nowe lokacje, masa nowych postaci i zwierzakow oraz przedmiotow, takze nowe
questy i inne wynalazki... jednym slowem kilka dodatkowych gigabajtow zabawy ;]


co do suwaka trudnosci, to za bardzo tego nie polecam, gdyz im wyzszy poziom tym coraz
nudniej... suwak trudnosci wplywa jedynie na obrazenia i jesli sie go przesunie w ktoras
strone, to albo postac gracza zadaje wiecej obrazen a otrzymuje mniej, albo na odwrot
- wiec jesli masz postac na 30-tym badz wiekszym poziomie i normalnie jesli potrzebujesz
machnac 10 razy by zabic jakiegos tam stworka, to przesuwajac suwak w prawo bedziesz
musial tego samego stworka klepac np. 15 badz 20-cia razy - nuuuda maksymalna jesli znow
masz klepac i klepac bez konca wciaz te same stworki - a im wiekszy poziom tym wiecej
musisz je klepac, bo im zycie caly czas sie zwieksza, a obrazenia zadawane przez twoja
postac od pewnego momentu juz sie nie zwiekszaja...

zdecydowanie bardziej polecam zrobienie sobie malego plugina, ktory zwieksza np. x3 badz
x4 obrazenia zadawane przez _wszystkie_ bronie w grze - wtedy walki sa troche bardziej
strategiczne, bardziej dynamiczne i zdecydowanie mniej nuzace, gdyz o ile twoja postac
jest w stanie kilkoma ciosami zdjac jakiegos bandziora, to sama jesli oberwie ze 3-4
razy takze moze zgona zaliczyc :]

ja w niezmodowanego Obliviona gralem tylko raz co mnie bardzo znudzilo i przeszedlem
na druga strone mocy i zaczalem sam mody tworzyc ;]
a od jakiegos czasu pogrywam sobie wlasnie z zainstalowanym FCOM + prosty modzik zwiekszajacy
obrazenia wszystkich broni x3 - efekt jest taki, ze mimo tego, ze postac mam juz na 25+
poziomie, to wciaz praktycznie przy kazdej walce trzeba uwazac - a 300 punktow zycia
nie jest czasem nawet wystarczajace by zapobiec zejciu po ciosie dwurecznego daedrycznego
miecza jesli sie w pore tego nie zablokuje :]
mozliwe, ze bylo by odrobinke latwiej, gdyby moja postac nosila jakas zbroje, no i dodatkowe
+50% do otrzymywanych obrazen magicznych takze nie pomoga ;] coz... ale te modyfikacje
to jedyny sposob, zeby walki w Oblivionie mnie nie nuzyly - nie lubie monotonii i klepania
po sto razy kazdego worka z piaskiem jaki sie napatoczy - a takie wlasnie mialem wrazenie
po ukonczeniu zadan z niezmodowanego Obliviona...


Widzę, że naprawdę znasz się na rzeczy.
Ale mam jedno pytanko, i prośbę, czy mógłbyś mi powiedzieć, czy te mody współpracują z wersją PL, a także dać linki do nich, takij, by pasowały do wersji PL, moje googlowanie nie skutkuje ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam dwa pytania:
1. Czy po przejściu głównego wątku nadal moge spotkać niezamknięte bramy otchłani?
2.Gdzie można znaleźć deadryczny hełm? Od dawna mam skompletowaną całą zbroję oprócz hełmu. Ani bandyci, ani dedry nigdy go nie mają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2008 o 17:14, pawlo131 napisał:

Witam mam dwa pytania:
1. Czy po przejściu głównego wątku nadal moge spotkać niezamknięte bramy otchłani?
2.Gdzie można znaleźć deadryczny hełm? Od dawna mam skompletowaną całą zbroję oprócz
hełmu. Ani bandyci, ani dedry nigdy go nie mają...


A.D. Ayem/1: nie, nie natkniesz się na otwarte bramy po przejściu wątku głównego (chociaż stałocieplnym i tak bym nie ufał xD).

A.D. 2: o ile dobrze pamiętam, Daedryczne Hełmy powinni mieć przy sobie bossowie Marauderów (spotykasz ich na końcu ruin/fortu/czegoś takiego wypełnionego Marauderami - tylko nie zabijaj Argonian xP).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2008 o 17:14, pawlo131 napisał:

Witam mam dwa pytania:
1. Czy po przejściu głównego wątku nadal moge spotkać niezamknięte bramy otchłani?
2.Gdzie można znaleźć deadryczny hełm? Od dawna mam skompletowaną całą zbroję oprócz
hełmu. Ani bandyci, ani dedry nigdy go nie mają...

AD 1 po ukończeniu głównego wątku Dagon zostaje zabity a wraz z nim znikają wszystkie bramy
AD2 wystarczy przenieść się do strefy testowej gry i tam jest dremora z całym wyposażeniem (tylko z powrotem jest problem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 14:30, trollf napisał:

ciach


Francesco''s leveled Items and Creatures - Poczytałem nieco, i ten mod właśnie wydaje mi się najbardziej interesujący, świetnie zrobione dodane nowe potworki, i itemki. Ale mam pytanie. Czy mocno mi namiesza w PL wersji? I czy może istnieje spolszczona wersja moda? I czy wersja 4.5b to wersja najnowsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2008 o 19:05, klaser2 napisał:

AD 1 po ukończeniu głównego wątku Dagon zostaje zabity a wraz z nim znikają wszystkie
bramy

Piękny spoiler... lepiej nie bierz się za doradzanie innym, wiesz? (To tylko taka sugestia ;P)

BTW
Mam pytanko co do misji w Mrocznym Bractwie (Dark brotherhood?) pt."Czystka" (możliwy spoiler). Trzeba zabijać tych wszystkich miłych ziomków? (i po spoilerze) I czy jest jakiś mod wnoszący questy itp. w tym zabójczym stylu? ^-^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(...)

Dnia 16.04.2008 o 20:19, Smoczy Wilq napisał:

BTW
Mam pytanko co do misji w Mrocznym Bractwie (Dark brotherhood?) pt."Czystka" (możliwy
spoiler). Trzeba zabijać tych wszystkich miłych ziomków? (i po spoilerze) I czy jest
jakiś mod wnoszący questy itp. w tym zabójczym stylu? ^-^

Możesz zakończyć quest bez zabijania "ziomków" (cokolwiek to znaczy, kojarzy mi się z ziemią xP) wpisując w konsoli komendy odpowiedzialne za popychanie questa "do przodu". Ja tego questa nigdy nie wykonałem (Argonianie nie zabijają przedstawicieli swojej rasy - jedna z wielu cech, która nas odróżnia od zwierząt... I ludzi xP)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować