Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 09.04.2008 o 17:25, resident18 napisał:

Chciałem zapytać (nie wiem czy piszecie w tym temacie o tej grze co napisze) o grę MORROWID
(nie wiem jak się pisze). Czy jest fajna i czy dobrze się gra?

Z góry dzięks za odp.

Zapraszam do tego wątku:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=57&u=11443

A Morrowinda fajnie się gra. Może Cię zniechęcić słaba grafika i brak głębszego życia mieszkańców (co można zmodyfikować) Osobiście polecam. Jednak pytaj się o głębsze szczegóły w podanym przeze mnie temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Niestety chyba masz pecha bo zbroja wraz z mieczem powinna leżec na tym piedestale przed Tobą. Jeśli jej tam nie ma to proponuje wyjść z jaskini i wejść jeszcze raz i może wtedy przedmioty się zrespawnują. Jeśli nie pomoże to wpisz komendę do konsoli tcl. Sprawi ona, że będziesz mógł przejść przez tekstury. Zanurkuj pod ten piedestał i zobacz czy przedmioty się tam nie zapadły bo czasami tak się zdarza. Ostatecznością jest przywołanie ich za pomocą konsoli:

Kirys:
player.AddItem 000091FA 1

Miecz:
player.AddItem 000091FB 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm...Ja miecz znalazłem bez problemu, tak samo jak i tarczę (przykro mi, ale nie pamiętam gdzie znalazłem miecz :/), ale hełm i nagolenniki ? Lol...to zadanie wykonałem bardzo dawno i mogę źle pamiętać, ale przeszukałem chyba cały grobowiec i znalazłem tylko miecz i tarczę o_O Możesz mi napisać gdzie znalazłeś nagolenniki i hełm ? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie dziwię Ci się bo poukrywane są jak jasna cholera. Polecam oko nocy sobie uruchomić bo ułatwi szukanie. Pamiętam, że itemy znajdują sie w zakarmarkach za grobami itp. Żaden z itemów nie znajduje sie w skrzyni i wszystkie leżą luzem na ziemii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2008 o 17:41, Bambadil napisał:

Możesz mi napisać gdzie znalazłeś nagolenniki i hełm ? ;p


Tak jak napisał YahooPL rzeczywiście ciężko te przedmioty wypatrzeć. Mnie samemu pewnie by się to nigdy nie udało gdyby nie ten bug, bo przez tą sytuacje przeszukałem ową jaskinie centymetr po centymetrze. Nagolenniki leżą w głównej sali gdzie powinien leżeć miecz i ta nieszczęsna zbroja. Konkretniej w jednym z narożników w pajęczynach a hełm kawałek dalej za drzwiami gdzie znajduje się dziura ziemi która prowadzi w kierunku wyjścia. Obok dziury znajduje się skrzynia a tuż obok skrzyni pomiędzy grzybami ledwo co widoczny hełm. Gdzie znalazłem tarczę tego niestety już nie pamiętam.

YahooPL --->

Niestety wyjście z jaskini nic nie dało podobnie jak i wpisanie kodu na przenikanie przez ściany. Ostatecznie więc zdecydowałem się zapłacić Amelion. Mamy tylko nadzieję, że takie sytuacje w przyszłości nie będą już miały miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.04.2008 o 17:23, dave03 napisał:

Byłbym wdzięczny jakby ktoś mi dokładnie powiedział w którym miejscu tych przedmiotów
szukać (chociaż tak jak już wspomniałem według mapy jestem w miejscu w którym powinny
leżeć). Czy możliwe, że to jakiś bug w grze? Zamieszczam też screeny z miejsca w którym
jestem i gdzie owa zbroja powinna (chyba) leżeć.

bardziej się opłaca oddać kase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2008 o 21:24, ShaDoW Energy napisał:

Nie leży ona przypadkiem obok kamienia? Cóż u mnie było to samo, leżała luzem gdzieś
na ziemii :)

Według mapy te przedmioty powinny się znajdować właśnie w tym miejscu w którym tam stoję. Całą jaskinie przeszukałem wszerz i wzdłuż kilka razy i niestety miecza i zbroi nie znalazłem. Jakieś prawdopodobieństwo, że coś mi umknęło oczywiście istnieje, ale bardzo w to wątpię. Aczkolwiek ten miecz już mam w swoim ekwipunku od jakiegoś czasu tyle tylko, że znalazłem go w innym grobowcu (a może i nawet nie w grobowcu). Być może kiedyś też przez przypadek trafie i na ten kirys w miejscu w którym go być w ogóle nie powinno. A czy ten miecz i zbroja występują w tej grze w jakiejś większej liczbie? Jest to możliwe żeby np w całej grze było ich powiedzmy po 5 czy 10 sztuk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem - techniczny raczej. Cały problem w tym że pomocnik(czy kim on tam jest) Sheogoratha nie ma głosu. Tzn. wszedłem do Shivering Isles przez portal koło Bravil i zaczynam rozmowę z tym gościem i nic - widać tylko napisy, a sam NPC nawet ustami nie rusza, tak samo jest w zamku Sheogoratha - napisy są, a słów nie słychać... Co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2008 o 17:11, Farmer Widomo napisał:

Mam ten sam problem :( Tylko u mnie jest on na całym świecie. Tylko niektóre osoby potrafią
wydać z siebie głos :I (max. 10 - 20 osób na cały swiat ) :)


Tak się dzieje po zainstalowani cracka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2008 o 17:35, czadex napisał:

może ktoś mi polecić jakiś fajny miecz lub zbroję i miejsce gdzie to znajdę ? proszę
o odpowiedź

Fajny miecz mówisz. Polecam ci Umbrę. Jest to jednoręczny miecz z całkiem niezłymi zadawanymi obrażeniami i jeszcze zabiera duszę pokonanego. Nie pamiętam za bardzo, gdzie znaleźć ten mieczyk ale wiem że to jest quest w którym musisz zabić Umbrę. Jak ją zabijesz to bierzesz sobie od niej właśnie ten miecz o takiej samej nazwie i przy okazji cały ebonowy zestaw :] .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2008 o 17:35, czadex napisał:

może ktoś mi polecić jakiś fajny miecz lub zbroję i miejsce gdzie to znajdę ? proszę
o odpowiedź


Po skończeniu głównego wątku dostaniesz fajną zbroję od cesarza Ocato.
Miecz mogę polecić tylko jeden - Umbra. Jednoręczny, obrażenia 28. Do zdobycia w misji dla daedrycznego bóstwa Clavicusa Złośliwego. W sumie najlepszy miecz w grze ;)
Kaplica tego bóstwa jest na północny-wschód od Skingardu i na południowy-zachód od Cesarskiego Miasta...
Od dwudziestego poziomu doświadczenia z przeciwników zacznie Ci wylatywać deadryczny set. Najlepszy pancerz według mnie. Powodzenia ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(...)

Lepszy jest moim zdaniem pancerz szklany, co do ostrza/uzbrojenia - Umbrę dosyć trudno zrobić, łatwiej można wejść w posiadanie Honorowego Miecza Horrol/Honorblade of Chorrol, które gracz otrzymuje podczas wykonywania questa związanego z Weatherleah/Braćmi Jamayne.

Pytanie dotyczące patcha do Shivering Isles: zainstalowałem Obliviona GotY na Viście, z początku nie mogłem wgrać patcha 1.2 do Obliviona, udało się po instalacji na czystą grę (bez Shivering Isles). Po zainstalowaniu SI, (Oblivion 1.2 + Shivering Isles) nie mogę zainstalować patcha 1.2 do Shivering, pokazuje się komunikat "Old file not found". Patch ten jest dosyć ważny, gdyż bez niego gra po około 50 - 100 godzinach gry staje się niegrywalna. Zatem pytanie: czy SI jest już spatchowane w wersji GotY, czy też może jest to błąd, a jeżeli tak, to jak go rozwiązać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z ciekawości włamywałem sie do różnych domków w Skingradzie. Włamałem się do domu Toutiusa Sextiusa. Wziąłem ile mogłem ,wychodzę na najwyższe piętro... a tu Toutius Sextius leży martwy oO Nieco to dla mnie dziwne, czyżby zawał? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować