Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft rozgryziony?

65 postów w tym temacie

Dnia 04.07.2007 o 21:51, Tal441 napisał:

Myślę, że za kilka-naście lat gry będą tak rozbudowane przez nowe technologie, że będą zajmowały
po 10-50 gb.
Sony zastosowało Bluray''a zbyt szybko.

Bluray i PS3 to nie tylko gry ale takze filmy. Kupujesz konsolę i nie musisz już inwestować w odtwarzacz filmów. Można powiedzieć, że jak najbardziej czas jest odpowiedni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 21:53, hans olo napisał:

> Myślę, że za kilka-naście lat gry będą tak rozbudowane przez nowe technologie, że będą
zajmowały
> po 10-50 gb.
> Sony zastosowało Bluray''a zbyt szybko.
Bluray i PS3 to nie tylko gry ale takze filmy. Kupujesz konsolę i nie musisz już inwestować
w odtwarzacz filmów. Można powiedzieć, że jak najbardziej czas jest odpowiedni.


Masz racje zapomniałem o kwestii filmów w jakości HD, które mają po 5-15 gb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 21:51, Tal441 napisał:

Myślę, że za kilka-naście lat gry będą tak rozbudowane przez nowe technologie, że będą zajmowały
po 10-50 gb.
Sony zastosowało Bluray''a zbyt szybko.

już startowe gry na PS3 zajmowały do 20 GB na płycie BR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teoria co najmniej ciekawa...

Generalnie rzecz biorąc myślę że Blu-ray rządzi pełną gębą. M$ szybko to zresztą zauważył, przecież nawet się przymierzali do Blu-Raya po premierze PS3, tyle że ostatecznie zrezygnowali i teraz szukają nie wiadomo czego...

To całe HD-DVD to wg mnie tylko taka zapchajdziura żeby coś było, aby ten segment rynku nie zabrało Sony w całości.

Prędzej będziemy zapełniać te super płytki na maxa niż korzystać z cyfrowej dystrybucji na takim poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plusem nośnika fizycznego jest nie tylko to, że jest mobilny, pełni on bowiem również bardzo ważny aspekt psychologiczny. Mianowicie symbolizuje on to, na co wydałeś pieniądze. Masz to w domu i możesz tego dotknąć. Stąd tak wiele osób ceni sobie posiadanie pudełka wraz z nośnikiem. Pominę już walory estetyczne i radość jaką można czerpać z różnorakich dodatków. Ma to także bardzo ważne znaczenie w trakcie dokonywania transakcji. Będąc w sklepie dajesz pieniądze i dostajesz natychmiast towar do ręki, czujesz go. Dystrybucja przez internet jest pozbawiona tak wielu aspektów, których wg mnie nie da się zrównoważyć wygodą, która z tego płynie.
Nie chciałbym się mylić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już nawet książki chciano wydawać w wersjach elektronicznych. I co? Minęły ze cztery lata, a ja nadal czytam Diunę do poduszki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o czym Wy piszecie, format dominujący za 3,4 lata. na razie odtwarzacze drogie, mało tytułów w Europie a nagrywarki?płacenie za czysta płytę ponad 100 pln, nagrywarki po kilka tysięcy?piszecie o tym co każdy z nas liznie za kilka lat, ot sensacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zanim któraś technologia ostatecznie pokona tę drugą, pojawi się coś nowego i zabawa zacznie się od nowa. Tak to już jest na tym świecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>płacenie za czysta płytę ponad 100 pln, nagrywarki po kilka tysięcy?

U mnie w Carrefourze za 100 zł to są płyty Blue-Ray z filmami :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma to ręce i nogi :) Jak dla mnie to wolałbym by fizyczne nośniki się rozwijały ponieważ zawsze lepiej jest mieć np. film na płycie, niż w internecie, bo co gdy net padnie? Dodatkowo przy obecnym standardzie szybkości internetu, nie ma nawet nad czym się zastanawiać. Takie coś zaczęło by być opłacalne gdyby każdy użytkownik miał internet 2Mb, a to wciąż odległa przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm ciekawe argumenty przedstawił net pan. Jednak czy są one prawdziwe ? Może być też tak, że w celu osiągnięcia rozgłosu przedstawia się jakąś "teorię spisku"....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 23:00, MastAlol napisał:

Ma to ręce i nogi :) Jak dla mnie to wolałbym by fizyczne nośniki się rozwijały ponieważ zawsze
lepiej jest mieć np. film na płycie, niż w internecie, bo co gdy net padnie? Dodatkowo przy
obecnym standardzie szybkości internetu, nie ma nawet nad czym się zastanawiać. Takie coś zaczęło
by być opłacalne gdyby każdy użytkownik miał internet 2Mb, a to wciąż odległa przyszłość.

2 MB to beznadziejnie mało przy 20 do 25 GB danych, a jak ktoś chce kupić kilka filmów i jakieś gry to juz w ogóle. Dopiero prototypowa sieć internet2 (o czym juz wspomniałem) rozwiąże ten problem, ponieważ łącze dla klienta docelowego będzie miało transfery szybsze niż obecne dyski twarde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 23:47, Tal441 napisał:

Jak wszystkie gry i filmy będą miały po 20gb piraci będą mieli trudniej ściągać. xD

Bez przesady. Zawsze się ktoś znajdzie, kto ściągnie, nagra koledze, kolega koledze itd. Piractwa nie da się zlikwidować, a przewidywane wprowadzenie deo użytku nowegointernetu to rok 2012, więc nie aż tak daleko. Technologia idzie wciąż do przodu w każdym aspekcie i takie efekty o jakich piszesz są bardzo krótkotrwałe. Na razie mogą być rzeczywiście spora przeszkodą, ale nie na długo. Poza tym tak jak pisałem dotyczy to także oryginalnej dystrybucji. Microsoftowi marzy sie dystrybucja oprogramowania przez neta i dla nich jest to równie kłopotliwe jak dla piratów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracając do wypowiedzi neozusa i Geglasha zgadzam się z nimi. Co to ma być pirat będzie się różnił od orginała tylko tym że zapłacisz i dostaniesz dowód wpłaty czy coś?? haha Żadnych instrukcji,i plakatów, pudełek Takie rzeczy są główną ozdobą mojego pokoju :-) Poza tym ja też podziękuje jak będzie trzeba sciągać po kilkadziesiąt GB przez neta. hans olo wspomniał o prototypie internet2 który dawałby transfery szybsze niż obecne dyski twarde. To pomyśl ile czasu by kopiowało ci się powiedzmy 100 GB, nie mówiąc o 200 czy 300 nawet 500 (ściągasz kilka rzeczy na raz, poza tym gry i filmy robią się coraz większe).
Trochę się rozpisałem kończe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno. Ciekawe czy Windowsa też będzie trzeba ściągnąć z neta czy będzie wychodził w pudełkach. :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to jest bez sensu. Przecież jeśli MS miałby mieć taką strategię, to żal... Na pewno by nie przyniosła zysków, a ludzie wiedząc ze PS3 jest mniej problemy (nie trzeba neta) kupowaliby właśnie niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2007 o 00:08, P Odl napisał:

Jeszcze jedno. Ciekawe czy Windowsa też będzie trzeba ściągnąć z neta czy będzie wychodził
w pudełkach. :-))

rotfl
Szkoda że na dyskietkach już nie wypuszczają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w jednym:) Cyfrowa dystrybucja to przyszłość ... przy PlayStation 5 czy 6 nie będzie potrzebna żadna płyta wszystko gry , filmy etc z neta będzie się pobierało tak samo przy X-klocku 990 czy 1260;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować