Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rynek reklam silnie się rozrośnie

52 postów w tym temacie

Dnia 07.07.2007 o 17:53, Madoxx napisał:

Nie kończyłem ekonomi ale czy to nie oznacza że gry ogółem z tanieją ? Z koro firmy będą zarabiać
ponad 10 razy tyle co teraz na samych reklamach ? :P


gramatyki w podstawówce chyba też nie skończyłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie jest zły pomysł.
Mniejsze studia z odważniejszymi pomysłami, będą miały szansę na tworzenie gier.
Same plusy mogą jedynie z tego wyniknąć.

Bo wiecie... Na konsole nie wiele da się poradzić, ale...

PC to nie telewizja, jak zaczną was wkurzać reklamy w jakiejkolwiek postaci,
to na pewno niedługo po premierze pojawi się odpowiedni "patch" ]:-), który
je usunie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bomba, poki nie zaklocaja rozgrywki. Takie billboardy tylko zwiekszaja realizm. Tylko zeby byly rozne firmy, a nie w calej grze jedna reklama (tak jak Nokia w THPS4).

Pamietam, ze pierwsza gra w ktorej widzialem reklame prawdziwej firmy to Enter the Matrix z Nokia i Intelem.

[sry za brak polskich czcionek...]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie, ale z umiarem!!! Nie mam nic przeciwko aby reklamy w grach były, a nawet już są! Na przykład w TOCA 3. Reklamy w grach jak najbardziej, ale z umiarem. Nie mam nic przeciwko aby takie reklamy były w grach typu wyścigi, sportowe oraz wszelkie gry, których akcja toczy się w realiach bardzo zbliżonych do naszych czasów. Takie reklamy nawet mogą podnosić realizm gry. Na przykład reklamy Nike, Coca Cola, Pepsi czy Sony albo Panasonic w grach typu GTA czy Need for Speed są jak najbardziej wskazane. Nie wyobrażam sobie za to reklam współczesnych dóbr np. w strzelance czy strategii z okresu II wojny światowej. Nie do pomyślenia byłyby też reklamy w grach w klimacie Gothic czy podobnych! Reasumując... będzie fajnie, ale wszystko z umiarem i z wyczuciem taktu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, pamietam jak gralem w EvE Online, tam przy kazdej bramie wisialy billboardy ;) Co prawda wyswietlaly sie na nich tylko reklamy ''z gry'' (kto gral ten skojarzy o co chodzi, ciezko mi to wyjasnic o 3 w nocy) a po kliknieciu wyswietlaly sie newsy i devblog, ale to juz zawsze cos.. : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reklamy pasują, jeśli mówimy o takiej formie jak w np: NFS (nowych), PES, FIFA, TOCA, Colin. Za to pasowałoby mi, żeby w Mafii gangsterzy nosili garnitury i buty rzeczywistych, działających również w tamtych czasach firm, a skaterzy z TH chodzili w buciorach takiego Adi czy Nike.

BTW: NFSU to jeden wielki spot - same HKSy i Brembo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o cenę i jej wpływ na graczy, to pomijając sposób wprowadzenia reklam do gier może dojść do pewnej sytuacji. Te gry w których będą one bardziej "uciążliwe" będą sprzedawane taniej, natomiast droższa będzie wersja tej samej gry bez reklam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.Nie nawidze reklam i za to kochałem gry (bo ich tu nie ma)
2.Wraz z czasem reklamy zaczną się w grach coraz bardziej dawać we znaki (porównajcie sobie reklamy z lat 60 z tymi które teraz w TV widzicie)
3.Gracz nie bedzię miał żadnego zysku z reklam w grze, wole już zapłacić te 20 zł więcej i nie mieć reklam, wraz z rozwojej technologi ktoś pewnie wpadnie na pomysł reklam "online" które będą przez internet ściagać nowe reklamy ;/
4. Na samych reklamach nie zyskają programiści tylko wydawca który zgarnie za nie kase, a jak znam życie to już się postarają aby reklam w grze było jak najwięcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować